Kúpa nehnuteľnosti na prenájom.

29. jan 2020

Ahojte baby už som tu dlho na fóre, ale táto vec mi príde taka súkromná, ze radšej anonymne. Takže v skratke, s partnerom sme spolu 15 rokov, zobrati nie sme, mame dieťa. Bývame v jeho byte, ktorý dostal do daru. Takže ja tu nemám nič. OK,s ty som vysporiadana, ani som nikdy nič nežiadala, je to jeho. Dávnejšie som si chcela vziať hypo, mala som veľmi výhodnú ponuku, ze vezmem nejaký byt na hypo, dam ho do prenájmu, nech sa pomaly pomaly pomaly spláca.

vamajka
29. jan 2020

Mudre rozhodnutie

acer11
29. jan 2020

A?

autor
29. jan 2020

Pokračujem, lebo sa mi nedalo ďalej písať, akonáhle som to povedala priateľovi, začal byť nevrly, ci si chcem robiť zadné vrátka, ze mame kde bývať, atď. Nechala som to teda tak, viem, chyba. Išla som na materskú, Stará sa, finančné nám nič nechýba. Teraz sa však naskytla príležitosť jemu kúpiť výhodne byt, tak začal strašne riešiť peniaze, pôžičky, proste je odhodlaný to kúpiť, ked som ju dala tu istú otázku, ze na co, jeho odpoveď, ze ved to ostane malej. Keď som len tak s úsmevom na tvári nahodila, ze hádam napíše polovicu aj na mňa, tak na mňa pozrel, ze ci mi ide iba o peniaze. No nie nejde, ale tak starám sa aj o jeho dieťa, pohodlie, v práci robí fakt dlho a s dieťaťom ani nie je, to doslova, chápem, všetko za niečo. Ja som mala pred materskou a rodičovskou fajn prácu, ale nebudem sa tam moct vrátiť, lebo pracovná doba o 9-18,jednoducho nemal by byt kto s dieťaťom... 🤔 On vraví, že nie je problém, ved nás uživí, za nejakých 1000 eur nám to nestojí (mne teda áno). takže vlastne sme v situácii, kedy sa jemu fajn darí v podnikaní, on si nakupuje blbosti, dosť drahé podľa mňa, tento rok minul 30 000 na veterana, štvorkolku... A ja si tu pripadám ako aupair ja o ktorú je síce postarané, ale vlastne nič nemám a kým mala nevyrastie, ani nič mat nebudem, on sa rozrastá, zarába a ha sledujem, ako sa jeho majetok zveladuhe, ja som tu ako taký chudobný príbuzný, jeho odpoveď, ved malej všetko ostane, on je fakt tak zabedbeny, ze nevidí, v akej som ja situácii, alebo to nechce vidieť, alebo sa mam fakt na všetko vyhaslat, ist do roboty, a nech je teda s malou on?? Táto debata tu už bola, on na to, nie je problém, ale viem, aj ja a j on, že ja nemám šancu priniesť toľko peňazí ako on, tak ze nech nevymyslam,vee on to potiahne... Keď som hovorila o svadbe, keď som bola mladá, chcel on, teraz som už dospela, tak mu hovorím, čo s tou svadbou, vek máme, dieťa tiež, tak už zrazu nie, lebo... Lebo sa hádame, lebo som taka... A keď si bude istý?? Po toľkých rokoch a dieťati?? Fakt začínam mať toho plné zuby, a rozmyslsm, ze nech si vyskúša teda malú on, tým pádom, mu to podnikanie nepôjde tsk ako teraz, to sa jednoducho nedá a ja si pôjdem zarábať teda, lebo on nás neberie ako pár aspkn ja mam ten pocit, čo si o tom myslite??

autor
29. jan 2020

Pritom on my stále vyčíta, ze ja nás neberiem ako pár, a stále rozmyslsm iba ja , čo ja s robotou, ze ved on sa postará, ze viem, že teraz treba byť s malou a ťažko si najdem takú prácu, kde ja budem plne k dispozícii dieťaťu, lebo on beha pi celom Slovensku a nikdy nevie, kedy príde domov.. Neviem, či ste pochopili, čo som tým chcela vypovedať, ale ja už neviem, ako mu otvoriť oči, že buď teda budeme spolu veci riešiť, a nebude si on hanobit pre seba(teda pre malú, podľa jeho slov ), alebo naozaj sa začnem správať ako on a hľadieť si svoju robotu a svoje príjmy, ale mne to zodpovednosť k malej jednoducho nedovolí...

zuzkavladko
29. jan 2020

Sem vsetky konickarky, pre ktore je svadba a manzelstvo len zdrap papiera

zuzkavladko
29. jan 2020

Preco ste tak dlho partnermi a nie manzelmi?

vamajka
29. jan 2020

riesenie svadba a potom nakupovat nehnutelnosti

juliet86
29. jan 2020

hmmm u nas je to tak zs ja mam nehnutelnost. drahy prijem. keby chcel nieco svoje tak ho podporim. ale uprimne. polka by bola moja ci by chcel ci by nechcel. zialbohu. lebo sme zobrati... ale zas byva v mojej nehnutelnosti a vyhodit ho az do pravoplatneho rozhodnutia rozvodu nemozem. lebo sme manzelia. vsetko ma plusy aj minusy no...

katty2012
29. jan 2020

myslim, ze takto to dopadne, ked sa zena neriadi tym, co chce skutocne ona, ale riadi sa len tym, co chce muz. nekupila si byt, aj ked si mala velmi dobru myslienku a plan. teraz si zrejme budes musiet pockat, kym dcerka povyrastie a az potom mozes zacat sledovat aj svoje plany. hladat cestu ako jemu otvorit oci? staci hladat sposob ako ich otvorit sebe

klejkaez
29. jan 2020

@katty2012 súhlasím, muž za ňu nedýcha, ale ona sama za seba.

erikavesela
29. jan 2020

@zuzkavladko ja sice vydata som, ale tvoj komentar nechapem...existuju aj partnerstva, v ktorych sa partneri dohodnu a automaticky je vsetko oboch...

autor
29. jan 2020

Viem, že som blbá 🙂 ale už to nevezmem,je fajn partner, otec, Stará sa, pracovitý, ale toto ako keby mi nedopinalo, a keď som mu o tom aj hovorila, že veď nie sme manzelia, lebo ja som nechcela, OK, nechcela, mala som 24, a keď som to cítila ja, že už by bol aj časť, tak on povedal niečo v zmysle ze ved už to mohlo byt dávno, a ze co teraz vymýšľam... Ach jaj... 🤔

basska_b
29. jan 2020

Uau... toto je naozaj zvláštne správanie. Tak ty byt nemôžeš kúpiť a on môže. Srandu si z teba robí. Už len toto mi zdvihlo tlak, nehovoriac celkovo o usporiadaní financií... ale keď nie ste zobrati, nuž, je to na vašej dohode, ale i manželia sa musia dohodnúť, či oddelené účty, čo ako kto bude platiť ...

autor
29. jan 2020

Peniaze mame oddelené odjakživa, samozrejme s tým že keďže som teraz na rodičovskom tak poviem a on mi da, bez slova, zase vie, že neminam len tak do luftu. On to berie tak ze ved on sa na to narobil, on zarába, tak prečo by to mal napísať na mňa?? V podstate, ved ma pravdu, nie sme manzelia, a zarobil si na to, je to jeho, ale aj tak ma to serie? Mrzí?? Príde mi to, že ja stagnujem, lebo som doma s dieťaťom a on si pekne ďalej žije a hanobi... Nechcem aby to vyznelo , ze ja som mamonarka, nie som, ale naozaj neviem, ci som ozaj ja vadna, alebo on

catherine1989
29. jan 2020

Veľmi zvláštne správanie, tvoj partner síce nehovorí zle, ohľadom toho, že to všetko ostane malej, ale bolo by krajšie, keby hovoril, že to všetko ostane VÁM. Ja osobne by som sa obávala - lebo fakt môže nastať situácia, že si nájde niekoho iného, teba zo svojho bytu vypoklonkuje a ešte aj dcéru bude chcieť do svojej opatery. Nechcem prorokovat, ale jeho správanie je podľa mňa podozrivé

zuzkavladko
30. jan 2020

@erikavesela suhlasim s tebou, ale v tomto pripade to ocividne nefunguje. Keby boli manzelmi tak by sa autorka nad touto situaciou nemusela trapit, lebo by nebolo "jej nehnutelnost alebo jeho nehnutelnost", bolo by to ich spolocne. Ak si o rok pan velkomozny povie, ze sa chce rozist, autorka ostane s holou ritou.... s prepacenim

erikavesela
30. jan 2020

Nie..nie.si vadna, jeho pristup je vadny...ano, on zaraba je to jeho..z jeho pohladu je to mozno spravne, ale ty sa staras aj o jeho dieta...ked uz takto vadne rozmysla, kde mas ty odmenu za tu polovicu jeho vychovy, ktoru neurobi on?...sorry, vadne rozmyslanie, vadna otazka, ale na mieste.. lebo podla jeho rozmyslania, je potom dcera len tvoja...

ruzasipova
30. jan 2020

@zuzkavladko Ja vydata nie som, ale to nam nebranilo vziat nehnutelnost 50:50. Nerozumiem, co to ma s manzelstvom.

zuzkavladko
30. jan 2020

@ruzasipova ale ved ja netvrdim, ze sa to neda aj mimo manzelstva, ale toto ocividne ten pripad nie je! Partner ju vysmial, ze ci jej ide o peniaze, ked chcela byt polovicnou vlastnickou bytu, ved citaj pozorne! Keby boli manzelia, tak borec by nemohol takto "vyskakovat" a polovicka nadobudnutej nehnutelnosti by bola aj jej, bez toho aby sa o to musela prosit!

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkavladko
30. jan 2020

@tanapeta jeeeeeeminecku. Ja pisem o byte, ktory jej partner planuje kupit a neche aby bola spoluvlastnickou a nie o byte, ktory dostal darom. Taka blba zase nie som 😉 Ona mala v minulosti moznost vyhodne kupit a nekupila, lebo tento jej princ ju presvedcil, aby to nerobila. On teraz ide kupit byt, ale ju nechce za spoluvlastnicku, cize on bude mat 2 byty a ona *ovno.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ketrint
30. jan 2020

Podla mna sa pekne vrat do tej svojej dobrej prace (az dieta povyrastie, alebo ked uznas za vhodne), a partner nech potiahne s dietatom ten maly casovy usek kym sa vratis. A ak nie je ochotny sa pricinit casovo, nech zaplati za to, ze to niekto urobi za neho - v tom pripade by som si na tu hodku-hodku a pol nasla strazenie pre dieta, ktore ho vyzdvihne zo skolky a privedie domov, kym sa vratis...

jaskolka
30. jan 2020

Presne o tom to je, že vzťah bez papiera a manželstvo je rozdiel. Ako manželka mas nárok na polovicu všetkeho, aj tej stvorkolky😃. Ako partnerka naozaj "si chudobná príbuzná" nemyslím to ako urážku, to nie, ale nemáš nárok na nič, keby, ste sa rozišli, tak fakt by si nemala, ani kam ísť bývať. . Zrejme vieš, že bola chyba vtedy nekúpit byť, ale už sa to nezmení. Je čudné, že hovorí, že všetko bude len pre malú, akoby teba vôbec nebral do úvahy, bud všetko si ošetriť právne už teraz, ako partneri, alebo sa zobrať. Tiež sa prikláňam ku @catherine1989,ze je to trocha podozrive

jaskolka
30. jan 2020

@erikavesela u autorky asi tak nič dohodnuté nemajú, ak by jemu ruplo v hlave a vyhodí ju jedného dňa na ulicu, tak nema vôbec nijaké právne nároky.

jaskolka
30. jan 2020

@ruzasipova veď práve o tom to je, že on ju za spolumajiteľku nechcel, tak logicky sa obáva, či raz neskončí na ulici.

martinka150
30. jan 2020

preco by mal na teba napisat polku bytu, ked si ho chce kupit on sam? mala si si kupit svoj byt, ked si mala moznost. ked si bola hlupa vtedy, hold smola

martinka150
30. jan 2020

@zuzkavladko to nie je chyba jej princa ze si nekupila byt. to je chyba vyslovene len jej. predpokladam, ze jej noz nepodrzal pod krkom a urcite je svojpravna osoba. Takze ano, ona si za to moze sama