Mám nízke sebavedomie

junova
30. nov 2017

Ahojte, uz od puberty ma trapi moje nizke sebavedomie. Chalani ma vzdy prehliadali, sice som mala prveho chlapca uz v 15 a sem tam nejakeho napadnika ale boli obdobia ked som bola aj tri roky nedobrovolne sama. Proste som vzdy patrila k sedym myskam. Vlastna mama mi obcas hovorila, ze najkrajsie na mne su vlasy, inak som uplne obycajna. Mam mladsiu sestru a okolo nej sa vzdy tocili chlapci a ja som bola naboku. Da sa povedat, ze rokmi som opeknela, zacala som sa moderne obliekat, licit. Ale ja neviem, ci to bolo mojou tichou povahou, napadnikov nikdy vela nebolo. Prvy vazny vztah som mala 20 rocna, trval dva roky. Potom len kratkodobe, niekolkomesacne vztahy, potom terajsi manzel.Ved kolko dievcat sedych mysiek malo vela napadnikov. Pritom ja mam 171 cm, 64 kg, dlhe huste vlasy, zelene oci, obvod prs 90. Myslim si, ze ani v hlave nemam prazdno. Som priatelska, nekomfliktna, empaticka. Co je zaujimave, dostavam viac komplimentov od zien ako od muzov. Manzel na mna nikdy neziarlil ale obzrie sa za kazdou peknou zenou. Ja si mozem obliect pekne saty, nalicit sa a on mi nepovie, ze vyzeram dobre. On ma sebavedomia napriek nadvahe dost, vzdy sa chvali, ze nikdy nemal problem najst si peknu babu. Obcas mi propomenie, ze uz nemam 20 rokov. Ako si zvysit sebavedomie? Byt so sebou spokojna? Nepotrebujem byt Sklenarikova ale rada by som mala iskru, nebola stale prehliadana.

lienqa
30. nov 2017

Ale toto nieje o tvojom sebavedomí , že ti vlastný chlap nevie hodiť kompliment 🙄 Z toho, že rozpráva, že nemal problém nájsť si peknú babu mi logicky vyjde, že teda aj ty si pekná 😀 Nehľadaj problém tam , kde nieje. Buď hlavne spokojná sama so sebou, to je základ. A mimochodom, ruku na srdce, ty sa neobzrieš za iným chlapom, ktorý ti je aspoň trochu sympatický?

lilyianka
30. nov 2017

@junova to sa musis spytat muza,preco ti nevie dat ziadny kompliment...mne moj stale nieco vravi,a teraz ked som pribrala tak len prevratim ocami,ze no to urcite,ze vyzeram dobre...

ankare
30. nov 2017

Muž ma sebavedomia azaz a pritom je zakomplexovany, udupava v Tebe Tvoje sebavedomie.
Kašli na neho, Ty sama vies, akú veľkú hodnotu máš, ostatní Ti môžu byť ukradnuti.
Aj nadalej sa pekne o seba staraj, možno zacni aj cvicit, budeš mať ešte lepší pocit zo seba.
Držím palce! 👌

petranelkova
30. nov 2017

Hlavne si to treba upratat v hlave a pripustit a pripominat si sama, ze si pekna. Chlapa by si sa mala spytat, preco si ta nevsima a nepochvali aj tu najmensiu zmenu - nalicenie, nove saty. Proste ak si ta bude vazit on aj tvoja mienka o sebe samej sa zmeni 🙂

pelian
30. nov 2017

Tak ako baby píšu, to nie je tebou, že ti nevie dať chlap kompliment, to je jeho problém. Ty si to musíš zrovnať len sama pred sebou. Musíš sa nadstaviť na to, že keď sa pozrieš do zrkadla tak budeš vidieť krásnu ženu a nie to čo sa ti nepáči alebo šedú myšku. Staráš sa o seba, pekne sa obliekaš, nemáš dôvod sa cítiť prehliadaná. Keď sa tak budeš vnímať ty sama tak ťa tak budú vnímať aj ostatní 🙂

dalidalu
30. nov 2017

Mas muza debila prepac ked si nevie pochvalit svoju zenu.Je to prinajmensom divne poznam pary kde zena vazne nie je krasavica ale ale muz svoju zenu chvali kazdy den aj ked si nieco kupi pochvali ako jek to pristane.Alebo druha varianta vie ze vies ze si krasna a nema potrebu ti to pripominat lebo je debil🙂

alaguema
30. nov 2017

@junova to vyžarovanie, alebo sex appeal, je proste dané. Niekto toho má na rozdávanie a niekto pomenej a to aj napriek príjemnému vzhľadu, ako píšeš - výške, vlasom, prsiam...Neviem, koľko máš rokov, ale mám pocit, že práve mužskej pozornosti by si si chcela užiť akoby aspoň raz v živote, alebo proste občas. Od manžela sa ti nedostáva a tak hútaš, ako byť femme fatale a pre koho vlastne...Ja by som si trúfla povedať, keď ti prestane záležať na mužovom komentári a keď naberieš na sebaistote, tak sa nejaké tie výsledky dostavia. Minimálne spozornie tvoj muž 😉 To ti môže dať šport. Získaš viac telesnej ale aj duševnej pevnosti a sebdaôvery.

madamcoco
30. nov 2017

@junova dokonalost je nuda.
Chlapov si nikdy nemala kvoli tomu, ze si tichsia, ako pises..
Moja byvala kolegyna.. hroza a des. A vzdy sa niekto nasiel co ju ohol. Sebavedomia mala aj za vsetky krasavice okolo nej. 😝

zooeynka
30. nov 2017

@junova frajerov si mala, muza mas tak co riesis? To ze tvoj muz ta nevie pochvalit je druha vec, povedz mu to a pripadne naznac ze to co clovek nedostava doma hlada inde....snad pochopi ten tvoj sebavedomy junak.

bosoriak
30. nov 2017

Akoze takto ti to: kym sama so sebou nebudes spokojna, tak ti ani kybel napadnikov nepomoze. A zjavne spokojna nie si, potrebujes sa uistovat, potrebujes pocuvat aka si pekna, potrebujes potvrdzovat. To nemyslim v zlom, konstatujem. Ja som bola taka ista. Neviem, co a kedy sa zmenilo. Teraz mam tri deti, vyzeram lepsie nez pred prvym porodom. Ale vychadza to z toho, ze to ide zvnutra, som si proste ista. Je mi sumafuk, ako ma vnimaju ostatni, ked si chcem dat kratku suknu a vysoke topanky, tak si ich dam. Ked sa mi nechce malovat, tak sa nenamalujem (zriedkavo, ale stane sa 😀 ).

A nehnevaj sa na mna, tvoj muz je hulvat. Ak teda tie poznamky mysli vazne a nie ako humor. Mala by si mu to ale povedat, mozno ani sam nevie, ze ta tym zranuje. ved mu povedz to, co si napisala sem.

Ja sa tiez rada pozriem na pekneho chlapa, slubila som, ze budem verna, nie ze budem slepa. Ale vsetko je to v ramci hranic, ktore platia v nasom vztahu, resp. nerobim to, co by mne vadilo keby robil moj manzel.

Ak ti vadi, ze sa muz pozera po inych, treba si to s nim vydiskutovat. Ak ti vadi, ze ma poznamky, aj to mu treba povedat. Ak potrebujes komplimenty, tak si ich vypytaj, no a co? Ak mas nizke sebavedomie, treba si ho zvysit. Ty sama si musis definovat, preco je to tak ako to je a potom najst riesenie, univerzalny navod na zdravu sebadoveru neexistuje. Mozes skusit najst nejake clanky na internete, mozu ti pomoct ta nasmerovat.

A mimochodom, ja si nemyslim, ze existuju sede mysky zeny. Kazda zena je krasna, kazda jedna. Len to tak musi aj citit, vtedy ju tak budu vnimat aj ostatni. A najlepsie na tom je to, ze akonahle zistis, ze ostatni ti mozu byt uplne u ****, vtedy to pride 🙂

tami2014
30. nov 2017

@madamcoco vzdy sa niekto nasiel, co ju ohol....placem 😂 Ale ja tiez taku poznam. Je to o vyzarovani, nie o krase.

janinah
30. nov 2017

kamarátkin manžel ju chválil každý deň,komplimenty,vyznania...a podvádzal ju na každom kroku,už sú rozvedení...nechápem čo riešiš

sany90
30. nov 2017

Urcite jsi krasna I kdyz jsi ticha to nic neznamena... to ze te muz pochvali ze vypadas dobre tak to u nekoho je pochvala ne kazdy muz umi dat najevo city.... neexistuje idealny muz. A ti chlapi co kazdy den chvali svoje ze sme tak babam potom jde naprset do nosu akorad... Hlavni je ze mas chlapa co te miluje a toto by byla posledni vec ci by jsem resila 🙂

moonlight1210
30. nov 2017

@junova rozhodne neodporucam sebavedomie a spokojnost budovat na nazore svojho muza. Ani sa snazit cielene vyvolat jeho obdiv a zaujem.
To sa postupne dostanete k tomu, ze ti ako rimsky cisar bude davat palec hore alebo dole podla toho ako sa zrovna vyspi. A ak ma co len trochu sebecku povahu, zacne sa zabavat tym, ako ta jeho nazor stresuje a dava do kolien a sfukne ta aj ked budes vyzerat super (akebo zo strachu, ze vyzeras dobre a vyvolavas zaujem okolia). To je cesta do pekla.

Ako ti povedali, ak sa chvali, ze si vzdy vedel peknu najst, tak aj ty si pekna. To mu kludne povedz.
Na poznamku, ze uz nemas dvadsat sa mu venuje nostalgicky pohlad a s usmevom nonsalantne povie: uz ani ty, moj mily, ani ty.
A nie sa ako zranena srnka stiahnut do krovia a spytovat si sebavedomie, ze si uz asi fakt stara a za zenitom. 🙂

Navyse, Ak si tichsej povahy, velka pozornost ta nakoniec iba zazenie do uzkych. To nie je iba o tom ju vediet vyvolat, ale aj zvladnut. Velka pozornost sa rovna aj priamoumerne vediet celit zavisti a podrazom, ktore sa tiez budu na teba sudtredovat. To nie je len o tom skvelom, co ti pozornost inych dava.
(Hoci mame zvyk u druhych vidiet len to skvele, co maju a zelame si byt na ich mieste. Alebo im to zavidime.)

Premysli si, co si zelas. A nauc sa prednostne najst spokojnost v tom, co ti je dane. Namiesto snivania o tom, aky by bol zivot, keby...

Pozornost viac pritiahne spokojna zena, ktora si je sebou ista. A tu istotu jej nedodava obdiv a zaujem okolia. To je len par percent z jej spokojnosti.

silverrko
30. nov 2017

@junova ja som zasa vzdy chcela byt seda mys vadilo mi a vadi mi ak muzi na mna zazeraju nedajboze zapiskaju ozvu sa mam nervy

silverrko
30. nov 2017

Fakt bud rada ze si rada nie je nic horsie ako to ked na teba zazeraju chlapi. Hlavne aby si ty bola spokojna pre seba rob veci nie pre druhych

zuzanka.zuzu
30. nov 2017

netreba mať kopec nápadníkov, stačí JEDEN PORIADNY manžel ❤😘😍 ktorej jeden nestačí, tak to už nie je o chlapoch, ale o žene samotnej...

junova
autor
1. dec 2017

@zuzanka.zuzu Nejde o to, že mi nestačí jeden manžel. Ale keby sa ťa manžel hanbil vziať aj do spoločnosti lebo nie si dosť atraktívna a už nemáš 20, tak by sa ťa to dotklo. A keby ťa jeho známi porovnávali s jeho bývalou, ktorá bola modelka, tiež by ti to nebolo príjemné. Mňa prehliadali. Svagrina mojej dcére predomnou hovorila aby nebola ako mama a nezobrala si prvého za muža. Asi im nedochádza, že sa ma to môže dotknúť. Viem, že človek musí mať rád predovšetkým sám seba ale také to prehliadanie mojej osoby celé roky mi na sebavedomi nepridáva. Včera som sa k písaniu nedostala. Bola som pracovne preč.

ema234
1. dec 2017

@junova ved mas vysoke sebavedomie ,len sa chvalis, podla toho co pises, by som si myslela , ze si krasna zena, ale druhi si myslia ine.

ema234
1. dec 2017

@junova mozno si nudna a nic z teba nejde, presne taka siva nudna mys.

0silvia0
1. dec 2017

@junova ako vieš že sa tvoj manžel hanbí vziať ťa do spoločnosti lebo nie si dosť atraktívna? To si si vydedukovala alebo ti to priamo povedal?

ema234
3. dec 2017

@junova a to co mas za manzela, to nieje v poriadku aby ta manzel porovnal a hambil sa za teba. Keby to mne raz spravil, tak konec 🙂 to je chore.

eeffka
3. dec 2017

@junova ak sa dobre pamatam ty mas muza vojaka alebo nieco take ? A to nie je o sedej mysi ale o tom ze je debil. Nechce sa mi hladat v historii. Ak sa nevies obranit sama pred ludmi co si o teba obtieraju usta :muz, svagrina, vlastna mama ... myslis ze lusknutim prsta sa premenis na sebavedomu zenu?

kittykat22
3. dec 2017

@junova sebavedomie človeka ide z neho samého. Pocit krásy, výnimočnosti ktorú ti dodá partner, kamarátky je prchavý. Sama musíš nájsť hodnotu v samej sebe a pocit, istotu že si pekná, príjemná žena. Keď ti manžel povie, že nemáš 20, tak mu odfrkni, nech nie je drzý, alebo že ste dvaja. Mame si mala prehodiť, že niekto musel byť výzorom na ňu - to je jediná odpoveď ktorú by si zaslúžila za tie sprosté poznámky. Sebavedomie samej seba získaš časom. Nejde to hneď. Je super, že chceš a máš záujem. Skús si prečítať knihy o sebeláske - ono je to také klišé, ale niečo v tom nájdeš. Pochváľ samu seba za veci ktoré robíš, alebo keď pekne vyzeráš. Podľa štúdií muži si na prvý pohľad na žene všímajú úsmev a vlasy - z čoho vyvodia dojem prevého kontaktu. Tu máš z polovice vyhraté. Keď sa pozerám okolo, tak sebavedomie nie je o výzore, ani peniazoch, ani statuse - ale o tom, že to má tak ten človek v sebe nastavené. Možno by si sa mohla spočiatku riadiť vetou Fake it until you make it - hraj to, kým ti to nebude vlastné. To by tiež mohlo mať nejaké plus. Možno zistíš ako málo je od toho kto si teraz, od tej ktorou by si chcela byť.

emilia25
3. dec 2017

Zaloz si pokec daj peknu fotku a hned budes mat napadnikov kopec.ja to mam tiez hlavne kvoli emailom a ked mi pride rp tak uz len muzovi citam a muz vzdy nieco na to povie ze vidim ze ziarli.ale samozrejme ze vzdy zmacknem neodpovedat.

kittykat22
3. dec 2017

@emilia25 to je pravda. Aj môj manžel je vždy super nad vecou, kým na mňa nezačne niekto mrkať alebo ma baliť, to ide vyskočiť z kože 😅

emilia25
3. dec 2017

@kittykat22 mne minule jeden blb napisal dame sexik toto som si nenechala ujst aby to muzik nevidel.joj ten ja mu dam sexik.a mna to proste potesilo aj ked na seba vobec neziarlime lebo nemame dovod ale presne len pre ten pocit akoze.ja tiez ho kontrolujem ako ze po robote.je to u nas taka hra.

kittykat22
3. dec 2017

@emilia25 keby moj manžel videl dame sexik, tak by dotycny bol do 24 hodin kastrovany 😅

0silvia0
3. dec 2017

@emilia25 akože čítanie trápnych rp čiek od trápnych úchylov na pokeci pred manželom je načo dobré? Akože manželovi dávaš najavo že si stále žiadaná? Sklamem ťa, mne chodia rp-čka aj bez fotky, fotku som si kvôli úchylom na azete radšej stiahla, ale keď ti toto podvihuje sebavedomie tak ok, ale mne to pripadá trocha trápne.

santiago_segura
2. jan 2023

Keď je človek škaredý jak noc, nepomôže mu ani sebavedomie ani extrovertizmus. Lebo ja som opakom teba a čo z toho mám? Povedia maximálne: Jaaaj ten trapoš zase sa predvádza. Výsledne skončím rovnako ako ty.