Mám sa ozvať kamarátke?

31. jan 2022

Ahojte ani neviem ako začať.. Mam pekný život deti presne 3 a manžela s ktorým sa ľúbime máme skratka pekný život co sa rodiny týka.. No pred zhruba 8 rokmi som mala aj kamarátku od základnej až po narodenie druhej dcéry.. Pohádali sme sa ja som vtedy mala ťažké obdobie a môj muž nebol vzorný povedala niečo o mojej rodine co sa mi nepáčilo skratka sme sa odvtedy nerozprávali.. Mne sa medzičasom narodilo tretie bábätko vytúžený chlapček a vraj aj jej tiež chlapček žijeme od seba pár km ale každá v inom meste.. No už som veľa krát rozmýšľala ze sa jej ozvem ale neviem ako či má nepošle do.. A moja mamina mi cez víkend hovorila ze sa rozprávala z jej mamou si písali cez fb že by prečo sme sa tak pohádali že je škoda to tak nechať a ze by jej pomohlo keby sa jej ozvem.. Vymenili si aj par foto ale radšej som ich ani nechcela vidieť lebo ma to dodnes veľmi bolí.. Bola to ta najlepšia kamoška aj mi pomohla aj ja jej.. Podržali sme sa navzájom.. Odvety už som takú nenašla a uzavrela sa do seba. Nepotrebujem už takú osobu vedľa seba bola to len ona a viac som si nikoho k sebe nepustila.. Stále na to myslím neviem ci sa jej ozvať.. Vtedy to bolo pre mňa taky bod zlomu keď mi vykricala nejaké veci ale časom si človek uvedomí že to nebolo až také zlé.. Na jednej strane sa bojím na druhej cítim ze je to pre mňa taka neuzavreta vec v živote.. Možno to tak ma byt a možno sa mam na to vykašľať ale trápi ma to aj mrzí.. Cítim sa ako pubertacka že riešim takéto veci.. Viem ze sa to už nedá vrátiť tam kde sme prestali... Ani neviem ci čakať od vás.. Možno v kútiku duše dúfam ze si to tu prečíta a spozná sa alebo sa k tomu nejak dokopem sama.. Stále na to myslím.. Takto kamošky mam ale už to nieje taka ta osoba ktorá vie o vás všetko.... Tak ďakujem aspoň za prečítanie a možno radu 😊 pekný deň

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irusa
31. jan 2022

ozvala by som sa...a to už ako sa ona zachová..... ty to skúsiš

tarvika
31. jan 2022

no, ako myslis. ak sa s nou chces kamaratit, tak urcite urob prvy krok, z nosa ti neodhryzne, prinajhorsom neodpise alebo ta posle niekam. treba to skusit. na druhej strane, mam podobnu situaciu, a neozyvam sa, lebo mame prilis rozdielne nazory na zivot atd, a na tom to stroskotalo. Mam ine kamosky, s ktorymi si lepsie rozumiem.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. jan 2022

@cocolino234 vieš ze presne toto iste mi povedala mama 😊

ivetta1234
31. jan 2022

ak na to myslis a trapi Ta to tak sa urcite ozvi! Urcite lepsie skusit ako si potom vycitat ked uz bude neskoro 🙂

sipopa
31. jan 2022

ako sa hovori, za vyskusanie nic nedas 🙂 ty budes mat potom dusu na mieste a uvidis ako sa zachova ona 🙂

vilma7
31. jan 2022

Ak máš potrebu sa ozvať, ozvi sa. Ako sa zachová, nevieš, ale podľa mňa to už určite nebude také ako predtým...možno sa pár x stretnete a tým to aj skončí.
Vykričala ona nejaké veci tebe, neviem či nejaké dôležité, reálne, alebo jedna babka povedala...ale tak snáď aspoň slušne odpovie. Človek by musel poznať tu situáciu aby vedel, o čo išlo.

Ja som zažila tiež niečo "podobné", ale ja som nebola ani len vypočutá, takže u mňa to z tým aj definitívne skončilo. A vedieť si priznať chybu hralo v mojom prípade tiež veľkú rolu.

lija22
31. jan 2022

skusila by som naraficit "nahodne" stretnutie a uvidis co bude

autor
31. jan 2022

@lija22 to je nereálne ja neviem kde býva ani kde sa zdržiava.. A toto mi príde trošku divne

spadnutaslivka
31. jan 2022

myslím, že už to nebude ako predtým. Mala som NAJ kamošku skoro 20 rokov (odmalička), ale keď sme dospeli, nejako sme boli každá úplne inde (plánmi a hodnotami), tak sme sa rozišli bez nejakých veľkých afér. Aj keď ja som sa cítila dotknutá jej "múdrymi" kecami na môj život. Po rokoch som sa jej ozvala, lebo mi bolo ľúto za tým priateľstvom, aj sme si chvíľu písali, ale stále tam bolo to, že už vlastne nemáme nič spoločné. Hoci sme boli obe čerstvými mamami, nedokázalo nás to už opäť spojiť. Aj by som sa občas ozvala, že ako sa má a čo má nové, ale už to nie je to, čo to bývalo. Teraz mám iné kamarátky, ktoré sú mi veľmi blízke a super si rozumieme. Skús dať tomu čas. Určite príde niekto iný, s kým si budeš rozumieť aj bez nálepky "naj kamoška".

diana999
31. jan 2022

Ak vôbec uvažujes o niečom takom choď do toho ak si pripravená to hodiť za hlavu urob to, neviem čo ti povedala ale máš asi dobre ❤️ ak nato dokážeš "zabudnúť". A aspoň uvidíš jej reakciu, pokiaľ sa to nejak po kašle ty môžeš byť spokojná a šťastná že ty si jej šancu dala a chyba nie je na tvojej stráne

obcanka123
31. jan 2022

Pozri, my sme s kamoškou ešte keď mala frajera si tiež čo to povedali. Ja som jej povedala na veci svoj názor a ona sa urazila. Nerozprávali sme sa celkom dlhý čas. Následne sa mi ona ozvala že jej je ľúto že sa vtedy urazila a že som mala pravdu. Povedala že ju to mrzí ☺️ ja som to ako normálny človek prijala a fungujeme dodnes.

panda21
31. jan 2022

My sme sa s kamoškou nebavili síce iba 3 roky a nie kvôli hádke ale ona si založila rodinu, ja som ešte užívala mladosť, brigadovala, išla do zahraničia.. Nejak sme sa proste odsudzili. Minulí rok sme si k sebe našli znova cestu, a je to úplne rovnaké ako predtým. Sme spolu každý deň v kontakte, každý piatok vonku na káve (keďže máme už obe deti, neparime do rána 😂). Ale inak sa pre nás nič nezmenilo, úplne sme plynulo pokračovali tam, kde sme skončili. Ani blbe a trápne to nebolo prvý krát, úplná topka. Smiali sme sa 5 hodín v kuse, spomínali, riešili prítomné problémy, poradili si. A ja som si v ten večer uvedomila, ako moc mi chýbala ❤️

autor
31. jan 2022

@panda21 pekné ale 8 rokov je strasne veľa.. Za ten čas ja som sa vydala aj ona netušíme ani jedna kde a ako žijeme.. Mam nejaký blok ale zároveň ma to trápi a potrebujem to vyriešiť v sebe.. Ale občas sa mi sníva s nou vždy ma objíma a cítim takú spokojnosť a vďačnosť že konečne sme spolu

panda21
31. jan 2022

Či 3 alebo 8, nič to nemení na tom, že ak ste boli super kamarátky, tak ani tých 8 rokov to nepokazilo. Ja by som to skúsila. My keď sme sa dali znova dokopi tak som v ten večer pocítila takú výplň v srdci. Proste som cítila, že aj napriek mužovi, synovi, rodine, bola ona tá časť ktorá mi tam chýbala. Mať takú blízku kamarátku je na nezaplatenie. Určite to stojí aspoň za vyskúšanie 🤞

sashabb
31. jan 2022

Zaujala ma táto veta "moja mamina mi cez víkend hovorila ze sa rozprávala z jej mamou si písali cez fb že by prečo sme sa tak pohádali že je škoda to tak nechať a ze by jej pomohlo keby sa jej ozvem.."

Jej by pomohlo keby si sa ozvala ty? prečo? prečo sa neozve ona, ak by jej tvoja spoločnosť pomohla?
Ak sa nevie ozvať 8-rokov, tak načo to siliť?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
31. jan 2022

@sashabb vidíš a ja to z tohto hľadiska neberiem.. Nejak som sa už dávnejšie chcela ozvať a nerozmyslam nad tým prečo sa ona nie.. A tá veta ma skôr zarazila že prečo asi by potrebovala nejakú podporu ci sa niečo deje.. No s jej mamou si boli vždy blízke ona by to len tak nepovedala boli ako kamaratky viac menej vedela o nej všetko..

yasmeena
31. jan 2022

ja som sa ozvala kamoskam po rokoch-su to 2 baby,ktore sa navzajom nepoznaju-kazda ina,s kazdou som zazila nieco ine..ja sa velmi s babami nikdy nekamaratim,skor s chlapmi,takze pre mna boli/su tieto baby vzacne 🙂...takze to ze sa nase cesty rozisli kvoli zivotu,mi bolo luto..stale som na ne myslela,,,skusila som obnovit kontakt po dlhych rokoch-a vies co? ta,s ktoru som dokonca byvala mi zrazu prisla cudzia,hoci bola taka ista-zrazu som si uvedomila,ze si nemame co povedat,ze to vsetko co zosobnovala,je pre mna uzavrete...a s tou druhou sme od prvej vety boli tak,akoby tie roky nekontaktovania ani neboli,uplne spontanne,prirodzene,super....ano,tiez som si mohla povedat preco sa druha strana neozvala,ale netreba v tom rypat...mozno mala rovnake obavy,mozno mala pochybnosti o sebe,mozno bola len pohltena zivotom...ozvi sa kamoske,ked sa bojis zavolat,tak napis na fb,nechaj cislo na seba ..tam si vie odpoved premysliet....a uvidis co bude....