Mám právo byť nahnevaná?

kora16
3. sep 2021

Dobrý deň . Aký máte nazor. Moja rozvedená mama bola pozvaná na návštevu ku priateľovim rodičom. Ja jej priateľa nemám v láske , teda on mňa a preto aj ja jeho, jediné slovo ktoré mi povie je : čau. Proste taký trkvas. A mama povedala že bez neho nikde nepôjde, že oni bez seba nikde nechodia na návštevy a pod. ( Keď som snimi ešte žila bol nanu jej priateľ veľmi žiarlivý ) ..proste žiarli nanu a nepustí ju ísť na poondiatu návštevu kde by bol len môj priateľ a jeho rodičia. Chcem sa spytT na váš názor ... Či mám právo byť nahnevaná . Mne išlo len o to aby sa moja mama spoznala s jeho rodičmi chápete ? Aj keby sa nevideli potom rok. Aspoň aby sa spoznali chcela som tu fázu mať už za sebou. Teraz mi mama nepríde ani na svadbu lebo bez jej priateľa nepôjde ? Okey chápem je to jej priateľ ale ona musí pochopiť že keď ma nemá rád a ja nemám rada jeho tak ho nebudem volG na spoločenské akcie a pretvarovat sa že ho mám rada.. ďakujem

pribinak
3. sep 2021

Ja by som bola radšej nech mama príde, vidí tvoju novú časť rodiny, je na svadbe, ….trkvasovi by som tiež len povedala čau a viac si ho nevšímala

To že ona je na neho emočne viazaná, s tým ty nič neurobíš

amy1122
3. sep 2021

@kora16 ja sa tiež s maminim priateľom nemusím.. Ale mama to rešpektuje.. keď som povedala ze nechcem aby išiel na svadbu tak povedala ze oukej ty si prvoradá...Jako toto keby mi mama povedala ze bez neho nejde asi by som jej povedala svoje ... mrzí ma to ale hádam si to mama rozmysli

mondolina
3. sep 2021

príde mi to detinské, je to mamin partner a treba to akceptovať.

kora16
autor
3. sep 2021

@kora16 Teraz nepríde ani na krstiny kebyže mám dieťa , na svadbu moju nikde pretože ona bez jej priateľa nikde nepôjde ? Pritom dobre viem že on len nanu žiarli. Nevhce ku pustiť. A na čo žiarli? Na môjho priateľa oca ? Smiešne... Príde mi to divné že teraz mama nikdy nespozná rodičov môjho priateľa len kvôli tomu lebo ona bez jej frajer nikde nepôjde. PROSIM O VAS NAZOR LEBO fakt mňa to tak rozculilo. Vlastne moja matka odmietne všetko čo sa bude týkať mňa len pre jej priateľa.. odmietne napríklad aj jej vnúčatá keď budemat pretože nebudem chcieť aby vnucatka boli stým jej priateľom..
S mamou nemáme až také dobré vzťahy no, bavíme sa spolu s odstupom no do mojej 18 sme žili všetci spolu aj s otcom ešte a otec nás psychicky a fyzicky týral. Brala som kvôli tomu antidepresíva a niekoľko x som sa chcela zabiť a mama sa len NATO prizerala. Nevyčítam jej už nič lebo žijem sama nechcem snou nič rozoberať extra len som ju chcela spoznať s priateľovimi rodičmi . To je celé.. tak preto ma takého veci vedia ešte viac vytočiť lebo sa mi len potvrdzuje ako ma má na háku. Že

kora16
autor
3. sep 2021

@mondolina a ja som jej dcéra mňa kto bude akceptovať?

pribinak
3. sep 2021

@kora16 keď vieš že on ju nikam nepustí a ona je na neho totálne emočne fixovaná, prečo sa necháš vytočiť?
Ja by som radšej prijala nech príde aj s trkvasom, ale nech je tam

mondolina
3. sep 2021

@kora16
ty HO tam nechceš a to je detinské, hovorím svoj názor preto si sem písala nie?
beriem to zo svojho pohľadu, keby môj syn odmietal pozývať môjho partnera na rodinné návštevy....
bolo by mi to divné a nepríjemné

syslik81
3. sep 2021

@kora16 nicim ti neublizil... respektuje ta sa navzajom a tvoju mamu robi stastnym nech je uz akykolvek trkvas .. ten jeden vecer jednu svadbu a mozno jedny krstiny prezijes aj s nim po boku mamy a viac ho vzdat nemusis...

haley7897
3. sep 2021

@kora16 vôbec ťa nemusí pochopiť. V omyle si ty. Matka je dospelá žena a môže si za partnera vybrať koho chce. Vám to ostáva len rešpektovať. Ak niesi schopná rešpektovať jej partnera, defacto nerešpektujes ani ju. Nemusíš ho mat rada, stačí ten rešpekt a slušnosť.

jana_eyre_2
3. sep 2021

@kora16 a tým že ti povie len čau, tak ta neakceptuje?

anjelicek26
3. sep 2021

Kedze je to jej partner, treba to akceptovat, taketo rodinne oslavy a navstevy je otazka par hodin, nie tyzdnov, kde by ste si museli vyslovene ist na par m2 na nervy... proste sa spravaj dospelo a normalne, rozpravaj sa s mamou, mozno si mamin priatel sadne zo svokrom a budu kecat spolu a problem vyrieseny...vekovo by to sedelo... zbytocne hrotit a vykazat/nechciet niekoho, koho tvoja mama miluje. To keby sa mame nepaci tvoj priatel, rozisla by si sa s nim? Come on...

maj98
3. sep 2021

Ty by si chcela aby tvoja mamina respektovala tvojho priateľa ale ty jej priateľa rešpektovať nechceš.. nejde o to že sa nemáte v láske ale o to že je to jej priateľ, takže by si ho mala respektovat už len z úcty k nej. Tebe by sa páčilo keby ti povie aby si prišla na návštevu ale bez tvojho priatela?

21oktober
3. sep 2021

@kora16 si predstav keď sa vydáš alebo bude len tak žiť dlhodobo s priateľom a tvoja mama bude mať nejakú oslavu a povie ti ty prídi ale on nie . Urobila by si to partnerovi ktorého ľubiš ?

keziah
3. sep 2021

@kora16 ja mam opacny nazor ako vacsina. Dieta je podla mna viac ako nejaky frajer, s matkou mas vztah cely zivot a podla toho by ste k tomu mali obe pristupovat. Postoj rodica "pridem, len ak moze prist aj moj partner, ktoreho nemas rada" mi pride ako velmi nevhodne a neprimerane vydieranie, ktore medzi rodicmi a detmi nema co hladat.

pribinak
3. sep 2021

@keziah nevieme či je to frajer, možno je to dlhoročný životný partner, možno jej bol oporou keď ju prvý muž týral, …. autorka vlastne ani neuviedla prečo ho nemá rada, škoda, lebo inak je tato diskusia taka o ničom

21oktober
3. sep 2021

@keziah no potom aj tie vzťahy dopadajú , ak je dieťa viac ako partner. Tu je navyše ešte aj dcéra dospelá , teda mala by mať viac rozumu .

sense
3. sep 2021

Ak by mi záležalo na tom aby tam moja mama bola tak by som toho rkvada akceptovala, ved sa nemusíš tváriť ze ho máš rada ako otca...
Ani ja nemám maminho partnera extra v láske ale akceptujem ho, à pri dôležitých oslavách sa navzájom pre trpíme bez škandálov...

kora16
autor
3. sep 2021

@kora16 jej priateľa nenávidím, keď som prišla k nim bývať mám 23 rokov, vkuse ju huckal proti mne. Mama nevedela že ju počujem že snim volá a on vkusw na mňa nadával a vyčítal jej že trávi somnou viac času jak snim alebo nedvíhala mu mobil len zato LEBO SA SOMNOU ROZPRABALA PRI POZERANÍ TV. A on jej to začal vyčítať že MNA MA RADSEJ ako jeho. Preto sa nedivte mojím rekciam. Ten človek by vytočil aj mŕtveho ... Nechcem ho ani vidieť .mám odpor a nechuť vowci tomu človeku. Čo na mňa nakydal a kvôli tomu mama zmenila správanie , zle sa ku mne správa je odmietava a boji sa somnou stretnut !! Keď ide zamnou musí mu klamať že išla do obchodu alebo niekde lebo keby sa dozvedel že išla zamnou na návštevu tak by mala problémy. To je dôvod prečo ho nechcem.

kora16
autor
3. sep 2021

@pribinak moja matka má snim vzťah 2 roky a žijú spolu pol roka

kora16
autor
3. sep 2021

@anjelicek26 priateľov otec ma 50 rokov a mamin priateľ má 28 moja mama ma 48 rokov 🙂 ako keby mám napísať viac tak knihu napíšem ale nemám nervy.

keziah
3. sep 2021

@21oktober
@pribinak
ona predsa pise, preco ho nema rada: "Ja jej priateľa nemám v láske , teda on mňa a preto aj ja jeho"
Pise, ze je to priatel. Inak povedane, je to mamin frajer. Keby to bol mamin manzel, to by uz bolo o cosi ine, aspon z mojho pohladu. mam taky nazor, respektujme sa, ok? 🙂
@21oktober inak mas super nick 🙂 ja mam vtedy narodeniny. pisem to z mojho pohladu, samozrejme, ze manzel a otec mojich deti je mi viac ako deti, ale keby som ho opustila a nasla si dalsieho chlapa (hoci chapem, ze treba brat do uvahy rozne okolnosti), neviem si predstavit, ze by som deti tlacila do toho, aby sa socializovali s mojim dalsim partnerom, pokial by s tym mali problem.

0kristina0
3. sep 2021

@kora16 tak uz sa tvojej mame necudujem ze ho tak poslucha, ma mladeho zajaca a nechce o neho prist, navyse s tvojou mamou manipuluje. S tymto nic nespravis.

anjelicek26
3. sep 2021

@kora16 skus trosku vypnut tie emocie a byt rada, ze sa stretnete... ona ho lubi, s tym nic neurobis, niektore veci chcu cas, inym nepomoze ani cas... nepokaz si za tych par stretnuti vztah s mamou...

sidicek
3. sep 2021

@kora16 no bohužiaľ, tvoju matku ovládal najprv muž a teraz priateľ, to sa nezmení. Ja ta chápem, ako dieťa ta neochranila, tie vzťahy sú vážne narušené, skus to brat tak, že ona NEVIE konať inak. S priateľovimi rodičmi sa zoznámi na svadbe, to bude stačiť, aj tak nepredpokladám, ze by sa nejako stretávali.

mondolina
3. sep 2021

@kora16
a ty si s nimi koľko žila?
chúďa mama takto medzi dvoma kameňmi....

pribinak
3. sep 2021

@kora16 aha to meni situáciu, alebo skôr pohľad. Ale aj tak s tým nič neurobíš. Ak je mama na neho tak fixovaná, tak zbytočne samu seba hecujes

zdenka11081983
3. sep 2021

@kora16 a co by si povedala ty na to keby Tvoja mama nemusi tvojho priateľa a on ju a teda by Tvoja mama povedala prid ale bez neho... Nemrzelo by Ta to?? Kokos ľudia neviete trosku sa premoct pre tych, ktorych mate radi? Vsak je to mama. Nebolo by Ti luto keby pride sama a partnera necha doma a sedi tam sama. To ke ten trkvas taky hrozny?

nistika
3. sep 2021

tretiu osobu nezmenis ani mamu ani jej priatela. mozes to ako celok prijat alebo ako celok odmietnut.

lucilaines
3. sep 2021

Tak ja asi tiez pojdem proti vacsine, ale na tvojom mieste by som bola maximalne nahnevana a podla mna mas na to plne pravo. Ja si tiez myslim, ze dieta ma byt na prvom mieste a ja ako matka neexistuje aby som vobec bola s clovekom, ktory sa takto vyjadruje o mojej dcere, nerespektuje ju a neprijal do zivota ako sucast mna. Hoc je ta dcera aj dospela. A ked uz teda ho tak strasne lubi a je s nim, ok v poriadku. Ale je to navsteva, na ktoru je pozvana iba mama. Pertner nie. Pretoze je to pre nu, moju dceru, dolezity okamih, dolezita udalost, doleziti ludia v jej zivote a predstavuje si to takto a pritomnost mojho partnera by jej to pokazila, tak samozrejme, ze ho proste necham doma. Kolko ludi z rozvedenych rodin ani na svadbe nechce pritomnost novych partnerov rodicov a je to uplne pochopitelne. Raz je to jej udalost, jej navsteva, ona rozhoduje koho tam chce a koho nie aj keby mal byt dovod, ze nema dost dezertnych tanierov, aj tak by pre mna bola priorita moje dieta a nie frajer s ktorym som dva roky.

kora16
autor
3. sep 2021

@zdenka11081983 ona vždy dávala prednosť mužom preto ma to tak hneva. Že 18 rokov preferovala tyrama a nevadilo jej že po nás kričí nadáva tam bije nás zakazuje nám a proste psycho ani nejde to vytahovat lebo zle mi príde a teraz dáva prednosť dalsiemu