Mali ste prísnych rodičov?

tamaee
24. sep 2020

Vy dospelé ženy mali ste keď ste boli malé prísnych rodicov? Alebo teda takých prísnejších než ostatný ?

deti95060810
24. sep 2020

ja veľmi prísneho otca....Ešte aj teraz by najradšej rozkazoval všetkým dookola....😉

thoughtfulweirdo
24. sep 2020

Mama bola prísna, ale prísne spravodlivá. Nastavili sme pravidlá, bola ochotná mierneho kompromisu, ale dodržať som to musela. Príchod domov na minútu presne. Čo sa povedalo, muselo byť, neexistovala výnimka. Keď som nedodržala, nasledoval bez milosti trest. A tuším mi to zostalo do dospelosti, extra si potrpim na dochvíľnosť a dodržanie dohôd 🙂

tamaee
autor
24. sep 2020

@deti95060810 Ja to mám tak tiež ale s tým rozdielom že to neni moj otec

danielahamar
24. sep 2020

Pravidlá by mali byť vždy a všade, hlavne kde sú deti, ale nemyslím, že bolo až tak prísny.

viki128
24. sep 2020

Áno, otca, až príliš.. A jedine co tým docielil bolo že som mu klamala do očí cely život, nikdy som mu nepovedala pravdu kam idem.. Ale to už je o inom.. Rešpekt nula bodov, pretože si nezaslúžil

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asia83
24. sep 2020

@tamaee To oslovenie sa mi páči: Vy dospelé ženy... 😂 Ja som mala prísnu mamu. Ale určite nebola prísnejšia než ostatné. No prísna bola.

20erika07
24. sep 2020

@tamaee s otcom som nezila, a mama bola velmi prisna a despoticka, lasku sme teda od nej nemali. Cim prisnejsia bola tym viac sme mimo domu robili to co sme nemali a dokola tresty bitky atd no hrôza u nas

budemmamca
24. sep 2020

@tamaee áno mamu.a ešte aj teraz je prisna.a to mám už 30😂

simona92101
25. sep 2020

Rodicov som mala velmi prisnych,myslim ze to bolo casto zbytocne pretoze sme so sestrou boli poslusne,nevyvadzali sme,ucili sme sa velmi dobre.vzdy som oplakala,ze som nikam nemohla chodit,len sa doma ucit.pokial som doniesla horsiu znamku domov ako 1,tak som dostala hubovu polievku.doteraz si pamatam ako som dostala prvu 3 a bala som sa aj domov prist zo skoly..vsetky zakazy a prisne pravidla viedli len k tomu,ze sme vsetko so sestrou tajili,a ked sme niekam chceli ist a vedeli sme ze nam to isto nedovolia,tak sme si vzdy museli vymysliet plan/klamstvo...doteraz mi je luto a to som stara koza,ze som nikam s kamaratmi nemohla chodit,prepasla som zazitky,diskoteky...

miskaska
25. sep 2020

Nie, mam uzasnych rodicov. Mne a bratovi doverovali, nikdy sme ich doveru nesklamali. Moja mama mala zakazane vsetko, v 18tich sa preto od rodicov odstahovala, nechcela byt rovnaka. Otec zas pochadzal z laskavej rodiny, kde boli s bratom lubeni a aj rodicia sa lubili. Takze nebol zatazeny zlym detstvom.

katulienkax
25. sep 2020

ved to prilisna prisnost vedie ku klamstvu a nedovere. Treba hladat zlaty stred. Ale aj prisnost moze mat vela smerov, prisnost v dobrom zmysle a prisnost v obmedzovani osobnosti.

komir63
25. sep 2020

@budemmamca A moja mama má 81. Mám obrovský rešpekt pred ňou, keď zahlási o pol noci nech si doma,lebo v TV končí Snooker a ja chce ísť spať a nie čakať na teba. Bývam 250 km od nej a navštevujem ju. Pre istotu sa vrátim o 22:35 a pravidlá sú dodržané. Keď son bol mladý, pravidlá son nedodržiaval, teraz mám 57 a son rád, že mám mama, ktorú poslúcham.:

suzie26
25. sep 2020

Áno .. malo to aj plusy aj mínusy

amelie2017
30. sep 2020

Zalezi, co je to prisnost, pravidla treba mat. Kto co uprace, vynesie smeti, prichody domov primerane veku, plnenie skolskych povinnosti, sledovanie tv, pripadne cas na internet. To je podla mna normalne, aj primerany trest za nedodrzanie. Ale napr. pubertacka ma byt doma o 19., kamaratka ma narodeninovu oslavu o 18. doma a aj tak musi prist pubertacka o 19. domov, tak to uz normalne podla mna nie je. Moja mamina prisna nebola, vela nam dovolila, vzdy o vsetkom vedela, oco ma sice v 15 pustil na disco, ale napr. na chatu s partiou pindal aj v 20, spanie u frajera a take. Tak som klamala, ze ideme s kamaratkynimi rodicmi a pod. Mamina vzdy vedela, kde idem, s kym idem, mala cislo aspon na 2 osoby, s ktorymi som bola. Ja sama som jej v noci pisala sms. Robila som to aj na vyske na intraku, ak som sla na disco, napisala som jej, s kym idem, kde idem, ze budem v tom v tom a onom bare, cisla na spoluziacky. Ked som prisla na intrak, hned sms, ze uz som v posteli. A to som uz mala aj 23-24 rokov.