Krst dvojročného

jana001
27. máj 2012

Prosím Vás poraďte mi farára, ktorý by bol ochotný pokrstiť nášho Alexa. Máme problém v tom, že som rozvedená, s mojim ex sme boli sobášený v kostole. S partnerom nie sme zosobášený, ale Alex má jeho priezvisko. Alexa nám nechcú nikde pokrstiť. Poraďte mi. Ďakujem

tomika
27. máj 2012

Ved zato dieťa nemože.Keždy normálny farár ho pokrsti.

xenicka13
27. máj 2012

veru na slovensku by ho kazdy normalny knaz pokrstil

luciferkax
27. máj 2012

Príd na východ, tu ti ho náš farár pokrstí, bez problémmov :D dieťa predsa nemôže za to, že jeho rodičia žijú "v hriechu" 😉 😉 😉

mucher
27. máj 2012

Každý kňaz má iné pravidlá, jeden pokrstí-iný nie. To je tá "CIRKEV" a jej pravidlá. Všetci sú si rovní a niektorý rovnejší 😀
Veď je to dieťa a ono nemôže ovplyvniť či sa maminka rozviedla alebo nie-to ide mimo neho. Kde je odkaz Ježiša: "Nechajte maličkých prísť ku mne" ??? Držím vám prsty, aby sa vám podarilo nájsť takého, kt. pokrstí. 🙂

katren
27. máj 2012

@tomika
@xenicka13 nemôžu pokrstiť, mamka je rozvedená civilne nie kresťansky...takže podľa toho žije "v hriechu" s partnerom....
@jana001 aj k nám môžeš prist.....za E tu spraví farár hocičo 😀

lenka311
27. máj 2012

U nás Ti ho tiež pokrstia.. Záleží od farára - lebo niektorý sa stavajú k tomu tak, že dieťa za to nemôže a stačí keď sa zaručia jeho krstný rodičia, ktorý žijú ako sa povie po kresťansky "na poriadku" /sobáš v kostole/, že ho budú vychovávať v kresťanských hodnotách. Lebo Ty vlastne žiješ v hriechu. Stále Ti platí sobáš v kostole. Máš sa vrátiť k manželovi 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Alebo počkaj kým dieťa dorastie, no a potom sa rozhodne a dá si spraviť krst /prípadne prijímanie, birmovku/ samo...

tomika
27. máj 2012

@katren ale to nemá nič spoločné s dieťaťom.Aj ja som rozvedená,a druhé dieta mi pokrstili,a aj tretie pokrstia.Aj dcéra mala 1sveté prijmanie.Iba ja nemožem chodit na spoved,a sv.prijmanie.Ale do kostala možem chodiť..

xenicka13
27. máj 2012

@katren presne ako pise tomika

jana001
autor
27. máj 2012

ďakujem za Vaše príspevky, viem, že žijem v hriechu, sme kresťania, aj moja dcéra má 1. sväté prijímanie a Alexa chcem pokrstiť.
tomika @katren keď prídem na Sk určite sa ozvem, ďakujem

mummy01
27. máj 2012

@jana001 urcite Ti ho na SK pokrstia.My sme krstili synovcov,ich rodicia neboli zosobaseny a tatino este ani rozvedeny ale farar nemal najmensi problem.Tiez ziju v zahranici ale krstit prisli tu...

jana001
autor
28. máj 2012

@mummy01 a kde to bolo? lebo v Ba máme problém, boli sme v 5 tich kostoloch, že treba napísať biskupovi a požiadať o výnimku a vždy je problém, lebo nikdy v Ba nie sme tak dlho

lauricka
28. máj 2012

@jana001 ahoj, ci su rodicia sobaseni v kostole alebo na urade, rozvedeni a ja neviem, co este, nic z toho nie je podstatne pre krst dietata. Pre krst dietata je podstatne, ze aspon jeden z rodicov s tym suhlasi a ze je niekto, kto sa zaruci, ze bude dieta vychovavane vo viere. V takomto pripade tuto ulohu prebera krstny rodic, ktory splna vsetky podmienky a ten je dolezity. Ak mas takeho krstneho, moze krst vybavit vo farnosti, kam patri on-ona a vtedy nie je dolezite, odkial ste vy. Urcite su knazi, ktori su normalni a dieta ti pokrstia, len sa nevzdavajte, ak to uprimne chcete.

gonka
28. máj 2012

to fakt záleží len od kňaza. V jednej farnosti vám s tým robí problém - až máte totálnu nechuť k cirkvi, v druhej je kňaz ústretový a bez problémov vám ho pokrstí, a nevypytuje s
a ani na rodinné pomery.

jana001
autor
28. máj 2012

@gonka a kde? napíšeš mi konkrétne?
ďakujem

gonka
15. jún 2012

napríklad v Piešťanoch, farnosť sv.Stefana /nazýva sa to aj Horný kostol, alebo v starých PN/ treba ísť za dekanom, povedať čo a ako, a myslím, že je ústretový.