Kupujú vám vaši muži - partneri kvety?

17. dec 2020

Dobry vecer,
ako je to u vás s kvetmi? Ked muž miluje, no kvety akoby neexistovali....., pritom vie, že by ma potešil velmi.
No, neriesit, ci komunikovat s nim o tom, opakovane?

sigma510
17. dec 2020

Na sviatky áno. Narodeniny, meniny, pripadne významné udalosti ako promócie a pod, kvet vždy daruje. Inak v bežné dni nie, ani to neočakávam ani nevyžadujem.

elanor
17. dec 2020

ja som to mojmu zakazala. Zbytocne vyhodene peniaze. Doslova. Kytka zvadne, a plesnes ju do kosa. To tam moze rovno na zaciatku plesnut tie peniaze, co bude stat, efekt rovnaky.(no dobre, tak na par dni + potesenie z kvetin, ale konecny uzitok ziadny, kedze sa aj tak skoncia v kosi). Ked uz, tak radsej nech ma pozve do restiky, na drink, na vylet, alebo kupi nejaku serepeticku ci mnamku.

dkethe
17. dec 2020

Sviatky vzdy, obcas aj len tak 🙂 mna to vzdy potesi, skrasli to stol...

ninusa221
17. dec 2020

Jedine na narodky som dostala 20 ruzi kyticu ked mi povedal že stala 80e skoro ma šlak trafil 😃 ale bola nadherna ( potom mi kupil kabát😀) ale mne stačia aj s tesca tam su dosť pekne kvety a aj super cena 🙂)

jana_eyre_2
17. dec 2020

Na narodeniny a meniny mi vždy kúpi.. iba raz mi kúpil len tak kvety - to sme sa dost pohádali on potom prišiel z práce s kvetmi a ja som hneď podozrievavo že čo si vlastne zehli.. nakoniec vysvitlo že mu to poradil kolega.. 😂

h2
17. dec 2020

@elanor Presne. U nás tak isto, kvety sú síce krásne, ale čo z toho? Takže môj síce zo začiatku párkrát doniesol, ale taktne som mu naznačila, že kvety radšej nie.

v3rca11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
scila
17. dec 2020

Ja kvety zbožňujem, môj chlap je v tomto totálny ignorant. Po pár rokoch som to prestala riešiť, proste si ich kúpim sama 🙂 Mám kamarátku, ktorá dostala k narodeninám nádhernú obrovskú kyticu ruží a časom sa ukázalo, že ju frajer v tej dobe už dávno podvádzal... Mne muž dokazuje, že ma lúbi mnohými maličkosťami a to, že nemá vzťah ku kvetom sa už nezmení a ani mi to nevadí. Aj tak si najlepšie vyberiem sama 🙂

andreatytler
18. dec 2020

Ja som kvety nikdy nechcela lebo su to vyhodene peniaze ale ked som zacala randit s terajsim muzom tuzila som dostat aspon raz v zivote kvety len tak mimo sviatku ale on ze take veci nerobi... a tak som na tom netrvala. Potom, po asi 7 rokoch (uz sme boli manzelia) mi kolegyna kupila kvet na Valentina a on to videl kedze robime spolu a cez obed sa vytratil, kupil kvety a odniesol ich domov. Po prichode domov som bola hotova, jasne ze som ho chcela vybozkavata vystiskat a on sa doslova hanbil. Vytesovala som sa z nich asi tyzden a odvtedy mi kupil kvety uz vela krat len tak aby videl aku mam z toho radost a dostal pochvalu.

Autorka ja by som to este skusila... mozno ak pojdete po meste, pristavit sa pri babke co predava fialky alebo aj v Tescu a poziadat muza aby ti kupil kyticku a ak kupi, urobit z toho velke halo. Proste mu dakovat, tesit sa z toho, a hlavne mu povedata ako ta urobil stastnou. Toto muz strasne rad pocuje ze dokazal urobit zenu stastnou. Najlepsie sa tesit z tych fialok aj niekolko dni... a potom uz len cakat kedy ta prekvapi dalsou... ale to moze byt aj o pol roka...

zuzanka.zuzu
18. dec 2020

keď sme spolu "chodili" tak priniesol a ja som ich vďačne prijala 😍 keď už bolo "bezpečné" povedať, že kvety vlastne vôbec nemusím, tak odvtedy nenosí 😀 ale poteší ma inak - čiže pre účely odpovede - áno, "kvety" mi nosí (i keď to nie sú kvety)

mtoth
18. dec 2020

Mam velmi rada kvety vo vaze na stole a nahnevalo ho, keď videl, ze si ich obcas kupim sama. Zakazal mi. On mi kupi kvety aj mimo sviatkov, ked to tak citi❤️

amelie2017
18. dec 2020

Ano, kupuje, na vyrocie svadby a v den, ked sme sa zasnubili vzdy prinesie. A aspon 2 krat do roka len tak. Mne sa kvety strasne pacia. Aj si poviem, ze vyhodene peniaze, ale som rada, ze to robi. Tuto krasku mi doniesol kvetinar pred par tyzdnami na vyrocie do prace. Vsetky babky boli namäko 😀

simca06022011
18. dec 2020

Nosí... Na sviatky. Len tak si kupujem ja.. Ale nie v kvetinárstvach, najradšej na trhu 😁 lebo ja kupujem kytice do obrovskej vázy, väčšinou 11 a viac ks, najradšej bez ozdôb a vypchavok co stoja toľko co kvety. Ale posledne roky si pýtam kvet v kvetináči 😁 lebo on keď ide kúpi hocikde... Tie chladebw rúže ani nevonaju ani nerizkvitnu. Raz sa mi stalo ze normalne kvety zhnili... No proste o ničom... Vyhodené peniaze. O tom ze za cenu kytice u nás mi kúpi v Hu aj 3 ani nevravím....

miadi
18. dec 2020

Kupuje mi kvety mm k narodeninam vzdy k vyrociu svadby Valentina ( ked bola u nas mama tak aj jej ) kupuje mi len tak orchideu ( Ta vydrzi 2-3m a potom vyhodim lebo nikdy nekvitne u nas zas) na jar mi dava hortenzie v zime vianocnu ružu., a sezonne velke kochlikove patio pots ( nenapada ma ako sa to povie po slovensky)tulipany a narcise v kochliku . Milujem kvety pre mna to Nie je plytvanie $ aj ked do toho rocne ide dost, Nefajcim nepijem nekupujem casopisi make up mam minimalne toto by boli pre mna vyhodene $ nie kvety, umele nechty sa mi nepacia.. skoro stale mam nejake kvety ( kupim si aj sama) Ta ich pominutelna krasa mi robi dobru naladu pozriem na tie ziarive farby a vravim si Saxano v jednè jedinè ruži kouzel je nad tisic. A ked vednu uvedomujem si pominutelnost života a tešim sa z kazdeho noveho dna co som tu. Paradoxne križom cez cestu od nasho domu mà mm zahradne centrum kde predava stromy kriky rastliny do zahrady a nechce mi dat svoj tovar 🤣chodim tam s malou kradnut par rastliniek na vyzdobu verandy. Ale nestoji to za to ten boj on doleti a berie mi to ze ho zruinujem. Tak kupujem u konkurencie a potom sa zase jeduje 🤣talian. ( geneticky) necakaj ze mu to telepaticky vsugerujes . Prejav nadsenie trebars ked ukazu kvety v tv ze ake krasne zeby si take chcela dostat.. a ked mu to netrkne tak rovno mu povedz zeby Ta potesili kvety od neho. A ked aj tak nic ., tak si kup sama sebe.

andreatytler
18. dec 2020

@simca06022011 Ano je velky rozdiel medzi tymi "umelymi" kvetmi a pravymi. Cele roky som poznala ruze len z kvetinarstva a potom som kupila mame ruze na trhu od babky (ale ona bola pestovatelka) a tie ruze sa po par dnoch zacali otvarat ale tak nadherne sa rozvijat, nielen tak ze im vonkajsie lupienky opadavali. Boli nadherne pevne aj ked boli uplne rozvinute a ta vona... to bolo nieco neskutocne.

pininka1
18. dec 2020

Ked sme spolu chodili nosil mi na kazde rande, ked sme sa zobrali tak max na sviatok a sem tam ked vedel ze zrobil nejaku blbost. Ale vacsinou mi kupuje kvety v crepniku, ktore vydrzia dlhsie ako tie rezane. Mrzelo ma ale ked sa nam narodili deti ze som nedostala aspon kyticu, poslala mi ju sestra, co ma velmi potesilo. Ale zivot nieie o kvetoch, uz to neriesim.

ajko2011
18. dec 2020

Áno, kupuje 🙂 a nemusím mať ani narodeniny či meniny 🙂

sevcikovaa
18. dec 2020

Ano naposledy na narodeniny

maggie1978
18. dec 2020

Áno kupuje, na sviatky, narodky a výročie, alebo špeciálne udalosti, niekedy aj len tak ❤..a vždy nádherné a drahé kytice, a fajn je to milé, poteší, ale tiež mi to príde ako vyhodené peniaze, keďže kyticu ani nie po týždni vyhadzujem do kompostu a pri predstave že koľko stála 🙉🙉 Aj som mu naznačila že nemusí mi kupovať, ale nedal si povedať.

autor
18. dec 2020

@andreatytler skusim to😍 dakujem za povzbudenie, budem ho chvalit. 👍👍👍👍👍🤩

deti95060810
18. dec 2020

kúpi... asi 3 krát do roka. Mňa to vždy poteší. Viem že to stojí e, ale však on fajčí a do vzduchu idú iné e ako keď mi kúpi kvety .... nezvykne kupovať obrovské kytice - dá zo ňu zopár e....

anjelicek26
18. dec 2020

Na den matiek, narodeniny, meniny a par krat medzi tym, ked ho chyti pocit, ze ma strasne miluje 😂 Urcite to nie su vyhodene peniaze, proste mi chce spravit radost.

paulinka17
18. dec 2020

Hmmm ja som tu asi jediná ktorej kúpil za 5 rokov len jednu ružičku, aj to na moje naliehanie.. hoci som mu tiež vravela že by ma veľmi potešili kvety, hoc aj tá jedna :D kľudne aj ako náhrada za darček na narodeniny, meniny a tak. ale nevycitam mu to len ma to trochu mrzi ale da sa zit aj bez toho :D

mladena
18. dec 2020

@paulinka17 Určite nie si jediná, len tu proste nemusí písať každá ktorej nekupuje.
Mne síce kupuje, hlavne odkedy máme blízko kvetinárstvo. Ale napr. mojej mame ocko nezvykol kupovať kvety,dokonca som ho raz na to nahovorila a bolo mi ľúto, keď potom prišla moja mama za mnou a povedala, že vie, že to isto ja som ho musela nahovoriť. No ale teraz sú už spolu na dôchodku, nemajú toľko stresu, mama začala vyvárať, vypekať a oco jej hocikedy kúpi zrazu kvietok, keď je zlatý dážd, ide, natrhá, keď kvitne orgován, ide, natrhá 🙂 No len tým chcem povedať, že niekedy netreba hádzať flintu do žita.

sense
18. dec 2020

Kupije nielen na sviatky ale občas len tak pre radosť, alebo len nejakú maličkosť, coko, perník v tváre srdca alebo niečo co vie ze mam rada... Ale tak ešte sme nie tak dlho spolu cca 1,5r takže ešte ta počiatočná zalubenost 😉

lolazmola
18. dec 2020

Ja dostávam a pri tom manžel vie ze nemám rada kvety

lubina
18. dec 2020

Ano, moj muz kupuje kvety, zijeme v zahranici a tu je to normalne, aj cez vikend na trhu kupi a donesie domov. Vzdy ma tym potesi, milujem kvety, takze doma vzdy nieco mame...

kyvetka
18. dec 2020

nekupuje a večne mi to je luto, vždy je kvoli tomu na par hodin dusna atmosfera...
kvety k ženám patria, je jedno či lacná či drahá kytica.
takže keď moj manžel je buran,(svokra je proti kyticiam a neviedla ho k tomu) tak aspoň syna to učím a ten nesie zakaždým kytičku či kvietok dámam, dievčatám keď majú sviatok a pre tie je to vždy najkrajšie gesto

diewcatqoo
18. dec 2020

Manzel vie, ze ak kvety pre mna, tak radsej tie v kvetinaci, ktore mozem pestovat dalej a ktore neskoncia po case v kosi. Takze kupuje mi vacsinou taketo. Aj ked teda obcas, ked je sezona, prinesie nejaku kyticku napr tulipanov alebo narcisov z tesca, aby sme mali len tak do vazy na stol.
Ale kytickami obdaruvava moju mamu a babku. Tym manzelia kvety nekupovali nikdy a vzdy, ked im on donesie kvety, tak sa naramne potesia. Babka sa potom chvali vsetkym kamoskam, aku krasnu kyticu dostala 😀

angela85
18. dec 2020

Nie,ma to odo mňa vyslovene zakázané. Mne kupuje čokolády 😁