Mám problémy s mladšou sestrou

kvetinka134
26. okt 2020

Dobrý deň, mám problémy s mladšou sestrou už mi strašne ide na nervy 😑😑...
Neviem čo s ňou mám robiť, rodičia sú vždy na jej strane ja som doma vždy ta najhoršia ona je ich miláčik.. nežiarim na ňu, ale ja ju už od narodenia neznášam 😒😒 všetko mi na nej vadí..
Je strašne rozmaznaná a nedá sa to s ňou vydržať :/ ...vôbec neposlúcha myslí si, že je princezná a že môže všetko 😒😑..😑😑😑😑

kvetinka134
autor
26. okt 2020

Ja sa za ňu normálne pred ľuďmi hanbím 😒😑

irusa
26. okt 2020

@kvetinka134 koľko má rokov ?

kvetinka134
autor
26. okt 2020

@irusa 12 bude mať

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irusa
26. okt 2020

@kvetinka134 no môj syn ma 13 a momentálne je vo veku, že nevie čo so sebou

irusa
26. okt 2020

@kvetinka134 a ty máš koľko ?

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka134
autor
26. okt 2020

16

karpina
26. okt 2020

Ak ju neznášaš od narodenia, tak jednoznačne hľadaj chybu u seba. Ako ti mohlo ublížiť nemluvňa?? Aj vaši rodičia sú na strane tvojej sestry, lebo sa ju snažia pred tebou chrániť. Zrejme im neunikla tvoja nevraživosť voči mladšej sestre.

irusa
26. okt 2020

@kvetinka134 žiaľ si vo veku kedy ťažšie znášaš náladovosť svojej sestry...asi ste len dve a ona bude tá, čo potrebuje na seba pútať pozornosť, keďže je mladšia a predpokladám aj maznáčik..no s tým nič nespravíš.... ono uvidíš vekom sa to porieší

kvetinka134
autor
26. okt 2020

@irusa asi áno máte pravdu

irusa
26. okt 2020

@kvetinka134 musíš to brať s nadhľadom..uvidíš časom sa to zmení a budú z Vás nakoniec najlepšie sestry... viem, že momentálne to tak nevnímaš....no určite ju máš rada, len ťa momentálne odrádza to jej správanie

kvetinka134
autor
26. okt 2020

@karpina mňa najviac štve na to, že jej bolo vždy všetko viac dovolené než mne preto som napísala, že už od narodenia neznášam...
Niekedy to už není normálne, že mi ide rozkazovať 11 ročne decko, aj ja som ešte dieťa, ale ona sa už správa ako dospelá 😑😒

kvetinka134
autor
26. okt 2020

@irusa áno presne 👌😏

irusa
26. okt 2020

@kvetinka134 tak sa len nad tým pousmej a nevšímaj si ju..žiaľ tým, čo je najviac dovolené potom v budúcnosti nevedia, čo so sebou...vlastná skúsenosť s bratom

kvetinka134
autor
26. okt 2020

@irusa tak ona má naozaj veľa dovolené ja som v jej veku taká nebola ona si na mňa už veľmi dovoľuje...pred rodičmi sa tvári ako neviatko a vždy si niečo na mňa vymýšľa

irusa
26. okt 2020

@kvetinka134 no intrigánka 😀

beronsche
26. okt 2020

@karpina toto co pises je hrozna blbost! Ak je medzi surodencami takato rivalita a neznasanlivost mozu za to jedine RODICIA!

@kvetinka134 jedine, co mozes urobit, je sa otvorene porozpravat s rodicmi o tom, ako sa citis a preco to tak citis.. bez vycitiek.. . Hlavne nepocuvaj blbosti typu, ze len ty si za to sama mozes.. tu je zlyhani viac, ale hladat vinnikov situacii nepomoze.. .. Ak si to uvedomujes, ze to nefunguje, mozes sa vedome snazit o napravu vztahov..
Kazdopadne velmi tazka situacia, drzim ti palce..

beronsche
26. okt 2020

@strapatapupava ta nezrela osobnost, ako si ju nazvala ma 16r a teda plne pravo byt nezrelou..
Zeny, zeny, namiesto povzbudenia dietatu este nalozit...

renab
26. okt 2020

@kvetinka134 ono to je tak, ze prve dieta je zvycajne najprisnejsie vedene. Potom rodic pochopi, ze to nema zmysel a opraty uvolni.

karpina
26. okt 2020

@beronsche Dávno som nečítala väčšie bludy, ako tie tvoje. Ak veciam nerozumieš, radšej sa nevyjadruj.

kvetinka134
autor
26. okt 2020

@beronsche ďakujem za pochopenie :/

strapatapupava
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka134
autor
26. okt 2020

@strapatapupava napísala som

nanka3
26. okt 2020

lahka pomoc, ak ta provokuje, ignoruj... inak, som z dvoch deti, mam mladsieho brata o 4r a ver mi, k nemu boli rodicia vzdy benevolentnejsi, to je uz udel starsich surodencov, ti si musia vsetky cesticky poctivo vysliapat, mladsi ich uz vysliapane ma, neboj, podla mna aj tvoj vztah so segrou sa zmeni s vekom....

kvetinka134
autor
26. okt 2020

@nanka3 dúfam, že áno ďakujem

syslik81
26. okt 2020

pubertacka a rozmaznany benjaminek-zla kombinacia... zial si vo veku,kedy sa musis zacat ucit vychadzat s ludmi aj napriek tomu ze ich nemusis... radsej si vzdy kusni do jazyka a pocitaj do 10 ... alebo sa otoc a odid az ti polezie na nervy .. jedneho dn to prejde a budete uz en sestry .. kym byvate pod jednou strechou musite sa respektovat .. ked budes samostatna mozes si vyclenit udi z okolia .. ale skus sa porozpravat s rodicmy a povedat co ta trapi a ako to vidis .. alebo si najdi na sestre aspon jednu pozitivnu vec a sustred sa na nu .. isto nebude aztaka zla

beronsche
26. okt 2020

@karpina tak mi to vysvetli, kedze sa zrejme orientujes... Priekopnicka studeneho odchovu, ze?
Dievca malo 4r (!) ked sa jej narodila sestra, je normlane a velmi bezne, ze zareagovala zle.. Emocie tak male dieta spracovat nevie.. A tam do toho vstupuje matka/rodic, aby dietatu pomohol.. Ak rodic ci uz vedome, ci nevedome vzdy uprednostnuje mladsie dieta (teraz nemyslim starostlivost o babo, ale skor uplnu ignoraciu potrieb starsieho dietata), to starsie to pravdepodobne emocne zvladat nebude.. Tam to vsetko zacina a ked to rodic nepodchyti, je od toho je uz len krocik k celozivotnej nevrazivosti surodencov (alebo aspon k tomu, ze nebudu mat vobec blizky vztah)..
A este ak teda nechces citat moje bludy, skus si dohladat, co na to detsky psychologovia, mozno potom prestanes vypisovat nestastnym ludom, ze si za to mozu sami...

mimkao
26. okt 2020

@kvetinka134 ja ti úplne rozumiem.
A pravdepodobne chybu urobili tvoji rodičia, keď sa narodením tvojej sestry zrejme prestali venovať tebe.
Tam potom aj u súrodencoch vzniká nevraživosť.
A áno, tvoja sestra moze byť rozmazaná. To najmladšie deti obyčajne bývajú.
A teraz keď je v puberte je to na nevydržanie aj s deťmi, ktoré nie sú rozmaznané.
Mám doma troch puberťakov, všetci múdri jak rádia.... hold čo už. Mne ostáva len vydržať a dúfať, že ich to čo najskôr prejde.
Ale ty máš pred sebou ťažšiu úlohu..
Buď si začneš všímať na svojej sestre niečo dobré, stačí začať aj úplnou maličkosťou a na tom budeš budovať vzťah s ňou, alebo sa na to môžeš vykašľať, prečkať pár rokov kým sa osamostatníš, ale prídeš o sestru.
Apropo, nie každý k životu potrebuje súrodenca, ale je to dobré mať ich. Obyčajne nám nastavujú zrkadlo.
Ja mám súrodencov piatich, ako deti sme sa neznášali, robili si naschvál zle, aj sa bili. V puberte to bolo najhoršie pre všetkých.
Ale teraz sme už dospelí, s vlastnými rodinami, ďaleko od seba, ale vždy sa veľmi tešíme, keď sa môžeme spolu stretnúť.

Za sestru sa pred druhými nehanbi, to ako je výchovaná nie je tvoj problém.
Prajem pevné nervy.

karpina
26. okt 2020

@beronsche V prvom rade, všetci tu máme právo na svoj názor, ako si ty dovoluješ tu okolo seba kritizovať ludí a hodnotiť, či máme, či nemáme pravdu. Jednoducho sa zmier s tým, že aj iní ludia majú názor, nie len ty a nekritizuj. Mohla si kvetinke napísať tvoj názor a nerobiť zo seba pipinu. A naozaj nebudem s tebou dalej diskutovat, nemám o čom.