Majiteľ realitky nám zrušil obhliadku domu, lebo môj manžel je Róm. Je toto diskriminácia?

lauriema
14. júl 2020

Pekný večer prajem. Idem si po radu alebo skôr názor. Začnem teda od začiatku. Sme 5 členná rodinka. Nedávno nám pribudol 5 člen teda členka. Som na materskej, inak pracujem u Nás v obci. Manžel je riadne zamestnaný v jednej firme,nebudem menovať som tu nová a neviem či sa to smie. Bývame v 2 izbovom byte. Je nám v ňom už tesno. Vyhliadla som s manželom pre Nás domček, krásny 4 izbový. Dnes mala byť obhliadka. S Pani z reality sme sa dopracovali k tomu ze manžel je róm. Ona stým problém nemala ale vraj majiteľ dosť na tom ze ani nás nevidel a zrušil obhliadku len na základe farby pleti. Manžel je strašne smutný a mne je to tiež veľmi ľúto. Ako to máte vy? Separujete Rómov, alebo hadhadzete do jedného vreca? Ďakujem pekne za odpovede

moonikajan
14. júl 2020

@lauriema je mi to ľúto. Ja osobne som byt rómovi prenajala. A pri predaji už dupľom neviem kde by mal byť problém. Držím palce, že na budúce to vyjde.

lauriema
autor
14. júl 2020

@moonikajan Ďakujem ti alebo Vám za milé slová

anita6666
14. júl 2020

Majiteľ bytu rozhoduje komu áno a komu nie.normalna vec. Ja kebyže prenajímam,tak tiež neprenajmem hocikomu,napr. zvieratá v byte určite nie a bolo by toho oveľa viac,je to predsa môj majetok.

pseudomonas87
14. júl 2020

@lauriema mne je jedno ci je niekto ružový, žltý a neviem Aky, dôležité je aký je to človek, Slovákom niekedy chyba to aby sa dostali zo svojej Dediny kde strávili celý život a išli sa pozrieť troska do sveta, ako to tam vyzerá, ja už som pracovala s takými národnostami, ľudí rôznych farieb pleti..... Jaaaaj ľudia sú strasni

dollyzv
14. júl 2020

Neviem načo bola taká informácia realitke či je manžel rom alebo nie..🤔🤔 alebo ako ste sa vôbec k tomu dopracovali. U nás vo vchode bývali v prenájme "biely" ale to boli takí asociáli že hociktory rom sa mohol schovať..pokiaľ je riadne zamestnaný a vedie normálny život nevidela by som v Tom problém..väčšina ľudí nechce prenajímať byty rodinám s deťmi lebo je ich ťažké z bytu vyhodiť aj keď neplatia

syslik81
14. júl 2020

bohuzial na slovensku vela ludi berie romov len ako tych z osady, kt tym slusnym urobili nedobre meno ... a nikdy sa to tam nezmeni ... no verim tomu,ze uz vela mladych to tak neberie a bude lepsie ..ale to je este na dlho .. verejne sa ti tu nik neprizna ze neznasa "ciganov" ... ja som mala priatela cernocha- mama biela otec cierny a to uz boli reci v rodine :D :D budete to mat iste tazsie si daco najst ale zvladnete to a isto najdete

ivanka12311
14. júl 2020

Riadna hlúposť, veď keby chcel prenajme ho.Ja osobne poznám xy Rómov slušných, vzdelaných pracovitých.Je mi strašne smutno z toho že niektorý ľudia hneď takto reagujú 😢 veľmi vám držím palce určite sa vám podarí nájsť lepšie bývanie 💛a ten pán jemu sa to raz tak či tak vráti👆

lauriema
autor
14. júl 2020

@anita6666 Chápem,máte pravdu. Ale tuto rozhodovala farba pleti. Viete manžela sa to dotklo. Aspoň Nás mohol spoznať síce za tých pár minút sa to nedá.

ivkazba
14. júl 2020

Roky robím okrem iného s hypotékami a realitami, tak ma zaujíma, ako ste s realiťáčkou dospeli k tomu, že muž je róm. To predsa nie je vôbec podstatná informácia pre realiťáčku a nemala by byť ani pre predávajúceho. Ja osobne... áno, som rasista, pri ľuďoch, ktorí prd robia a len zneužívajú systém a nevedia sa prispôsobiť. V tomto prípade sa za svoj rasizmus vôbec nehanbím. Ale ak je niekto normálny, tak je úplne jedno, či róm, arab, černoch, ind. Aj do zamestnania som v pohode prijala rómov, dokonca aj na manažérsku pozíciu v banke. Takže toto mi príde veľmi divné. Ale ľudia sú rôzni, nenechaj si jedným debilkom znechucovať život.

lauriema
autor
14. júl 2020

@dollyzv No realitacka sa ma opýtala ci sme Rómovia, pretože máme typické rómske priezvisko.

catherinah
14. júl 2020

@lauriema velmi neprofesionalne sa spytala.

lauriema
autor
14. júl 2020

@syslik81 Ďakujem Vám pekne za povzbudenie

mogaa
14. júl 2020

@lauriema majiteľov dom, majiteľovo rozhodnutie....

lauriema
autor
14. júl 2020

@ivanka12311 Ďakujem pekne ste zlatunka

vevesh
14. júl 2020

@lauriema Je to normalne- aj na zapade. Tiez sme si s muzom zazili svoje len na zaklade narodnosti, pricom ja som slovenka a mam uplne inu narodnost, ale holt muzovo priezvisko. Dokonca jeden zamestnanec isiel radsej bez penazi prec (dobrych par tisic e) , akoby mal nas robit.🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️Jednym uchom dnu, druhym von- viem, ze to cloveka zamrzi, hlavne prvy krat. Ale ludi neprerobis, takisto ako ich nazor. Hlavu hore, ber to z pozitivnej stranky, ze to nebolo pre vas to prave a pride lepsie...😉

lauriema
autor
14. júl 2020

@ivkazba Ďakujem Vám za odpoveď. Môj manžel dlhé roky pracuje je vyštudovaný. Snažíme sa detickam zabezpečiť co najkrajšie detstvo

zooeynka
14. júl 2020

Je to diskriminacia. Dediny("biele") maju nepisane pravidla, ze nepredat barak romovi. Lebo jeden kupi a banda dalsich 20 sa nastahuje a zacnu robit bordel. Hned klesne hodnota nehnutelnosti ak ma niekto v susedstve ciganov. To je bohuzial realita. Nemozes sa tomu cudovat, mat ciganov za susedov je katastrofa. A doplacaju na to aj slusni cigani.

miriam2908
14. júl 2020

@lauriema no bud rada ze ste sa s tak povrchnym clovekom ani nemuseli stretnut. Moj manzel pochadza k romskej rodiny (je sice biely jak stena, ale babka je polovicna romka) moj biologicky sploditel to neprekusol ani po nasej svadbe, ani po narodeni nasich deti. Mojho manzela na plnej ciare odvrhol. Ja sa s nim vidam raz do roka na vianoce. A to moj manzel nema ani 30 a uz davno dosiahol a docielil viac ako on za cely zivot. Moje deti maju viac lasky, viac pozornosti, viac starostlivosti, ziju v krasnom velkom dome so zahradou trampolinou a bazenom. Niektori biely tym tmavsim nesiahaju ani po clenky v ziadnom aspekte. A aj tak maju kopec predsudkov... S takymi ludmi sa este stretnete, bohuzial. Iq niektorych ludi je nizsie ako iq blchy. Vela stastia prajem.

lauriema
autor
14. júl 2020

@catherinah Cele jej jednanie bolo veľmi neprofesionálne. Ja som jej odpovedala že som nevedela ze v dnešnej dobe je dôležité kto ma akú farbu pleti a ona na to ze je to dôležité pretože vraj predávala nejaké pozemky a v zmluvách bolo napísané že ich nesmie predať Rómom. To už som ostala ako obarena úplne.

lauriema
autor
14. júl 2020

@miriam2908 Ďakujem. Mate pravdu

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
medeaa
14. júl 2020

Mrzi ma vasa skusenost. Ja mam viacerych dobrych priatelov a priatelky romov a mam ich naodvsetko rada a velmi ma mrzi, ze tiez zazili v zivote diskriminaciu. Kiez by ludia konecne zacali hodnotit ludi podla inych veci nez vzhladu, farby pleti, prostredia z ktoreho pochadzaju... Povedala by som, ze najomca mal bud zle skusenosti s romami, alebo je to proste iba zaostaly debil, s prepacenim.

lauriema
autor
14. júl 2020

@zooeynka Napísala ste to na ostro ale áno mate pravdu. Bohužiaľ.

leskovael
14. júl 2020

Rómov z osady z duše neznášam a áno priznám to takto verejne... Normálneho róma, ktorý žije slušne, absolútne nevnimam negatívne kôli farbe pleti, ved nemám prečo... Toľko názor na farbu pleti.

K vaše situácii len toľko, že sa nad tým zamýšľaš zbytočne, majiteľ bytu má plné právo rozhodnúť sa, komu byt prenájme /predá (asi išlo ale skôr o prenájom nie?) Je jeho majetok, takže bohužiaľ, zle ste natrafili, verím že sa vás to dotklo, ale s tým nemôžete nič robiť... určite nájdete väčší byt aj keď je manžel rom. Držím palce.

lauriema
autor
14. júl 2020

@medeaa Ďakujem za odpoveď.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauriema
autor
14. júl 2020

@leskovael Ďakujem Vám za úprimnosť. Šlo o kúpu. Nie sme však z osady. Žijeme úplne normálny život

lauriema
autor
14. júl 2020

@zazvorka87 Manžel má skvelú prácu hoci mu dlhšie trvalo presadiť sa.

lauriema
autor
14. júl 2020

@zazvorka87 Ďakujem Vám za milé slová

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz