Mám 23 a len varím, upratujem a som s deťmi

zabazabazaba
15. jún 2013

Je tu niaka mlada baba ako ja, mam 23 a stale sedim doma varim , upratujem zehlim, beham okolo deciek
, o to ani tak nejde, len priatel kazdodenne chodi neskoro z prace. Jeho zivot sa netoci okolo nicoho len okolo prace. Nechybaju mi k zivotu diskoteky zabava, len trosku viac casu s nim. Fakt uz nevladzem.

sonice
15. jún 2013

vitaj v klube matiek s malými deťmi. Ja som toto tiež riešila, kým som sa neprispôsobila tejto novej situácii. No za tri roky Ti dieťa odrastie!!!!!! Uži si ho. Môj takmer 4 ročný syn už je samostatná jednotka. Maminu potrebuje už len na zaspinkanie a sem tam pohrať a sem tam pootravovať. 🙂

Teraz to mám nanovo :D, ale už viem, čo ma čaká, že to NIEJE NAVŽDy!!!!!!!

sissy27
15. jún 2013

@zabazabazaba jaj no, vitaj v realite... keďže ty si doma s deťmi a máte určité výdavky, ktoré by ste asi z tvojej materskej neutiahli, tak logicky niekto musí aj zarábať... a je skutočne len minimum ľudí, ktorí kvôli slušnému platu nemusia každý deň ráno vstať a makať niekde mimo domu... buď rada, že tvoj muž má v dnešnej dobe prácu, hádam aj primerane zaplatenú... na druhej strane predpokladám, že nerobí 24hod denne 7 dní v týždni, tak to chce asi rozhovor a dohodu, že napr. nedeľa bude venovaná výlučne tebe a deťom, ale teda to sa musíš porozprávať v prvom rade s ním...

xlucia
15. jún 2013

@zabazabazaba ako stare mas deti a kedy chodi muz domov?

mamavera
15. jún 2013

@zabazabazaba a prečo stále sedíš doma? Neviem, aké sú staré tvoje deti, ale dnes sa dá ísť aj s malými deťmi už kdekoľvek. Je pochopiteľné, že manžel musí zarábať, aby vás uživil, ale chápem, že ti chýba. Skús dohodu, aby si skúsil vyhradiť deň, kedy sa bude venovať len vám a najmä aspoň jeden, dva večery v mesiaci, kedy sa bude venovať tebe - je to veľmi dôležité pre váš vzťah. A neseď doma! Nemáš priateľky? Vonku je krásne, spakuj deti, šup von do prírody - hlavná zásada - keď deti nie sú doma, nenarobia bordel 😀 , prípadne sa zastav u kamarátky, nech rozhadzujú v inej domácnosti 😀 😀 .

aristka
15. jún 2013

tomu sa povie rodinný život,realita a to nezáleží či si mladá ...toto prežíva každá z nás,ktorá má deti a vedz ,že je ešte dobre kým si doma porobíš si ,ale keď pôjdeš do práce,počká sa ťato a budeš pracovať aj po príchode plus riešiť deti...len treba vydržať,vyhrabať sa z najhoršieho tj.financie a bude lepšie...a samozrejme čo ti radí mamavera... 😉

michaela.g
15. jún 2013

@zabazabazaba Ahoj, ja som na tom podobne s malou cely den a manzel chodi domov az vecer tak okolo 19:00 + - ...

Je to na nerv ja viem, ale moc mi pomaha ze chodime s malou uz na dlhsie von je tam kraasne a na ihrisku spoznas mamicky a uz mam svoje staale kamaratky a hned je svet lepsi... 😀

mima4
15. jún 2013

@aristka myslim ze ked pojde do prace, tak prace v domacnosti a starostlivost o deticky pojde pol na pol... Ak by malo byt vsetko iba na nej, potom nech len manzel pracuje a slusne zarobi...

ematko29
15. jún 2013

@zabazabazaba vieš čo ,možno sa ti to bude zdať nepredstavitelné ale ked sa mi pred 8rokmi narodila prvá dcéra cítila som sa rovnako.Mala som vtedy22apocit,že sa nemôžem nikam pohnúť asi predstav teraz si to ani inak neviem predstaviť.Druhé dieťatlko sa mi narodilo po 4rokoch aja by som najradšej zase kočíkovala,ale už to neide ale nie otom som chcela.Ver ,že s tým pocitom niesi sama . Najhorší pocit je ten,že si mamička v takej situacii myslí,že to ináč nikdy nebude,never tomu všetko sa mení a ani manžel nebude stále robiť neskoro do večera.Teraz po 8rokoch je všetko úplne iné aké bolo vtedy 🙂

zabazabazaba
autor
17. jún 2013

Dakujem baby a som rada, ze som neni v takej situacii sama, co urcite je vela takych zien. je to, ale uz niekedy na nervy a clovek uz nevie co ma robit. Musi pracovat inak sa to ani neda a dufam, ze sa to raz zmeni.

zdenuska213
18. jún 2013

Ja mam to iste, manzel pracuje ma dve prace aby sme sa mali dobre. Doma je len ked pride z jednej prace naobeduje sa da malemu pusu, lebo vzdy spinka. A uteka za volant do druhej prace. Prichadza domov niekedy az vecer okolo 22,00 a to zas drobec spinka. Ale vzdy vikendy ma volne tak zas zoberie maleho niekam von, venuje mu vsetok volny cas.ja malemu varim kazdy den, kazdy den utieram prach, zametam, umyvam a pod. A ked ma poobednu tak ma len jednu pracu. Peacuje na tri smeny. Tiez mi to ide niekedy na nervy. Ale bude lepsie, stale s malym nieco robime chodime na ihrisko kde sa zahra a ja pokecam s mamickami. 🙂