Krstní rodičia môjho bábätka ma ponížili, lebo som bábätku kúpila použité veci

4. mar 2021

Ahojte baby chcem sa vás spýtať či som ja nenormálna alebo krstný rodičia som prvorodička momentálne 31 týždeň čakáme dievčatko veci som dostala od mojej známej ktorá ma tiež dievčatko ale už väčšie dali mi vecí plný mech tak som sa veľmi potešila že nebudem musieť tých veci toľko kupovať ale krstný rodičia keď prišli tak začali mi nadávať nech to okamžite všetko vyhodim že nemyslím vážne že chcem dať dieťaťu veci po niekom že to musia byt všetky nové. Potom keď zistili že kočík budem mat po sestre ale ten som od nej odkúpila nakoľko je úplne nový krásny bez jedného škrabanca tak ma tak ponížili že prvé dieťa a idem toto robiť že staré veci, malá ma aj nové veci kupované vlastne všetko ma nové okrem toho kočíka a tých vecí.. cítim sa úplne ponížená nakoľko to hovorili na priatelovej oslave kde boli naši známy aj rodina.. myslite si že je to normálne ?

maria39
4. mar 2021

totoje uplna blbost co pisem ..co ti krsni za sprostosti radia ...ved je ti jedno ake oblecenie mas hlavne aby vsetkodobre dopadloa narodilo sa zdrave babetko toto je prvorade a nie dajeke obnosene oblecenie ..dlho to nosit nebude babo rychlo rastie

iritka
4. mar 2021

tak nech vsetko kupia oni nove ked tak machruju, ja som mala tiez kopec veci pri prvej dcerke po sestrinych detoch a vyuzijem aj teraz pri druhom, aj kocik som nekupovala novy a zijeme...

abdn16
4. mar 2021

naco sa ludia do tohto staraju... este mas cas zmenit krstnych rodicov

jenny257
4. mar 2021

take veci nikomu nevraviet a vybavene ... castokrat aj surodenci po sebe dedia a co ? nevidim v tom ziadny problem

teleskop
4. mar 2021

Lutujem ze toto budu tvoji krstni rodicia, budes mat peklo

littlebubble
4. mar 2021

Normálne? Ja by som sa s nimi už ani nerozprávala.Keď majú dieťa tak to musí byť dobré rozmaznané decko.Ako keby dieťaťu záležalo aké veci má na sebe 🤦.

Tiež by som nekupovala všetko nové.Tie veci poslúžia maximálne na rok.Je pekné od kamarátky, že ti tak pomohla.

natalienka12
4. mar 2021

To ti toto povedali tvoji krstní rodičia alebo budúci krstní rodičia bábätka? Je to úplný nezmysel, že dieťa musí mať všetko nové. Podstatné je, aby bolo dieťa zdravé a veci, ktoré si dostala si operieš a isto sú ako nové, veď dieťa ich má na sebe max. 2-3x a už mu je všetko malé. Nechápem tento snobizmus.

lenkakravcova
4. mar 2021

Náhodou si Eko friendly, môžeš byť na to pyšná.
Ja som tiež mala kopu veci od iných, dokonca niektoré mam pre dcéru a syna ešte po sebe a svojich sestrách 😀 (napr fusák z ovčej vlny ma vyše 25r a slúži výborne).
Takých ľudí by som si asi za krstných nevolila. Budeš mať s nimi zbytočne nervy pri každej možnej príležitosti.

dskjhfdlkdjhl
4. mar 2021

Netreba kazdemu rozpravat vsetko a budes mat svaty pokojicek😉

taga
4. mar 2021

Tak a po takych reciach by som tychto ludi nikdy nevybrala za krstnych rodicov pre svoje dieta. Krstni rodicia maju pomahat vychovavat dieta vo viere v Boha a mali by mat uplne ine hodnoty a sposoby, ako pises ty.
A ano, je uplne bezne aj pre prvorodene dieta mat veci zdedene, je to len a len na tebe. Nie je na tom absolutne nic zle!

nistika
4. mar 2021

vsetko zle je na nieco dobre....niesom zastancom ld ale ak by si ho dodrziavala, nemusis toto riesit...a teraz k veci nech si trhnu vsetkymi nohami.

simca06022011
4. mar 2021

takych krsnych co maju taketo potreby ta ponizovat, by som kopla do .. vies kde :D najdi si inych, a nic zle nerobis.. a nemusis im ani vysvetlovat co z kade mate. ja by som ich vysvetlila, ze som si vybrala inych krsnych rodicov :D ale to je zase uz na vasich pomeroch v rodine.

hettinka
4. mar 2021

Po prvé, na oslave??? To koľko vás tam bolo počas lockdownu? Prečo si šla tehotna medzi toľkých ľudí? Omrzelo ta voľačo?

Po druhé, este krstní rodičia nie sú a po tomto by u mna ani neboli. Je to tvoja vec, vo decku oblecies a v com ho budeš voziť.

Po tretie, riešiš hlúposti s ľudmi, ktorí do toho nemajú co hovoriť. Ak sa im nepáči, zotreli by som ich, že veď nech budúcemu krstniatku kupia...

cimage
4. mar 2021

Mam 2 deti a 90%veci co kedy mali na sebe neboli nove. Ja im kupujem tu na koniku a su to pekne skoro nenosene veci. Netreba kupovat nove veci, je velmi vela veci co este posluzia. Deti rastu velmi rychlo, nestihnu to vynosit a znicit, hlavne tie malinke. My mame kopec veci co dostali a na sebe ani nemali, lebo z toho vyrastli.
Ja sa vzdy potesim ak nam niekto posunie veci a ja potom tiez posuvam veci dalej ked to deti vyrastu. Teraz sa kamosom narodila dcerka, tak sme im zobrali za mega krabicu veci po nasej a velmi sa potesili.
Nemusis mat z toho hlavu v smutku. Kazdy nech sa stara o svoj zivot.

c_est_la_vie
4. mar 2021

Ja som sa skoro urážala keď mi niekto ponúkol niečo staršie pre dieťa, si pamätám že som sa rozplakala keď mi mama priniesla veci čo sesternica posunula ( trochu i hormóny zapracovali), že my na to nie sme odkázaní.

No a potom som pochopila. Za 3 mesiace sme vymenili 5 veľkostí oblečenia, zo všetkého bolo treba 10 ks ( niekedy som 4x denne prezliekala prekakane) +min 3-4 pyzamka a aspoň dva pekné outfity lekárovi.

Väčšinu tich vecí mal náš syn na sebe raz- dva. Kopec vecí bol problém zohnať ( košieľky a mikinky 56) . Tak som pekne poprosila mamu či tie veci nevytiahne. Ozaj dať 20 e za komplet čo stihne mať raz na sebe je šialené. Väčšina vecí čo som kúpila je skoro úplne nová, kopec nestihol mať ani na sebe. A keď už nie je škoda peňazí, tak životného prostredia. Takže tiež budem kopec vecí posúvať a už mi nevadí mať niečo po niekom, lebo bábo do pol roka to nestihne zničiť. Lepšie za mňa kúpiť pár kvalitných kúskov a doplniť kvalitnými po niekom, ako kupovať 2 eurové pyžamá zo sinsay čo sa po2 praniach roztrhnú.

Inak majú oni deti? Možno tiež ešte pochopia.

danieli
4. mar 2021

Seba ponizili pred vsetkymi, nie teba, musia byt krstnymi? Za mna by neboli...vzdy sa vecicky recyklovali v rodine aj znamych, na toto mozes byt iba hrda

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lesana25
4. mar 2021

Normálne nie je, že sa vôbec pýtaš, či je to normálne. Snáď si vieš obhájiť svoj názor.
Rovnako nie je normálne teraz robiť oslavy. Potom nenadávajte, keď vám zakážu vôbec nejaké krstiny robiť.

zuzicka256
4. mar 2021

Uz by neboli krstni rodicia 🤗🖕

lubka73
4. mar 2021

jedine nad cim by som rozmyslala je ze ich vymenim, ale nie vecicky ale krstnych rodicov

nikpa
4. mar 2021

Takýchto ľudí by som si držala od seba a vôbec by som z nich nerobila krstnych rodičov mojej dcéry, na taketo podrazy od nich sa môžeš pripraviť častejšie. Neviem co za priority majú ale uz len spôsob kde a ako ti to dali najavo bolo od nich nepekne a podla mňa práve o to im išlo aby ta ponizili.

martina1201
4. mar 2021

Ahoj, neviem či sú to krstnu rodičia už rodičmi, ale to ako reagovali normálne nie je. Na tvojom mieste by som im s kľudom angličanka povedala, že kupovať všetku výbavičku novú keď máš možnosť dostať takmer nové veci po iných je zbytočne vyhadzovanie peňazí, ktore môžeš využiť aj lepšie pre to bábätko. Dieťatko veľmi rýchlo rastie, takže ani tie nové veci nebudú veľmi opotrebované a potom ich akože máš vyhodiť? Lebo druhému dať je hanba? A čo sa týka kočíka, ak je takmer nový a páči sa ti tak ho máj. Ak oni neplánujú ako krstnu rodičia nakúpiť všetku výbavičku novú tak nech sa nestarajú do teba a toho čo a kde kupuješ. Navyše ak by všetci takto uvažovali že len nové veci, tak by sme sa na túto zem už nezmestili, alebo utopilo v odpade. Na tvojom mieste by som prehodnotila či ich za krstnych chceš. Ak majú do teba takto džubať za všetko čo sa týka dieťaťa tak si to radšej rozmyslite aj s priateľom. Lebo dobrých krstnych rodičov nerobí kritizované ale pomáhanie s výchovou a opora pre rodičov, že keby sa im niečo stalo bude o dieťa dobre postarané.

cacianka
4. mar 2021

Moj ty nerv ! To co su za ....pip.
im nic nehovori recyklovanie, využitie, šetrenie € aj prirody ?! A čo do riti ich je do toho ! Ved si svoje dieta neoblecies do hnoja. Aj u nas kolovalo všetko. Plienky kosielky dupacky svetriky ,hadam do veku 10rokov.na bežné nosenie, ved deti sa oslintaju ogrckaju okakaju, treba menit, pritom mesiac ledva vydrzi, potom 2-3 a uz vyrastie.kazdy si dokupil iba ňuňuňu vecicky a fakt potrebné.
Ak su to tvoji tak by som im jednou vetou vysvetlila ze konas s rozumom.
Ak by to mali byt krsni dieťaťu tak sa podakujem a pošlem ich doprec a vyberiem normalnejsich.
Ich blbe reči nepotrebujem počúvať do svadby dieťaťa, lebo by sa montovali na vsetky meniny narodeniny vianoce v.noc, a sviatosti.furt.
Ja vo svojom veku keby toto počujem, tak ich zdrbem pred vsetkymi hosťami a zastanem sa ťa.

katkami123
4. mar 2021

Zmenila by som krstných rodičov a ich by som sa otvorene pred vsetkymi opýtala, či ti to oni všetko kúpia, keď sa tak starajú a že je to tvoje dieťa a nie ich, tak nech sa laskavo starajú o svoje deti. Ty sa tiež nestaras do toho, co nosia oni a ako sa obliekajú oni. Aby si sa bála čosi povedať ešte pred nimi asi, aby sa nenavazali. Tam ich treba hneď na začiatku poriadne uzemniť, nech vedia kde sú hranice. Ale takí, ktorí sa ti do takýchto veci starajú sa asi budú starať di všetkého, to sú take povahy. Nechcela by som ich za krstných.

ab727
4. mar 2021

Teda ja som žasla...nepočúvaj hlúposti,moja dcéra mala kopu vecí po iných deťoch,nemusí mať všetko nové,ja som ani kočiar nekupovala nový a dokonca ani teraz nekupujem nový...veď v dnešnej dobe pri tých cenách je to neskutočná pomoc...

nelca0510
4. mar 2021

My sme pre dcéru kúpili kočík po 1 dieťati, potom sme si kúpili sportiak nový. Veľkú časť veciciek sme dostali od kolegyne, samozrejme, sme kúpili aj svoje. Niekto sice utrusil pár poznámok, ale keď som sama videla, ako dcérka rýchlo rastie, tak som vedela, že sme sa dobre rozhodli🙂

dazdovka
4. mar 2021

Wau, to sú kreteni, no ja nemám.slov normálne. Vieš si predstaviť čo to bude, keď ich deťom budete naoplatku krstnými vy? Vylúčila by som ich zo svojho života, úplní humusaci nekulturni, vyrábať odpad, plytvať, podporovať vykorisťovanie zamestnancov v odevnej výrobe, toto je čistý a brutálny kretenizmus, čo oni predviedli

nykkushka
4. mar 2021

Ja som tiež prvorodicka a všetko sme kupovali z bazáru - kočík, hupacie /vibračné kresielko, postieľku, teraz športový kočík, pravidelne na MK kupujem oblečenie, dostala som od kamarátky tiež plný mech oblečenia a vôbec sa necítim trápne, zúfalo a zle. Ušetrili sme neskutočne veľa peňazí a úprimne, načo je dieťaťu kočík za 700-1000e, tak isto sa oplieska ako ten z bazáru,malinke deti si take veci neuvedomujú a aj oblečenie, no naco súpravu za 30e ked to tak isto pre💩💩💩 a 🤮🤢. Jedine co sme kupovali nove je monitor dychu a teraz autosedacka.
Takže takých krstných rodičov by som poslala kade tade a vôbec by som nediskutovala s nimi. Je to vaša vec, pokiaľ je to oblečenie čisté nema diery..
Ľudia su neskutočne materiálne založení a hlavne zbytočnosti kupujú 🤦‍♀️🤷‍♀️

katkami123
4. mar 2021

Vidíš, ja by som bola aká rada, keby ni niekto len tak daroval vecicky, aj keby obnosené... a oni idu nosom ešte ohŕňať a urobiť toto na oslave a pred vsetkymi - chceli ťa ponížiť.

lasina
4. mar 2021

To už fakt ľudia nemajú čo riešiť, ale takéto hovadiny? Až sa mi rozum zastavuje...už by neboli krstni ...svet by bol hneď krajší keby sa ľudia starali o seba🤦🤦