Ktorému dať šancu?

cynthia19
24. jan 2022

Čaute baby,prosím vás napíšte mi nejaky váš názor ,alebo podobnu skúsenosť. Taká vec spoznala som 2 skvelých mužov ..som slobodná mamička po ťažkom období..potrat nevera a odchod partnera preplakane noci..poštastilo sa mi 🥰ale keďže som zažila partnera ktorý nemal záujem na naše dieťatko a choval sa zle tak už vyberám dosť ..nie ,že by som bola nejaká pipka, ale chcem aby bol s nami človek čo bude ľúbiť aj jeho nie len mňa. Tak prvý muž tak ho nazvem😃aby ste sa v tom nestratili..prvý už dieťatko ma tiež chlapčeka no jeho žena si našla iného..vie už ako s deťmi je milý, pozorný 🙂ale samozrejme ako každý má aj nejaké mínusy, ale je ich máličko..ide o to že tento sa na maličkeho pýta aj počas dňa čo robí ako sa drobček ma ..ak mu pošlem jeho fotku krásne na nho reaguje🙂len ja necítim k nemu až také silné niečo..ale mám ho rada získava si ma cez malého dosť..ten druhý je tiež milý, pozorný, ale detičky nemá nemá skúsenosť ani nič..kecali sme aj o tom ,že trochu sa bojí, že či by bol dobrý otec ,lebo nemá skúsenosť, ale ja stále poviem, že sa učím ešte aj ja iba som prvorodička 🙂.. no ale keď mu pošlem fotku nereaguje naňho ani ..stále či môžem volať ja že som s malým tak keď zaspí a on a to bude kedy ? A také no viete..ku tomu viac cítim niečo aj viac mňa priťahuje, ale bojím sa ,že čo z toho keď takto reaguje možno by sa to zmenilo ,ale neviem ..obcas povie ,že aj on bude chcieť mať deti a že svoju princeznú ale tak si poviem príde princezná čo môj malý princ potom ? Povie sem tam, že môj malý zlatý, ale skôr je to také zriedkave..ten prvý ten sa pýta stále vážne..baby neviem čo robiť..ci radsej dať šancu tomu prvému ,alebo druhému ,že možno by si našiel cestu k nemu.

kate211
24. jan 2022

@cynthia19 To mas cas takto posielat fotky a volat dvom roznym chlapom a takto precizne to vyhodnocovat? Vsak povedz obom, ze mas moznost si vybrat mezi dvoma. Uvidis ako zareaguju. Pises tak, akoby na prvom mieste mal partner byt nahradnym otcom tvojho dietata a az potom tvoj partner. Kde je biologicky otec? Ten nema ziadny zaujem?

vaelasrazs
24. jan 2022

@cynthia19 určite to neunáhli, výber partnera je naozaj dôležitý. Ja osobne ak by som cítila niečo viac k tomu druhému, by som mu navrhla výlet. Ja, malý a on a sledovala jeho reakcie v realite. Netlačila na pílu a dala čas kým sa aj malý aj on lepšie spoznajú, vytvorila podmienky aby mohli, keďže prvý muž s deťmi skúsenosť má tak očividne to nepotrebuje

arriana29
24. jan 2022

Ty sa stretávas akoze z oboma a z oboma osobitne riešiš či by si vedeli prisvojiť už tvoje prvé dieťa a poprípade si založiť rodinu s tebou ? Z týchto ani jedného k jednému necítis nič a k druhému ťa to ťahá podľa mňa lebo necíti on nič k tebe. A pritom druhom by si o pár mesiacov zakladala diskusiu mám dve malé deti ale muž na mňa aj na ne kašle. Nesil to. Keď nájdeš toho pravého budeš to vedieť a nebudeš musieť robiť takéto výberové konanie.

heleninamama
24. jan 2022

Ani jedného. Prvého ani nechceš, chceš len otca pre dieťa a on už svoje má, Tvoje ho nezaujíma. Navyše, preverila by som si, ako to bolo s tým jeho rozchodom. Dobrého chlapa žena len tak neopustí.
Druhého chceš, aké on zas nemá záujem o Tvoje dieťa. Tak tu nemáš čo riešiť.
Čo tak byť chvíľu sama a venovať sa dieťaťu? Lebo takýmto tempom a prístupom budeš onedlho slobodná mamička s dvomi deťmi.

markaterka
24. jan 2022

@cynthia19 toho tretieho (ktorý na teba ešte len čaká), z týchto ani jedného.

pribinak
24. jan 2022

Prestaň tým chlapom posielať fotky tvojho dieťaťa.
Môže ti písať neviem aké sladké reči a taraninky, podstatne sú činy
Ty toho prvého asi ani nelubis, skôr lubis svoju predstavu dobrého otca
Ale vieš, inerakcia medzi dieťaťom a ním môže byt úplne iná
Ten druhy, čo chceš, čo ti má písať na foto dieťaťa? Však pre neho je to cudzie dieťa

anita6666
24. jan 2022

Oblej si hlavu ladovou vodou a venuj sa radšej dieťaťu. Už včera bolo neskoro.

breznica
24. jan 2022

Všetky čo tu píšete múdrosti- akože keď má dieťa,na ktoré vlastný otec serie má byť sama len s dieťaťom až do jeho maturity? Teda vy ste prajné,fakt Slovensko 👏
Autorka,na druhého kašli,z toho "otec" pre tvoje dieťa nebude,bola som v podobnej situácii a teraz sa smejem na tom aká som bola sprostá.skus sa stretávať s tým čo už má dieťa,ale tak že všetci štyria a uvidíš, či by ste tak vedeli fungovať, všetci spolu,nie či chceš s dotyčným trtkať

cynthia19
autor
24. jan 2022

Fuh tak vidím, že veľa žien tu na mňa doslova vybehlo..niesom zlá matka starám sa hrám sa venujem sa ..islo vlastne len o to ,že som po tom všetkom chcela byť šťastná a mať konečne rodinu aby aj malý mal otca a ja dobrého partnera ..keď vidím moju kamarátku ktorá ma 10 ročného chlapčeka a ten keď videl na ihrisku ako sa otec hraje s deťmi a spýtal sa jej kedy sa bude on takto hrať s ockom tak som chcela predísť tomu ..aby sme mali rodinu. Nešlo tam o žiadnu vypočítavosť z mojej strany ani nič podobné len vybrať dobre aj pre malého nie len pre mňa..

ivkazba
24. jan 2022

@breznica nikto jej tu nepíše, že má ostať s dieťaťom sama. Ale stretávať sa naraz z 2 chlapmi nie je v poriadku, bez ohľadu na to, či má alebo nemá dieťa. A ani posielať fotky dieťaťa relatívne cudzím chlapom nie je okej, to teda ani náhodou.

cynthia19
autor
24. jan 2022

@breznica áno tak presne o to mi šlo nemôžem za to ,že jeho vlastný otec uprednostnil inú ženu rada by som mala kompletnú rodinku 🙂tak všetci štyria to je skvelý nápad 🙂👍ďakujem..a ano ohľadom toho druhého asi by som sa len popalila nieje to zrejme muž na rodinný život už🙂

kate211
24. jan 2022

@cynthia19 Ty strasne tuzis vybrat spravneho ocka pre syna. On ocka uz ale ma. Mozno debila, ale ma. Ziadneho ineho ocka neprinutis ani si ho nevysnivas. Ten nahradny ocko musi sam chciet a citit to tak, ze bude nahradny ocko cudziemu dietatu.

cynthia19
autor
24. jan 2022

@ivkazba nestretávam sa naraz ani nikomu nič z nich dvoch neslubujem 🙂majú záujem oni obidvaja .. niesom prelietava ani nič podobné.. len uvažujem, že by som jednému predsa z nich dvoch šancu dala..fotka bola poslana len na základe toho čo robím tak ,že sa hráme nebombardujem ich fotkami😃

panelacikova
24. jan 2022

@cynthia19 ja osobne by som preferovala toho "druhého". od toho prvého mi to príde až príliš sladkasté... pričom ten druhý v konečnom dôsledku, ak ťa bude mať naozaj rád, bude akceptovať aj syna, aj ti bude pomáhať, keď budeš potrebovať. to neznamená, že nahradí otca, to ani nie je jeho povinnosť. len dobrá vôľa. alebo sa potom na to vykašli, daj tomu čas a v živote ešte na niekoho natrafíš 🙂

sense
24. jan 2022

Ani jedného,.... Pretože v prvom vidíš len otca pre dieťa hoci to dieťa otca ma. A druhy nemá záujem o dieťa. Načo sa hnať zo vzťahu do vzťahu len aby si mala splnený sen o kompletnej rodine?

mamina0078
24. jan 2022

S takym pritupom ani jedneho. Ako pises, si po tazkom obdobi a cely tvoj pribeh s oboma muzmi je na urovni nejakej nevyspelej zeny, ktora ani sama nevie, co od zivota chce. Najprv sa daj dokopy a az ked budes spokojna sama so sebou a vnutorne vyrovnana potom hladaj muza. P.S. muz vacsinou chce ist do vztahu so zenou nie jej dietatom takze sa ani necudujem ze nereaguje nadsene na fotky dietata. Ani ja na jeho mieste by som nevedela, co nato povedat alebo napisat.

ivkazba
24. jan 2022

@cynthia19 je v poriadku, že chceš partnera a aj niekoho, kto bude mať rád malého a malý jeho. Ale v tomto prípade súhlasím so ženami, ktoré píšu, že ani jedného. Ak si popri jednom začala riešiť aj druhého, to znamená, že niekde na pozadí ani jeden nie je pre teba. Počkaj si na niekoho, popri kom nebudeš musieť riešiť aj iného chlapa. A hlavne neposielaj cudzím ľuďom fotky svojho dieťaťa. Nepíšem, že ich bombarduješ, ale cudziemu človeku by som neposlala ani len jedinú fotku dieťaťa.

cynthia19
autor
24. jan 2022

@kate211 ano rozumiem🙂 ...ja len sa snažím vybrať tak aby som neľutovala, že videla som náznaky a napríklad, že by nemal vzťah žiaden..ze by ho doslova ignoroval úplne a tak ..z jeho pravého otca je bohužiaľ už narkoman a alkoholik tak som chcela vybrať niekoho čo ho príjme.

ivkazba
24. jan 2022

@mamina0078 presne si to vystihla, najprv treba byť vyrovnaná sama v sebe, aaž potom riešiť nové vzťahy. A tu tá vyrovnanosť evidentne nie je. Tu je silná túžba silou mocou mať niekoho a hlavne mať náhradného tatinka a to je úplne zle.

nyusika
24. jan 2022

mna by zaujimalo, naco v podstate cudzim muzom posiela fotky dietata.
hladas partnera pre seba, alebo otca pre dieta ?

marcellka32
24. jan 2022

Ale ty robíš doslova výberové konanie ako náhrada za otca..ani jedného, nauč sa žiť sama so synom a keď príde ten pravý, nebudeš musieť rozmýšľat a rozhodovat sa

dadis
24. jan 2022

Mne je ten prvy podozrivy. Je to neprirodzene sa takto zaujimat o cudzie dieta. Asi vie, ze to je sposob, akym si ta ziska. Druhy neviem posudit, minimalne je ten jeho pristup normalnejsi, ferovejsi, nehra sa na otca roka. Ani ja si neviem predstavit, aka by som bola matka pre cudzie deti. A musela by som spoznat aj to konkretne dieta, aby som vedela povedat nieco k tomu konkretnejsie. Mne niektore deti jednoducho nesadnu.

habibim
24. jan 2022

@cynthia19 moja stará mama (neboha), ostala vdova s 5 malými deťmi, najmladšie malo 3mesiace...mala 3 bohatých napadnikov, každému jednému povedala, že ak ju chce, nech ide najprv do domu a porozpráva sa s jej deťmi, mmnech sa s nimi zahrá, nech ich počúva.. Ona chlapa nepotrebuje, ona potrebuje manžela, čo bude vedieť nie len okolo nej, ale aj okolo deti, lebo predsa kvôli chlapovi sa svojich detí nevzdá... Oni to pochopili... Ani jeden chlap, a keď ten prvý sa tak možno činí, nebude tvoje dieťa milovať tak, ako svoje.. Môže sa o to pokúsiť, môže sa snažiť, ale...
Chcem tým povedať, žeby si si mala dat čas... Aj keď ja viem, nám ženám chyba mužské objatie atď, ale predsa... Najprv sa venuj malému a potom možno... A vyhodiť si z kopytka vieš aj bez vztahu😉
To je môj názor, nie ze ma tu niekto ukamenuje

yoxinka
24. jan 2022

@cynthia19
Ty to veľmi hrotíš. To, že ti chlap napíše ťuťumuťu na fotku dieťaťa, neznamená nič. Pokojne môže o pár rokov preferovať svoje dieťa a tvoje úplne zanedbávať. Toho druhého môžeš tými fotkami pokojne otravovať. Ty robíš výberové konanie na otca dieťaťa, ale tak to nefunguje. Asi si mladučká a nevieš tieto veci ešte celkom zhodnotiť. Ale najdôležitejší pre rodinu je PARTNERSKÝ vzťah. Chlap ťa musí ľúbiť, vážiť si ťa, rešpektovať a keď toto bude, prijíme aj tvoje dieťa. Opačne to nikdy nebude fungovať.

dadulamamula
24. jan 2022

@cynthia19 toto teda nie je najlepší spôsob.. Skôr si myslím, že ani u jedného sa ti to nevydari ako chceš ty. Nevieš sa rozhodnúť teraz, pri prvej spoločnej hádke môžeš olutovať. Osobne si sa stretla s oboma? Alebo sa zoznamujes cez fotky? Teda už len to ze posielaš fokty svojho dietata cudzím je divne.. Alebo vôbec flirotvat tejto s oboma a mat ich rada oboch. Sama nevieš čo chceš.

Žiadny cudzí chlap nenahradí otca tvojmu synovi. To si zapamätaj.

cynthia19
autor
24. jan 2022

@nyusika písala som ,že nič nič a zrazu počas dňa pošlem fotku dieťaťa? Jasné som sa tu vyjadrila ,že bolo to len preto ,že sa pýtal čo robím tak som poslala fotku ako sa hráme nebombardujem fotkami . Tak by som poprosila nerobiť tu zo mňa nejakú šialenu ženu ktorá sa snaží nanutit dieťa fotkami..islo len o to ,že by som dala šancu jednému z nich či by to nevyšlo...nic viac

nyusika
24. jan 2022

@cynthia19 my tu nemame vestecke gule, odkial mame vediet, ci ti to vyjde, alebo nie ?

prvy ta absolutne nepritahuje, na druhom ti zase vadi, ze sa nehra na otca.
tak snad je jasne, ze ani jeden z ich ti uz teraz nevyhovuje

dadis
24. jan 2022

@cynthia19 Kludne si daj cas na vyber partnera. Pokojne si tychto dvoch vyber jedneho, pri ktorom to srdce silnejsie bije a neries zatial dieta. Druheho chlapa netahaj za nos. A zoznamovanie s dietatom si nechaj az o par mesiacov, ani fotky neposielaj. Len randi a zistuj, ci je pre teba vhodny ako partner. Ak bude, tak potom mozes pomaly zistovat, ci je aj pre rodinu vhodny. Ak nie, tak ta to zalaskovanie asi opusti samo. Najma, Pozor na antikoncepciu. Mas pekne vela casu na to, aby si si spravneho partner vybrala. Randi, skumaj, skusaj. Nemusis sa vydat do roka a do dna. Mysli na to, ze aj cesta je ciel. Uzivaj si zivot. Otca uz dietatu lepsieho nevyberies, uz jedneho ma. Ty si najdi partnera, ktory bude dobry a vztah s tvojim dietatom bude ok. To budes citit, neboj.

liljana
24. jan 2022

1. Zameraj sa viac na to, ake chyby si spravila pri prvom partnerovi, aby si ich neurobila znova
2. Vyberaj partnera pre seba, nie ocka pre svoje dieta. Nic nezaruci, ze jeho zaujem o tvoje dieta pretrva aj po roku spolocneho zivota. Novy partner by mal vseobecne mat rad deti, dobre s nim vychadzat, obcas pomoct. Necakaj, ze sa do neho podla fotiek zalubi a nahradi mu otca.

breznica
24. jan 2022

@ivkazba a ako si má inak vybrať? Podľa mňa na to ide dobre a píšem to preto, že som bola v rovnakej situácii a robila som to tak, že som sa upriamila len na jedného a stratila dva roky.neviem akým právom ju tu idú posudzovať a odsudzovať s koľkými sa stretáva,pritom sú tu denne témy ako má žena manžela,deti a v robote si začala s kolegom a podobne