Mám bojovať o vzťah?

nickiee0
18. feb 2016

Budem sa snazit pisat v skratke, potrebujem poradit od niekoho nestranneho ako dalej. S priatelom sme boli spolu 7,5 roka a mame 2 deti. Nas vztah nebol vzdy idealny a posledny polrok byvam s detmi u mojich rodicov, kvoli jeho gamblerstvu. Posledne 3 mesiace sa zacal stretavat s jednou zenou, vraj sa zalubil a so mnou uz byt nechce. Bola som uz aj zmierena a rozchodom ked zrazu po mesiaci prisiel s tym, ze sa chce ku mne vratit. Sice ze sa zalubil, ale to co citi ku mne je silnejsie. Tak sme si teda povedali, ze to znova skusime. Vydrzalo to cca tyzden a pol a teraz sa chce znova vratit s tym, ze mna uz nelubi, ale ju. Viem blaznive a asi som sibnuta, ze vobec nieco s takym clovekom riesim, ale akosi mojmu srdcu neviem rozkazat a napriek tomu vsetkemu ho stale lubim. Co robit?

medovka14
18. feb 2016

Ukončiť to, podať na súd žiadosť o zverenie detí do starostlivosti a písať žiadosť o výživné... Už len to, že je gambler by ma definitívne odradilo...

lulistek
18. feb 2016

@nickiee0 keď ťa baví byt pre nho samozrejmostou, vklude takto mozte existovat ale ak mas svoju hrdost tak ho nechas.drzim palce

nickiee0
autor
18. feb 2016

@medovka14 toto uz na sude je, 30.3. tam mame ist, riesili sme to rodicovskou dohodou, ale ako sa s tym zmierit? Velmi som tuzila po stastnej rodine a vsetko sa mi ruca ☹

sissy27
18. feb 2016

@nickiee0 nejaký úlet by som vedela odpustiť skôr ako gambling ☹ takže presne ako píše @medovka14 - čím skôr spraviť za všetkým hrubú čiaru, vyriešiť praktickú stránku a viac sa ani len neobzrieť...

nickiee0
autor
18. feb 2016

@lulistek dakujem, hrdost mam, ale som z toho velmi oslabena, precitlivela...

danielacool
18. feb 2016

Tvoj priateľ evidentne nevie, čo vlastne chce. Naviac je gambler, ktorý ťa podvádza. Chápem, 7,5 roka je dlhá doba, ale zrejme je čas, aby ste sa pohli každý svojím smerom. Už len fakt, že má aj inú ženu. Vďaka gamblerstvu ťa bude ťahať do problémov a v konečnom dôsledku utrpia aj Vaše deti. Dovi - dopo, city bokom, ži si svoj život, on nech si rieši ten svoj.

pribinak
18. feb 2016

Dúfam, ze si mu uz vychádzala veci von z domu

nickiee0
autor
18. feb 2016

@pribinak uz polroka spolu nebyvame

susanne6
18. feb 2016

jáj, blbá situácia ☹ každý môže zakopnúť, lebo sme ľudia a sme omylní, ale ak on nechce bojovať o vás (čo by práve mal) o čo chceš bojovať ty? je šanca, že časom si uvedomí chybu a naozaj príde prosiť o odpustenie, otázne však je, či o neho budeš stáť ty 😒

charity
18. feb 2016

@medovka14 má pravdu.

natalym
18. feb 2016

Určite rozchod. Bude sa vracať kedy sa mu zachce a pri prvej príležitosti ťa oklame.

adriana33
18. feb 2016

žila som s "abstinujúcim" gamblerom... po niekoľkých rokoch som zistila, že ak aj nehral (čo do dnes neviem), celý život som žila v klamstvách.. klamal skoro vždy a všade, milenka, dlhy, exekúcie atď.. to je hlavná črta gamblera - klamstvo.. nie, taký vzťah by som ja už nezachraňovala..

katuliena82
18. feb 2016

Si zodpovedna za dve deti. Maju mat zaklad do zivota od gamblera? Nechaj ho tak, zariad vsetky pravne veci. Co na nom milujes?

pribinak
18. feb 2016

@nickiee0 tak o akom vztahu je vlastne rec?

Daj si zveriť deti a Vybav si vyzivne na deti aj na seba a zacni zit bez hentakeho chlapa v hlave

katuliena82
18. feb 2016

Grcala by som, keby sa ma taka troska dotkla. Drzim palce, aby si pochopila ze on nie je ziadny partner, kvoli ktoremu by si mala smutit

nyusika
18. feb 2016

@nickiee0 to aky priklad chces dat svojim detom ? ved sa spravas ako handra....gambler-kurevnbik ta odkopne a ked zapiska, ty pribehnes ako psik.

o co chces, preboha bojovat ???
to ma ten geroj vtaka zo zlata, ci co ta k nemu taha ?

thea77
18. feb 2016

@nickiee0 Ahoj. Je to tazke,ale pride mi to, ze on nevie co chce. Respektive ked mu to nevyjde u druhej, tak u teba ma dvere otvorene, lebo ho poznas a vies aky je,aj ake ma chyby a respektujes ich. Mate spolu deti, cize puto silne a navzdy. To ale neznamena,ze si panko urobi dobre kadetade a ked ho to omrzi, pride zasa k tebe. Kludne si vysporiadajte deti a pripadne spolocne zavazky, ty si daj cas pauzu od neho...zistis, ci tvoja laska hory prenasa a on zisti, ci je schopny sa chovat seriozne voci tebe, detom aj hraniu. A nech trochu zabojuje, ak vas chce, nech to realne dokaze. Lebo sluby sa slubuju,slova lahko vravia, ale ciny...tie su najdolezitejsim dokazom, co je pre vas schopny obetovat. Ak teda naozaj chce (nie iba na tyzden a pol).
Si mama a mama ma byt stastna, aby aj jej deti mohli byt.
Drzim palce a hlavu hore.

lubica285
18. feb 2016

@nickiee0 sice je 7,5roka dlha doba, mate spolu deti, ale ty tiez nie si handra,ze ked si zmyslu, vrati sa. Neboj. Ten pravy na Teba niekde caka a pride, ked to budes najmenej cakat. Nechaj ho. Kasli nanho. Daj si ziadost o zverenie deti,nech plati vyzivne a hlavne, skus byt stastna. Urcite Ta tvoje deti chcu vidiet a vnimat ako stastnu a veselu maminu a nie ako trapaciu. Zivot ide dalej. A ked gembli, drz sa od neho, aby Ta nedostal do nejakych dlhov 🙂 Drzim palce. ✊

mrvenica4
18. feb 2016

niekedy sa bojovat neoplati a myslim ze to je tvoj pripad

alaguema
18. feb 2016

@nickiee0 nechcela by som takého chlapa, ktorý ani nevie, koho vlastne miluje...možno len sám seba.

moonlight1210
18. feb 2016

@nickiee0 ak nema este dlhy, alebo su len male, tak mas jedinecnu sancu podanu na zlatej tacke. rozved sa.

dalsia totiz moze prist okorenena dlhmi, ktore nakoniec budes splacat ty, lebo on nebude mat oficialny prijem (aj v dobe zákonov o ciernej praci je dost ciernej prace), ziaden majetok, bude si zit u niektorej zeny, bude mu dobre a ty budes na vyplatnych paskach ratat zrazky.

a okrem vyzivneho si skus podat ziadost aj o rozdelenie BSM. ak to u vas ide.

poucenie do buducna: ak ta chlap podvedie a dojde spat, nebud dobre vychovane dievca, ale hnusoba. neotvaraj vratka, nechaj ho nech skrabka. ked nebude dost vytrvalo skrabkat, neublizis si aspon zistenim, ze si mu na tyzden dobra a potom si to svoje odpustenie mozes strcit za klobuk.

nickiee0
autor
18. feb 2016

@moonlight1210 dakujem za radu, ale nastastie nie sme manzelia, no mas pravdu akurat som len ublizila sama sebe a teraz neviem z Toho von Lebo stale mam v hlave niekde myslienku, ze by mohol byt so mnou a vsetko by bolo super, ale realita je Ina ☹

nickiee0
autor
18. feb 2016

@nyusika viem, ako Sa spravam, ze to nieje v poriadku a co ma k nemu taha? Sama neviem, mozno zvyk, strach zo samoty

nickiee0
autor
18. feb 2016

@thea77 dakujem za povzbudive slova, budem Sa snazit byt silna a prekonat ten rozchod, aj ked zatial neviem ako

charity
18. feb 2016

@nickiee0 Skus knizku Skoncujte so spoluzavislostou.

nyusika
18. feb 2016

@nickiee0 tak sa hneď teraz choď pozrieť na deti !!!
Ešte stále máš pocit, že si sama ?
Pokiaľ sa tvoj partner spamätá a naozaj sa zmení, vždy bude dosť času na návrat. Ale ver, že to tak skoro (ak vôbec) nebude. Sú zodpovedná za dve deti. Teraz ide tvoj citový život bokom.

penn
18. feb 2016

@nickiee0 noo, nechcem ta urazit, nemusi to byt tvoj pripad

Su proste typy, ktore to taha, k zlym chlapcom, chcu byt trpitelky, a stale to vybladavaju maju vzorec.
Potom su slabe, neiste osoby, ktore si neveria, ze by ich este niekto lubil.
Priznam sa, na zmiesanych rodinach mi vadi vselico, ja by som uz k detom cudzieho muza netahala a iba randila.

Najprv zajdi za psychologickou.

mala_hobitka
18. feb 2016

@nickiee0 Ja sa skor spytam nieco teba. Naozaj chces zit s clovekom ktory v klude zahodi vsetko co ste si budovali, vsetko co ste jeden pre druheho robili, vasu rodinu..... lebo "on sa zalubil"? Stoji ti za to?

lubkavargova1
18. feb 2016

Bojovat o aky vztah??? Tu ani vztah nieje..ze vraj miluje druhu...no tak jej ho daruj aj s cervenou maslou okolo karku..ja sa stavim o vsetko ze aj tamta ho posle kade-lahsie...kto chce prizovnika, gamblera mat na krku??? Nikto...strach ze prehraje aj posledne, exekucie a atd??? Dakujem neprosim...bud sa k nemu vrat a potom nenariekaj, alebo ho fakt kopni do prdele..predpokladam ze mas super rodinu ak ti pomahaju...mas deticky, tak sa staraj o ne a nie o prizivnika...

qidko
18. feb 2016

@nickiee0 nakop ho do zadnice nech sa spameta mas deti a tie Ta potrebuju co ak naribi dlhy a ty budes zanho splacat?Gemblerstvo sa da vyliecit ale to by musel chciet a pipky bude mat stale to mi ver z toho sa vyliecit neda ...alebo chces mat aj tretie dieta na ktore sa vykasle ako na vas.......pozberaj svoju dvostojnost a odit...rodina ti urcite pomoze Ked uz ta raz prichylili a nerozhoduj srdcom ale rozumom mas deti a o tie sa musis starat ty lebo on zjavne kasle nie len ne teba ale aj nanich..sorry ale ja to tak vidim ☹