Mám 18 a túžim po bábätku

25. jún 2020

Pekný deň viem že ma tu teraz asi všetky mamičky ukameňujete ale nevadí.. Mám 18 rokov a netuším prečo mám tieto pocity vždy som mala rada detičky ale od doby čo som neplánovane otehotnela a bohužiaľ sa to skončilo potratom chcem stále dieťa proste keď vidím mamičku s bruškom úplne jej závidím aj keď vidím malé detičky úplne som na mäkko a strašne by som túžila aby som mala aj teraz.. Áno ja viem uvedomujem si to aká to je náročnosť dieťa není bábika je to zodpovednosť a starosť na celý život hlavne to keď celý svoj život pociťujete strach o svoje dieťa.. Chápem každú mamičku ktorá by mi povedala že či som sa zbláznila že je to strašne náročné a že to není psík je to opatera 24 hodín denne.. Úplne vás mamy aj moju mamu v tomto obdivujem a raz by som taka mama chcela byť aj ja.. Mám vstek keď vidím detičky ktoré sú zanedbané alebo detičky v detskom domove je nespravodlivé že niektoré ženy ktoré by ani deti nikdy mat nemali ich majú a iné ktoré tak veľmi túžia a boli by najlepšie mamičky ich nemôžu mať.. Veľa diskusii tu takých čítam a je mi to strašne ľúto pretože to viem aj v tak mladom veku aké to je stratiť najväčší poklad sveta

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ovaaa
25. jún 2020

@perdulka7 hnev

simsalabim
25. jún 2020

@perdulka7 cechizmus... hnev.
A autorke... co chces v 18 svojmu dietatu ponuknut? Kde budes byvat? Ako ho zivit? Si pripravena spat 5 hodin prerusovaneho spanku? Prist o volnost a slobodu?

simuskaaa123
25. jún 2020

Najprv dorob školu, potom babo 🙂 ja som rodila 2 týždne pred 21 🙂 ale zas ja som chcela prvé babo do 21.. Len teda ostala som sama a keby mi mama nepomáha, nedám to. 8 mesiacov sme boli samé a až teraz som si niekoho nasla.. Keby neskúšam vysokú, vyjde mi aj materská 🙂

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
25. jún 2020

No hlavne si treba uvedomiť, že v tvojom veku bude zodpovednosť a starosti na pleciach tvojich rodičov, nie na tebe. Otehotnieť, porodiť a mať dieťa je milé a bezpochyby aj krásne, ale rovno ti poviem, že ako matka dcéry v skoro tvojom veku by som absolútne nebola nadšená. Nedokončená škola, vyhliadky na prácu teda žiadne, bývanie u rodičov aj s bábätkom a prípadne s partnerom, financovať plienky aj všetko budú opäť rodičia najbližšie tri roky... možno máš partnera, ktorý sa postará o bývanie a ekonomickú stránku, ale ja by som nechcela, aby bola moja dcéra odkázaná na chlapa a závislá na jeho peniazoch. O tom, ako to vie vyzerať, je tu plno diskusií.

catherine1989
25. jún 2020

Najprv si urob školu, nájdi si prácu, zabezpeč si bývanie. Odpracuj toľko, aby ti vyšla aj materská, odkladaj si nejaké peniaze bokom. Mať dieťa je zodpovednosť a finančne náročné, či budete bývať pod mostom a žiť zo vzduchu a lásky? Či chces byť zas len ďalším sociálnym prípadom, ktorý sa nechá živiť štátom? Aký príklad dáš svojmu dieťaťu? Máš na všetko čas, nič ti neutecie a nech ma.tu aj ukamenuju, buď rada, že tvoje tehotenstvo dopadlo tak, ako dopadlo, zober to ako znamenie, že si ešte na materstvo nebola pripravená.

ovaaa
25. jún 2020

Podla mna uplne super, ze mas v sebe tuzbu mat dieta. Niekto to nepocituje ani v tridsiatke. Uz len zapracovat na vhodnom partnerovi, ktory je rodinne zalozeny, spoznat ho aspon dva roky, dostudovat, zamestnat sa, aby si mala peknu matersku, vytvorit si domov a penaznu rezervu. Najvacsi zaberak bude najist si uzasneho chlap a veci z materstva radsej nespomeniem. Drzim palce.

simsalabim
25. jún 2020

@perdulka7 ja viem 😉 Je to vztek. Ale autorka to mozno nikdy nevidela napisane, len to pocula v rozpravkach.

elizabeth175421
25. jún 2020

@simsalabim tak mladá asi moc neponúkne a mala by problém ho uživiť, s tým súhlasím.. Ale prečo by mala mať 5 hodín prerušovaného spánku? Prečo by mala prísť o voľnosť a spobodu??.. To je o tom, ako sa človek nastaví 🙂 ja si nepripadám nejak obmedzovaná a mám 21 a čakám druhé. S dieťaťom sa dá robiť takmer všetko a ísť takmer všade. Stačí to prispôsobiť a je to najmä o tom, akým životom človek žije. Ja som nikdy nechodila posedieť večer na drink a podobne, takže prakticky sa nič pre mňa nezmenilo a keby som aj chcela, vždy je možnosť nájsť terasu a dieťa zobrať so sebou 🙂 a tak isto je každé dieťatko iné, ja spím stále rovnako, moje dieťa na počudovanie prespí celú noc od narodenia. Možno tak 20x za celý rok sa stalo, že som bola raz hore 🙂.. Neútočím na teba, len reagujem, lebo každá vec ma aj druhú stranu 🙂

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
25. jún 2020

@elizabeth175421 myslim, ze tvoje dieta je vynimka, co sa spanku tyka 😇 V kazdom pripade, dieta je vyrazny zasah do zivota - zmeni ho od zakladov. Nehnevaj sa, ale 18 rocna ma nulove predstavy o tom, co je to mat dieta, nehovoriac o tom, ze ho naozaj nema ako zabezpecit. Keby nebola korona, odporucila by som jej ist na par mesiacov robit au-pair do rodiny s babatkom.

daganov
25. jún 2020

prečo by sme ťa ukameňovali? Veď to je tvoj život a tvoja túžba. Ak máš premyslené, kde budete bývať, z čoho budete žiť, ak si pripravená mať aj dieťatko choré, postihnuté, prípadne dvojčatá, smelo do toho. Síce sa oberieš o niekoľko čarovných rokov zo svojho života, keď si mohla študovať, žúrovať, cestovať, zarobiť nejaké peniaze a míňať ich na to, na čo sa ti páči, ale ak chceš miesto toho prebaľovať, kojiť, mojkať, chodiť k lekárovi, čičíkať v noci každú hodinu, učiť sa s dieťaťom a po skončení RD sa zamestnať ako upratovačka alebo predavačka s minimálnou mzdou, lebo nemáš zrejme ani školu dokončenú, hor sa do plodenia detí. My sa z toho len potešíme, lebo treba zvyšovať pôrodnosť, kto bude raz robiť na naše dôchodky? Život si skomplikuješ jedine ty.

marca12
25. jún 2020

Aj ja som okolo 20tky citila silnu tuzbu po detoch,ale nemala som kde byvat,chodila som do skoly a prijem len z brigad a hlavne neperspektivny vztah. Vzdy zvitazil rozum. Ak si potratila,pre nieco to bolo,este nebol spravny cas.

daganov
25. jún 2020

@elizabeth175421 moje dieťa prespalo celú noc od štyroch týždňov, bolo pokojné, nemala som s ním problémy, ani ako s bábätkom, ani neskôr v škole. Napriek tomu som veľmi rada, že som ho nemala v 18, nikto nikdy by mi nevrátil tých zopár rokov od skončenia školy a tiež nie som typ, ktorý vymetal diskotéky alebo bary.

nini1010
25. jún 2020

Chves?No tak si urob ak mas odvahu.V skole vas naucili ako,dospela si.Mna len zaujima ci byvas sama alebo sa zavesis na krk rodicom?ci mas prijem aby si si mala za co nakupit vybavicku,ako vyzijes s 370 eur,ci mas partneranna ktoreho sa mozes spolahnut a zdiela tvoju tuzbu rovnako ako ty a bude ti pomahat a financne vas zabezpeci...Ak ano,vlastne fajn.Ak nie tak neries v mladom veku chobotiny a chod studovat.Dieta si urob az mu budes mat co vlozit do ust za vlastne a strechu nad hlavou-vlastnu,nie rodicovsku.

katulienkax
25. jún 2020

mne to pride ako moja osemrocna dcera ked zacne revat ze chce taku a onaku babiku lebo chce a ze sme zli rodicia lebo jej nekupime ked si zmysli, presne toto si myslim o 18 rocnych co chcu silou mocou dieta

gabi000
25. jún 2020

To je chorá doba. Mladí majú veľa možnosti. Nechápem ako môže 18 ročná túžiť po dieťati. Potom sa čudujeme aký je svet.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katulienkax
25. jún 2020

a ano volakedy mali mlade zeny deti, ale boli gazdovstva, deti uz od mala pomahali rodicom na poli, s mojim ocom sa mama velmi nehrala ani neucila, teraz je sakra narocnejsia doba na vychovu a financne zabezpecenie, treba niekde byvat lebo potom - ahc ta zla svokra ...

daganov
25. jún 2020

@nini1010 nebude mať 370 eur, ale len 270, veď nikde nepracovala, predpokladám, že ani školu nemá dokončenú. Predstavuje si to ako Hurvínek vojnu

s_a
25. jún 2020

A čo na to tvoj partner? Ci chceš silou mocou dieťa a je ti jedno s kym? Ja tiež tuzim po dieťati asi aj od 16 tich, mam 28 a čakám prvé, keďže nebola na to vhodná príležitost doteraz

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nini1010
25. jún 2020

@daganov No navyse!Ja viem ze to nemysli zle,ale je to take to detinske "ja chcem" a pritom nejde o mača ale o dieta.

anina420
25. jún 2020

Ahoj ja som porodila ako 19 ročná nemala som to vôbec v plane a áno dostávam 270 eur aj ja a dá sa to zvládnuť žijem s mojim otcom v dome a na všetko som sama môj priateľ pracuje v zahraničí starám sa aj o synčeka a aj robím všetko ostatné v dome viem si najist čas aj na seba všade beriem môjho krpca zo sebou neboj s každá žena to vie zvládnuť a poradiť si keď máš skvelú rodinu a vieš ze ty stým pomôžu tak nemáš sa čoho báť keď potom túžiš tak nečakaj... Poznám ženy z môjho okolia ktoré nemôžu mať deti a dali by všetko zato aby mohli mať to svoje niektoré ženy čakajú do 25-30 a majú malú šancu na otehotnenie takže tak.... Držím palčeky

autor
25. jún 2020

Ale ja som tu nepísala nikde že si to dieťa idem urobiť!!! Ja som písala že len túžim po ňom nakoľko som potratila a keby čítate a každá jedna sa tu do mňa hneď nenavážate tak vidíte že chápem starosti o dieťa nikde som nenapísala že si ho idem robit ste veľmi necitlive nikde nepíšem že dieťa beriem ako bábiku uvedomujem si to a mam len 18 inak je v poriadku že iné 18 ročné v mojom veku fetuju a pijú a robia rodičom podľa mňa horšie starosti ako to ze rodičia pomôžu dcére s dieťaťom...v živote by som mamu do svojich problémov nezatiahla samozrejme ze to ze som potratila ma svoj význam malo to tak byt ale mam nejaké city a je mi to ľúto a ze po ňom túžim čo mám byť ako iné ženy nikdy nechciet deti alebo ich ako iné ženy dat na potrat zabiť alebo nestarat sa? Dat do detského domova? Jasne ze si uvedomujem ze musím mať školu a uvedomila som si ze sa to stalo z tej dobrej stránky osud chcel aby som mala školu a aby som dieťaťu ponúkla veľa nikde som tam nenapísala že si ho idem urobiť a nezáujem že dieťa je hračka nikde!!! Čo je na tom tak zle že závidím mamičkám že majú deti veď to je krásne keď ide mamička s dieťaťom a sama som o to moje došla je mi to ľúto... Možno niektorá mladá mama je lepšia ako tie co si to svoje zabijú ale to není dôvod na to aby som si ho robila

midka
25. jún 2020

Vies ono,, je to na jednej strane strasne super,, ak mas dieta aj v mladom veku,,, samozrejme ak vsetko ostatne okolo funguje tak ako ma rodina - manzel,, potom je z toho vela vyhod,, napr,, dnes sme sa detskom popoludni stretli babku,, ktora mala nieco okolo 50,,, bola mozno o 5-7 rokov starsia od niektorych mamiciek.,, ale bola super pomoc pre svoju dceru 27-30rocnu dceru,, postrazila, prebalila,,, pokocikovala,,, verim, ze 90% nas ostatnych mamiciek by vsetkymi desiatimi brali babku, ktora autom vyzdvihne vnuca, rozvezie na kruzky,, v lete zbehne na kupko,,, ano je to super,,teraz je vsak,,doba,,kedy si nase deti, budu uzivat starych rodicov,,, 65+ je mi jasne, ze ta kvalita je niekde inde....nemyslim, si , ze je extra rozdiel medzi mamickou 18 a 22, kedy je to uz vseobecne OK,, to uz musis vediet, ty,, ako si na tom s pomocou zo strany rodiny,, lebo urcite ju budes potrebovat... poznam maminu, kt rodila v 17,,, dcera vystudovala gym.. so samymi jednotkami,, prestiznu VS...,, ale teda musis vediet,, si sama zvazit ako si na tom ty,,,,,,, ja som napr o tom urcite ani len nesnivala,, vedela som, ze ma caka 5 rokov VS.... a pod.....vsetko ma svoje + aj -....treba si to poriadne zvazit

zuzu188
25. jún 2020

Mne sa prvý syn narodil v 18. Kým som nezmaturovala,bývali sme u rodičov,lebo chceli mať istotu,že školu naozaj dokončím. Maturovala som druhýkrát tehotná a hneď po mature sme sa presťahovali do vlastného. Cez školu to bolo náročné obdobie,obe tehotenstvá som mala rizikové,ale nemám pocit,že by som o niečo prišla. Keď sa narodil druhý syn,konečne som si užívala deti naplno,bez stresu 🙂 my sme inak s mužom deti plánovali až po mojej 25ke,ale prišli skôr a nemenila by som 🙂

daganov
25. jún 2020

a čo očakávaš od tejto diskusie?