Má moje manželstvo ešte zmysel? Manžel mi nadáva.

maminkaaja
2. feb 2019

Ahojte...
Sme spolu s manželom. 14 rokov a mame 2 deti, ale už neprejde deň, kedy by sme sa nepohadali. A muž si za svet neprizná svoju chybu, On nikdy za nič nemôže... Vždy som na vine ja alebo deti... Pomôže mi s domacnostou, nrpodvadza ma, ani nepije, ale nezvládam jeho nálady. Keď vybuchne, veľmi spinavo nadáva mne, aj deťom(5 a 8r) Aši s ním ostávam len preto, že nikoho nemám a sama by som to s deťmi neutiahla

ukulela
2. feb 2019

@maminkaaja uprimny rozhovor s manzelou - s doppredu dohodnutymi pravidlami, beu uvysenia hlasu, hadky, skakania do reci - vypocut si toho druheho. a poradna urcite tiez. ked sa hadaju dospeli, ok, ale ked rodic nadava detom, to je u mna vrchol.

lilly309
2. feb 2019

@maminkaaja Nenávidím, ak nejaký chlap nadáva žene či deťom. Sama som si tým prešla a stále prechádzam, keď otec nadáva mne a mame. Určite choď od neho preč! Trpíš ty, ale čo je najdôležitejšie, v útlom veku sa takto ničí psychika tvojim deťom! Prosím ťa, mysli na nich a nenechaj ich zničiť! Keď budú staršie, budú mať vďaka tomu zničené sebavedomie, budú utiahnuté a podobne. Píšem z vlastnej skúsenosti.

maminkaaja
autor
2. feb 2019

@lilly309 ďakujem za odpoveď. Práve preto, aby sa nestalo to o com píšeš nad tým už veľmi vážne uvažujem.

maminkaaja
autor
2. feb 2019

@ukulela sme spolu už 14 rokov a už som mu tooooolko krát všetko povedala a tooooolko krat som sa s ním chcela rozviesť, no on sa ta pár dní uvedomí a začne sľubovať,,, a tak, aby deti nevyradtali bez otca mu dám zas a zas šancu, ale jeho sľuby vždy vydržia max. týždeň a zas sme pri starom. Ja nikoho nikoho nemám a bojím sa ze to finančne sama neutiahnem..

janinah
2. feb 2019

čo tak napríklad je dôvod prečo vybuchne?ja toto nepoznám,ale akonáhle by začal kričať,tak odídem mimo jeho dosahu aj s deťmi...

amonet
2. feb 2019

Ak uvazujes ci to ma zmysel odpoved davno vies. Ak mas pocit ze chces nieco zmenit, neni to len pocit

maminkaaja
autor
2. feb 2019

@janinah v poslednej dobe je už dôvod tuším vsetko... Vseeeeetko komentuje, keď sa bavím s deťmi a niečo sa mu nepáči.hned ma pred nimi zhúka, keď munprotirecim lebo nemám rovnaký názor, to je u nás doslova oheň na streche. Najhoršie ale je, že nakoniec som vždy vínna ja. Ich otec mamu týral a neviem ci aj to nieje dôvod toho, že nemá vzor ako sa ma muž k žene chovať. Nikdy na mňa nedvíhol ruku, ale už to zaváňa psychyckym tyranim. Ja som prišla behom jedného dňa o celú moju rodinu a odvtedy trpím depresiami, no myslím ze tie depresie sú skôr z toho ako sa oň ku mne už roky chová. A mam pocit, že sa to z roka na rok zhoršuje.

janinah
2. feb 2019

skús ísť do manželskej poradne,sama,on je predsa dokonalý,sú aj bezplatné,vypočuješ si názor odborníka..ak je jeho jediný problém "len "to správanie,tak treba skúsiť zachrániť manželstvo

maminkaaja
autor
2. feb 2019

@janinah hmmm, ďakujem. Možno aj to skúsim a budem vedeť ze som vyskúšala už naozaj všetko, no v poradni je vždy treba myslím ze dvoch, inak sa ta náprava neviem ci zdari... A neviem ci odborník vie povedať aj niečo také, že, "" to už nejde napraviť "...

janinah
2. feb 2019

@maminkaaja môžu ti poradiť ako ne neho ísť,aby si ho "odstavila",či ignorovať,či nevariť či neviem čo...skúsiť treba,ak to nepôjde,tak nepôjde,uvidíš

lilly309
2. feb 2019

@maminkaaja To, že tvoj manžel má podobné alebo rovnaké správanie ako jeho otec, to je odrazom toho, ako veľmi to naňho vplývalo.. Môj otec mal tiež takého otca ako tvoj manžel... Mohla by som hodiny rozprávať o psychickom aj fyzickom týraní.. Nič príjemné... Ja osobne by som nerozmýšľala, či som skúsila všetko, alebo či ešte niečo neskúsim. Taký človek sa bohužiaľ nezmení nikdy. Ani keď sa budeš vyhrážať rozvodom, ani keď odídeš. Dvakrát sme s mamou odišli od otca a nikdy sa nezmenil, ani raz. Určite utekaj, kým je čas a kým sú dietky ako tak v pohode a majú čas mať ešte dobré spomienky na detstvo... Po pár rokoch bude už neskoro plakať, že sú deti zničené, psychicky labilné, atď. Nehovoriac o tom, že si nakoniec môžu tiež osvojiť také správanie ako ich otec.
Držím palce, aby si sa dobre rozhodla. Ak sa rozhodneš odísť, tak to zvládneš. 🙂

11mirka22
2. feb 2019

@maminkaaja tvoj muž mal veľmi zlý vzor u otca a cíti z teba, že sa bojíš, že si od neho závislá. daj mu pocítiť, že ho nepotrebuješ a že ti nemôže ublížiť, len mu nacrtni, že ak sa nebude ovládať, že si rozhodnutá odísť a že máš už premyslené kam....

saslavka73
2. feb 2019

No u nás to nie je za takéto a tiež nie z takýchto dôvodov. Ale keď môjho muža chytí taka jeho naladicka najviac pomáha keď na neho naziapem ja. Vidí že sa nebojím, postavím sa mu a idem v tom tóne a s tým ako on. Presne to isté. Prestane, potom sa mi chodí odprosovat. Lenže ...... už ma to nebaví, ja sa s ním nechcem hádať, potrebujem a chcem mať kľud, strasne ma to vyčerpáva. Ešte aj pomáha keď to ignorujem, idem si po svojej robote, neodpovedam, nereagujem. Poviem keď sa ukludnis budem sa s tebou baviť. Neskúšala si ísť s psychológovi a rozobrať tie situácie aby si vedela správne reagovať?

saslavka73
2. feb 2019

Je to únavné.

columbine
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rybkoava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilly309
3. feb 2019

@rybkoava Takých,ako je tvoj manžel je skutočne málo. :( Väčšinou to je tak, že sa "drží tradícia". Chlap pokračuje v tom, čo robil jeho otec. To vidím nielen u nás doma, ale aj v okolí, že to takto je.

rybkoava
3. feb 2019

@lilly309 chcela som to upraviť a zmazal som och. No môj manžel sa poučil s otcových chýb. Napríklad môj otec bol tyran a alkoholik. Tiež nám urobil s dectva peklo, no brat sa rovnako ako môj muž poučil s jeho chýb a veľkú úlohu určite zohrala aj mama a nevlastný otec, neskôr s nim mala mama brata. Aj keď majú bratia iných ocov, vo veľa veciach sú podobní. V správaní sa k priateľkam sú ako cez kopirak. Dali by im aj posledné..

rybkoava
3. feb 2019

@maminkaaja držím Ti palce aby si to nejako vyriešila, môj otec bol tyran a alkoholik a zanechalo to na mne následky s ktorými som sa musela vyrovnať. Ich rozvod bol ťažký no som máme vďačná zato, že to urobila.

saslavka73
3. feb 2019

@rybkoava ❤️

lilly309
3. feb 2019

@rybkoava Kiežby to aj moja mama pochopila a odišla od otca. Nevravím. Nie vždy to je zlé, ale ak už je, tak je to naozaj na hlavu :(

maminkaaja
autor
3. feb 2019

@lilly309 no tak včera sme to ZAS uzavreli, s tým ze už nevládzem, že bude lepšie ak pôjdeme od seba, lebo trpia len deti. Samozrejme som na vine ja, ved klasika. Začal sa mi vyhrážať ako ma deti za to znenávidia, že ešte mi ukáže a budem ľutovať, a ze stretnut ma bol ten najhorší deň v živote. Ze ma nenávidí atď... Možno som čakala ze mi povie ze mu je to ľúto, že pôjde k psychológov, ale takého niečoho sa nedočkám. Bolo mi hrozne zle keď na mňa sypal všetky tie škaredé veci a deti to samozrejme počuli. Ja som zachovala kľud, ani som nekricala, ani neplakala a to ho ešte viac vyhecovalo.

lilly309
3. feb 2019

@maminkaaja Ach bože, je mi to ľúto, že si s deťmi zase prežila jeho výlevy. :( Takéto výlevy mal aj môj otec... Viem presne o čom píšeš. Ale detičky to vidia. Sú vnímavé a iste aj rozumné. Ja som znenávidela svojho otca už v útlom veku za to, čo robil s nami :( Vždy, keď došlo na tému rozvod, tak ma citovo vydieral, že s kým ostanem, keď oni pôjdu od seba a podobne. Pre mňa to bolo strašné a len dúfam, že toto tvoje detičky zažiť nemuseli. Zachovala si sa ale veľmi správne. Si silná žena! Odchodom od manžela sa ti uľaví. Ja odkedy som odišla od rodičov, tak som tiež začala kvitnúť doslovne. Je mi neporovnateľne lepšie a psychika sa mi dáva pomaličky do poriadku.

maminkaaja
autor
3. feb 2019

@saslavka73 viem presne o com píšeš... Keď sme doma obaja, vzduch sa tu dá krájať a fakt aby som sa doma bála niečo povedať. Hodila som aj k psychológov, ale na to aby sa zmenil bytam asi potreboval chodiť aj on. Tiež sa mu postavím keď kričí a nenechám si, ale to ako hrách na stenu hadzat. Tiež chcem mať kľud, ale on vseeeeeeetko komentuje, celyyyyyyy čas keď sme doma. Aj keď sa s ním nebavím, ale hovorím práve s deťmi alebo telefonujem, všetko vsecicko celyyyy deň kritizuje a komentuje. To som mala inak urobiť, inak povedať, všetko je zle. Ja si to dovoliť nesmiem, inak je to pohroma.

maminkaaja
autor
3. feb 2019

@columbine áno, on ma nepodvadza ani nebije, ale toto co robí je niekedy ešte horšie. Ma to známky psychycke ho týrania ako som čítala jeden článok. Veľmi som sa uzavrela do seba, neverím ľuďom a vlastne ani nemám žiadne kamarátky lebo so všetkými ma rozostval. Mam depresie, slabé sebavedomie... Ja sa bojím ze to finančne sama nezvládnem, deti nebudú môcť chodiť na krúžky lebo to sama nebudem zvládať platiť ani stíhať. Ale tiež nechcem žiť takto. Bojím sa sk toho ze z detí vyrastú takýto psychopati...

maminkaaja
autor
3. feb 2019

@lilly309 no on je dobrý otec, miluje ich, aj keď dokáže malému (8r)povedať že je prije.any ko..t, keď ho naštve. Malý je dobre dieťa, ale sem tam ho chytajú predpuberiacke naladicky. Ale stále je to dieťa a nesmie tak s nim hovoriť. Mam pocit ze malý v tom mozno vo vnútri aj bojuje, ktovie... Teraz povedal ze keď sa rozvedieme, nikdy nás už nechce vidieť. Ani deti ani mňa. Ze to tak vraj bude lepšie... Ze platiť bude, ale videt ich nechce... Keďže vôbec nikoho nemám, iba deti, tak neviem kto mi bude pomáhať...

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xxxkatka
3. feb 2019

Nie, nie je dobry otec, nie je ani milujuci otec. Uz si daj tie klapky dolu. Kto ti bude pomahat? Preco by ti mal niekto pomahat. Mas nejaky zdravotny problem, si nesvojpravna? Zvladnes to tak, ako tisice inych zien. Nepotrebujes pomoc (teda psychologicku ano), potrebujes pokoj doma a vsetko ostatne pojde same. Hlavu hore a nenechaj psychicky tyrat seba ani deti.

katkati
3. feb 2019

@maminkaaja Žena, otvor oči. Je to otrasný otec. To ako keď muž udrie alebo aj zbije svoju manželku, ona ho obhajuje, ale veď on ma ľúbi, povedal mi to. Aj je jeho ľubim. Ženy prečo nehľadajte spôsoby ako si pomôcť, ale len dôvody ako sa niečo nedá. Je mi smutno z tohto príbehu za deti. Otec psychopat a submisivna, nesamostatna mama.

ukulela
3. feb 2019

@maminkaaja ak vyhlasi, ze po rozvode deti vidiet nechce, je to ten najhorsi otec! a kto ti pomoze? teraz neries. musis sa posunut dopredu. aj za cenu, ze budete chvilu stradat. detom sa da vsetko vysvetlit, deti strasne zle vnimaju, ked sa rodicia hadaju. my sme taky polo-taliansky par, vieme sa aj pohadat. ale ked nas maly pocuje zvysit hlas, hned nas zahriakne. a to ma 4 roky. uz len preto sa snazime konflikty riesit vcas a pokojne. a ak s aj pohaame na niecom, vzdy sa potom pred malym aj udobrime, aby videl, ze sme ok.
ty nezijes v normalnom ani funkcnom vztahu, to komentovanie, zdrbavanie, to uz je psychicke tyranie. nic ine. zacni premyslat, ako sa da vo vasom pripade vyriesit byvanie, deti, porataj si mozne vyzovne, pomaly si snaz odkkladat nejake peniaze na samostatne fungovanie a tiez si zhanaj doklady o prijmoch atd, aby ta nahodou nechcel este na tomto ogebat. vulgarne nadavat vlatnemu dietatu? tak malemu? to je na zabuchnete dvere hned a zaraz.