Mám problém ospravedlniť sa

5. mar 2021

Dobrý deň. Mám 18 rokov a za túto diskusiu sa veľmi hanbím ale žiaľ je to tak mám problém ospravedlňovať sa a veľmi ma to trápi...nedokážem prestať myslieť na trapas ktorý sa mi stal pred pár dňami v obchode kde som šla košíkom pani predo mnou nemohla prejsť tak som chcela ísť do zadu no nechtiac som stúpila pani za mnou na nohu a zo mňa nevyšlo ani len PARDON iba som tam stala a nedokázala so seba vydať ani poriadny nádych...zvyšok celého toho dňa som nato myslela mrzelo ma to a stále mrzí...budete si myslieť a nadávať mi že som nevychovana atď ale ja to fakt nedokážem...v živote som sa voči oči nikomu neospravedlnila jedine cez sms...nedokážem to...u nás doma som v ŽIVOTE ospravedlnenie či slovko prepáč nepočula skutočne si pamätám na mnoho vecí z detsva ale nikdy som to slovko ani jemu podobne ako mrzí ma a je mi ľúto nepočula...a mám akýsi blok či ako to nazvať vysloviť v akejkoľvek situácii to slovo použiť...ako to mám zmeniť, naučiť sa to? Prosím naozaj o poradenie...Ďakujem

karhu
5. mar 2021

cvic to pred zrkadlom a potom roleplay s kamoskou, hadam ten stresik opadne😇

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lija22
5. mar 2021

ospravedln sa tej pani v duchu, alebo nahlas. vypusti to von, snad sa ti ulavi, a uz sa netrap. a zacni cvicit. normalne povedz mame kamoske ze idete cvicut slovo prepac, vsetko je to zvyk. to pojde ;) a do zivota toto ozaj potrebujes.kazdy potrebujeme sa cas od casu ospravedlnit

katkami123
5. mar 2021

@bennn
Žasnem nad tým co tu píšeš, pre teba je empatia asi úplne cudzie slovo.

maja22
5. mar 2021

Ked sa ti aj nabuduce nieco take stane, vyslov ospravedlnenie nahlas niekde doma, kde si sama. Vybav si tu situaciu a povedz nahlas, co by si mala povedat. Parkrat to potrenujes takto a raz sa to podari aj v skutocnej situacii 😉 Len proste musis pocut samu seba tieto slova nahlas vyslovit. Zvyknes si na svoj hlas, svoje slova, potrebujes si to len natrenovat.

sapetka
6. mar 2021

ok ale teraz mas 18 a vlastny rozum. Ked sa niekomj ospravedlnis na tom nie je nic zle ani trapne, naopak. Su tri carovne slova prosim dakujem a prepac.. a je uplne normalne ich pouzivat

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
judar
9. mar 2021

Na tvoj problem zaberie len jeden trik a toto iste som mala za problem aj ja....musis si v prvom rade uvedomit ze ked sa nieco stane ze sa to stalo a proste su veci ktore nenapravis ani nevratis sa minutu ci hodiny dni roky v case aby si to napravila ...proste je to ako perom napisane na papieri ze sa to vygumovat neda ako ceruzka...a to ze si jej slapla na nohu uz nevratis spat musis to prijat fajn stalo sa nic stym nespravis ...a co sa ospravedlnovania tyka - ani mne sa v zivote otec neospravedlnil, nepochvalil ma, nepodakoval mi, nepozdravil ma, nepovedal mi ani vlastnym menom takze mam to dost ako ty v tomto smere a moj trik v tomto spociva ze ked nieco spravis je lahke povedat slovo pardon ze ked sa hlbsie zamyslis v jeho podstatu ze napr v inej krajine nerozumia vyznamu toho slova tym padom to povies stylom ako cudzinec uplne cudzie slovo o ktorom vyzname nevie vtedy to netazi - druha strana to slovo prijme aj ked ty v domnenke si budes mysliet ze si povedala cudzie slovo aj ked v skutocnosti si sa ospravedlnila,...mne taketo zamyslenie pomaha sa ospravedlnovat aj za situacie za ktore nemozem hoci aj klamlivo ale aspon padlo to slovo