Mám ísť na svadbu?

19. jún 2022

Mám jednu kamarátku, poznáme sa od čias s vysokej školy, je to už pár rokov a sme naozaj dobré kamarátky. Bývalí sme spolu počas študentských čias, poznáme navzájom rodiny, naozaj to bol dobrý vzťah, zámerne píšem v minulom čase. Aj po škole sme ostali v kontakte, sme z roznych miest, ale buď som prišla ja k nej alebo ona ku mne, alebo sme išli niekam na výlet, alebo sme si zavolali cez messanger. Minulý rok sa zasnúbila a odvtedy toho času bolo menej a menej, čo aj chápem. No vždy mi dá na správu videné, nepodpíše aj niekoľko týždňov (2-3), ani na to, ako sa má, ako sa jej darí na prípravách. Na FB má čas veselo dávať fotky, kde bola atď. Často sa stane, že moje otázky odignoruje a odpíše niečo úplne iné. Ak sa jej neozvem aj mesiac, oba sa sama neozve. Cítim sa už, že na jej svadbu idem ako dievča do počtu. Nemám chuť tam už ani ist. Asi je to sebecke z mojej strany. Je to prehnane z mojej strany, že mám chuť to zrušiť a neísť?

karhu
19. jún 2022

tak to zrus, aka veda

54tinka54
19. jún 2022

Ak má k tebe takýto prístup.. ani na tej svadbe jej asi moc nebudeš chýbať.

xena0
19. jún 2022

Je to na tebe, tvoje rozhodnutie a ak aj nepôjdeš je to v poriadku 🙂

autor
19. jún 2022

Vôbec netuším, čo sa zmenilo, ale zmenila sa od zásnub. Predtým toho času bolo menej, ale vždy odpísala, zavolala, prípadne sme niekam išli. Niekoľkokrát som jej písala, či nepotrebuje pomôcť s prípravami, či je všetko OK, ale dala iba videné a potom 2 týždne nič, prípadne odpísala niečo iné. Naozaj sme neboli iba známe, a vlastne už cítim väčšiu nechuť na jej svadbu ísť, pretože bola jedna z tých kamarátok, ktoré mi boli blízke.

loginexistuje
19. jún 2022

ano reagujes prehnane je jasne ze rozne zivotne etapy proste clovek nema cas nestiha atd ma snubenca nema tolko casu na teba
pozvala ta na svadbu nie je to v tom ze odmietas ist lebo jej zavidis ze sa ona posuva niekam inam ? mas s kym ist na tu svadbu ? ak sa tam mas tvarit ako kysla uhorka tak jasne nechod tam a nekaz jej to
ja som mala priatelku z detstva a dospievania mali sme aj x rokov ze sme sa nevideli ale ked sme sa zbovu stretli proste vieme pokracovat tam kde sme skoncili sme proste priatelky

autor
19. jún 2022

Možno to len preháňam, ale všimla si to už aj sestra, tá ju pozná tiež. Že sa nekontaktujeme, že keď sa aj dohodneme, že si zavoláme cez messanger, zruší to. Druhý termín nenavrhne. Nežiadam písanie každý deň, viem, že má toho veľa, stačilo by mi 1x za mesiac. Ale ona ani neodpíše. Už som jej to aj povedala, že či je medzi nami všetko OK, ale nevyjadrila sa. Zase otázku posunula bokom a odpísala na niečo iné. Príde mi to veľmi zvláštne, taká zmena od tých zásnub.

autor
19. jún 2022

@loginexistuje áno, mám s kým ísť. Na jej svadbu som sa tešila. A jasne, že rozumiem tomu, že má menej času, je to pochopiteľné. Len toto trvá už viac než polroka, že naše vzťahy ochladli a že nemá ani 1 minútu času napísať, že sa má dobre a že je v poriadku.

kandelabra
19. jún 2022

tak choď len na obrad a zagratulovať, nie na celú svadbu. Ona nebude môcť povedať že si jej odignorovala svadbu a ty nebudeš mať hlúpy pocit, že si niekde navyše.

zdenkastanka
19. jún 2022

A ona ta na nu normalne pozvala? Ak sa na to necitis tak tam nechod...

ckocka
19. jún 2022

Aj keby sa vaše cesty mali rozísť, čo sa stáva, na svadbu ťa pozvala a teda ťa tam chce mať. Samozrejme tvoje pocity sú tiež doležité, ak je ti to proti srsti tak nechoď.

nely1704
19. jún 2022

Ja rozumiem Tvojim pocitom a podľa mňa nereaguješ prehnane. Keď to nie je to, čo bolo ja by som asi na tú svadbu nešla. Myslím, že Váš vzťah už nebude to, čo bol ale samozrejme, rozhodnutie je na Tebe . Zažila som niečo podobné

vilma7
19. jún 2022

Urob ako cítiš, ale vzťahy sa žiaľ menia.
Ja sama som v cudzine, takže s mnohými kamarátkami sa stretnem len tak raz, dva x ročne, väčšinou ja napíšem prvá, ale neriešim.
Som rada že si nájdu čas keď som doma a vidíme sa. Keď sme spolu je to ako za starých čias.

Keď nemáš chuť tam ísť, nechoď. Ak si sa tešila, choď. Ale tie vzťahy budú asi už iné, ako doteraz. S tým žiaľ musíš počítať. A keď prídu deti a iné starostí, tam dupľom.

Ja som mala na svadbe tiež jednu kamarátku s ktorou sa nám pred mojou svadbou veľmi zmenili vzťahy. A keď mi po svadbe povedala, že tam nemala ani chuť ísť, vedela som, že by som vôbec nebola smutná ani nič iné, keby tam ani neprišla.
Po svadbe sme sa.videli ešte raz a už 6 rokov.nie, žiaden kontakt. Ale ona mi riadne podrazila nohy v práci a mali sme iné problémy ako ty vy.
Riadila by som sa podľa tvojich pocitov.
Ja by som išla, svadbu si s partnerom užila a brala by som to možno ako vašu pekný poslednú spoločnu akciu.

janetinka27
19. jún 2022

priatelstvo nemuselo skoncit. stretnete sa po dlhom case a bude vam fajn.nic zle medzi vami nie je,len vzdialenost a nedostatok casu

hilda08
19. jún 2022

Tiez mam taku kamosku chodili sme spolu na strednú na výške asi dva krat za 6 rokov prisla za mnou nech sa ideme spolu zabaviť, po škole sa vidime mozno tak raz do roka ked mi napíše odpisem niekedy aj po dvoch týždňoch, ked jej napisem ja tiez niekedy az neskôr odpise, žijeme uplne odlisne životy, par km od seba. Ale ked sa vidime je to uplne to iste kamarátstvo ako pred tymi všetkými rokmi. Tak by som to na tvojom mieste az tak nezatracovala mozno to ani tak nemysli ako to ty vnímaš.

eva112014
19. jún 2022

@autorka Kebyže mám takéto pocity ako ty, ja by som na tú svadbu nešla. Keď človek odpíše o 2 týždne a aj to píše mimo mojich otázok … tu nie je o čom diskutovať.
Pošli jej poštou na adresu pohľadnicu - gratuláciu a dovi, dopo. Nájdi si čas na ľudí, ktorí si nájdu čas na teba. Keď človek rieši svoju minulosť, otáča sa dozadu a robí krok späť. Predpokladám, že ty chceš ísť dopredu v živote a nie dozadu. Toto maj pred svojimi očami a nie čo bolo, ale čo bude.

kitycat
19. jún 2022

Ja ti teda poviem, ze pozyvat na svadbu "do poctu" je absolutny nonsens.

Na svadbu sa pozyvaju ludia, ktorych tam chcrm mat a to nehovorim o tychvterajsich trendoch, kde je obrad iba pre "vyvolenych" a party od 22h tiez iba pre "vyvolenych". Predpokladam, ze ta pozvala, neviem ci aj s partnerom na cely den? A je na tebe, vi tam chces ist a teda cesta, pripadne hradrne ubytko a nejaky dar?

Ja mam spoluziacku od zakladky, nepiseme si kazdy tyzden, ba ani kazdy mesiac. Ja som odisla do zahranicia po strednej, ale vzdy ked sa dalo a ked som sla na SK tak dm sa jej ozvala a stretlu sme sa a to nas bolo 6 a nakoniec sme si ostali blízke len my dve. Ona ma na svadbu pozvala a rovnaku ju teraz pozývam ja. Ona na FB nedava skoro nic. Ja viac ale aby sme si referovali kazdy prd?

Tiez odpisujem po dlhom case ale to jej vzdy pisem, ze konecne pisrm, ze dom v tom strasna 🤣

deti95060810
19. jún 2022

úplne by som odignorovala jej svadbu... poslala by som gratuláciu a tým by to pre mňa skončilo... Max . by som išla ku kostolu zagratulovať - samozrejme ak sa nebudeš trepať ku tomu kostolu 100 km...😉

mamamasama
19. jún 2022

Preháňaš...a riadne...

autor
19. jún 2022

Tá svadba je na opačnom konci SK. No a vlastne ja som nečakala, že mi bude písať každý deň, veď máme aj svoje životy. Ale poznám ju, viem, ako sa teší z veci a myslela som, že možno dá o sebe vedieť pár informácií, že sa teší na svadbu, že sa má dobre. Kedykoľvek som sa jej aj pýtala, ako je to s vybaveným úbytkom, dokedy máme rezerváciu a ona nič. A teraz neviem, či ísť ísť autom alebo radšej vlakom, keby keď máme šoférovať nevyspatí cez celú republiku späť, tak to je akože dosť. Skrátka je to prvá blízka kamarátka, ktorá sa vydáva. Ja som sa tešila na svadbu, a viem, že na diaľku jej neviem viac dať, chystať s ňou a preto ani nie som družička, za ktorú má chcela dať, no diaľka to kazí. No preto som čakala, že aspoň si nájde čas odpovedať, že je v poriadku, že sa jej darí, že zároveň nezabudne aj na moje menšie kroky životom, že som napr. konečne urobila VP. Viem, svadba je veľký deň. Ale odpísať aspoň gratulujem alebo držím ti palce na pohovor do vysvenenej práce je podľa mňa záležitosť pol minúty. Ale aj to by som prekusla. Horšie je, že moje otázky, či sa darí jej, ostávajú prehliadané a tým mám pocit, že vlastne akoby už nechcela, aby som niečo o jej živote vedela. Nemusí mi písať každý druhý, tretí, štvrtý deň. Stačí jedna správa za 3 týždne, že ako sa má, čo má nové, skrátka nejako kontakt udržať. Je to už viac ako polroka, čo to takto trvá a neviem, prečo sa zasnubami tak zmenila. Možno sa zmenil len môj pohľad, neviem.

viky173
19. jún 2022

presne tieto otazky a pocity musis povedat jej, idealne osobne, nie do telefonu a uz vobec nie pisat, kedze neodpisuje

autor
19. jún 2022

Keby som sa vydávala, tiež by som mala menej času písať, ale blízkym, naozaj blízkym kamarátkam by som napísala aspoň raz za čas, neignorovala správy a hlavne nie tie ohľadom ubytovania a pod. Chcela by som, aby sa cítili, že naozaj ich na svadbe chcem a nie, že svadbou sa všetko končí.

sashabb
19. jún 2022

Nešla by som. V tejto dobe, keď má ako vidím takmer každý nonstop v ruke telefon a nevie odpísať ani vetu za pár týždňov? Už dávno by som ju odstrihla.
Veď ťa viditeľne ignoruje a dáva najavo, že niesi pre ňu podstatná.

zdenkastanka
19. jún 2022

Tak zrejme ona bere vase kamarátstvo inak nez ty...

cacianka
19. jún 2022

Po prečítaní všetkých tvojich príspevkov, by som /sme nešli. Gratuláciu, možno malý balíček darček symbolický, aspoň 2 týždne vopred a lístok ďakujeme za pozvanie, neprídem.
A nič viac. Uvidíš, asi ani nezareaguje
Smutné ...ak by mala aspoň štipku záujem, ozve sa aspoň. 1x za mesiac a naraz napíše o všetkom.

tykat
19. jún 2022

A pozvala ta vobec?

autor
19. jún 2022

@tykat samozrejme pozvala ma na svadbu, aj neoficiálne a aj oficiálne som dostala pozvánku domov +partner 🙂

autor
19. jún 2022

@sashabb presne to si myslím a vidím, ako pridáva dosť často príspevky s rôznymi filtrami, čiže na to očividne tých pár sekúnd má. Na moje správy očividne nie a viem, že na FB je, pretože mi ju ukazuje často online. To je na tom to najblbšie. Ja ani neviem, ako by to vzala, keby to zrušíme a neprídeme.

cacianka
19. jún 2022

A nie je ti to už jedno ? Teba ignoruje, a dosť blbo a ty sa ešte trápiš....
To by od teba nebol pre ňu trest, iba tvoje vyhranenie, že ťa prehliada a ty prehliadneš pozvanie. Trepať sa trápne stovky km tam a späť, to sú veru aj náklady, + ubytko, šaty, účes,kvety a prečo ?

laska86
20. jún 2022

Na tvojom mieste bysom jej napisala ako ta mrzi a trapi ze ta ignoruje..a samozrejme ze teda na svadbu neprides..a viac sa jej neozyvaj...😳

cacianka
20. jún 2022

@laska86 asi tak, ďakujem za pozvanie na tvoj svadobný deň, ale keďže má ignoruješ, nemáš potrebu, záujem ani čas mi venovať pár sekúnd na odpoveď, nezúčastním sa. Želám ti ....atď.....