Mám strach, nič ma nebaví, nemám rada spoločnosť

10. júl 2024

ahojte

uz roky mam pocit ze sa stale len bojim.
proste prehnany strach.

neviem sa tesit zo dna. nic ma nebavi. nemam rada kamaratky a spolocnost
som rada sama lezim a pozeram do steny pocuvahm hudbu placem ze mo zomreli rodina

chcem zit ale proste mam tolko problemov ze mam velmi negativne myslienky ze sa stale strachujem o zivot

este aj v noci mam nocne mory
toto trva asi par rokov

presla som si za posledne 10 rokov peklom

samozrejme priberam lebo zazieram stres

antidepresiva o nicom aj sedenia co mam robit?

sportujem snazim sa mysliet pozitivne ale nevladzem niekedy

zijem pre dieta. to ma drzi nad vodou.

dakuejm

egonsk
10. júl 2024

Nuz, mas teda riadnu depku. Skus si zmenit myslienky, napriklad dostudovanim gramatiky a spravneho pouzivania znamienok i ciarok vo vetach, raz to dieta oceni, ked mu to budes vysvetlovat pri uceni.

majus2323
10. júl 2024

Veď aj tma mizne napokon nad ránom. Čo viera? Úprimná viera v Boha. Ja viem, že predsudky a bla bla bla ... Nebude ťa súdiť, nebude ti tu písať priblblé komentáre, že nevieš gramatiku ...bude ťa milovať takú aká si a vženie do tvojho života svetlo ktoré tak moc potrebuješ. Každý sme jedinečný , pre neho si tak dôležitá ako tvoje dieťa. A vieš, že by si dala aj život za dieťa. Predstav si, že je niekto kto ho rovnako položil za teba. Neexistuje rada, ktorú by ti tu niekto napísal , ty ju urobíš a tvoj život sa obráti hore nohami. Ty si to kúzlo. Ty sama. A je fajn mať parťáka v podobe boha. On je. Sľubujem.
Držím moc palce !

marcelka49
10. júl 2024

Zbalit sa, vziat dieta na pekne miesto, pozerat sa,ako sa tesi zo zivota a vziat si priklad. Aky chces byt vzor pre svojw dieta? Usmej sa,ked si zdrava a mas zdrave dieta..co by ini dali za to.

nikoletta1712
10. júl 2024

@majus2323 Asi najkrajší a najpradivejší komentár, ktorý som kedy čítala🥲👍🏽❤️

22tanulka
10. júl 2024

Zmeniť antidepresíva,zrejme máš depresiu a strachovú poruchu. Treba chodiť ku psychiatrovi

luccija
10. júl 2024

Nového psychiatra a liečiť sa

akje
10. júl 2024

@autorka ahoj. Kasli na to, ze musis mat pozitivne myslienky. Ked je cloveku zle a ma depku, tak nezlepsia naladu.
Vies co zlepsi naladu? Ked si spomenies, co ti robilo radost a zacnes sa k tomu vracat a robit to.

Bola si stastna sama? Bud sama. Kasli na vsetkych. Dobi sa tym, ze travis cas so sebou. Pocuvaj hudbu do sytosti.
Robilo ta stastnou, ked si citala knihy? Citaj s dietatom.
Robilo ta stastnou, ked si chodila po turach? Chod po sa prejst do lesa. Nesil sa sportom, co ta nebavi.
Robilo ta stastnou, ked si sa zaujimala o dejiny? Zapni TV a pozeraj dokumenty.
Robilo ta stastnou, ked si hravala volejbal? Kup loptu a hraj sa s dietatom volejbal.
Robilo ta stastnou, ked si si lustila krizovky? Kup si ich desat.
Robilo ta stastnou varenie? Var aj 5 jedal za den.
Robilo ta stastnou kupalisko? Chodievaj plavat.

Co tym chcem povedat je, ze s negativnymi dlhotrvajucimi vecami (ako pises peklo), ktorymi si si presla sa treba vysporiadat. Verim, ze mas stale negativnu naladu, si v depresiach, premyslas nad tym. Nehybes sa vsak z miesta, vsak? Iba ta tie myslienky viac nicia, ze? Teda ta pozieraju. A kedze sa s tym tvoja hlava nevysporiadala, daj si pol hodku uvahu nad tym, co ta robilo stastnou, zacni s tym, rozmyslaj nad tym opat a uvidis, ako ti tvoj mozog zacne ponukat ine riesenia, ako sa s tym inak vysporiada. A postupne budes sice stale negativne naladena, no stastnejsia az nakoniec zistis, ze svoj zivot naplnas a s vecami sa vyrovnavas a tieto stavy budu raz minulostou.

Drzim ti velmi palce. 🍀 a ak ani toto nezaberie, kludne sa stretni s nejakou psychologickou. Ta sa ti bude snazit pomoct zo vsetkych sil najviac. Drz sa!

loliki
10. júl 2024

Si silná osobnosť, koľko toho si prežila! Gratulujem! Asi to nebude náhoda, že si to všetko zvládla. Jasné, občas sa všetci cítime na dne, ale aspoň sa máme odkiaľ odraziť. A to je fajn. Máš môj obdiv, že popri všetkom ešte aj športuješ. V tomto by som ťa mohla nasledovať. 🙂 Niečo si mi teraz pripomenula.... Vieš, že aj pokazené hodiny ukazujú 2x denne správny čas? Teraz si mi Ty akurát ukázala správny smer. Díky. Takže pohyb, príroda, šport. 🙂 Prajem Ti veľa zdravíčka a šťastíčka.

guliver19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolina04
11. júl 2024

@guliver19 a čoho sa bojíš ty že ideš niekomu niečo zakazovať? Pevné verím ze si na tie slová ešte spomenieš, Náhodou príspevok od majus2323 je fakt pekne napisaný. A keď ty neveríš to je tvoj problém, a nekric tu na iných.Úplne stačí akceptovať iných nikomu netreba nič zakazovať.

autor
11. júl 2024

@majus2323 dakujem za pekne slova.❤

autor
11. júl 2024

@marcelka49 ano mas pravdu. ona mi dodava silu zit a viem ze to je to najcennejsie v mojom zivote. samozrejme aj zdravie, dakujem

autor
11. júl 2024

@akje ty si trafila skoro vsetko co ma bavi okrem krizoviek a volejbalu . a ano chodim plavat to ma velmi naplna. aj do prirody. a rada varim. snazim sa robit veci co ma bavia. asi musim zmenit psychiatricku ta moja si mysli ze na toto mi pomoze nejake relaxacie ale nemyslim si ze je to uplne tak.

autor
11. júl 2024

@loliki dakujem napodobne

autor
11. júl 2024

@guliver19 ja v jej prispevku nevidim nic zle. nechodim do kostola ale verim v Boha svojim sposobom a aj sa denne modlim. nic na tom nie je zle. 🍀

autor
11. júl 2024

@luccija ano idem k druhej tato terajsia vo mne nevidi problem.

loliki
11. júl 2024

Berieš Magnézium, železo, kornzým Q10, B komplex? Možno si len klasicky vyčerpaná a treba dodať telu energiu, vitamíny, minerály. Aj Depress je dobrý. Buď dobrá sama k sebe a dopraj svojmu telu vitamínovú bombu. 😉 Pomôž si človeče, aj Pán Boh ti pomôže.

loliki
11. júl 2024

@guliver19 Za útočné a nevraživé príspevky na MK , za nerešpektovanie pravidiel MK by ťa mali zablokovať. Nehanbíš sa takto vyjadrovať v 3. tisícročí? Žiadna empatia, láskavosť, pochopenie, tolerancia. Vieš, že zhadzuješ len seba ak šíriš nenávisť?

kikappp
11. júl 2024

@egonsk si jej teda pomohol ..urcite toto potrebovala .

autor
11. júl 2024

@egonsk skoda ze nie som tak mudra a empaticka osoba ako ty.