Mám 17 rokov a túžim po dieťatku

briss
13. máj 2021

Neviem či som sama alebo existuje viac takýchto ľudí. Ale myslím si že áno. Mám 17 a veľmi túžim po dieťatku. Toto ma drží už asi od dvanástich. Mám aj partnera s ktorým som necelé 3 roky. Ale viem že najskôr si musím dokončiť školu, a zabezpečiť sa. S priateľom sa nevieme dočkať kedy bude všetko vyhovovať tomu aby sme mali spoločné dieťa. Bývanie už máme vybavené, on akurát dokončil vodičský a onedlho ide kupovať auto. So svojou školou si zamestanie nájde pomerne rýchlo. Lenže mi príde ešte veľmi dlho pokiaľ bude naše dieťa realita... Dajme tomu že ešte 4-5 rokov. Neviete ako by som prosím mohla potlačiť túto myšlienku a nerozmýšľať nad tým každý deň?

s_a
13. máj 2021

Pozri si výdavky koľko bábätko stojí ak mu budeš chcieť dopriať aj lepšie veci a nie všetko z druhej ruky 😀 veď raz to príde, zatiaľ si vybehnite s kamošmi, venuje sa štúdiu a potom hľadaj dobre zamestnanie.... 🤷🏼‍♀️ A prepáč ale 3 roky s priateľom v 17tich nie je dlhá doba.. najprv by ste mali spolu začať žiť aspon rok-dva aby si ho naozaj spoznala

pinaofina
13. máj 2021

@briss sústreď sa na cieľ, že si chceš našetriť a pripraviť PORIADNE zázemie pre dieťatko 🙂 Možno týmto cieľom potlačíš myšlienku, že ho chceš okamžite, lebo to bude cesta k bábätku, ale bude trvať dlhšie. A o 4-5 rokov, ak budete mať zázemie je úplne vpohode. Niektorí čakajú, lebo nenašli partnera alebo proste sa necítia a potom v 30tke zistia, že ono to ani nejak ľahko nejde mať to dieťa 🙂

liljana
13. máj 2021

Preboha. Od 14 mas partnera a uz chcete pracovat na dietati? Super, ze on uz ma aspon vodicsky. S autom budete moct aspon dieta povozit. Neviem, ci partnerovi doslo, ze na dieta nestaci zasunut, ale treba mu dat 5 razy denne najest, obliect a ulozit ho niekam spat. A ak budete chciet ist na diskoteku, dovolenku, nestaci ho odlozit k rodicom.

deti95060810
13. máj 2021

doporučujem ozaj ešte počkať tých 4-5 rokov.... Zjavne nevieš čo všetko znamená mať dieťa... Je to najmä o zodpovednosti a v prvé roky aj o strate volného času - všetko musíš podriadiť malému človiečikovi...
čo by ti pomohlo? Nemáte v rodine malé bábo? sesternica, teta, .... mohla by si ku nej chodiť a možno by si uvidela koľko práce a energie potrebuješ na starostlivosť o malé bábo....
myslím že pár prebdených nocí by ťa veľmi rýchlo prebralo k realite...😉

deti95060810
13. máj 2021

@liljana odložiť k rodičom je ešte Ok.... sú aj takí čo rovno bábo zamkli doma a išli na disco...🙄

pinaofina
13. máj 2021

@briss a ešte sa priprav a obrň na MK fúrie, ktoré sem prídu len hejtovať 🙂

liljana
13. máj 2021

Ako potlacit tuto myslienku? Vrhni sa na skolu, pracu a hovor si: jej za tuto vyplatu kupim o par rokov vybavicku, za tuto kocik, toto bude babatku na jeho vzdelanie, za toto zariadime izbicku,...

dusankomoj
13. máj 2021

@briss skús sa popozerať po nejakej brigáde v nemocnici,škôlke alebo nejaké stráženie detí. Bude uspokojená tvoja túžba po deťoch,peniaze sa zídu a v realite spoznáš ,čo znamená starostlivosť o dieťa. Keď budeš mať potom svoje,skúsenosti sa ti zídu😉

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nafka0483
13. máj 2021

@briss Byvanie mate vybavene, ty za 1-2 koncis skolu a pises, ze pracu mat budes, tak kvoli comu budete cakat 4-5 rokov?

oli18
13. máj 2021

@briss to preto si sa tu cerstvo zaregistrovala, aby si nam povedala tu spravu? Ved to povedz matke, aj tvoj priatel nech povie rodicom a uvidite, co vam poradia. Mysim, ze hned ta prejde tuzba po dietati.

monka105
13. máj 2021

Skús si predstaviť, ako budete mať málo financii, ako mu nebudeš môcť dopriať všetko, čo bude chcieť a veľakrát ani to, čo bude potrebovať. Mysli na to, že ste s priateľom ešte mladí, naivní, hocikedy jednému alebo druhému môže v hlave skrsnúť myšlienka, že chce sa rozísť, nájsť si niekoho iného. A čo potom? Bez partnera, bez vzdelania, bez financii? Chceš do konca života otročiť sa za minimálnu mzdu, aby si vedela vyžiť aspoň od výplaty k výplate? Naozaj nemáš nejaké vyššie ambície? Predstav si, že vyštuduješ, budeš mať skvele ohodnotenú prácu, ktorá ťa bude baviť, budete zariaďovať vlastné spoločné bývanie a nebudete mať problém s financiami, nebudete odkázaní na pomoc rodičov, nebolo by skvelé mať dieťa v takom čase? Keď si s ním reálne môžeš užívať každý deň a nič iné neriešiť? Nemať starosti, čo s tebou bude do budúcna? Si ešte mladučká, užívaj si život, cestuj, zabávaj sa, zažívaj nové dobrodružstvá. S dieťaťom toto všetko bude už o dosť komplikovanejšie.

silvusias
13. máj 2021

Na dieťa máš čas, cestuj, užívaj si slobodu, s dieťaťom to bude ťažšie, nie reálne no je to uččite niečo ineé. Máš veľa možností, pokiaľ máš pocit, že chceš bzť s deťmi skús ich strážiť atď a zistíš , že to nie je len o tom že po niečom túžiš. Je to zodpovednosť a chcem to finančné zabezpečenie

maminkadeticiek
13. máj 2021

Mat dieta je krasne,take romanticke,ze...predstava je to krasna,to verim.Ale vies kolko take dieta stoji?A tu nejde o vydavky na dieta ale vies co znamena vyzit z rodicaku???Zaplatila si niekedy doma co len jeden mesiac vsetky vydavky?Najom,voda,elektrika,pausaly,strava,drogeria,oblecenie pre dieta...Zarabala si seriozne niekedy?Nemas sajn.Pribrzdi

liljana
13. máj 2021

Dieta je zodpovednost, potrebuje mentalne zrelu mamu. ty si sice pripravena fyzicky, ale psychicky nie. Ked pominieme financie, ako chces byt vzorom dietatu a vychovavat ho, co ho chces naucit, ked si sama este dieta?

lenkakravcova
13. máj 2021

@briss Ono to až také úžasné ani nie je. Deti sú pekné zlaté keď ich máš pár minút. 😀 O dosť iné je to keď ti preplaču celú noc, ty sa nevyspis, oni sa nevyspia a tak sa to točí dokola,, keď ta bolia bradavky od malého "upíra" ktorý mal pocit, že asi ešte nejedol (I keď jedol pred hodinou..), keď s tebou kmasaju hormóny tehotenské, poporodne, laktacne.. 😂 Keď pár krát denne umývaš kakanice a grcky po byte (lebo dieťa sa rozhodlo vyzliecť si plienku keď do nej naložilo v postieľke). Keď muž je od rána do večera v robote aby vás všetkých uzivil.
No proste dievča, užívaj si slobodu a pohodu, kým ju máš. Raz za čas nejakej kamoske, rodinnej známej postraz babo (ty sa vyzijes a ona si oddýchne). Možnost mat dieťa ti neutečie. Nemáš 30-40r žeby si sa musela ponáhľať. 🙂

annamalaga
13. máj 2021

Aj ja mám rada deti. Ale tiež nemám peniaze na bábätko . ☹️ Takze asi tak.

sissy27
13. máj 2021

@briss toto na mňa teraz vyskočilo na internete 😂

florianabotosova
13. máj 2021

@briss síce som túžila po bábätku od 19tich a v 20tke som otehotnela no o bábo aj prišla. A teraz som znova v21tke otehotnela som po termíne v nemocnici a jedine co so mnou robia je ze mi pichá ju injekcie do zadku. Ale to je iné co som chcela. Hlavne porozmýšľaj ze ci to je ozaj tak ze ho chceš alebo to nie je iba chvíľkové poblaznenie ze by si chcela veľmi veľmi babo. Je to veľká zodpovednosť. S počítaj si výdavky ktoré budeš platiť ak budeš chcieť babu zabezpečiť nové veci nie z druhej ruky. Ja som prestala počítať pri 1200€. A to som kupovala všetko sama lebo priateľ nemal prácu. Ja som zo svojho platu odkladala stále po 100-150€ aby som vedela pre malého zabezpečiť všetko. Aj odmenu co som pracovala počas vlny korony som odložila preňho a nakúpila co bolo treba. Hlavne si treba premyslieť ze koľko také babo potrebuje. Tu nejde len o vecičky, kočiar, postieľku ale aj o plienky a všetko čo potrebuješ k jeho starostlivosti. Je pekne ze premýšľate o tom kedy chcete mat dieťa no ver mi to sa naplánovať nedá.

kittykat22
13. máj 2021

@briss ako mozes mat vybavene byvanie ked mas 17r? Ved to si v druhom/tretom rocniku na strednej skole.

reni1512
13. máj 2021

@briss este nieeeeeeeeee🙈sama si dieťa... panecku mate kopec casu, najdi si nejaky koniček a toto fakt posun na inokedy, moze sa stat ze ani partner nebude rovnaky o dva tri roky

rmm
13. máj 2021

@briss Nijak. Začnite spolu bývať, nech si nájde prácu, zabehne sa, pripravte sa a choďte do toho, to už budeš mať po škole a budeš plnoletá. Študovať sa asi nechystáš ďalej... Mladá zvládneš fyzicky viac. S vekom bude menej energie na malé dieťa.

rik01lulaka
13. máj 2021

Dokončí školu, nájdi si prácu, niečo si odrob nech vieš o čom je život a nech ti vydá na materskú a potom smelo do toho. Túžba po bábätku je krásna a podľa mňa úplne prirodzená ak sa už nejedná o chorobnú túžbu 😉 ja som dieťatko vždy chcela od kedy pamätám, ale tie úplne vhodné podmienky prišli až po 25ke 🤣🤣 všetko má svoj čas....možno s partnerom zistíte, že ste nie pre seba vhodný...to zistíte keď začnete riešiť život.

@kittykat22 Kamoška tiež žila sama vo svojom byte od 17-18...proste niekomu sa vytvoria priaznivé podmienky v živote 🤷☺️

sunshine_18
13. máj 2021

Úplne ta chápem mňa to tiež takto držalo dlho ale pozri si koľko co stoji na nič by si už podľa mňa nemala čas ani nič... V kľude dostuduj uži si život a potom môže prísť aj bábätko 🙂

antonia1209
13. máj 2021

@briss zaobstarajte si psika.. mne toto velmi pomohlo.. nevedela som sa dockat kedy zalozime rodinu, ale este sme byvali u rodicov, isli sme stavat, potom sme si chceli domcek uzit ako bezdetny aspon rok.. vzali sme si dvoch psikov a nacas to vyplnilo materinske pudy 🥰

selest
13. máj 2021

Nekupuj si ziadne alebo len minimum veci pre seba, oblecenie kozmetika atd. Nikam nechod s kamoskami alebo len minimalne na hodinku poobede na kavu. Ziadny alkohol cigarety atd. Nepozri si dobry film v alebo strede vypni a uz ho nedopozeraj. Cen den sa nenamaluj, rychlo preces vlasy, hod na seba prve co chytis a chod aspon na 2 hodiny prechadzat sa po parku. V noci si nastav budik na kazde 2-3 hodiny a aspon raz za noc hodinu pochoduj s vankusom v ruke. S priatelom v najlepsom prestante so sexom. Semtam si cvrkni do gati. Este stale mas chut v 17 mat dieta? Uzi si mladost vsetko ma svoj cas.

antonia1209
13. máj 2021

@selest tak toto je top 🤣🤣🤣 uplna pravda 😅