Mám bývať sama?

dikobraz85
31. jan 2015

Ahojte baby. Idem k Vám po radu. Ide totiž o to že momentálne riešime s priateľom bývanie, sme spolu takmer 6 rokov tak by sa aj patrilo.
Máme možnosť kúpiť byt za pomerne výhodnú cenu (máme dohodnutú obhliadku) v mieste partnerovho bydliska. Ja som u nich pomerne často keďže tam pracujem. Nový byt je od mojej práce asi 5min. pešo a drahý to má do práce asi 8km. U priateľa doma zostať bývať nechcem kedže tam je plný dom a nadstavovať poschodie tiež nechcem- načo dosť možné že nikdy nebude ten dom náš. Lenže drahý špekuluje predsa o tom nadstavovaní ( čo by nás vyšlo asi toľko ako byt ktorý by bol náš) a ja o tom nechcem ani počuť...mám svoje dôvody na to a pravdupovediac vždy sa nájde niekto kto sa bude montovať do nás a to nechcem...ja chcem aby sme boli sami a mali svoj kľud. Preto ak by sa priateľovi nepáčil byt a mne áno tak čo by ste robili na mojom mieste? Dochádzať domov nechcem, kedže bývam asi 30 km od neho a od práce. Šli by ste do toho aj sami? Nezarobím extra ale myslím že by sa dala utiahnuť aj hypo...Tak ja neviem...ale naozaj k nim ísť bývať nechcem! No a teraz babo raď!

belllinka
31. jan 2015

@dikobraz85 Hľadala by som ďalej byt, ktorý by sa páčil vám obom.

sarinka239
31. jan 2015

OBNY 😎

puffu
31. jan 2015

@dikobraz85 docasne by som byvala u priatela alebo dochadzala a hladala by som dalej pokial by sme nenasli nieco co sa bude pacit obom.. byvat osamote je to najlepsie ale radsej hladat dlhsie predsa aj hypo nie je na rok tak aby si sa zbytocne v tomto neuponahlala..par mesiacov navyse u nich vydrzis ..

dikobraz85
autor
31. jan 2015

@puffu Ide o to že my sme teraz v jeho deckej izbe...vedľa je jeho sestra s frajerom ktorí čakajú dieťa a akože aboslútne si neviem predstaviť to fungovanie ☹ A pri malom bábätku sa vyspať keď vstávam do práce ráno o 5 tiež nie je bohviečo 😢 ..a oni určite nepôjdu preč

hadassah
31. jan 2015

osobne by som nikdy neinvestovala ani cent do domu, ktorý nie je na moje meno. Už je tu veľa tém, kde mamičky vyplakávajú a pýtajú radu, ako vyjsť z problému, ktorý stojí na tom, že investovali do svokrinho domu a z XY dovodov tam nechcú alebo nevedia žiť a prišli vlastne o peniaze, mnohokrát ešte splácajú úver a nemajú šancu odtiaľ odísť. Proste patová situácia.

lavinis
31. jan 2015

@dikobraz85 pokiaľ by som mala inú možnosť, čo ty, ako píšeš máš, tak by som ku svokrovcom bývať nešla. Kamarátka sa nechala ukecať od muža, šli a čo za boje tam mali niekoľko rokov so svokrovcami, to je na román. Konečne sa jej po asi 7 rokoch podarilo muža ukecať a šli do bytu. Investované peniaze sa jej však už nikdy úplne nevrátia.

dikobraz85
autor
31. jan 2015

@hadassah Áno presne toto tvrdím, že okej dobre ale odo mňa neuvidí ani euro..ja viem je to drsné, ale naozaj nemienim niekomu dotovať bývanie.
@lavinis Tohto názoru som aj ja...ja ich mám rada, ale spoločné bývanie nerobí dobrotu.V tomto ma podporujú aj naši...Radšej budem v byte s hypo na krku ale spokojná a nie na pokraji zrútenia v dome...Ja chcem byť len šťastná, mať svoje bývanie a neskôr aj rodinku...

puffu
31. jan 2015

@dikobraz85 tak tazko no..ja som s muzom na zaciatku pendlovala 60km, nasla si pracu v jeho meste, hladali si podnajom a byvala som u nich podla dlheho/kratkeho tyzdna ale trvalo to takto iba 3 mesiace a potom sme vycestovali do zahranicia.. ale v kupe nehnutelnosti na hypo by som sa asi neuponahlala, radsej podnajom na par mesiacov alebo ak planujes hypo iba na par rokov tak potom hoci aj kupa mensieho bytu na par rokov a potom ist do vacsieho.. ale samozrejme zalezi na tvojich financnych moznostiach, ak budes zvladat sama platit hypo, ucty a vsetko okolo toho tak sa kludne do toho pusti sama.. len aby si potom toho nemala vela

lenbea
31. jan 2015

@dikobraz85 ak to utiahneš, určite ten byt zober. a u nich NIKDY nebyvať... prosim ta, ani o tom neuvažuj, so svokrou NIKDY. dobre,že už teraz to nechceš, lebo keby si sa dala na to nahovoriť, tak by si možno muža odtial nedostala. a ver, že keby si tam prišla a zvlast, keby sa narodilo babatko, katastrofa. večne stresy, ja som už na psychiatriu zo svokry. a to važne, nie obrazne. povedz mu, že vlastne, pre vas aj pre nich by to bolo najlepšie, lebo aj oni potrebuju svoje sukromie, mohlo by im plačuce babatko vadiť, a tiež by si im pripadala ako votrelkyna, cudzia... aj oni by boli nespokojni. kup ten byt

sense
31. jan 2015

urcite by som nesla byvat k priatelovi a ani by som neinvestovala peniaze do niecoho co ni eje moje....takze byt by som si kupila aj sama a hotovo...mam rada svoju svokru napriek tomu by som k nim byvat nesla ale nesla by som byvat ani k mame hoci mam velmi rada aj ju.....

zuzulik1234
31. jan 2015

ano, hladaj dalej a mozno niekedy natrafis na byt, ktory sa bude pacit obidvom. Ved predsa nemate len dve moznosti...

dikobraz85
autor
31. jan 2015

@zuzulik1234
@sense
@lenbea Presne toto je to...že tam nikdy nebudem DOMA... takto by sme urobili kompromis...drahý by bol doma a vlastne aj vo svojom a bola by som spokojná aj ja...Kedysi mi priateľova mama tvrdila že ona sa starať nebude, že jej to robila mama....hmmm a teraz nič iba kam idete? kedy pridete? a kde ste boli?
Možno by sme si v byte ťažko zvykali, ale je to na dedine a malá bytovka. Drahý oponuje že aj tak tam budú druhí...veď budú dobre, ale cudzí...a s tými možno vyjdem skôr ako s rodinou...

janinah
31. jan 2015

trvaj na svojom-samostatné bývanie...je dosť možné,že priateľovi sa nijaký byt páčiť nebude,stále dúfa,že ťa prehovorí. na dom ...rázne trvaj na svojom,viem čo píšem,ja som kvôli podobnému skoro zrušila svadbu pár dní pred termínom........pri takej 8mej obhliadke by som už vážne uvažovala,že do kúpy idem sama,len by som mu položila jednu otázku- drahý,budeš U MŇA zrejme skoro stále,budeš mi platiť ako podnájomník?

lenbea
31. jan 2015

@dikobraz85 tak ja ti jedno poviem, byvam so svokrou, toto bolo moje najhoršie rozhodnutie v živote, kvôli ktoremu som sa naplakala ako nikdy. skoro každy den. chlap to nikdy nepochopi, zvlašť, ked je to jeho matka. jemu nevadi, ked sa stara. ale tebe to bude hrozne zasahovať do sukromia. a ešte ked sa začne tvariť ako matka tvojho dieťaťa, a tvari sa, že ona chce len dobre, že chce len pomôcť, ale že to ide na nervy nechce vidieť. povedz mu, že aspon skusiť by ste to mohli, ved vždy môžete ten byt predať. a susedia Ti nebudu behať do bytu ako do svojho (ako svokra). tam bude uplne iny odstup, čo svokra nepozna - držať si odstup. mužovi musiš len hovoriť, že im by to vadilo, keby ste tam boli, aj ked teraz možno hovoria niečo ine, ale určite by im to vadilo.

sense
31. jan 2015

@dikobraz85 by som si s nim sadla a porozpravla sa co naozaj chce ci nechce do malje bytovky alebo ci nechce vobec od rodicov,....ak nechce do bytovky hladala by som mozno dalej ale ak si trva na nadstavbe tak by som si kupila ten byt aj keby to mam tahat sama...ono sa vacsinou skoro svokry nikdy nebudu miesat kym nebudu naozaj svokrami...

fopka
31. jan 2015

my sme byvali asi rok po svadbe u mojich rodicov, potom sme si kupili byt... akoze mam super rodicov aj vsetko, ale sukromie je sukromie. Nadstavba plneho domu ti ho neda... aj ked sa to zda a mozno to chvilu fungovat bude... no a byvat u svokry si neviem absolutne predstavit ...

mala_hobitka
31. jan 2015

@dikobraz85 Suhlasim s nazorom neinvestovat do cudzieho - ani na sto slubov sa neda spolahnut. A byvat so svokrou....moje nervy....ano mas pravdu vzdy by sa nasiel niekto kto by sa o vas staral. Ak mas na to aby si utiahla hypo kup vlastny byt. Nech si priatel investuje do rodicovskeho zo svojich ked si mysli ze mu to pomoze ale ty sa na tom nepodielaj. Nic dobre by z toho nevzislo.

magic08
31. jan 2015

@dikobraz85 v ziadnom pripade ziadne nadstavovanie, ak chcete s priatelom spokojny zivot bez konfliktov. Mladi maju zit sami, nie s rodicmi v jednom dome a je uplne jedno ci je nadstavene, pristavene alebo co. Ja by som bud hladala byt daLEJ, taku co sa bude pacit obom, alebo ak by priatel vymyslal, tak by som si nasla 2-izbacik len pre seba. Ved nikde nie je napisanw, zw spolu budete navzdy. V tychto veciach treba byt sebecky a mysliet aj na seba, nie prisposobovat sa druhemu a potom plakat do vankusa. Kvoli nezhodam uz nebudu peniaze na ine byvanie, nebude lasky a ani ochoty ustupovat a robit kompromisy

dikobraz85
autor
31. jan 2015

@janinah
@lenbea
@sense
@fopka
@mala_hobitka On si to predstavuje jednoducho že u nich budeme ako v byte...ale už len spoločný dvor...fakt ja sa bojím toho že to nedopadne dobre...ja nechcem byť za harpiu ale v tomto si dupnem..a keď sa nepáči tak bohužial 😢

dikobraz85
autor
31. jan 2015

@magic08 No veď toto prečo by sa aj on nemohol raz prispôsobiť...veď nejde len o neho...toto je 2 izbový a myslím ,že na pár rokov by nám to stačilo...

magic08
31. jan 2015

@dikobraz85 ako ti arfumentuje,,ze preco nie byt? Fakt ma to zaujima, vela to napovie🙂 pozri, uviazes si hypo na cely zivot aj v pripade andstavby? Ak ano, nemas co spekulovat a kupuj byt, aj ked sama (v pripade, zw to utiahnes aj sama) aj ked s hypo na krku, ale vo svojom a po svojom 🙂

mala_hobitka
31. jan 2015

@dikobraz85 Zlatko su rozhodnutia na ktorych musis trvat a nepolavit ani keby traktory padali. Vies ze by to nedopadlo dobre, my tu ti to mozeme potvrdit...diskusie na MK su toho dokazom.
Priatel je s rodicmi zadobre on tomu nemoze rozumiet ze pre teba su to stale cudzi ludia aj keby ste najlepsie vztahy na svete mali.
A logicky investovat do cudzieho je doneba volajuca hlupost aj keby ste vsetko zazmluvnili. Cudzie nie je moje. Ciastocne moje, patriace k cudziemu stale nie je moje. Ale plne moje bez predelov a spolocnych priestorov, dvorov, bran, dveri bla bla je moje a bodka.

lenbea
31. jan 2015

@dikobraz85 presne, totosom ti chcela napisať, v tomto neustup. aj za cenu toho, že sa rozidete, lebo potom by si sa strašne trapila. aj keby ste mali všetko oddelene, svokra by to považovala za svoje a hrozne by ta otravovala. strašne by si to lutovala. ja nelutujem, že som sa zanho vydala, ale tiež som mala trvať na vlastnom byvani. ale vtedy to vôbec nevyzeralo, že by to mohlo byť zle, a je to fakt zle. takže trvaj na svojom. v tomto určite. ja som tiež predtym byvala v dome, pestovala som kvety, zeleninu, a tu... nemam nič, akurat svokru cele dni na krku. pribrala som lebo sa prejedam, ked mam nervy a to jej furt. potrebujete mať pokojnu rodinu, nie každy den stresy...

zuzulik1234
31. jan 2015

ja by som k svokrovcom nesla byvat urcite, aj ked ich mam rada aj svokru, ale jednoducho NIE !! Ja potrebujem sukromie, chcem si robit co chcem, chodit kde chcem, a ked budem mat dieta budem ho vychovavat po svojom a nejake rady od niekoho by ma akurat iritovali. Ver tomu, ze aj ked mas so svokrou dobry vztah,keby ste tam byvali casom by sa to mohlo pokazit... Ona bude mat tendencie ti radit, starat sa, vypytovat sa, atd atd a ty budes na to viac a viac alergicka a to este s vedomim, ze si si to sama vlastne vybrala... takze radsej dobre porozmyslaj a ako som hovorila,nemate len dve moznosti, a radsej si pockat pol roka na pekny dobry byt ako rychlo rychlo hned vsetko a potom nadavat....

dikobraz85
autor
31. jan 2015

@zuzulik1234
@lenbea
@mala_hobitka
@magic08 No argument ktorý na mňa neplatí, že veď to bude ako byt, ale väčšie a budeme mať svoj vchod a blablabla...ale figu bude! Je tam aj jeho sestra a tú nemám veľmi v láske (mám na to svoje dôvody) ja som už za posledné dni z toho na prášky ☹ a to je jedno kedže nenadstaví za tie prachy čo máme a bez hypo to nepôjde, ale povedzme si úprimne len pár ľudí si môže dovoliť dom/byt bez hypo...A kým by sme nadstavili tak to nebude zo dňa na deň...

svetluska82
31. jan 2015

@dikobraz85 no urcite by som volila byt aj za cenu hypo a ajza cenu toho xe by som tam byvala sama keby sa priatelovi nechcelo.nesla by som nadstavovat ked tam byva tolko ludi.to ti bude vadit vela veci. Hluk z dvora navstevy svokry aj najom by sa musel podelit a hypo adi tiez by si brala keby ste stavali. Zaskocilo mato ze chlapovi sa nechce od rodicov. A podla mna ani byt sa mu nebude pacit. Na tvojom mieste idem do toho sama aspon nadobudnes byt pred svadbou a nebude spadat do bsm.a mlady az uvidi ze si rozhodnuta tak pride za tebou.

mima4
31. jan 2015

@dikobraz85
urcite by som nenadstavovala, ale ani nesla sama do hypa, toboz, ak ide o byt na dedine... V pripade ze stratis pracu, mas moznost sa blizko zamestnat? Mozu nastat rozne okolnosti, a ak byvas v regione s vysokou nezamestanostou, tak sa mozes dostat do maleru..
Ste spolu 6 rokov, a vlastna hypo, vlastny byt... pre mna je to znamenie, ze uz s tym druhym az tak neratam do zivota a buducnosti....
Sadni si s priatelom a porozpravajte sa o tom ako dospeli ludia.

lenbea
31. jan 2015

@dikobraz85 presne, to je dobry argument, povedz mu, že sa nechceš stresovať nadstavovanim, že nech hned radšej idete do svojho. vieš ako ja teraz lutujem ,že sme si nezobrali pôžičku. vtedy to u mna nepripadalo do uvahy, nikdy som nebola zadlžena, a nevedela som si to predstaviť. ale teraz to inak nejde. a ak ešte nemaš rada jeho sestru... obidve by ti robili zo života peklo, to mi ver. nech si prečita niečo o živote nevesty so svokrou pod jednou strechou a možno pochopi. ale skôr nepochopi, neuveri. ti chlapi sa tvaria, že sa nič nedeje a že si to žena s jeho matkou maju vyriešiť same.ale to sa nidky nevyrieši. to je boj bez konca a bez viťaza, iba trapenie. povedz mu že ty tam nikdy nepôjdeš. nech sa rozhodne, bud ty, alebo ten dom. muž ma vraj odisť aspon do "tretej dediny" aby jeho matka mala nanho čo najmenši vplyv. to raz jeden farar na kazni pri sobaši hovoril. keby sme tak pred svadbou vedeli, aka strašna pravda je to.

magic08
31. jan 2015

@dikobraz85 dalsi dovod preco nie nadstavovat je, ze tam bude byvat sestra s partnerom a dietatom. Budete sa navzajom rusit, nebusete mat klud. Furt budu od vas chciet aby ste robili vomku, leno ved je to vase wpolocne. Imvestujete peniaze do cudzej veci, leno ten dom nikdy nebude vas. V ziadnom pripade! Nemas co premyslat, ak sa chces osamostatnit, tak kupuj byt, hoc aj sama. Ak sa obavas hypo, najdi si docasne jwdnoizbak podnajom a snad sa priatel umudri za par mesiacov, ak nie, tak si soj za svojim!

svetluska82
31. jan 2015

@dikobraz85 ja poznam par prilladov kde nadstavovali a nezhody su. Kamoskinej mame vafi ze chlapci hraju futbal na travniku alebo ze griluju vonku a dymi to....

janinah
31. jan 2015

@dikobraz85 a o svadbe už bola reč? lebo takto pôjdete do hypo ako dvaja cudzí ľudia,tak si to právne ošetri....možno ti pomôže môj prípad- ja som mala vlastný 1izbák a manžel tieť svoj,dohodli sme sa,že oba byty vymeníme za jeden veľký,súhlasil,chodili sme na obhlidky,samozrejme nič sa mu nepáčilo,len mne nezapínalo prečo.....mesiac pred svadbou na mňa začal tlačiť,že prečo by jeho mama mala byť sama v dome /10km od mesta,kde my sme boli/že veľký dvor,záhrada,robiť treba....aj svokra ma prehovárala,že si môžem všetko po svojom robiť,poschodie nám núkala....ja som v tom dome sa nikdy necítila dobre,ani teraz po rokoch,kde sme ho už zdedili.....pýtala som radu od môjho otca,vysvetlila mu moje dôvody a on mi poradil až svadbu zrušiť,lebo bývanie u nich nebude dobré,vtedy internet nebol,dnes máš milion prípadov,kedy to nedopadlo dobre....tak sme nakoniec ten veľký byt mali,sťahovali sme sa msiac pred pôrodom ,manžel každú chvíľu síce u mamy trčal a robil,cez víkendy aj ja s ním,ale stále som vedela,že víkend skončí a ja si pôjdem DOMOV do svojho bytu...neustúp,pouč sa na našich príbehoch...