Mám dva týždne do pôrodu a manžel odišiel

17. jún 2024

Dnes mi manžel povedal po 15 rokoch vzťahu a 10 rokoch manželstva, xy pokusov o dieťa prirodzene aj s pomocou reprodukčného centra že odchádza . Som v 38 týždni tehotenstva čakám chlapca a on sa vraj na to aby bol otcom necíti . Má 39 rokov, ja 35. Dieťa je z umelého oplodnenia na viacnásobne opakovaný pokus. Keď mi to hovoril , len som sedela a pozerala na neho , nevydala som ani slabiku . Zbalil sa a odišiel . Kde , neviem . Teraz mi večer od neho chodia sms ako rýchlo som sa ho vzdala , ani som sa ho nesnažila zadržať, neprosila som ho aby zostal , aspoň vidí že urobil dobre, že on pre mňa nič neznamená . To som ako čo mala robiť, plaziť sa s tým bruchom po kolenách a prosiť ho aby zostal alebo držať ho srdcervúce nariekať ? Nie, nie je mi to je jedno , srdce mi ide prasknúť , ale keď nechce byť otcom a teda zmenil svoje rozhodnutie z toho mať deti na radšej nemať deti alebo teda nestarať sa , naozaj je dobré ho prosiť aby zostal ? Volala som sestre, žije sama vo veľkom byte , zajtra sa balím a idem k nej . Ja som tak zaskočená že nie som schopná ani plakať , tak nejako som sa najedla , tak nejako osprchovala, telefon mi pípa ako diví , vypla som ho . Neodpovedala som mu na nič.

majka36912
17. jún 2024

Ty si sa ho vzdala? A ty si mala tesne pred porodom o neho bojovat? Ty si ho mala prosit? Prepac mi za vyraz, ale to uz je nacisto chrapun alebo ano?

letfenixa
17. jún 2024

Načisto mu preplo!

reanda
17. jún 2024

si sa asi velmi upla na to, aby sa podarilo to dieta, ze si si nestihla vsimnut, ze je manzel mimo.. lebo ako, ze by sa to stalo zo dna na den, ze takto obratil, to asi tazko..
kazdopadne, by som ten telefon teraz uz ani nezapinala.. lebo ak on od teba caka, ze budes dva tyzdne pred porodom riesit jeho, tak to je chlapec mimo hodne..

mariska1989
17. jún 2024

Tehotenstvo mu udrelo do hlavy asi 🙈 Neskuša ťa? Neviem si to vysvetliť že prečo len tak . Nemá nejaké výčitky,napr ak ťa podviedol prišla iná žena do cesty tak to takto vyriešil lebo nevedel ako

tanyan
17. jún 2024

Očividne mu udreli na mozog tehotenské hormóny a spanikáril. Sústreď sa na seba a dieťa. Čaká ťa to najkrajšie v živote ženy a on raz bude ľutovať, ak to zmešká. Nerob zásadné rozhodnutia, ale radšej menšie kroky.

autor
17. jún 2024

@reanda myslím že ani nie. Keby sme nemali deti tak by neboli . Obaja sme deti chceli , s tým sme vstupovali do manželstva . Lenže ako čas plynul, mali sme svoje koníčky, cestovali , spávali naplno , riešili Helios a zrazu sa to v mojej 35 podarilo . Ako bol zaskočený to áno ,ale nepovedal mi ani vtedy že deti nechce. Nikdy mi nepovedal že deti nechce. Meno vybraté - Juraj , všetko nakúpené , kočík v predsieni a teraz toto . Kamaráti čo už mali deti mu zo srandy hovorili , že no môj zlatý skončil ti život , už len grcky, teploty , zuby ale sa pri tom smiali .

janinah
17. jún 2024

Je to jeho byť,že odchádzaš..? Vyhodil ťa? Neodišla by som.Skus teraz myslieť na seba a na dieťa, môžeš každú chvíľu porodiť,veci pre dieťa máš tam v byte doma,tak nerob hlúposti.Chlapa nechaj byť,ignoruj,všetku svoju silu a energiu potrebuješ na pôrod.Ak sa dá zavolaj k sebe tu sestru na par dni alebo mamu.

autor
17. jún 2024

@tanyan nebudem robiť žiadne zásadné rozhodnutia , nemám na to teraz čas a ani silu .

autor
17. jún 2024

@janinah byt je spoločný , pôjdem k sestre , býva kúsok odo mňa . Máme sa radi .

vanilkovazmrzka
17. jún 2024

Udreli mu na mozog tehotenske hormony? Oh wait… na tie maju narok akurat tak zeny… 🤦🏻‍♀️

Asi ma z toho strach a nevie tu emociu spracovat. Toto je sice velmi nestastna reakcia, ale mozno mu prospeje trochu odstup, precisti hlavu a ukludni sa.

anjelicek26
17. jún 2024

On ti cely ten cas nenaznacil, ze si to rozmyslel a vlastne je rad, ze sa vam nedari a vas zivot je bez deti? Alebo si ho nepocuvala? Kazdopadne takych kamosov nikto nepotrebuje, co mu maju "potrebu" vyratavat vsetky negativa, co dieta prinasa...

Kazdopadne kasli teraz na neho, ja by som tiez sla k sestre, nie, ze sa vzdavas bytu - ale ze sa ti moze kedykolvek moze spustit porod a potrebujes niekoho mat pri sebe...

autor
17. jún 2024

@anjelicek26 ani raz . Zvykol si na život bez detí, slobodu a zároveň aj benefity absolútne voľného sexu , neprotestoval ani s reprodukčným centrom , vždy tam so mnou išiel , bol tam pri zákrokoch , ale keď sa ukázali dve čiarky a ja som presiahla 13 týždeň , videla som že je zaskočený . Ale ani vtedy mi nič nepovedal.

anjelicek26
17. jún 2024

Ach no pekne :( Mrzi ma to. Ale si silna, vies, co chces a co si chcela, bude dobre aj s malickym samej. Nechaj ho vykvasit, ani by ma nenapadlo telefon dvihnut, sestra ta podrzi... porodit, uzit si vytuzeneho synceka na maximum... on sa bud spamata alebo nespamata, uvidis... urcite ziadne prosenie, aby ostal. Ked odijde v tomto momente, bude za chuja pred celou rodinou a vlastne aj pred sebou samym, ked sa na to spätne pozrie... prijde o tie najkrajsie momenty, a to o narodenie vlastneho dietata, nuz ... chapem, ze ti srdce krvaca, ale kvoli malemu bud silna. On ti bude davat lasku za dvoch, aj za troch... deti su take 😍

aurinia
17. jún 2024

Poznam jednu osobu ktora prezila podobne pred porodom. Upla sa na dieta, ten chlap jej nemohol ublížiť pretoze vedela že tu pravu lasku si porodi.😊 A skutocne to tak je. Teš sa na toho malinkého hrdinu, nenechaj si tie krásne dva tyzdne do prichodu na svet pokazit. Čo bude s manželom čas ukaže. Muža do porodu blokni. Super že maš sestru a je ti ochotna pomoct. Maš v zivote velke štastie že možes priviesť na svet dietatko. Drzim palce. Daj nam po porode vediet ako si zvladla porod, aky je malinky. Ja nikdy nezabudnem na porod, na prve prebalovanie, kupanie, kočikovanie. Uži si to. Deti rychlo vyrastú.

surrender
18. jún 2024

Ak by neušiel teraz, ušiel by potom, keď by sa kvôli dieťaťu nevyspal, bol nervózny atď. Je to sebec. Ja by som sa kvôli nemu netrápila a myslela teraz len na dieťa a na seba.

andreatytler
18. jún 2024

Och, to mi je tak velmi luto. Taky kreten, nechat ta samu tesne pred porodom. Som rada ze mas oporu v sestre.
Zial myslim si ze ma milenku. Odisiel 2 tyzdne pred porodom, lebo teraz vyzera ako mensi hajzel ako keby odisiel od zeny a novorodenca a tie jeho sms o tom ze si o neho nebojovala a teda vidi ze urobil spravne su len "damage control". Ide mu len o to aby svoje zle spravanie co najlepsie prezentoval svetu, lebo sa coskoro ukaze ze ma milenku ale bola si to ty kto znicil vas vztah a on je stale chrumkavy chudacik.
Drz sa. Dieta ti skutocne da taku obrovsku lasku aku ti ziadny muz nemoze dat. Budes pre neho cely vesmir a bude ta zboznovat.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aliaray1
18. jún 2024

Ahoj, tento komediant nie je manzel, ale cisty sebestredny magor a idiot.
Nie nie, ziadne muzske hormony, nahly stres a pod....ziadne priblble vyhovorky.

Najlepsie naozaj spravis, ked pojdes k sestre a ostanes tam, v bezpecnom laskyplnom prostredi. S tymto chmulom sa naozaj nezaoberaj, koncentrovala by som sa uz len na maleho, porod a byt obklopena milujucou rodinou a priatelmi.

To co spravil, ze ta sokovo nahle postavil pred hotovu vec, ze ta opusta tesne pred porodom po 15r vztahu a doslova ti nedal ani cas ani priestor sa v tak extremne kratkom case zorientovat a zariadit bezpecne prostredie pre teba a maleho...ti mohlo sposobit aj traumu. Neskor sa mozu dostavit flash-e, nie je to nic hrozne, len ti to akoby "dojde", prejdes si mozno hnevom, smutkom, sklamanim...emocionalne tento "nezabudnutelny zazitok", co ti ten zmrd pripravil predychas a prezijes. Poznam to na vlastnej kozi.

Neodporucam ti sa s nim do porodu ani bavit. Rozhodol o vas bez vas v kritickom momente a este vydiera, manipuluje a len sa snazi si este na tebe vyliat svedomie, strhnut na seba vsetku tvoju energiu, pozornost a vycistit ten kusok svedomia co mozno este ma a prehodit vsetku vinu za svoj zdrhaci manever...na manzelku... 2 tyzdne pred 1.porodom vytuzeneho dietata...cisty blazon toto

Zelam ti vse dobre, nech porod dobre dopadne, ako baby pisu...malinky ti v zivote prinesie tolko radosti, bezprostrednej nefalsovanej lasky...je to az neuveritelne ake zazraky deticky dokazu ❤️🙌

beata_k
18. jún 2024

Uboziak. Este ako tak pochopim, ze si to rozmyslel. Ale ty mozes porodit aj dnes. Nechat zenu ked moze kedykovek porodit je minimalne nezodpovedne. Drz sa.

zuzkazuzkazuzicka
18. jún 2024

To znie na poriadneho narcisa. A ešte sa snaží hádzať vinu na teba 🤦‍♀️ súhlasím s babami, bloknut, nestrácat čas nezmyselnou komunikáciou s ním, sústred sa na seba a dieta. Ak sa bude chcieť vrátiť, čakaj na veľké gestá a činy (nie slova).

ivik4
18. jún 2024

🤯 hajzel
Vela síl Ti prajem, verim ze vsetko nech dopadne akokolvek, tak to bude pre Teba to najlepsie 🩷🩷

pieksamaki
18. jún 2024

Tak sa bojí zodpovednosti....ja nechápem.....co ho tak strašia kamaráti.....život ide ďalej...a v tom je ten krásny posun vo vzťahu....ze naberie iný spád......skúste sa porozprávať.......boji sa ze bude v úzadí....už nebude asi stredobodom.....inak si to neviem vysvetliť......je to asi ťažké pre neho spracovať.........komunikuj s nim.......ak zvládaš....

zuzana9393
18. jún 2024

Držím palceky. On sa síce zachoval ako debil, ale evidentne ani sám nevie čo chce. Inak by ti nepisal takto sms. Normálne kašli na neho. Možno len spanikáril a teraz premýšľa aku chujovinu urobil, ale keďže neprosikas tak nevie ako sa vrátiť. Ja by som v tom ignorovani pokračovala a neviem, či by som mu aj dala vedieť, že má dieťa na svete. Teba teraz čaká najkrajšie obdobie v živote. Bez ohľadu na neho . ❤️

dominikamacakova
18. jún 2024

Toto by malo byť definované ako trestný čin 🙈 Debil debil debil. Dúfam, že ho karma dobehne...

dusankomoj
18. jún 2024

Ja,keď som porodila, tak sa ma muž opýtal,či zostalo dosť lásky aj pre neho. Uistila som ho,že lásky ano,iba času naňho bude omnoho menej. Autorkyn muž má možno iba strach( všetučko sa zmení a vyvrcholilo to takýmto debilným spôsobom) tiež by som neprosila,aby zostal a nechala ho,aby si uvedomil čo vlastne chce. Myslím si,že je to taký emočný skrat. Pre autorku v ten najnevhodnejši moment. Je ale možné, že časť viny má aj ona,lebo keď sa o dieťa toľko snažili,tak keď už sa podarilo,tak to priveľmi preživala(čo ako žena chápem)a chlap sa cítil odstrčený. A naozaj existuje aj možnosť,že je to nezodpovedný chrapúň s novou milenkou,ale myslím ze asi v tomto prípade nie. Každopádne prajem veľa sil.

reddflowerlife
18. jún 2024

Podla mna ma milenku a zahral to teraz takto

mamamasama
18. jún 2024

Ešte sa priplazí. Inak by toľko nedobiedzial. Je to strachopud a čaká, že ty ho budeš ubezpečovať o tom, ze vsetko bude v poriadku? Uplne by som ho ignorovala. Myslim, ze do porodu bude prosikat na kolenach on. Ak sa chlap zbali, odide a neozyva sa, tak by som za tym mozno hladala inu, ale v tomto pripade ide len o to, ze je bojko. Daj mu to pekne vyzrat a ukaz, ze by si to zvladla aj bez neho.

koniarova
18. jún 2024

Predýchaš, zvladneš. Lepšie ,že odišiel teraz ako o pol roka.

sense
18. jún 2024

Možno to dieťa ani tak nechcel aj keď chodil s tebou po centrách a dúfal ze sa to nepodarí a podarilo sa Doonc si prekročila aj prvý trimester a potom si začal uvedomovať ze už nie je cesty späť... Preto ta jeho zmena po 13 tyzdni
Ak sa budeš cítit lepšie u sestry chod ku nej. Chlapovi by som sa určite neprosila, ale ani neblokla alebo sa nenechala zatiahnuť do hádky ci výčitiek ze si ho nechala ľahko ist. Sústredí sa na seba... Keby ma inú ženu tak ta nebombarduje správami podla mna

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz