Má zmysel zachraňovať vzťah?

janababana
4. júl 2022

Su tu mamicky, ktorym sa rozpadol vztah mesiac po porode? Ako ste to zvladali? Nejake odporucania?
Tlacili sme si nejake problemy uz dlhsie a dalej sa to uz neda. Pojdeme od seba, je mi to luto najma kvoli malej, a tiez sa obavam buducnosti ako zvladnem zivot sama s malou (ano, moji rodicia mi este vedia pomoct, ktovie ale dokedy). Prosim odsudzovanie si nechajte, verte mi zijem zivot najlepsie ako viem, zial pri vybere muzov som stastie nikdy nemala, a aj pri tomto nech to vyzeralo akokolvek slubne islo to po 2 rokoch dolu vodou. Malo spolocne straveneho zmysluplneho casu (ok, za nieco mohol lockdown, ale nie za vsetko), neschopnost komunikovat a z toho plynuce hadky, neochota respektovat ma a neustale podcenovanie toho, co robim, a opat hadky, moja nespokojnost s takym zivotom, neochota partnera ma vypocut a vnimat, co mu hovorim. Je to tazke, lebo miesto zotavovania sa po narocnom tehotenstve a zotavovani sa po porode v ramci 6nedelia riesim rozchod a fakticky rozpad rodiny.

adka176
4. júl 2022

Držím palce, aj keď to bude možno na začiatku ťažké určite ti bude lepšie samej s malou... uvidíš po čase to rozhodnutie určite oceníš.... nemá význam si uviazať na SEBA niekoho, kto o to nestojí a neustále sa s ním trápiť a zapodievať.... odoberá to veľa životnej energie...
Ver tomu, že plnohodnotne sa dá žiť aj bez chlapa....

0kristina0
4. júl 2022

Mna len napada jedna vec. Ak je tento stav dlhodoby, preco to dieta?

petricka22
4. júl 2022

@janababana nevieme uplne, kde je pravda, ale urcite si po porode este plna hormonov a mozno niektore veci prezivas tazsie, alebo intenzivnejsie ako za normalnych okolnosti. Prichod dietata je narocnym obdobim a zatazkavajuca skuska vztahu. Je to tvoja a tvoje rozhodnutie, ale ja by som to este skusila vydrzat

janababana
autor
5. júl 2022

@0kristina0 islo to postupne dolu vodou, a zhorsilo sa to pocas tehotenstva. Nic nie je dokonale a do urcitej miery niektore chyby resp negativa akceptujete. Ked sa ale ani po vytkach nic nezlepsuje, po prosbach ked clovekom ani nehne…

janababana
autor
5. júl 2022

@petricka22 nuz my sme toto obdobie neustali…

erka21
5. júl 2022

@janababana uplne ta chapem. Ja kym som neporodila bola som jeho jediná láska. Po porode sa ta laska presunula na máleho a ja som nikto.. stále to trpím ale nemám odvahu ich rozdeliť velmi sa lúbia..len škoda, že ja tu lasku citim len od malého.

beata_k
5. júl 2022

@janababana Ono aj tehotehonstvo je plne hormonov. Ja by som este pockala. Urcite este par mesiacov. Minimalne z dvovodu tvojho zotavenia sa.

janababana
autor
5. júl 2022

@beata_k myslim, ze aj on je uz plne rozhodnuty to ukoncit a suhlasi s mojim odchodom, ani raz nenamietol. Cize uz nema vyznam cosi riesit. Dakujem za reakcie

beata_k
5. júl 2022

@janababana Tak po hadkach je jasne, ze to chce ukoncit aj on. Ale stali ste sa rodicmi. To je velka zodpovednost. To nie len tak ideme od seba. Treba sa pokusit o rodinu.

petricka22
5. júl 2022

@beata_k presne tak, treba dat tomu este sancu, babatko je malinke, zasluzi si mat plnohodnotnu rodinu. Nie ste prvi ani posledni, ktori toto prezivaju, len treba mat trpezlivost. Sadnite si spolu a porozpravajte sa o tom… netreba robit unahlene rozhodnutia

janababana
autor
5. júl 2022

@beata_k
@petricka22
Nevidim v nom, ze by chcel cosi zachranovat. Vela veci som mu vykricala, naozaj som nenechala na nom nitku suchu a zial bola to uz spicka ladovca. Skratka ked sa dostanete uz do zufalstva, neoberate. Napriek tomu som vravela, ze ho mam rada, ale chcem aby zmenil pristup ku mne. Len on si chybu neprizna, vnima to tak, ze chyby vidim len v nom. Cize neviem ci vobec je tu nejka cesta byt spolocne rodinou.

petricka22
5. júl 2022

@janababana tak tozhodnutie je na vas, my do toho nevidime. Len aby si si bola ista, ze si pre zachranu toho vztahu urobila vsetko…

beata_k
5. júl 2022

@janababana Tak zase necakaj, ze zajtra bude vsetko ok a padnete si do narucia. Na vztahu treba pracovat roky.