Mám ostať v doterajšom vzťahu?

bubinka123
1. jan 2014

ahojte, som tu nova. chcela by som sa s vami podelit o nieco co momentalne prezivam popripadne by ste sa k tomu mohli vyadrit vy co si myslite.
S priatelom sme spolu cez dva roky on(34) ja (20) . vlastne ani neviem odkial mam zacat... posledne dva mesiace som spoznala chlapa s ktorym mi je dobre rozumieme si je pomerne dost zabezpeceny nakolko robi ako manazer a v tom je ten problem. terajsi partner ma sezonnu pracu cize pracuje od jari do jesene cez zimne mesiace zije s cca 250€ dava mi vsetko co mi na ociach vidi zoberie ma kam chcem auto mi dal.. ale priklad teraz bude taky horsi mesiac chcela som ist na vikendovy pobyt povedal ze mu to nevychadza .. na jar ide stavat dom ked sa ho spytam ze ked sa tam nastahujeme a budeme ako rodina byvat povie mi ze sa o mna starat nebude preco by mal nechce sa zenit iba na volno zit.. mam vsetko ale zaroven nemam nic. tak co si o takom vztahu myslite . nechcem sa o 5rokov otocit dozadu ze som svoju mladost dala cloveku ktory vlastne o mna ani nestal a zit v chudobe tiez nechcem. nie som materialistka nepotrebujem ani milionara ale cloveka s ktorym budem zit na urovni . ostat v takom vztahu? odkedy som spoznala toho noveho chlapa sa vela veci zmenilo medzi mnou a partnerom, stale si kladiem otazky ci s nim ostat, sex s nim bol kedysi uzasny aj teraz je, no neviem si ho tak super uz vychutnat ako kedysi.. fakt neviem co mam robit! mozno som to napisala ako madar ale ozaj neviem odkade som mala zacat, snad pochopite aspon z casti v akej som situacii a daco rozumne poradite

hviezda89
1. jan 2014

Ak ti povedal, ze s tebou do buducna nerata, tak nechapem nad cim premyslas

katihudakova
1. jan 2014

ahoj si madarka ???

danulicek
1. jan 2014

co si myslime my, je vedlajsie. dolezite je, co si myslis ty a aky vztah chces ty 🙂

ja si vsak myslim, ze vikendovy pobyt sa da odlozit aj na obdobie, ked je lepsi mesiac. a ked je slabsi mesiac, cas sa da stravit uplne inak 🙂 a tiez si myslim, ze vo vztahu by malo byt dobre nielen pocas materialne lepsich mesiacov, ale aj pocas materialne horsich. o tom totiz vztah je. ak ti to nevyhovuje, tak si uzivaj mladost a zivot na urovni 🙂 pretoze o par rokov budes mat mozno ine priority 😉

majcaalexko
1. jan 2014

Presne tak ako pise hviezda ak by mi toto partner povedak a ty mas uz niekoho ineho tak by som ani nevahala len je otazne kolko vydrzite spolu s tym novym ci to nie je len nejake pobluznenie ...

maminuska
1. jan 2014

@bubinka123 odpoved je pre teba jasná , neráta s tebou do buducna. Čo ešte viac potrebuješ ?

zuzanockamt
1. jan 2014

@bubinka123 a co tak sa starat sama o seba a zarobit si vlastne peniaze a nie vyciciavat chlapov? ... lebo to tak vyznelo 🙂 😉

slniecko2
1. jan 2014

@bubinka123 no, ak sa nechce viazat, je odpoved jasna. Nebyvaj na hromadke-mas pravdu, ze za par rokov zistis je s nim nic nemozes ratat a druhy chlap ta uz nebude chciet. Mam viacero prikladov z okolia, kedy sa baby po 30-tke jednoducho neminuli. Su uz moc stare a vsetci normalni chlapi zadani. Na druhej strane hned ist do dalsieho vztahu, s niekym byvat, spavat pokial to nema byt viac je tiez nerozumne. Moze sa z takeho vyklut to iste ako z terajsieho. Radsej spoznat a dat az po svadbe 😀

bubinka123
autor
1. jan 2014

vsak samozrejme ze si budem zarabat sama a snazit sa. ale chlap ma byt hlavou rodiny ktory podstate zabezpeci rodinu. no a na to mi povedal ze s tym nech neratam. ja ho mam ozaj rada , no ako som pisala nechcem sa o par rokov otocit dozadu ze koho som si zobrala a ako som skoncila ze som mohla byt uplne niekde inde !

zuzanockamt
1. jan 2014

@bubinka123 obaja partneri sa maju snazit zabezpecovat rodinu ... neviem si predstavit, ze by som z chlapa tahala peniaze, takto by som sa nikdy neponizila

bubinka123
autor
1. jan 2014

urcite, ale snad zena nebude pracovat cely rok a muz len pol roka a druhu polku roka bude na gauci vyvaleny pri telke a salam parky. to by ta asi ponizilo ci?

domin85
1. jan 2014

Ci ta vezme na vikendovy pobyt alebo nie by nemalo byt smerodajne pre vztah, bud ho lubis, alebo nie. Ze si si sex vedela kedysi vychhutnat viac- ano, bolo to nieco nove, bol to skuseny muz, ale ak ratas ze s niekym ostanes cely zivot, musis ratat so sterotypom. Z tychto popisov som skor mala dojem, ze si este troska nedozreta osobnost, ktora potrebuje sama zistit, kde ma v zivote priority a co vlastne chce.
To, ze ti povedal, ze sa nechce viazat, ze mu to vyhovuje takto je uz ale o inom. Otazka je, nakolko to myslel vazne, sadni si s nim, podebatuj... Ak to myslel naozaj, zial musis sa postavit pred otazku, ci chces byt pre niekoho zabavkou na volny cas ☹

Kazdopadne ale toto su iba moje postoje, nepoznam teba ani jeho, nebola som pri vasich rozhovoroch, neviem, ako sa o tebe vyjadruje pred znamimy, neviem, ako sa citis ty sama ked si pri nom. To je cele o tom, ci ho naozaj lubis a ci lubi on teba. To ale uz musis vediet ty, to ti tu nikto nepovie...

Prajem ale vela stastia, nech sa rohodnes tak, ako je to spravne, a nech ti tvoje rozhodnutie prinesie dobry pocit o aj o pat rokov 😉

zuzanockamt
1. jan 2014

@bubinka123 ak si za toho polroka zarobi na cely rok 😀 ... a ty pracujes? ... ja neviem, ale ja si zarabam svoje peniaze, partner svoje a hospodarime si ... ked nepracuje, ale ma a plati to, co treba, tak ma to nezaujima 🙂

bubinka123
autor
1. jan 2014

zarobi si aj na rok a pol dopredu ale je konzumny a vsetko rozmindari preto mu zostava na jesen a zimu len cca 250e.. som studentka ale hej bola som si zarabat v grecku na pol roka a po skole idem do rakuska opatrovat..

billam
1. jan 2014

@bubinka123 snaz sa, aby si bola sebestacna...nespoliehaj sa stale na niekoho, ze ťa bude živiť.

mima4
1. jan 2014

@bubinka123
prosim ta, načo sa chces viazat vo veku 20 rokov? Tvoj sucasny priatel jasne, ze si nechce k sebe len tak nasačkovať frajerku a asi ani neuvazuje s tebou zatial ako s manzelkou, ale zato bude rad, ked mu budes poskytovat sex a vyplnat volny cas 😉
Mozno by bolo fajn, keby si sa s nim vazne porozpravala ake ma predstavy o zivote, o vztahu, o rodine..pokial sa ti nebudu pozdavat, s kludom anglicana vycuvaj 😉 frajer le vzdy len frajer...

macamac
1. jan 2014

@bubinka123 ja mám stále z tvojich príspevkov medzi riadkami pocit, že hľadáš závetrie a niekoho, kto ti bude kryť chrbát finančne v tvojom živote
nechcem súdiť, ale dnešné mladé kočky sú riadne prešpekulované
vieš, ja v tvojom veku som pracovala a študovala denne VŠ, chodila som s chalanom z najchudobnejšej rodiny v širokom okolí...a dnes sme spolu a sedíme v svojom novom dome a máme všetko a ešte aj viac,ako potrebujeme
nechápem toto tvoje zmýšľanie, lebo v našich časoch sa to nenosilo 😀 😉
tvoj manažér tiež zajtra už ním nemusí byť a bude stáť v rade na úrade práce
lebo dnešná realita je taká
nevieš či firma, v ktorej pracuješ alebo ktorú vlastníš, má aj zajtrajšok 😉
a ani nevieš, či tvoj manažér chce rodinu, deti a či chce k tomu práve teba 😉
neviem, koľko má manažér rokov, ale ten tvoj terajší by už v 34 rokoch mohol vedieť, ako si predstavuje svoj život
koľko ste spolu?
prečo premýšľaš nad tým,čo bude o 5 rokov?
čo ti bežia roky?
tikajú biologické hodiny?
načo chceš v 20-tke už presne vedieť, čo bude....... a vieš ty? možno tvoj priateľ zmení názor
a možno tvoj manažér ťa o 5 rokov okašle aj s dieťaťom a zrazu budeš odkázaná sama na seba
čo potom?

si mladučká
nehraj to na rolu nejakej vypočítavej ženskej, zlatokopky,..... nehodí sa to 😉
nauč sa byť sebestačná, finančne nezávislá na komkoľvek
to ti radím ja do budúcnosti
moc sa spoliehaš na niekoho, ale život ťa naučí, že najlepšie je spoliehať sa v prvom rade na seba

momentálne ti nič nechýba, tak naozaj neviem, čo riešiš 😉
a ja osobne by som si jazdu v aute užívala lepšie, ak by som si naň zarobila sama 😉
ale tak...každá sme iná 😉 🙂

petraxy6
1. jan 2014

@macamac nechcem byť na autorku drzá, ale keď manažér bude na UP, tak bude hľadať 3-ho ☹ z tejto jej témy mi vyznelo, že bude skákať vždy tam, kde bude dobre.
@bubinka123 ty asi ani radu nepotrebuješ. Víkendový pobyt "ma zabil" 😕

wyerka
1. jan 2014

@bubinka123 si mlada a v podstate mas uz "vazny vztah"... Niekedy treba podla mna spravit bodku za vztahom co ta uz nenaplna a skusit stastie inde... Tvoj terajsi frajer je uz starsi a ma svoje pohodlie ktoreho sa ocividne vzdat nemieni, ako manzelku ta nechce tak by som to proste skoncila. Sex je dolezity ale vztah zaplna x dalsich veci... Su chlapi ktory su radi, ked mozu zenu zabezpecit a obkolesit tym po com ich zeny tuzia a neni nic zle na tom, ze ty chces aby sa o teba niekto staral. Ked to vyhovuje obom tak je to uplne v poriadku, no tvojmu terajsiemu to zjavne nevyhovuje... Takze by som zvazila ci ostat v tom vztahu na tvojom mieste 😉

nikawero12
1. jan 2014

@bubinka123
Je dobré, keď si žena uvedomí, že v živote sa nemôže spoliehať len na svojho muža / priateľa/, ale mala by byť sebestačnou. Si ešte mladá, máš rôzne možnosti sebarealizácie, tak to využi, aby si "neprepásla čas" a raz si to sama sebe nevyčítala. A čo sa týka tvojho druhého priateľa, kde máš istotu že keď je finančne zabezpečený, tak sa bude o svoje peniaze s tebou deliť?

mima4
1. jan 2014

@macamac
no vzdy je jednoduchsie si nabalit zazobaneho bujaka ako studovat, makat na sebe, driet v praci aby clovek niečo dosiahol,..a taktiez zeny su k tomu odmalicka "vychovavane" ze prachy a uz najlepsie luxusny zivot ma zabezpecovat muz. Take tie klasicke rozpravky - "...a dostali polovicu kralovstva", potom nasleduju romatnicke zenske knizky - "... prisla robit na statok vychovavatelku tomu najbohatsiemu a najkrajsiemu grofovi vo walese", nehovoriac o telenovelach - "nakoniec zistil/a, ze je syn/dcera majitela najvacsej firmy v argentine" 😀 😀 😀 😀 😀 😀

macamac
1. jan 2014

@mima4 😀 😀 😀 dobréééé 😀 😀
tak o tomto sú telenovely? 😀 😀 😀
ešteže telku nepozerám 😀 😀 😀
by som hádam aj banovala 😀 😀
že aká naivka sooom - jednoducho Mária 😀 😀 😀

mima4
1. jan 2014

@macamac my telku tiez nemame 😉 ale niečo pamatam zo studentskych rokov ... čo myslis, po takom vymyvani mozgov ktora zena tuzi po elektrikarovi "bez povodu"? 😀

macamac
1. jan 2014

@mima4 ja som tiež videla len tú Jednoducho Mária 😀 😀
to boli iné časy 😀
ako išlo 5 hodín, všetky tetky a babky šlahli motyky na zem, nasadli na bicykle a húfne fujádz domov 😀
vesničko má středisková je nič oproti tomu 😀
ale sme OT 😲 😀 😕 😉 🤐

petraxy6
1. jan 2014

@macamac k Márii - ale tá si na seba sama zarobila - hááááááááááááááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😀

synovial
1. jan 2014

dnesne dievcata su riadne materialne! neviem ako vy, ale ja som v 20tke urcite neskumala financnu zabezpecenost svojich frajerov.
@bubinka123 si moc mlada. ak ti nie je vo vztahu dobre, nezostavaj tam kvoli sebe, nie kvoli peniazom. a nezabudaj nato, ze dobre zabezpeceni manazeri zvyknu po 10-15 rokoch svoje manzelky vymenit za mladsie sekretarky. aby si aj tak nezostala na financie sama.

bubinka123
autor
1. jan 2014

nepozeram az tak na materialne veci ako ma tu vykreslujete mozno ja som to zle napisala ze vy ste to tak pochopili.

katren
1. jan 2014

@mima4
@macamac kocky, ja som sa v 20-tke vydavala a teda som spokojnaaaaaa 😉
nemenila by som 🙂

macamac
1. jan 2014

@katren moja, veď ja som s mojim mužom od 16-tich 😀 😀
a tiež si ho nedáááám 😀 😉 🙂

zuzanockamt
1. jan 2014

@katren ja som s mojim od 21, ale ma teda nezaujimala vyska jeho platu a ani hmotne a nehmotne statky

katren
1. jan 2014

@zuzanockamt
@macamac to bola len reakcia na @mima4 "načo sa chces viazat vo veku 20 rokov?" ze ja som sa vtedy total uviazala a neurobila som chybu 😉