Ľudia okolo mňa sú zlí

andrejkap123
28. jan 2021

Ahojte.
Trapi ma taka vec. Cim som starsia tak tym viac pozorujem ze novi ludia okolo mna su proste zli. Ze vyslovene su to ZLI ludia. Za posledny pol rok som mala docinenie s velmi zlym susedskym vztahom (nic zle sme neurobili) a tak isto neprijemna situacia sa mi tiez stala s inymi ludmi.
Je to mnou? Alebo cim je clovek starsi tak tym viac narazi na taketo neprijemne zazitky?

mamusa34
28. jan 2021

@andrejkap123 ahoj presne toto mám v mysli aj ja . Stretávam takych a vidím a cítim akí sú . Som na to dosť citlivá . A hrozne ma to štve . O susedoch ani nehovorím .

andrejkap123
autor
28. jan 2021

@mamusa34 trapi ma to aj preto lebo sa snazim byt dobrá, ustretova, neklamat.... proste tak ako by som chcela aby sa ludia spravali ku mne sa spravam aj ja. Neviem... maju potom pocit ze mi mozu poskakat po hlave alebo co?

mamusa34
28. jan 2021

@andrejkap123 áno presne za dobrotu , vieš čo. Dovoľujú si ,lebo to je aj závisť . No mne raz jedna žena na zastávke len tak povedala ..že má sledovala ako idem a že pôsobím tak že som moc dobra . Ale že keď som horšia je to pre mňa lepšie 😄.áno ,viem prepnúť na iný level ,keď už ma fakt seru poniektorí a po dobrom im to nedochádza. Proste je mi ukradnutý život iných ,lenže to sa nedá niekedy s tými ľuďmi . Ešte ma napadlo že neklames a si asi úprimná . A to veľa ľudí nevie byť . Vieš

simca06022011
28. jan 2021

Ano je to tak, a ked clovek vytiahne tuto temu, "preco".. tak by si sa prekvapila. Vacsinou su to take tie pripady ludi, ktorym sa deju zle veci a potom su zli dalej, pripadne vsetko beru ako utok na ich osobu... ja mam ludi okolo seba, ktorym sa uz radsej nezdravim, lebo aj to usti do hadky 🙂)))

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamusa34
28. jan 2021

@simca06022011 😄no keď sa im nepozdravis tak sú s toho v riti čo ..

cookie29
28. jan 2021

ja som si v poslednej dobe uvedomila, ako ma dojalo zopar drobnosti... a ked som sa nad tym neskor zamyslela, tak mi doslo, ze v podstate to, co ma dojalo a co povazujem za "vynimocne" v dnesnom svete by malo byt bezne...

hederamonstera
28. jan 2021

Podla mna su ludia uzasni, len vacsina ma zranenu dusu 🙂

mamusa34
28. jan 2021

@hederamonstera áno hlavne moji susedia 😂jeden ten chlap keď sa stretneme tak on ledva zabrble ..ale ako ja ho mám na háku ale on má asi problém

777januska777
28. jan 2021

@andrejkap123 ja práveže čím som staršia, tak tým mam viac pochopenia k druhým. Všetci sme v niečom na niekoho zlí a niecim druhých hneváme, ale aj to preco to robíme je z nejakého dôvodu. A keď človek zisti ten dôvod, tak potom toho človeka moze pochopiť. Zlo v nas je často hlavne z frustrácie a problémov nie z nás samých. Ludia su vo svojej podstate dobrí, ale to dobro mozno oni vnímajú inak ako ty. Ak ale niekto robí vyslovene zle a ubližuje to druhému, tak on ma často vo svojej hlave oveľa väčší problém.

elizabet173
28. jan 2021

@andrejkap123 Mozno sa ti toho len viac nakopilo, viac zlych skusenosti v kratkom obdobi. Mozno k tomu prispieva aj tato pandemia, neda sa nikam ist, clovek ma viac casu premyslat a rozobera situacie, nad ktorymi by inokedy mavol rukou. Ja mam opacny pocit, ze su ludia k sebe lepsi, aj ked su nestastni zo sucasnej situacie, mozno je to len nahoda, neviem

simca06022011
28. jan 2021

@mamusa34 nie 😂 ale keď sa nepozdracim, resp zduchnem kade ľahšie, nezačne diskusia a lamentovanie 😁

0silvia0
28. jan 2021

@andrejkap123 nema vyznam riesit kto je zly a kto je horsi... Ludi nezmenis ked budes rozpravat o tom aki su zli, ale zmenit ich mozes svojim dobrym prikladom, milym slovom, usmevom. Tak do toho, drzim palce, toto je tazsia cesta, ale skus👍

andrejkap123
autor
28. jan 2021

@beata_k nie... v zivote sa mi taketo negativne prihody s ludmi nediali. A nie su to obycajne veci ze niekto na mna skaredo pozrel... proste naozaj vazne veci ktore za jedno vyustili do uradneho styku a po druhe mam krce v bruchu ked si na to spomeniem...

leuchtturm
28. jan 2021

vsetci su zli, iba ty si ta dobra?

metuzalem
28. jan 2021

Ludia vôbec nie sú zlí, len ludstvo je príšerné. IMT 😊

andrejkap123
autor
28. jan 2021

@leuchtturm nie vobec to tak nebolo myslene. Nahodou spoznala som aj super ludi poslednu dobu haha... ale mam pocit ze je dako vela toho negativneho. A nevravim ze som ta naj.

katkati
28. jan 2021

Určite sú aj dobrí ľudia, alebo skôr lepší, lebo nikto nie je ideálny, ale rátať s tým abyt pripravený, že aj medzi nimi sú takí, že tá dobrota je len pretvárka a len naoko sú milí zo žistných dôvodov a poza chrbát by človeka utopili v lyžičke vody.

janickacrazy
28. jan 2021

@andrejkap123 áno, je to tebou, asi si vsimas viac tie negatívne veci, treba sa sústrediť na tie dobré veci a obklopovať sa dobrými ľuďmi, my sme tiež kedysi mali všelijakých susedov, neviem, nejak som to neriešila a prežila som, teraz bývame v dome a susedia sú ďalej, takže pohodička

forumdebilov
Odpoveď bola odstránená
Zobraz