Mali by ste na toto nervy?

2. sep 2022

Ahojte, prosim vas... Neviem akobreagovat. Co robit. Ci sa hnevat, ci nie.....

Ide o to, ze sme teraz chceli kupit nove auto, teda uz ojazdene. Nase by sme dali do bazaru. Aj sme si ho vybrali. Manzel dnes siel di banky. Ja sa tesim ako male decko, aj on, ze konecne budeme mat nieco nove, a viac miesta. Manzel pride domov, a ze, nech sa nehnevam, ale nedali mu uver. Pytam sa, ze ako je to mozne, kedze vsetko platime na cas. Ja som na materskej. Ale chvala Bohu, vieme platit ucty. A on ze pred 4mi rokmi bol rucitelom pre svoju mamu ked brala uver. Ani mi o tom necinkol. Nic. A samozrejme mama neplatila stale nacas, ma dlh a moj manzel je kvoli tomu na blackliste a ze po zaplateni toho uveru celkovo ze ho vymazu o 5 rokov. Ani on o tom nevedel, ze neplatila nacas. On ma tiez nervy, lebo vsetko platime stale na cas, sme cestni a chcel iba pomoct svojej mame.

Vola svojej mame, ze ci vie o tom, ze ma dlh, aj ked nie tisicky. A ona ze hej hej. Nech jej zisti moj manzel kolko a ona zaplatiiii, neni problem. 😄 Ziadny stres nic, ona uplne kludna. Ziadne prepac. Nic tykks. Ze kvoli nej teraz nevieme kupit auto. Nic. Ved to je normalka.

Mne uver nedaju lebo som na materskej, pytali sme sa. Jemu tiez nie, kvoli mame.

Ja neviem zeny.... Ci ja to prehanam, alebo je to normalne a stava sa.... Ale nemam slov proste.

Co by ste robili na mojom mieste?

doriiis
2. sep 2022

No tak vam ostane vase stare auto.Ano kazdopadne je to ale trosku pruser

pribinak
2. sep 2022

Nasrata by som bola. Neurobíš už nič. Len sa poučiť do budúcna.
žiadne ručenie nikomu a najmä nie rodine

tosomja
2. sep 2022

Tak a čo chces robiť? Zabiť mamu? Každý ručiteľ s tým musí počítať, a je oboznámený s následkami. Je to tak, bohužiaľ. Doplatil.

doriiis
2. sep 2022

Presne...nerucit,nikdy,nikomu

syslik81
2. sep 2022

no uz nic nenarobis..dohliadnutb nech to vyplati com skor ..5n rokov zbehne rychlo a zatial vam postaci stare ...

loginexistuje
2. sep 2022

nuz teraz uz mozete urobit len jedno ist si to dat okamzite vycislit ten zostatok uveru po mame a dufat ze to nebude prilis avyse e poplatkami od exe a vyplatit to a potom to moze tvoj muz riesit s mamou
ale nastvana by som bola riadne hadam uz neru i nikomu inemu aj by som mala problem mu verit ked ti to nepovedal predtym
ale za blbost sa plati hadam to nebude privelka cena

amelie2017
2. sep 2022

A to nechodili upomienky aj jemu? Lebo ak by mala dlhsie dlh, tak by na to upoznili aj jeho.

svetlonos
2. sep 2022

Ahoj, uz neskoro ale nikdy nikomu nerucit. Ved aj ty ked platis uver, moze sa hocico stat a zrazu nemas z coho. Takze ja by som od nikoho nechcela, aby mi rucil a ja tiez ani rodine. O cudzichvuz ani nehovorim. Ty ked po materskej bastupis do prace, uver dostanes skor ako manzel. Nasealo by ma to hrozne ale uz to nezmenis, tak sa na to skus naladit. Za nervy to nestoji.

autor
2. sep 2022

@amelie2017 vobec... Nic... :(

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eskop
2. sep 2022

A čo tak predať vás tomu autobazár a napr zobrať iné a splácať mesačne ako leasing? Skoro všade vykupuju vozidla

mandzula
2. sep 2022

Sakra by ma nasralo, ze isiel rucit bez mojho vedomia, a je uplne jedno komu.

eva8
2. sep 2022

Možno to tak malo byť - nepovolenom úveru predídete niečomu horšiemu.
Ja by som bola veľmi sklamana. Čo keď budete potrebovať úver na niečo iné do 5. rokov? Jedine ak by vzal jeho otec úver pre vás a vy by ste ho splácali...
Alebo budete šetriť a budete mať o 5 rokov úplne nové auto 🙂
Poštová situácia :(

evica17
2. sep 2022

@eskop nie všetky vykupujú. Môj oco mal také sedenie ste,rok 2001 ale asi dosť zničené, nevie m a jemu v Tom asi AAA aute ho nechceli vykúpiť vôbec, že také nechcú. Potom ho predal za 500 eur.

marca12
2. sep 2022

Na nove auto si brat uver? Neblazni.

isis234
2. sep 2022

Nahnevalo by ma to,,, teraz musí vyplatiť dlžobu a vy čakať. Veľmi dávno, kamoška ma nahovorila, mala stálu prácu, dobrý plat aj jej manžel. Ručila som jej. Slubovala, že všetko načas splatí.. a mne po pár mesiacoch prišla upomienka. Šlal som za ňou, vraj mi to poslali omylom, že ona to platí. Další mesiac znovu... šla som do banky, poradili mi, aby , aby mi dala peniaze a ja to zaplatím v banke. Tak sa i stalo.. Zhodou okolností som stretla jej manžela.. - on o tom nevedel.. povedal, že on to vybaví, zaplatí všetko. Aby som si nerobila starosti. Odvtedy NIKOMU neručím... Aj neterka sa nahnevala, lebo chceli hypo na byt.. vraj je to len podpis... Po pár mesiacoch mali len jeden plat, nesplácali... Bola by som si na seba ušila bič.

elanor
2. sep 2022

v prvom rade by som si nekupovala auto, ked nato nemam. Hold heslo - bez penez do hospody nelez, plati.
Na druhej strane by ma asi slak trafil, ze moj chlap isiel za rucitela bez mojho vedomia, a je jedno komu. Mala by som tazke srdce jak na neho, tak aj na povodneho dlznika.
A hold neostalo by mi insie ako sa uskromnit a uspokojit sa aj so starym autom. Hlavne, ze nejake vobec mame.

babydesire
2. sep 2022

Odpoved na poslednu otazku - nikdy nikomu nepoziciavaj takto peniaze,ani vlastnej krvi...ale stalo sa, manzel pozical,ty si otom nevedela..v prvom rade urobil chybu on, ze sa stebou ako svojou zivotnou partnerkou sktorou ma spolocne prijmy i vydavky otom nepodelil...to bol krok vedla! Strata dovery! A dalej uz nevidm rozmyslat..toto mi staci a som nastvana za teba na nehk v prvom rade,,a potom nanu do coho svojho syna s jeho rodinu zatiahla

autor
3. sep 2022

Asi vedel preco mi to nepovie. Ja by som urcite bola proti!!!!!!!!!!! Ja jedine, za koho zodpovedam, som ja a moje dieta. Nikto iny.
Mamicka hra a manipuluje velmi dobre. A teraz robi akoby nic. Moja mama hovori, aby som jej zavolala a opytala, ako to vlastne myslela a ze ro robi naschval, aby sme sa my hadali. Mala este svokra vela kixov...... Ale toto uz podla mna prehnala. Normalne neviem spat od nervov.

babydesire
3. sep 2022

Neviem,ci by to niekam viedlo, taky rozhovor so svokrou.mohlo by to viac nastrbit tvoj vztah s manzelom...ale urcite by som si nenechala ujst prilezitost jej dat najavo ,ze take vpohode to rozhodne nieje...ak ma peniaze na splatenie dlhov, nech vam tie peniaze da a aj navyse "bolestne" nazvyme to, aby ste si to auto mohli kupit..ale treba ist nato lstou,sama od seba vam ich neda ... tak toto vytoci do vyvrtky kazdeho to mi ver

soja88
3. sep 2022

Hlavne aby to svokra splácala aj keď s oneskorením. Keď prestane platiť až potom nastane pruser. Budete musieť splacat vy keďže syn je rucitel

eva8
3. sep 2022

Mňa najviac zaraza, že svokra na splácanie mala, ale sa na to vykaslala, žeby pozabudla? Nech jej manžel dá pravidelne sťahovať z jej účtu. Ak nemá účet, nech jej ho spraví.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluka2
3. sep 2022

Mne by na tomto vadilo to, že to robil tvoj manžel poza tvoj chrbát. Takže jeho mamu a auto by som vôbec neriešila, iba toto...

autor
3. sep 2022

No, teraz som sa ho pytala na upomienky. A on ze, dostaval ano on, a mame zavolal, aby platila. 🤣🤣🤣 A este ze vsetko vidim tak negativne, mi povedal. Normalne s ami hnusia.

loginexistuje
3. sep 2022

och no toto by ma neskutocne stvalo a donutila by som muza nech si zaplati za vypis z registra dlznikov a da mi ho ktovie co tam este je co ti nepovedal a sla by som k svokre a urobila krik aby to okamzite vyplatila ak to berie tak na lahko

luccija
3. sep 2022

Este, aby ste za mamu neplatili…na kolko rokov to je? Taketo veci Ti nemal zamlcat…

autor
3. sep 2022

@loginexistuje da sa za nejaky poplatok? To som nevedela

autor
3. sep 2022

@luccija normalne manzel dal na jej cislobuctu tych 1600e. Ze pre istotu. Ja umrem.

loginexistuje
3. sep 2022

https://registerdlznikov.sk/pristup-do-registru...

a preco to rovno nevyplatil a daval to na jej ucet ???? to ako fakt bez dohody s tebou ? nech aj tebe da 1600 eur do ruk potom