Má ma moje dieťa rado?

lolita555
26. mar 2016

ahojte ja viem ze ma vela z vas ukamenuje ale aj tak sa spýtam 😝 mam 18 mesacneho syna.je to moj chlapcek je velmi spolocensky na ruky ide aj uplne cudziemu cloveku ked sa mu pozdava. ale vzdy ma musi vidiet. ked sme doma sami len mama mama musim byt pri nom aj ked niekto pride po case vzdy len mama. ale ked prideme k babke byva vedla nas tak ja prestavam existovat len jej na ruky ani dole ho nesmie dat len baba a baba. ja som rada ze ju tak lubi je to moja mama a lubim ju tiez ale niekedy ma boli ked ho chcem od nej vziat a normalne chyti amok a nervy aby som ho nebrala drzi sa jej ako kliest. su spolu kazdy den ale nie moc dlho kedze moja mamina este pracuje. ma rad aj dedka tatinka ale pri nikom to nerobi vzdy ide ku mne. len mi to je luto ze som pre neho na druhom mieste mysim ze keby jej ho tam necham aj na týzden ani si na mna nespomenie

dada7701
26. mar 2016

urcite nie si pre neho na druhom mieste, to si nemyslim, ved si s nim viac ako tvoja mama.....aj moja ma rada starych rodicov, tiez som pre nu niekedy vzduch.....uzivaj si to a tes sa z toho, ze maju taky krasny vztah 🙂 🙂

misel0806
26. mar 2016

To si nemysli ze by ta nemal rad. To su proste deti aj mne to moj syn robil babka len babka viac chcel ju sko mna.. A teraz sa bezomna nepohne ani na krok vsade mami bud pri mne pod tam somnou atd.. Casom ho to prejde este bude na tebe visiet a ti ho budes mat plnu hlavu. Mama je len mama😜

seahorse27
26. mar 2016

To, co opisujes, je uplne normalne spravanie 1,5-rocneho (aj starsieho) dietata. Si zbytocne uzkostna a prislis naviazana na syna. Tym mu viac skodis ako pomahas. Travi s babkou ovela menej casu ako s tebou, ma ju rad, tak je pochopitelne, ze chce byt s nou co najviac, ked ste u nej na navsteve. Hadam nebudes ziarlit na svoju mamu? Podobny prispevok tu uz bol pred par dnami. Zeny, namiesto toho, aby ste si uzivali, ze vam ma kto postrazit dieta a ze je to pre neho aj emocionalny prinos, tak tu riesite taketo vase komplexy, ze vas nema rado 😒 Nerozumiem matkam, ktorých cielom je, aby na nich bolo dieta zavesene non-stop 24 hodin....a potom sa cudujete, ze robi sceny, ked nastupuje do skolky...

libertine
26. mar 2016

myslim, ze to je ok. vravis, ze ked su to menej znami ludia, kontroluje, ci tam si. kedze je s babkou casto, je prenho znama a maju vytvorenu dobru vazbu, cize vtedy nepotrebuje za sebou tu istotu mamy, lebo ju ma v babke. a je to tak fajn. cim viac osob s takym blizkym vztahom ma okolo seba, tym prenho lepsie. nie je to tym, ze teba nema rad, ale tym, ze je aj babka, ktoru ma rad.

moni244
26. mar 2016

Nie si nejaka precitlivena? Preco by ta nemalo mat rado? Radej si vychutnaj ten cas na nacerpanie sil, alebo niekam vybehni, prilisna naviazanost na dieta nie je dobra

simonaf
26. mar 2016

presne tak, ako písali baby predo mnou, je to pre tvoje dieťa len prínos, prepáč, ale to čo riešiš ty je čistý egoizmus, fakt nič v zlom, stačí zmena uhla pohľadu a bude dobre...pretože verím, že aj ty chceš len to najlepšie pre svoje dieťa... a nie to, čo je najlepšie pre teba, či?

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jeennyv
26. mar 2016

@lolita555 bud rada, ze tvoj maly ma vztah k babke..je to velka pomoc, pretoze pridu situacie, ked treba postrazit atd... vies co su to za patalie, ked dieta nechce s nikym ostat, kamoska musela ist do prace a jej mala nebola na nikoho zvyknuta, trvalo jej to kym si zvyklada, ze ju bude babka varovat..dieta prejavuje emocie spontanne a hlavne viaze sa na toho, kto sa o neho stara, cize pokial ako pises si ty ta co sa mu primarne venuje nemas sa coho obavat....

monikaparson
27. mar 2016

Určite to nie je o tom, že by ťa mal menej rád. Úprimne ani len nechápem prečo ťa to napadá, skôr asi sama máš niečo nedoriešené v sebe a takto sa snažíš to filtrovať. Dieťa bude vždy najviac milovať svoju matku, vždy bude ona tá, za ktorou pobeží ako za prvou, ktorej zavolá a pod.
U nás je to veľmi podobne, tiež tam chce byť, nechce domov. Nemám nejak potrebu ju odniekiaľ ťahať silou a už vôbec nie, aby plakala, na čo aj. Ja si nepotrebujem dokazovať, že som silnejšia než ona a ani to, že mňa má mať radšej, som jej matka. Vždy sa snažím jej všetko vysvetliť, že teraz už je čas ísť, lebo kúpanie, jedlo, je mi zima, ak sme vonku a pod. Nie vždy to pochopí na prvýkrát, ale celkom to ide. Sama u seba musíš pochopiť prečo máš takéto stavy. Nepríde mi to úplne v poriadku. Skôr by si mala prísť na to, z akého dôvodu máš takéto pre mňa divné pocity.

monikaparson
27. mar 2016

@miriam11 Aj moja bola stále nalepená len na mne a div sa svete sama sa začala osamostatňovať a nemusela som preto spraviť ani mäkké fň, či ako sa to vraví. Stačí tie deti nechať, nech sa samé rozvíjajú tempom aké je im prirodzené a všetko to príde. Doma počúvam len mama, mama, asi 100x za deň, vonku a u dedkovcov si na mňa spomenie len raz za čas. Cca. do 8 mesiacov bola len so mnou, nechcela byť s inými, neriešila som to, prišlo to samé a jej tempom. 🙂 Veľmi dobré viem, že často je to na mašľu, ale všetko to prejde, skutočne.

kuceravasue12
27. mar 2016

@lolita555 pohodička, mne toto robí dcérka pri mojej sestre a to až tak, že keď jej donesiem čaj začne na mňa kričať vytrhne mi ho podá ho mojej sestre a moja sestra jej ho musí podať až tak sa napije 😉 Spomína ju xkrát denne. Keď sme u nej neexistujem, prídeme domov chytí ma za uši a viem, že je moja 😉

lolita555
autor
27. mar 2016

@kuceravasue12 dakujem moc si to vazim tvoj nazor :D

lolita555
autor
27. mar 2016

dakujem za naozory a komentare vazim si kazdy jeden :D

lolita555
autor
28. mar 2016

A chcem sa vas dievcence este spytat ked zacne tak vystrajat ze nechce ist od babky ku mne na ruky tak co mam robit?nechat jej ho tam alebo ako?

jana_eyre
28. mar 2016

@lolita555 ja by som ho nechala..

moje deti mali zase take obdobie pri tatovi - ked dosiel z prace, tak ja som bola na druhom mieste /najma u syna, dcera bola vzdy viac u mna/ a ku mne uz ani nesli.. nechavala som to vzdy tak.. neskor to odmietanie preslo, syn je teraz velmi spravodlivy - ked da pusu jednemu, musi aj druhemu 😀

cicimotinka
28. mar 2016

Jáj, aj náš to robil... to bývali cirkusy, keď sme od babky odhádzali... že úplne nenormálne situácie... ale tak som si povedala, že ok, že je maličký a že tieto emócie nevie spracovať...mal asi 3,5 roka, keď to prestalo... neber to tak, že si na druhom mieste... proste má babičku rád svojím spôsobom... nemá ju radšej ako Teba... a keď nechce ísť od babky, tak nemusí... ak máte čas, tak ho nechaj... skôr ho potom dopredu upozorni, že ešte chvíľu a pôjdete, aby vedel, čo sa bude diať, aby si bol istejší... 😉