Mám pocit, že som na všetko sama

liza112
16. feb 2014

Poprosim Vas o radu.Spriatelom sme sa poznali kratko a po chvili som otehotnela, rodicia nas viac menej dotlacili k svadbe mam jedeho syna.Byvame sami a mam pocit ze som na svetko sama, ked je manzel v praci rano si nakupim navarim s malym von zas oprat zehlit,furt to iste dookola ved to poznate,Moj muzu pride z prace naje sa vylozi si nohy zapne pc a dokaze pri nom presediet aj cely den, maleho si vobec nevsima, nepomaha mi, v zivote ho nenapadlo ze ho sam od seba okupe,prebali nakrmi zoberie von nech si oddychnem,ked niekde odbehnem necham mu ju prizriet tak ho prizera len spoza pc a to krikom nerob nesmies podaj,netahaj... ide mi to na nervy Ked uz mam toho dost poviem mu treba okupat maleho co zase ja zase preco naco mne sa nechce az ma to vytoci a spravim to sama a tak je to aj s krmenim s prechadzkami zo vsetkym ked mu poviem vypni pc a venuj sa malemu napr citat kreslit, ze naco naucia ho to potom ked podje v skolke.Uz mam toho dost rozmyslam ze by som vsetko zvladla aj sama viem sa od seba postarat,len neviem ci zas neprehanam a nieje to az take hrozne aby som ho poslala prec..prosim vas co by ste na mojom mieste robili? dakujem za kazdu radu

lyzzy
16. feb 2014

na tvojom mieste by som ho nakopala.....naco je ti takyto chlap?...ak sa vies o seba postarat a mas kam ist tak chod....boze ja uz som zhusena z tychto chlapov

everex
16. feb 2014

Mate vlastny dom ziadne hypoteky?ma ti kto s malou pomoct? ak ano tiez by som nad tym odchodom pouvazovala, no predtym by som ho poslala na tyzden prec, alebo ty odid prec, a uvidis ci sa zmeni..

koniarova
16. feb 2014

@liza112 Sama si si odpovedala. Zvládla by si to aj bez neho. 😉

liza112
autor
16. feb 2014

Nie dom je prenajaty platime cca zo vsetkym okolo 100€ mesacne kedze teraz som iba na materskej casom by som si urcite nasla nejaku pracu,radsej budem zit z mala ako takto ,len u nas v rodine nebol nikdy ziaden rozvod ani nic podobne, uz vidim tie reci vsetkych...☹

luba28
16. feb 2014

@liza112 zbytocne zabera miesto v tvojom zivote,..ziadny uzitok z neho,.....

lyzzy
16. feb 2014

no a sme doma....co ta trapia reci inych?...prvu chybu si spravila ked si sa nechala dotlacit do svadby...jezis ja neverim ze v dnesnom svete este existuju taketo veci.....vykasli si na ostatnych a ZI SVOJ ZIVOT

luba28
16. feb 2014

@liza112 vykasli sa na reci,ty ho mas doma a nie oni,.....ked ho chcu nech ho beru,....nikto z nich ti na chleba nedava,....

liza112
autor
16. feb 2014

Ano viem ze reciby ma nemali zaujimat a do svady no chceli sme svadbu no neskor zozaciatku bolo vsetko fajn . no teraz takeho pol roka dozadu je to na prd ale ak by som sa predsa tak aj rozhodla ze to s nim chem ukoncit ukoncila by som to teda najskor tym nech odide alebo zmeni pracu nech chodi domov raz za mesiac, mozno si nas zacne viac cenit... wed keby sa s nim aspon dalo porozpravat o tom..☹

janinah
16. feb 2014

hlavná info mi chýba-ľúbite sa? lebo zas toto nie je dôvod na rozvod,treba najprv skúsiť ženskou rafinovanosťou ho prevychovať....s úsmevom mu dať dieťa do rúk,drahý,idete sa kúpať.....s úsmevom mu dať zoznam a drahý,cestou z práce nakúpiš... cez víkend nech navarí a po obede ísť niekam na výlet,prechádzku.. neviem kolko má malý rokov,ale ak už 3-4 tak je čas na nejaký šport a to sa ockovia radi predvádzajú,začnite s korčulovaním,lyžami..alebo ho len tak vychystaj v sobotu,že rada by si šla s malým na preliezky,ale straaašne ťa rozbolele hlava...frflaním,hnevom nedosiahneš nič,na to musíš ísť s rozumom a ženskou diplomaciu....

majka99999
16. feb 2014

@liza112 a mas ho rada? Rozpravate sa obcas? Mate vobec intimny zivot? Ci len sedi za PC a to je naozaj vsetko? Nebudem ti nic vycitat, ale chyba sa stala na zaciatku, muza treba hned zapojit, nie ze ja som supermatka a zvladnem to. Zda sa mi, ze on zije svoj zivot spred svadby a nejako si nevsimol, ze ma rodinu. Skus sa s nim porozpravat, ked maly zaspi. A to ani cez vikend nejde s nim von?

liza112
autor
16. feb 2014

ano mame sa radi niekedy je nam super hlavne ked ideme k jeho rodicom u nich je to jak u jebnutych na dvore tam sa za teba aj vyseru su strasne vtieravi a mm aj jeho surodenci su tak zvyknuty ze ich mama este aj v posteli nakrmi, Inac je nam fajn intimni zivot celkom v pohode no niekedy ked je toho na mna uz moc a ked mu par krat poviem nespravi to tak vtedy zacnem byt zla... najskor zacinam tak ze okupes maleho prsim ta? poviem to 5x ked to spravi ok ked nie tak zacnem zurit uz sa to kopi strasne mu vynadam zas on je urazeny preco mu andavam ked spomeniem rozvod no to som zvedavi ci to spravis..☹ a rozpravat? ze naco nemame sa o com on jednym uchom dnu druhym von... ked nereaguje neodpoveda chytim nervy vytaca ma to ze hovorim do blba tak sa na vsetko yvkaslem s placom odidem do izby a on nic,nikdy za mnou neprisiel ze prepac alebo tak..☹

ivetlo
16. feb 2014

Toto je ťažké ti radiť. Skus mu vysvetlit a vsetko porozprávať co ťa trápi, vadí, bolí, uráža, znechucuje a ako si to predstavujes. Polož si otázku: stojí tento vzťah za záchranu. Veľa párov si prejde peklom kým si k sebe nájdu cestu po príchode dieťaťa. Rozhoduj sa podľa seba a nie podľa iných. A nech ti tu napíše aj sto bab že sa máš na ten vzťah vykašľat ty jediná to budes musiet urobit. A nik to za teba nespravi.potom už nebude cesty späť.
Skús od neho odísť aspoň na týždeň. Nič mu nehovor ze pôjdeš proste ked príde z roboty nebudete tam. Uvidíš kedy ti zavolá a bude sa dopytovat kde ste. Aj podľa toho sa môžeš zariadiť ako sa zachová.
Držím palce

jahodka8
16. feb 2014

@liza112 Niektorí muži sa boja aj dieťa chytiť, hlavne ak je tak navyknutý z domu, čo tvoj určite je od mamy. Tak mu daj robiť niečo iné - chytí sa toho? Napr. vysávanie. Ked sama si unavená okúpať a on nechce, tak poľav z niektorých iných činností. Ked bude chcieť on niečo, tak bud hluchá - napr. večer v posteli. Potom sa viac posnaží. Hlavne sa nerozčuľuj a neplač, to nepomáha, ja to mám odskúšané. Aj na dieťa to veľmi zle vplýva, ono to všetko vníma, potrebuje kľudnú maminku. Keby ti prišla pomôcť mama alebo svokra? Alebo niekto iný, kto by ho napomenul?

everex
16. feb 2014

myslim ze skusit to mozem ale len na jeden pokus ak sa nespameta tak nic nemam co riesit a odist ja v plane nemam poslem prec jeho ako nerobim zas tolko doma zeby som sa sla utrhnut,ale mi ide na nervy ze robim vsetko sama, on sa vyhovara ze robi v praci.Ano viem hocikedy ked sa hadame malinka je pri nas zacne jacat aj ona,a nalepi sa na mna ze musim odist a musime s tym prestat moze mi pomoct akurat moja rodina na jeho sa mozem vykaslat z vysoka!!!

sunshineka
16. feb 2014

Pokial sa mate radi nevidim dovod na rozvod.z domu je nauceny na full servis a ty potrebujes vela trpezlivosti,aby si ho naucila zapajat sa do domacnosti.nie krikom,ale s usmevom a milym slovom.moj je tiez rozcicany od mamicky,ale podarilo sa mi ho "zmenit" a naucit,ze aj on je clenom domacnosti a nie dieta,ktore treba obskakovat.tazka drina,ale co zanedbala matka,musi napravit zena 🙂 a ako sa smial volakedy bratovi,ze musi vysavat...teraz sa mozu smiat akurat tak sami na sebe.

livka299
16. feb 2014

Pozri takto by si bola sama na všetko a ešte k tomu by si musela vyžiť z jedného platu...treba si s ním sadnúť a porozprávať

hviezdicka111
17. feb 2014

Ja by som sa s nim o tom vsetkom porozpravala...mozno si on ani neuvedomuje, ako vela toho v skutocnosti mas...co vsetko obnasa vlastne starostlivost o dieta, o celu domacnost... moj napr. zacal pomahat len vtedy, ked som mala problemy v tehu a zrazu doma nebolo porobene nic..nastastie, napadlo ho to sameho, nemusela som mu nejak dohovarat....a ostalo to doteraz..bezproblemov pomoze okolo malej, ked treba poupratuje, navari....skamaratil sa dokonca aj s prackou 😀 ale keby mame fungovat ako kedysi aj s tym, ze pribudli starosti okolo dcerky, tak neviem ako by som to zvladala...takze moj nazor, urcite sa s nim porozpravaj, ak nepochopil sam od seba, ze treba aj pomahat, tak mu to musis povedat...