Má význam ešte obnoviť vzťah s otcom?

24. mar 2021

Prosím o názor. Rodičia nie sú rozvedení, ale otec už 20 rokov žije s inou ženou. Vždy som s otcom mala zložitý vzťah, nikdy nebolo nič dobré, všetky (aj s mojou mladšou sestrou) sme boli nemožné, neschopné, atď. Keď sa mi narodil syn, začali sme ku otcovi chodiť tak 4x do roka na návštevy, priebeh bol taky vselijaky ako-kedy, ale boli sme v kontakte. Raz som sa u nich počas návštevy pochytila s jeho "priateľkou" a odvtedy ma otec úplne odstrihol, napísal mi hnusnu sms ze ma už v živote nechce vidieť, atď. Syn sa ma vypytuje prečo sme už ak dlho neboli u deda a kedy pôjdeme znova. Všelijako sa vyhováram pred synom, ze je korona, ze dedo je odcestovaný a podobne. Keď som sa pokúšala o kontakt s otcom, s tym ze jeho vnuk sa naňho pýta, tak mi opäť hnusne vynadal ze nech sa neschovavam za decko... Myslite ze to ma význam skúsiť ešte ten vzťah s mojim otcom nejako obnoviť? Moju sestru otec tiež odpísal, pritom vedieme obidve usporiadaný život a nevieme co sme mu vlastne urobili, ze sa takto zachoval
.. Je mi to ľúto a chcela by som to cele nejako zlepšiť. Aj keď vlastne on je ten, ktorý od nás odišiel a odstrihol nás ako svoju rodinu, kvôli svojej milenke.... Co si myslite? Mam povedať 6rocnemu synovi pravdu ako to je s dedom?

pribinak
24. mar 2021

Nie, nezaťažuj 6 ročného malého chlapca zložitými rodinnými vzťahmi.
To niekedy nie sú schopní pochopiť ani dospeli ľudia nieto ešte deti

iriska13
24. mar 2021

...skus mu navrhnuť, aby si občas vzal aspoň vnučika.....och to sa zle číta takéto niečo...je mi to luto....

autor
24. mar 2021

@iriska13 on býva od nás 300 km a samého by som tam chlapca nepustila, nakoľko otca dobre poznám a viem ze by syna začal manipulovať proti mne, takže jedine s nami ako rodičmi, tak ako predtým. Je mi to vážne ľúto, už som prehltla aj to ze na nas, svoje dcéry sa vykaslal, ale aspoň kvôli vnukov keby ustúpil. Ale on si nikdy chybu nepriznal. Nikdy a v ničom.

janickacrazy
24. mar 2021

Povedz malému pravdu primerané jeho veku, už to nie je bábo, pochopí. Nemôžeš sa stále vyhovárať. Keď otec nemá záujem, tak ty veľa nezmôžes. Možno je za tým ťa jeho priateľka a ona nechce, aby vás kontaktoval. Chápem že ťa to mrzí. Môžeš mu skúsiť odpustiť, sama pre seba, pomôže ti to.

21oktober
24. mar 2021

popravde sa ti čudujem , že chceš obnoviť niečo čo ani nikdy nebolo . Obnoviť sa dá niečo čo bolo v minulosti pekné ale nejakou súhrou blbých okolností sa to prerušilo . Otec nebol bohvieaký otec celé tvoje detstvo , žije dlhodobo so ženou ktorá nie je tvoja matka . Aspoň si vás k sebe brával ked ste boli deti a finančne vás zabezpečoval ? Lebo ak ani to nie, tak je to čistý masochizmus z tvojej strany. Život máš prežiť a nie zabiť s ľuďmi ktorí za to nestoja , aj keď je to zrovna tvoj otec.

panelacikova
24. mar 2021

autorka: nuž, záleží na tom, kto urobil chybu pri tej potýčke. ak ty, nečuduj sa otcovi... ak ona, tak otec je úplný hlupák mysliaci kok.... atď... v každom prípade to asi nemá význam "tlačiť" sa mu. ak je veľmi malý, povedz mu, že dedo pracuje ďaleko a že nevieš, kedy príde na SK. ak je väčší, povedz mu pravdu a hotovo. ja sa ti čudujem. mne ak by niekto vynadal bez príčiny, už ho ani v živote nemienim riešiť.

autor
24. mar 2021

@21oktober finančne sa o nás postaral ale to je asi všetko. Keď sme sa osamostatnili so sestrou, čo bolo dosť skoro, aj keď máme obidve VŠ tak okamžite s financovaním prestal. S mamou majú spoločný dom v BSM kde ona býva, o ten sa absolútne nestará ani na žiadnu údržbu neprispieva. L en z času na čas pripomenul ze je to JEHO dom.

elizabet173
24. mar 2021

nemá zmysel obnovovať vzťah, keď tam vlastne nikdy žiadny nebol. Nesiľ to, zatiaľ to uhraj na pandémiu, dieťa postupne zabudne, keď bude staršie, vysvetlíš mu to. Odstrihni sa úplne, načo sa tam pchať, keď nechce? Ja keby som dostala od otca SMS, že ma nechce v živote vidieť, tak ma v živote neuvidí a vymazala by som si jeho číslo z mobilu

sense
24. mar 2021

Ak sa bude syn pýtať povedz ze je ďaleko.... Ja by som sa už nevnucovala žiaľ jeho charakter nezmenis
A môžeš povedať kľudne aj pravdu primerane jeho veku

autor
24. mar 2021

@sense už to takto uhravam vyše 2roky, otec je podnikateľ, takze hovorím že je na sluzobnej ceste, dlhodobo v zahraničí, potom teraz že je corona a nesmie sa cestovať, ale syn není blbý, sam mi povedal ze predsa niekedy musí byť aj doma. Neviem ci je to dobre takto dlho si vymýšľať bachorky. Podotýkam ze otec rámci svojich ciest asi viac krát do týždňa prechádza aj cez naše mesto a nič.... Neozve sa ani nezastaví.

ab727
24. mar 2021

No zrejme mám otca podobnej povahy,síce s jeho priateľkou som problém nemala,ale s ním áno...tiež sa vie zachovať podobne,že už nás nechce v živote vidieť,zablokuje čo sa len dá...tiež som to bola vždy ja ktorá sa ozvala...som totiž názoru,že otca mám iba jedného.Teraz je to celkom ok,čakáme bábo,ale povedala som mu,že ešte raz a odstrihnem ho ja,tiež už na to nemám nervy a myslím,že záujem by mal byť na obidvoch stranách nie iba na jednej

autor
24. mar 2021

@ab727 ved to ma práve trápi, že otca(alebo mamu) mame iba jedného a teraz je doba ze dnes si tu a zajtra už nemusíš. Škoda že som toho názoru asi iba ja a on nie. Nepochopím ako môže niekto takto bezdôvodne zavrhnut vlastné deti....

ab727
24. mar 2021

Môj otec to má v povahe...naši sa rozviedli,ale ja som vždy stála ako pri jednom tak aj pri druhom...ani mne to nedá ver mi,tiež mi je z toho ťažko,ale tiež nebudem donekonečna robiť zo seba blbú...

0silvia0
24. mar 2021

skusila by som syna presmerovat na dedka c. 2 ak existuje. Zbytocne nahanat tohoto dedka, ktory nema zaujem.

autor
24. mar 2021

@ab727 áno je to taka povaha. Len vlastne sa nič také nestalo, že by takto mal právo reagovať. Tak mne je tiež vlastne blbé sa mu ospravedlňovať, alebo sa mu doprosovat, a robiť debila zo seba... Ale neviem to spracovať, neskutočne ma to ťaží vo dne, v noci. Chcem to nejako vyriešiť hlavne pre seba v svojej hlave. Ja sa už vlastne naňho ani nehnevam, odpustila som mu. A stále ma to kvari...

autor
24. mar 2021

@0silvia0 dedko č. 2 je v rámci možností v pohode, ale vždy keď je u druhého dedka, o to viac spomína aj tohto môjho otca, ze prečo aj za ním nejdeme

elizabet173
24. mar 2021

ale otec nie je ten, ktorý je uvedený v rodnom liste, ale ten, ktorý sa dieťaťu venuje, podporuje ho, vypočuje ho, zaujíma sa o neho. Ak nemá dieťa druhého dedka, tak by som si našla náhradných starých rodičov, moji známi bezdetní tak majú tri "vnúčatá". Navštevujú sa, chodia (teda pred pandémiou chodili) na výlety, boli spolu aj dva krát na dovolenke. Všetci sú spokojní. Deti dedka nemajú, babku áno, ale tá má iné záujmy, vnúčatá ju nezaujímajú.

andreatytler
24. mar 2021

Vztah by som sa nesnazila obnovit. Otec neche a ty ho nepokadas za dostatocne dobreho cloveka, kedze veris tomu ze by syna manipuloval proti tebe... naco potom sa stretavat ked ani jeden z vas nema o tom druhom dobru mienku.
Neklam synovi... ani milosrdnu loz... kludne mu povedz pravdu, primerane jeho veku. Bude ho to asi mrziet ze straky nema zaujem ho vidiet, ale vyrovna sa s tym... urcite horsie by bolo ak by zistil ze ty mu klames. Deti su velmi mudre a vnimave. Neoplati sa im klamat.

0silvia0
24. mar 2021

povedala by som neurcito, ze dedko ma vela prace a nema na nas cas. Co ine sa tu da robit? Mozno skusit roztopit dedkovo srdce. Napiste mu spolu so synom list, nakreslite obrazok, poslite postou. Ale tazko povedat, ci to zaberie. Ale aspon budes mat dobry pocit, ze si to aspon skusila
Moje deti mali tiez len jednych starych rodicov...

ab727
24. mar 2021

Úplne ťa chápem...no vo mne už nastal zlom,že už sa nad tým nepozastavujem,ale že ide okolo ani sa ozvať nevie,fakt aspoň kvôli tomu vnukovi by mohol

autor
24. mar 2021

@ab727 ďakujem, veľmi mi pomohlo, ze aspoň tu sa môžem o tom porozprávať, lebo toto nemám fakt s kým rozoberať.

autor
24. mar 2021

Ďakujem všetkým za názory a odpovede.

ab727
24. mar 2021

V pohode,poznám ten pocit🙂 verím,že sa to ešte nejako utrasie...🍀držím palce

malva123
24. mar 2021

Ved to je z jeho strany gesto...nenutil ju vyplatit ho...nech je akykolvek ale v tomto je viac ako ferovy

bert22
24. mar 2021

podla mna to je len pre teba zbytocne trapenie ak on nema zaujem. vies doprosovat sa mu s tym, ze on ta bude stale len urazat. ja by som to mozno nechala tak s tym, ze ak bude mat on zaujem tak nech sa ozve a potom mozete zacat pracova na zlepseni vztahov

malva123
24. mar 2021

Snaz sa zblizit...ked sa pominie,bude ti luto ze si to nespravila .a chlapi su aki su...verim,ze aj on vie ze si jeho dcera,len mozno natura...sbaz sa ,nevzdavaj

beronsche
24. mar 2021

Synovi neklam, vsetky pribehy o tom, aky je dedo zaneprazdneny sposobia len, ze syn si ho bude idealizovat a tuzit po navsteve. Povedz mu pravdu, ale emocne nezaujato, vecne, len zakladne info. Bez trpkosti a obvinovania. Proste je to tak, ako je, my nemozeme prinutit nikoho, aby stal o nasu blizkost...
Co sa tyka obnovy vztahu, tam neviem, ak otec o to nestoji, neprijmes ho k tomu..

bluka2
24. mar 2021

Ja by som 6 ročnému dieťaťu neklamala, ale vysvetlila, ako to je. Sama mám 6 ročnú a myslím, že majú čuch na výhovorky a že to spraví viac škody ako úžitku

sidicek
24. mar 2021

No ja neviem , otec čo sa 20rokov nezaujímal by u mna už davno nebol otcom, nieto ešte aby som mu vnucovala svoje dieťa.Platenie nie je záujem to je povinnosť zo zakona.

sense
24. mar 2021

Ak má 6 rokov už tak pravdu pochopí, možno bude mať. Otázky ale pravdu spracuje... Takže už možno bude lepšie neklamat ale povedať pravdu