Mám 21 rokov a rodičia ma nechcú pustiť spať k priateľovi

7. sep 2021

Ahojte, čo by ste robili ak by vás rodičia nechceli pustiť spať k priateľovi? Máme 21 rokov.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
galganka
7. sep 2021

V tom veku som sa vydávala. 🤷‍♀️

klarissa25
7. sep 2021

Si dospelá...neviem co riešiš

nafka0483
7. sep 2021

Ak byvam u nich a zivia ma oni, tak by som posluchla.
Ak byvam u nich, ale pracujem, prispievam svojim podielom aj financne aj starostlivostou o domacnost, nakupmi atd, tak by som dala s nimi poriadny rozhovor kde je problem.
Ak nezaberie nai rozhovor, tak by som sa osamostatnila, nech nie som na rodicoch zavisla ani financne ani inak a robila by som si co uznam ja za vhodne.

stanislavicenka
7. sep 2021

Moju sesternicu rodicia nikdy nepustili spat k priatelovi. Nikdy im to nevycitala, brala to ako fakt. Byvala s nimi, chodila na vysoku. Ich pravidla. Asi pre nieco maju dovod, aby t nepustili, porozpravaj sa s nimi. Ja nevidim nic zle na tom, ze k nemu nemozes ist spat.

patka06
7. sep 2021

v tom veku som už bývala sama
Si dospelá, porozprávaj sa s rodičmi, prečo ťa nechcú pustiť

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suve99
7. sep 2021

..určite sa porozprávaj s rodičmi...mám dcéry 21 a 19 ročné, a občas u priateľa prespia. Sú obe VŠ, žijú s nami, a hoci si privyrábajú stále ich vlastne živíme my... Vždy však vieme, kde sú, kedy prídu.... A ak by chceli spolu sa vyspať, tak to sa dá aj bez toho, že by spali u priateľa 😉

luxus10
7. sep 2021

@cocolino234 a to co pises, ma branit dospelemu cloveku zit si aj svoj vlastny zivot?

ak je autorka dospela, moze spat kde uzna za vhodne....

simsalabim
7. sep 2021

Moji dvaja starsi su v podobnom veku a obaja prespavaju u priatelov/liek, aj naopak oni u nas. Su dospeli, doverujem im, nespravaju sa nejako nevhodne. Obaja studuju, ale popri tom aj brigaduju. Asi bude vhodne sa s rodicmi porzpravat, co konkretne im vadi... a skusit si to vydiskutovat.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luxus10
7. sep 2021

@cocolino234 ako ty vies co ja chapem, toto povazujem zo str. rodicov za manipulaciu a vydieranie, naco sa ich pyta, ci moze, oznamim, a idem, pokial to pravdaze nevadi rodine priatela. vyziva a platenie s tym nema nic spolocne, a ked su decka na intraku, spat spolu mozu, len preboha nie, ked treba ist k niekomu domov, ....oooooo, vivat slovensko....

luxus10
7. sep 2021

@cocolino234 a upokoj sa, zadubenych rodicov je dnes viac ako dost.....

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
7. sep 2021

@ptmt1011 aj doma v detskej mozu :D rodic nema sancu odkontrolovat dospievajuce/dospele "dieta".

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
7. sep 2021

No na tvojom mieste porozmyslam, v akej som situacii, co ako sa stane ak k tomu priatelovi pojdes? Co ak nie... ? Ci musis byvat nadalej u rodicov, ci nie.. ty vies akych mas rodicov, preco nechcu aby si tam sla atd..

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimka1402
7. sep 2021

Ja mám 21 a mala som to vždy podobné.😀 U mňa je to rodičmi, ktorí musia mať nado mnou kontrolu. Vyhražkami, či citovým vydieranim... Ja som už rezignovala, vzťahy sa mi rozpadli skrz toho všetkého. Neviem ako ďaleko od seba bývate, ale ak blízko, tak by som prežila bez prespania. Keďže tipujem, že to niečím podmieňujú a asi, si od nich finančne závislá.

sirka9
7. sep 2021

sexovať sa dá aj cez deň, netreba tam spať 🙂

mimka1402
7. sep 2021

@simca06022011 Ale môžu, moji pri kamošovi, kde sme sa ozaj učili mi vykopávali dvere, posielali súrodencov do izby po veci, že sa ani učiť nedalo.. Niektorí rodičia sú v tomto prepnuti.😀

poopsie
7. sep 2021

Ach, tak to ti gratulujem 🤣🤣🤣od 15 som viac nespala doma ako spala.... Sladký internát - aspoň preň bola škola úžasná .... Takisto som správala u priateľa od 15...jeho rodičia dokonca kúpili takú rozšírenú posteľ aby sme sa tam zmestili.. A sex sa dá naozaj stihnúť aj za svetla 🤣🤣niekto zabúda na mladosť príliš rýchlo

spadnutaslivka
7. sep 2021

Možno sú rodičia veriaci a nechcú, aby mladí prespávali u jedných alebo druhých. Alebo vedia, že autorku živia a prespávačky sú na otehotnenie ešte väčším rizikom. Jasné, že sa to dá stihnúť aj narýchlo v lese na stojáka, ale prespávačky zvyšujú šance. A keďže nechcú riešiť neželané tehotenstvo, tak proste nechcú dovoliť prespať. Ale ja si myslím, že tu je to skôr vec kresťanstva. Ale autorka, máš ozaj len dve možnosti- alebo si to skúsiš s rodičmi vyjasniť, prečo nechcú dovoliť alebo sa proste osamostatni a ako dospelá si rob, čo chceš ( a aj si ponesieš dôsledky svojich rozhodnutí, lebo tak to dospelí robia. Nejde nutne hneď o tehotenstvo, ale byť dospelý znamená trochu viac ako len "rodičia mi nemajú čo zakazovať a dovoľovať").

lindusss2016
7. sep 2021

Ja neviem, a ty sa v tom veku pytas, ci k nemu mozes ist? Normalne by som sa vychystala a pri odchode im oznamila, ze sa vratim zajtra/po vikende/ o tyzden, neviem, ako dlho tam chces byt... snad si nrmusis pytat povolenie 🤷‍♀️

autor
7. sep 2021

@spadnutaslivka nejde o kresťanstvo ani o peniaze. Priateľ u nás občas prespí,len neviem majú problém s tým že mám ísť tam...celkovo musím prosikat keď vôbec chcem niekde ísť a oznamovať to dopredu. O domácnosť sa starám ja (väčšinou len ja). A keď niekam idem ,tak nemôžem chodiť často... napríklad môžem raz za týždeň. A byť doma do 11 večer. Nefajčím,nepijem nikdy som nejaké problémy nerobila. Vždy som sa dobre učila ...chodím do 3 ročníka na VŠ,aj pracujem. Neviem v čom je chýba a už som zúfalá

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kammik
7. sep 2021

ale veď si už dospelá, takže prečo neísť? my sme tiež kedysi s rodičmi mali istú výmenu názorov ohľadne tohto, ale nemôžu čakať, že donekonečna im budeš sedieť doma 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz