Laserová verzus atramentová tlačiareň

tinulka174
21. máj 2020

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť v tejto oblasti.
Chceme si zakúpiť tlačiareň ( na doma, farebnú, multifunkčnu) na tlačenie veci pre detí, do školy ....
Neviem ktorá je lepšia-
v atramentovej vraj zasychaju farby.
Bola by som veľmi rada za vaše skúsenosti a poradenie.
Ďakujem

lucijalucy
21. máj 2020

Za seba by som šla do laserovej. Mám atramentovú a presne ako píšete.. tie tonery zaschnúť atď, je okolo toho viac starostí.

kittykat22
21. máj 2020

@tinulka174 urcite laserova. Potrebujes nutne farebnu? Farebne tonery su super drahe. Ja mam laserovu ale cierno/bielu.

qetka
21. máj 2020

atramentovu som vyhodila... vzdy, ked som nieco potrebovala, tak to bolo zaschute 🙂
za laserovku si priplatis, ale za mna sa urcite oplati.

hiro
21. máj 2020

https://multifunkcne-zariadenia.heureka.sk/f:39...
Farebna laserova multifunkcna. Farby stoja dost - ale vydrzia roky ak nebudes tlacit fotky ale len na text. A na internete mozes kupit lacnejsie alternativne - nie originalne.

baccio
21. máj 2020

@tinulka174 ahoj ja môžem odporučiť Epson L3050 .Kupili sme minulý rok hlavne kôli deťom v októbri.To je atramentová ale ešte som nemusela dokupovať atrament.Ona sa plní.Nemusis kupovať kazety. Predtým sme mali Canon ale to šlo strašne do peňazí .

emma_932
21. máj 2020

laserova. nedavno sme kupovali laserovu, potom ako ani nie po roku sa pokazila atramentova, zatial sme velmi spokojni.

negymama
21. máj 2020

ja mam laserovu multifunkcnu aj s kopirkou a scanonovanim, digitalne ovladanie. cierno bielu. presne z dovodu ceny naplne. mam 4 skolakov plus ja uctujem, tak to by sme dali majland za naplne pri tolkej spotrebe.

lentilkaxxx
21. máj 2020

Presne ako píše @baccio. Keď kúpiš Epson, máš tam tankove tonery. Tie vydržia veľmi veľa a stoja cca 10 eur kus. Farebná laserová je riadna investícia. A keď chceš original tonery, počítaj že na celú sadu to máš v stovkách EUR. Áno,laserová kvalita je fajn, ale ak ste bežná domácnosť, je to zbytočná investícia. Na bežnú tlač stačí bezfarebna HP. To už je investícia do 100 eur (aj menej). Ta zvládne aj neoriginal tonery. Ak chceš vyslovene farebnú, tak choď do tej Epson. Ja mám obidve a stačí mi to. V práci som všetko tlačila na farebnej laserovke. Tam sa nehladelo, že každý mesiac som menila 60 EUR za 1 toner. (Potrebuješ 4 farby)

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hiro
21. máj 2020

@lentilkaxxx Riadna investicia? Zo 150€ ci 200€ za farebnu multifunkcnu. Ale de stovky eur - ja som kupoval originalne do Samsungu cca 30€ za jednu farbu.
A doma tlacit farebne A4 by som bol blby ked mas z happy foto po desat ci patnast centov 15x10cm ci 13x19cm a farebnu A4 v akcii za 1€

veronika_1991
9. mar 2023

@baccio prosím ťa, si aj po dlhšej dobe stále spokojná s tlačiarňou? Nezasycha v nej farba? Funguje stále dobre?

baccio
21. apr 2023

@veronika_1991 funguje perfektne ...naozaj som maximálne spokojná ...sem tam ju prečistim podľa inštrukcií ..ak vidím že vynecháva ale to tak raz za pár mesiacov ...a znova ide bez problémov

lucia030209
8. aug 2023

@baccio prosím ťa a je možné aj dlhšie netlačiť? napríklad 2 týždne alebo treba radšej denne?