Mám preložiť návštevu?

21. sep 2020

Ženy preháňam?
Známy chcú prísť zajtra na návštevu. Všetko by bolo v poriadku keby cez víkend neboli na oslave narodenin v reštaurácii kde bolo podľa ich slov ca 15 ľudí.
Mam 2.5 ročne dieťa doma, oni majú 6 mesačne a 3 ročne. bojím sa proste.
Manžel tvrdi ze preháňam, nepatrím k tým co to preháňajú s koronou ale predsa toľko ľudí po kope.nejako mam z toho zlý pocit.

Aky je váš názor na to? Ja som chcela odložiť návštevu o 2 týždne neskôr. Co by ste vy urobili?

laurika1432
21. sep 2020

Ťažko povedať, ako verím, že sa bojíš, no je to ako na vás. Môže to prebehnúť úplne v poriadku bez nejakých následkov. Teraz už fakt nevieš, kde to môžeš chytiť. Koľkí to majú a vôbec žiadne príznaky nemajú

nelca84
21. sep 2020

je ti jasné, že polovica ti napíše, že preháňaš a druhá polovica, že jasné, že by nemali prísť. Neviem ako ti to pomôže.

autor
21. sep 2020

@laurika1432 to je tak bud alebo 🤦‍♀️
@nelca84 to mi jasné ani neviem co čakám od tejto diskusie. Nikdy som neprehanala ale táto situácia ma dostala. Neviem co spraviť 😂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mila23
21. sep 2020

a ked tu navstevu presunies o 2 tyzdne...myslis ze ti znami budu 2 tyzdne sediet doma a nikoho nestretnu?
Ano, je tam zvysene riziko,ale to uz bude teraz stale...

nelca84
21. sep 2020

pozri, ja napr. idem dnes na rodičko kde budem s triedou cudzích ľudí, no a? život predsa ide ďalej. ty nikam nechodíš a si doma v izolácii?

sissy27
21. sep 2020

z môjho pohľadu áno, preháňaš. Čo by vyriešilo odloženie návštevy o dva týždne? Snáď od nich nečakáš, že budú dva týždne v karanténe aby sa mohli láskavo stretnúť s vami - za tie dva týždne sa stretnú s desiatkami ďalších ľudí a potom prídu k vám, to má akú logiku?
Každopádne ak sa na to necítiš, tak návštevu zruš. Len porozmýšľaj, či vy sedíte doma na zadku pri filtrácii vzduchu a nemôžete sa nakaziť niekde inde...

autor
21. sep 2020

@mila23 ma pravdu 👍

sapetka
21. sep 2020

😁🙈prehanas

autor
21. sep 2020

@nelca84 práveže nie som.. Vravim nepatrím k tým co preháňajú s koronu zato som bola nejak prekvapena z môjho vlastného strachu 🥴

salome123
21. sep 2020

15 ludi nie je az tak vela. Nemusis s nimi bozkavat ked pridu alebo sa po nich zliepat 🙂

autor
21. sep 2020

@sissy27 máš úplnú pravdu, oni tiež nebudú v karanténe....

autor
21. sep 2020

Ženy mate pravdu preháňam. Nepozerala som na to z iného pohľadu.. Ze my nie sme stále doma a ani oni nebudú stále doma

autor
21. sep 2020

@salome123 😂👍

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. sep 2020

@miriam11 ďakujem 😊
Ah to mi je jasne keď ma má dolapit ta mrcha tak môže hocikde..... Nebudem rušiť nič veru 👍👍😊

brita7777
21. sep 2020

Strach je v tomto najhorsi, treba citat menej novin, pozerat menej sprav,..no ked uz mas strach, mohli by prist o dva tyzdne, takto to zbytocne hrotit netreba. Hlavne sa nestresuj !!!!

veronikaszabova
21. sep 2020

Hej, prehanas to.
My sme mali mensie "stretko" kamosov v bare v sobotu vecer. Bolo nas 19. A vobec sme neriesili, kto kde bol, s kym bol, atd.

elanor
21. sep 2020

@nelca84 a nezrusili vam ho? my sme mali tiez dnes poobede rodicko, dokonca na dvore vonku, aj tak ho museli zrusit na poslednu chvilu. Ze je nejake nove nariadenie z ministerstva, ze rodicka su zakazane.

autor
21. sep 2020

@veronikaszabova 😊😊

autor
21. sep 2020

@brita7777 😊👍máš pravdu

tenerifka
21. sep 2020

ak by sa aj nakazili v sobotu, priznaky by zacali mat az niekedy na dalsiu sobotu a vtedy by zhruba zacali byt aj infekcni, dovtedy urcite nie

autor
21. sep 2020

@tenerifka heej? To som nevedela teda... Ďakujem 😊

unicornlady
21. sep 2020

Veď keď majú tiež malé deti, nemôžete ísť niekam na výlet? Budete všetci vonku, v prírode, v parku...
Alebo na dvore

ciernysokol
21. sep 2020

A nemozte sa stretnut von? Bude pekne a teplo. Aspon nebudes musiet upratovat 😉 ja tiez nie som stotoznena s takymito stretnutiami, ze do baru, do restiky, potom k znamym atd, vo vnutri nosim vzdy rusko, restiky a kaviarne len na terase. Mozno prehanam, ale zda sa mi to zatial bezproblemove. Mozte povedat, ze maly mal daku crevnu virozu

lealikk
21. sep 2020

ak sa tak moc bojis, tak to porste zrus a nemusis ani udavat ziadny dovod. proste nebude ziadna navsteva a hotovo

sapetka
21. sep 2020

@tenerifka hmm zaruc jej to🤦‍♀️Ako toto mozes napisat. Ink doba je 2-14dni. Ano vacsinou clovek preukazuje symptomy na 5 az 6den ale infekcny je uz pred vypuknutim choroby..

ledgerka
21. sep 2020

prelozis o 2 tyzdne a oni medzitym budu doma sediet a s nikym sa nestretnu? Kludne mozu ist medzitym opat medzi ludi. Ked chces odmietat kontakty len za to ze boli na oslave tak by si sa mala uplne izolovat od sveta. Kazdy koho stretnes niekde bol v kontakte s ludmi.

nelca84
21. sep 2020

@elanor o tom som nepočula. My máme dnes normálne triedne rodičko, akurát plenárne čo býva vždy na začiatku šk. roku nebude

evik159
21. sep 2020

stretnite sa vonku