Mám problémy s manželom. Poradíte?

simonovamami
26. dec 2013

Ahojte maminky aj nemaminky 🙂 Takýchto tém je tu neúrekom a zrejme ich tu ešte aj neúrekom bude. Napriek tomu chcem poznať názor viacerých žien, čo by ešte tolerovali a čo sa už naopak asi tolerovať nedá,lebo občas mám pocit že už sama mám riadne posunuté hranice normálnosti. Ano zaregistrovala som sa až dnes.Doteraz som tu veci iba čítala, ale neprispievala som tak som necítila potrebu registrovať. Ale teraz k veci 🙂 predstavme si 3ročné manželstvo s 15mesačným synčekom, obaja manželia vysokoškolsky vzdelaní,slušní ľudia,navonok úžasní rodinka bez problémov. Za dverami sú ale vulgárne nadávky,v očiach manželky extrémne vulgárne nadávky typu : poje...a p..a,dementná k...a a to aj pred dieťaťom. Rozhovory nijako nepomáhajú pretože dotyčný manžel je presvedčený,že je chybou manželky,že on nadáva takže absolútne nevidí dovod niečo meniť,zmeniť sa má vraj iba manželka.Manželská poradňa preňho nepripadá do úvahy,kedže on žiaden problém nemá. Napriek tomu sú chvíle ked sa snaží spraviť ju šťastnou. Manželka samozrejme nie je dokonalá,ale nadávky sa objavia pri obyčajných ľudských zlyhaniach,ako ked manželka hned nevie prečítať manželove myšlienky,alebo niečo zabudla,alebo bola roztržitá. Skrátka veci, ktoré sa ovplyvniť nedajú pretože nie je dokonalá. Manžel jej vraví,že sa to má naučiť,teda byť dokonalou,vraj to vlastne robí pre jej dobro a čo sa dieťaťa týka,že tomu to neprospieva tak nato dieťa sa vraj manželka nemá vyhovárať. Občas sa objavujú aj vyhrážky typu: rozbijem ti ústa,vylepím ti a podobne. Ale nikdy k ničomu fyzickému nedošlo. Manžel vie byť aj naozaj skvelý chlap: varí,upratuje (občas) ,zarába,aj ked manželka nevie koľko lebo peniaze jej vydeľuje podľa svojho uváženia,nepije,nefajčí. O dieťa sa zaujíma iba málokedy,ale vidieť,že ho ľúbi. Manželka sa cíti nešťastná,ale napriek tomu občas cíti vinu,že je nešťastná. Ved toľko chlapov je omnoho horších. Tolerovali by ste takéto správanie u muža? Dakujem veľmi pekne za každý názor

zuzinka1989
26. dec 2013

urcite taketo nadavky do rodiny nepatria...aspon podla mna nie..ani vyhrazky.... neviem si predstavit mat takeho chlapa... 😠

digysa
26. dec 2013

Absolutne NIE. A ked nechce ist do poradne, tak tu su dvere uz nie zatvorene.....ale zamknute. Manzel ma velky problem s osobnostou- kamaratka mala takehoto muza. Uz vyse roka chodia do poradne a muz sa zmenil. Uz mavaju hadky len obcas a bezne, ako normalny par, ale stale chodia do poradne aspon raz za mesiac a robia si rekapitulaciu vztahu. Im to pomohlo....

Este by som chcela pre vsetky pary, co chodili do manzelskej poradne a vraj im to nepomohlo. DO manzelskej poradne sa nechodi 3-4-6 krat....... Ak ide niekto do poradne a chce vyriesit problem, tak nech sa pripravi na "dlhodoby proces".....Totizto tych problemov sa nakopi vela...(vid. tento problem zakladatelky diskusie) a kazdy problem- nadavanie, kricanie, vydelovanie penazi, zla starostlivost o deti, nekomunikacia, malo sexu a pod..... SA RIESI individualne pomaly a postupne.
Viem ide to do penazi, ale za par sedeni sa ziadne manzelstvo nikdy nedalo dokopy. Rozhodnutie ist do poradne je dlhy proces ale som presvedcena, ze sa tym da zachranit manzelstvo. Mojej kamosky muz bol fakt blazon, hulvat a dement....teraz je z neho iny clovek.

cmulinko
26. dec 2013

Hm...nakolko urcite nepises o sebe 😉 tak cisto teoreticky si odpovedz na otazku.Ty by si to tomu svojmu tolerovala?

zita19
26. dec 2013

Videla si film Noci s nepriatelom? Ten Tvoj je rovnaky chruno. Ten sa nezmeni.

standu
26. dec 2013

nie. lahko sa hovori, lahko sudi...ale nadavky a urazky podla mna do zreleho rovnocenneho vztahu nepatria. iba ak je takyto slovnik uplne bezny 😉 nuz ak by ma manzel castoval takto nic by som mu neostala dlzna...

bosoriak
26. dec 2013

Myslim, ze by ti pomohlo vyhladat psychologa, ktory ti pomoze riesit TVOJE sebavedomie. Nikto so zdravou uctou k sebe samemu by taketo spravanie netoleroval. Rovnaky vzor davas do dalsieho zivota vasmu dietatu. Pokial manzel nechce ist do manzelskej poradne, je to velky problem. Myslim si, ze si ta nevazi, co este viac znizuje tvoje vnimanie samej seba. Dokonca si este aj vycitas, ze sa ti taketo spravanie nepaci. Mala by si ist k tomu psychologovi co najskor, pretoze to neskonci dobre.

Takze nie, netolerovala by som to. A ano, existuju aj horsi muzi. Ale existuju aj lepsi.

sissy27
26. dec 2013

nadávky? vydeľovanie peňazí? obviňovanie manželky, že ONA môže za jeho správanie? vyhrážky fyzickým násilím? koľko toho ešte treba, aby žena pochopila, že sa jedná o týranie??? 😖
pánko nech si ide svoje komplexy riešiť niekam inam, nie cez manželku a dieťa... očividne zneužíva postavenie ženy - matky na materskej, ale očakávať zlepšenie po skončení materskej je viac ako naivné...

babls5
26. dec 2013

uprimne ked ti tu napiše 100 žien že to nieje normalne a maš odist tak viem ze to neurobíš až ked ti ubliži fizicky možno si otvoris oci ja som to zažila tak to poznam ocom ti pisem a ked ti male zacne rozpravat tak bude mat fakt vyberany slovnik

dazdovka
26. dec 2013

Nadavky, neucta, toto by vo mne akukolvek lasku nadobro zabilo, toto si slusni ludia, nie to este partneri nesmu voci sebe dovolovat!!!! To ho takto vychovali rodicia, u nich vo vztahu boli taketo vyrazy normalne? Spytala by som sa ich na to este. A co s tym, ked nechce do poradne, tak asi pokecat doverne s niekym, koho on respektuje, lebo toto si normalni ludia netoleruju, v slusnej spolocnosti, vo vztahu dvoch partnerov nemaju taketo nadavky miesto... Primitiv, ako z krcmy 4.cenovej, do prcic rozculila som sa iba!

evelynm
26. dec 2013

Toto, co opisujes, vykazuje znamky psychického tyrania. Mrkni si na nete clanky, porovnaj si príznaky so spravanim tvojho muza. Poukazovanie na to, ze je obcas skvely, zavaznost jeho cinov nezmensuje. Prave naopak, posilnuje v tebe nedostatok sebaucty a pocitov viny. Mate doma velmi vazny problem a sam od seba sa nevyriesi.
Pytas sa, co sme alebo nie sme ochotne tolerovat - z môjho pohladu toto rozhodne NIE!!! - trikrát podciarknute. toto do normálneho vztahu NEPATRI. Obaja mate aj zodpovednost za vychovu, postoje, buduce vztahy svojho dietata. To, co doma vidi a pocuje, ho velmi negativnym smerom formuje a ovplyvnuje.
Trochu mi to u tvojho muza zavana psychickou poruchou, ale to by bolo treba odborne vysetrenie.

ariadna22
26. dec 2013

a prečo s ním žiješ, ide o peniaze?

mima4
26. dec 2013

netolerovala by som take spravanie

zitkah
26. dec 2013

Pripajam sa k vyssie uvedenym nazorom - a myslim, ze ani ine reakcie nedostanete..Ako manzelka zijuca uz dlho v zvazku manzelskom, aj z hladiska svojej profesie (psychologicka) som jednoznacne toho nazoru, ze to normalne nie je a ide o naplnenie obsahu tyrania spominanej maminy svojim manzelom - tak ako to uz bolo spomenute v komentaroch. Je lahke odporucit, nech sa dana osoba pozbiera a vztah riesi radikalne, v reali byva ale zreiedkave, ze si pomoze sama. Zdoverte sa niekomu, komu uplne doverujete - rodicom, surodencom, kamaratke... s ich pomocou vyhladajte kontakty na organizacie, ktore sa zaoberaju problematikou tyrania - maju svoje osvedcene fungujuce postupy, ako veci riesit, ako konat, poznaju mozne rizika, chapu fungovanie takychto zien aj ich dovody, preco v takych vztahoch zotrvavaju.... minimalne vas mozu povzbudit a inspitrovat k nejakym krokom. Drzim palce...

liv1
26. dec 2013

Netolerovala sto krat NIE!!! Velmi ti drzim palce a aj tvojmu synovi, aby ste sa od neho dostali co najdalej. Malemu to dava zaklad do celeho jeho zivota a ty budes len znicenejsia a zronenejsia.

mystisch
26. dec 2013

Je otazkou casu, kedy nadavky a vyhrazky prejdu aj do prvej facky.... s takym niekym by som nebola uz ani den

mausik01
26. dec 2013

urcite NIE !!! davno by som bola prec aj s dietatkom. nasi mi zabezpecili nadherné detstvo, ocko miluje mamku a aj nas. doteraz ked niekam idu sa drzia za ruky. kedykolvek sa pobozkaju , nikdy som nepocula ocka vynadat hnusne mamke. ja som vyrastala ozaj v rodine kde vladna laska a to iste sa snazim dat mojej dcerke. nastastie mam skveleho milujuceho manzela a je aj uzastný ocko. ale keby to tak nebolo tak urcite by som mu to netolerovala. nedovolila by som aby v takom prostredi vyrastala moja dcerka. pohadame sa aj my , ale stale tam je to ze si jeden druheho vazime a tolerujeme sa. a sproste slova na adresu toho druheho si nedovolime povedat. tvoje dietatko to vsetko vnima a urcite ho to poznaci. a podla mna ak mas kam odist urob to cim skor. drzim ti palce !

zexi
26. dec 2013

Nie. Je to čistý psychopat. Utekaj od neho skôr ako ťa úplne zničí.

17042010
26. dec 2013

Nie netorelovala by som to a bola by som s toho nestastna a zhodena takto sa nemoze muz spravat k matke svojho dietata

No je to tvoja osobna vec ako sa ktomuto postavis

O

fiffinkaa
27. dec 2013

nie netolerovala..s partnerom žijem preto, lebo sa s ním cítim dobre, nie naopak!

silvinuska6
27. dec 2013

Podľa mňa už jeho správanie dávno prekročilo všetky hranice

kofoluska
27. dec 2013

V nijakom pripade by som taketo spravanie netolerovala. Prekrocilo hranice slusneho chovania a je len otazkou casu, kedy ta facka naozaj padne. Xce manzelka na to cakat? Ja by som necakala, zbalila seba a dieta a sla trebars aj do hotela, ak by som nemala kam inam. Aby mi chlap hentak nadaval? Aby mi VYDELOVAL peniaze a tajil, kolko zaraba? Pravne su vsetky peniaze predsa v manzelstve nase spolocne, tak ake vydelovanie???? Je sice fajn, ze navari ci uprace - ale vyvazi to manzelke harmonicky vztah, po ktorom tuzi? Nemyslim. A rozhodne to dietatu nenahradi harmonicku rodinu plnu lasky, porozumenia, tolerancie a nehy.

Ze su aj horsi chlapi? Ano su, no predpokladam, ze po nich manzelka netuzi a ze nikdy netuzila ani po takom chlapovi, akeho ma doma. Manzelka ma predsa pravo byt stastna. Ked bude stastna ona, bude stastne a spokojne aj jej dieta, ktore jej nestastie vnima mozno viac, nez si manzelka uvedomuje. Ked pre nic ine, tak kvoli dietatu by manzelka mala premyslat nad velmi radikalnou zmenou.

avarka11
27. dec 2013

niekedy naozaj pomôže, ak odídete ..ak ťa ľúbi uvedomí si....

panidia
27. dec 2013

Skus si odpovedat na otázku či ho lubiš alebo nie.

kveta
27. dec 2013

To je na rozvod. Domace nasilie. Informuj okolie, priprav sa na bitvu o dieta a majetok a odid. :(

mamavera
27. dec 2013

či si to chceš priznať, alebo nie, si obeťou domáceho násilia. Informuj rodičov, odsťahuj sa, nezmení sa.

barnica
27. dec 2013

Určite by som to netolerovala,síce ako píšeš ti nikdy fyzicky neublížil.... Ale sama si odpovedz či milujúci manžel nazýva ženu Po....nou pi...ou a podobne a či jej hádže všetko na plecia. Nezaslúžiš si to ani to a už vôbec nie to bábo.

keram3053
29. dec 2013

Je to psychycke tyranie a obavam sa ze ked sa vzopries moze prejst aj do nasilia tak dufam ze mas okolo seba ludi o ktorych sa mozes opriet. Taketo spravanie si mala zatrhnut pri prvom naznaku a jasne dat najavo ze to nebudes tolerovat lebo slusni ludia to nerobia.Ak sa to nezmeni tak si to moze velmi zle ovplyvnit aj dieta.drzim palce.Keby to niekto robil mojej sestre ci dcere tak by som s nim riadne zatocil.

solmula
31. dec 2013

simonovamami .Tak tento pripad poznám dokonale ako u nás doma.......... 😒 akurat Vy pišete že Váš manžel nepije,nefajci u nás bohužial áno.... ☹ ale už mám toho dosť povedala som si po novom roku hned podám o rozvod.nedá sa to psychicky vydržat mám toho dost a moje deti rovnako.

dadulkadanulka
31. dec 2013

Dievcence,ked ze sa konci rok a zacne Novy,ja by som vam doporucila ocistit sa od stareho a zleho a zacat s cistym stitom v Novom roku.i ked to nie je vzdy jednoduche a treba na take velke zmeny vela sily!viem o com hovorim.ale uistujem vas,ze raz ,ked to cas zoberie so sebou a rany sa zahoja,budete sa s hrdostou pozerat na seba do zrkadla.drzim vam palce,hor sa do toho 🙂

stanulienkat
31. dec 2013

Odid, prosim, uz len kvoli dietatku!!!! Ono citi tu nelasku u rodicov. Pred dietatom sa tak skaredo nesmie maminke hovorit!!!
Manzel si ta absolutne nevazi a tym padom si prestanes vazit aj ty seba samu. Ako ti moze milovany clovek takto hovorit?
Vazne o tom porozmyslaj. Normalne je mi smutno z toho, co si pisala. Deticky velmi trpia a maju veeeelmi zly priklad do zivota.