Láska alebo zvyk

5. apr 2021

Myslite si že sa dá vo vzťahu alebo v manželstve udržať vášeň a zamilovanosť aj po rokoch spoločného žitia? Lebo ja keď porovnám naše začiatky a dnešok tak mi je do placu z toho. Nemáte niekedy pocit že ste doma už iba sluzky ktoré sa iba majú starať o domácnosť a nič z toho naspäť? Že do vzťahu len dávate ale naspäť nič nedostávate? Myslím že chápete o čom hovorím. Ja ten pocit mám Už asi 2 roky. Mám pocit že som doma len slúžka a môj muž sa na mna už nepozerá ako na ženu do ktorej je po uši zamilovaný. Tak strašne by som chcela naspäť tie časy kedy sa nevedel na mna vynadivat, stále byt somnou , vždy na chválil aká som krásna a ako veľmi sa mu pacim , sex aj každý deň niekedy aj 2x za deň a teraz ? Teraz som rada keď sa odhodlá raz do týždňa. Aj to ho musím k tomu tak trosku dokopnúť. Chyba mi aj vášeň. Ja viem asi pozerám veľa romantických seriálov. Strašne by som chcela prežívať aj teraz take to vzrušenie a motyliky v bruchu. Mám pocit že žijeme ako dôchodcovia. Chcem byt pre partnera v prvom rade ženou a nie slúžkou. Ani neviem aký ma toto význam a čo chcem vlastne od vás počuť. Asi som sa len chcela “vyrozprávať” len tak. Viete on sa už na mna ani nepozrie poriadne. Je jedno či som v pyžame strapatá nenamalovana v štýle bezdomovec alebo upravená vyobliekana nalicena s urobenymi vlasmi. Žiadny efekt. Verím tomu že veľa z vás sa v tomto bude vidieť a budete ma chápať čo ma vlastne presne trápi. Tak pekný večer

gelifil
5. apr 2021

Koľko ste spolu?

autor
5. apr 2021

@gelifil 7 rokov ale sme mladí 28 roční ľudia nie 60 roční dôchodcovia

gelifil
5. apr 2021

tak to este skoro...

miselar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mondolina
5. apr 2021

no...tak v prvom rade sa ako slúžka prestaň chovať....postav seba na prvé miesto a nie potreby niekoho iného...postav seba sama na prvé miesto a tak sa bude na Teba pozerať aj on. Uvedom si vlastnú hodnotu, a on si tiež uvedomí Tvoju hodnotu. Nezamiloval sa predsa do slúžky🤗😜

elizabet173
5. apr 2021

dá sa to. Musíš sa ale prestať ako slúžka správať, ináč to nepôjde. Nepíšeš, či máte deti, to je dosť podstatné. Prečo sa nestaráte o domácnosť spolu?

autor
5. apr 2021

@elizabet173 nie nemáme deti zatiaľ

elizabet173
5. apr 2021

Ak nemáte deti, môžeš začať hneď zajtra. Prídeš z práce, nakúpiť zabudneš, ak sedí muž pri telke, sadneš s k nemu, pritúliš sa a budeš si krútiť vlasy okolo prsta. Myslím, že spozornie, keď sa nepostavíš k sporáku, alebo nepôjdeš žehliť, či vysávať. Keď mu už bude hlasno škŕkať v bruchu, tak sa ho spýtaj, akú pizzu si objednáte. Otvorte si k nej víno. Spomeň si, ako si sa správala, keď ste spolu začínali. Ako slúžka? Alebo ako cica?

romanka_369
5. apr 2021

My sme s manzelom spolu od 15 stich takze tento rok je to uz 15 rokov😁..zacali sme spolu byvat hned po skole mame dve deti a neviem si po svojom boku predstavit niekoho ineho..urcite to nieje take ako na zaciatku, obcas mi to chyba, ale je nam dobre a mame sa radi😊..

autor
5. apr 2021

@mondolina áno ale ja som žena tak to je normálne že mu musím variť, prat , upratovať žehliť proste starať sa o toho muža. To mi ani nevadí ja to robím rada ale chcela by som zato niečo dostať naspäť proste viacej lásky atd

elizabet173
5. apr 2021

a to ťa kto tak podlo oklamal, že musíš variť, prať, upratovať, žehliť a starať sa o muža? My sme spolu dva krát toľko, ako vy, včera sme varili spolu, dnes sa nevarilo nič, vstávali sme o pol dvanástej.

autor
5. apr 2021

@elizabet173 lebo ja chcem byt preňho dobrou ženou ale asi tam robím chybu. Kým ja sa snažím byt dokonalá tak on si to vôbec neváži a nevidí to. Je to už preňho samozrejmosť asi naozaj budem musieť ubrať plyn

elizabet173
5. apr 2021

si pre neho dobrou slúžkou

mondolina
5. apr 2021

a je normálne, aby Tvoj muž bral svoju ženu ako samozrejmosť?? ako kus nábytku resp. ako domáci spotrebič? tak sa potom nediv...muž nemá voči Tebe žiadne " normálne" ? prejav náklonnosti, polichotenie, a pocit, že si vzácna? a milovaná?

euka210
5. apr 2021

To su tie nase zenske pocity...u nas pomoze porozpravat sa, ako to obaja vnimame. Ale u nas len nastastie male krizy...preto zacinam nenavidiet pomaly sviatky...na Vianoce, aj teraz, stale nieco pride lebo pre mna to casto nie je ziadny oddych, ale este viac roboty.

elizabet173
5. apr 2021

píšem to tu dookola, že od prvej sekundy spolužitia treba dať mužovi najavo, že domácnosť je naša, nie tvoja a k práci sa postaviť tak, aby mal aj on miesto. Muži si tento servis málokedy vážia, väčšinou to začnú brať ako samozrejmosť a keď žena popri deťoch prestane stíhať, začnú problémy a muž ju po rokoch vymaní za mladší nestrhaný model, ktorý pripáli aj čaj

mondolina
5. apr 2021

buď dokonalá v sebaláske...nie v upratovaní nie vo varení...začni ľúbiť samu seba a on sa pridá...tomu ver.
Keď sa mi nechce tak nevarim, keď sa mi nechce tak mu nebehám okolo riti. a milujema ako koňa🤗

autor
5. apr 2021

@elizabet173 či sa budem o neho starať alebo nie ta vášeň tam už aj tak asi nebude a to je pointa tejto diskusie a nie či som slúžka alebo nie. Aj keby som od zajtra len ležala s vylozenymi nohami aj tak tam už nebude iskra vášeň a motýle v bruchu. Proste zamilovanosť zbohom odišla. Teda pocitovo to tak je z jeho strany podľa mna .

mondolina
5. apr 2021

nemusí byť...iskra sa dá zapáliť.

autor
5. apr 2021

@elizabet173 ale áno chápem čo tým myslíš a máš pravdu

elizabet173
5. apr 2021

@euka210 prepáč, ale tú robotu si v 90% vyrábajú ženy samé. Aby ma svokra neohovorila, čo povedia ľudia a podobné somariny. Keď veci neurobím, tak nebudú, ak chce rodina niečo naviac, tak priloží ruku k dielu. Keď mám skákania okolo malých detí, tak sa na ostatné vybodnem.

autor
5. apr 2021

@mondolina tak poprosím návod 😆

elizabet173
5. apr 2021

ale za pokus to stojí, nie? Ľúbiš ho? Tak niečo pre oživenie vášho vzťahu urob. Začni spoločným nákupom, v nedeľu sa neponáhľaj variť, ale zostaň s ním v posteli. Nemusíte sa milovať, môžete sa rozprávať.

autor
5. apr 2021

Ja som sa snažila byt žena ktorá sa postará na 110% o domácnosť keď príde z roboty aby mal doma čisto , upratané navarené. Zato ma nemusíte všetky ukameňovať že sama si zato môžem a podobne. Áno možno som to pokazila lebo práve kvôli tomuto som preňho teraz iba slúžkou veľmi rýchlo si na to všetko zvykol veď na dobre sa rýchlo zvyká ale keby som to nerobila tak by ma možno aj vymenil za inú veď ktorý muž by chcel ženu ktorá mu nedá ani obed keď príde domov z roboty a keby bol doma bordel? Si myslite že by chcel byt nejaký muž s takou ženou?

mondolina
5. apr 2021

bál sa niekedy Tvoj muž, že ťa stratí? že Ťa to proste prestane baviť? asi nie...tak mu ukáž, že nie si samozrejmosťou. Nech sa rozpamätá, že je lovec, a prečo ulovil takú kosť ako si ty.

tretiedieta
5. apr 2021

ja mám nepovysavané izby, v prachu na poličkách môžeš kludne písať, ale ked manzel príde z roboty a deti už spia, hupsnem nan a taká vášeň že až! A on je celý spokojný. Nepovysávané dlážky a prach si ani nevšimne.Sme manželia 10 rokov

mondolina
5. apr 2021

a myslíš že muža vzrušuje robotický vysávač či kuchynský robot?

oblacik00
5. apr 2021

Ja nechcem malovat certa na stenu ani tvojho partnera nepoznam ale 30ciatnik aby mal sex raz do tyzdna a este jemne donuteny ....no tak v prvom rade treba zistit ,ci ten sex uz nema niekde inde . Ale nevie co by bolo horsie zistenie, to ze ma milenku alebo to ,ze vazne mu vyhovuje sex raz do tyzdna ....

autor
5. apr 2021

@mondolina určite nie ale ja sa snažím byt väčšinou doma upravená v sexy satenovom župane s pekným mejkapom a aj tak to nevidí 😆 Veď upravená žena v kuchyni by som si myslela že ma zdvihne vylozi na linku a pomiluje ma 😁😁😁 jasne zase som vo filme 😄

lucilaines
5. apr 2021

Tak napriklad moj 😀 v zivote som mu neozehlila jedinu koselu, zehli si sam. Ked sme este nemali deti, upratovali sme spolu vzdy v sobotu velke upratovanie a zvysok tyzdna sme chodili spolu do obchodu, varili veceru, kukali filmy, planovali dovolenky, chodili do kina. Teraz uz deti mame a to ani nehovorim, jaky bordel tu niekedy je ked pride z prace 😅 len nechaj troska aj bordel doma, lebo potom tie deti pridu, ty nebudes mat domacnost tip top a mlady pan bude z toho cely prekvapeny a nebodaj ufrflany. Ako vratit iskru, proste sa vybodni na upratovanie a venuj ten cas radsej spolocnym cinnostiam s tvojim chlapom.