Kríza v manželstve

lagatta
3. jan 2017

Ahoj. Nie som velmi stastna z toho co idem napisat. S manzelom sme spolu 3 a pol roka. Mame nadhernu 1,5 rocnu dcerku. Zijeme v zahranici, daleko od mojej a aj od manzelovej rodiny. Mame dobry vztah s manzelom, teda mali sme...zijeme daleko od vsetkych, dieta si vyzaduje pozornost a medzi nami uz chyba iskra. Nevysli sme si von ani neviem ako dlho vlastne uz asi 2 roky nikde. Rozpravame sa, to ano, ale mame krizu. Milujeme sa raz za mesiac ak vobec, manzel je vacsinou unaveny a tak o 22 vacsinou zaspi pred tv. Zacali sme sa casto hadat. Dnes hadka vyvrcholila az do toho, ze som zial manzelovi dala facku. Co ma mrzi, ale v danej situacii som sa nevedela ovladnut. Som na pokraji zufalstva. Nemam v zahranici nikoho, ani kamaratky. Rozmyslali sme prestahovat sa blizsie k mojej rodine, ale tam ma manzel problem najst si pracu. O chvilu nam konci najomna zmluva a my ani nevieme co robit. Sme na pokraji nervoveho a aj vztahoveho zrutenia sa. Ako sa to vsetko da zachranit? Prosim piste mi k teme. Nemam chut sa hadat. Nejdem na nikoho nadavat. Hovorim o svojom probleme, ktory sa nabaluje a nevieme ho riesit 😞

emilia25
3. jan 2017

No v prvom rade hladat novy podnajom alebo sa dohodnut o predlzneni a ked toto poriesite trosku sa vsetko utrasie.a potom odporucam aspon tebe ked si doma zajednat si letenku a aspon na tyzden zajst domov za rodicmi a ak to neni mozne tak aspon kupit letenku niekomu z rodiny kto pomoze s babatkom a budete mat cas aj na seba.moja sestrenica to tiez tak robi zavola mamu na mesiac k sebe aby pomohla alebo ide ona domov.

dada07
3. jan 2017

@lagatta Ahoj. To mi je luto. Vola nastartovat iskru musi byt pritomna na oboch stranach, bez toho to nepojde. Co tak si dat reset? Kludne nech ide muzik aj sam niekam, kam chce. Vrati sa s cerstvou hlavou, porozmysla, Ty zatial mozes ist s malou bud sem na SK alebo niekam inam (alebo ostat doma) a potom mozete ist iba Vy dvaja niekam. Chce to byt chvilu bez dcerky, inak sa to neda. Hladajte, co Vas spaja, co Vas dalo dokopy. Je to zahrabane asi kdesi velmi hlboko pod nanosom vsednosti. Drzim palce.

carrot_apple
3. jan 2017

@lagatta viac sexu,ak ste rozhodnutí tam ešte byť tak predĺžiť alebo hľadať nové bývanie,zajednat si opatrovateľku aspoň2x za týždeň aby si sa venovalaviac aj mužovi,ísť domov na pár dní,stretnúť sa s kamoskami,v zahraničí vyhľadať dáke slovenky cez net napr.,všetko sa dá keď sa chce!!!!

robin30
3. jan 2017

Ahoj u nas skoro to iste konci nam zmluva nemozme najst novy byt lebo nas je vela a 1500e na najom jednoducho nemame u nas sa hadame prave koli tomuto ja som to vyriesila tak ze idem od pondelka do prace muz robi az od 16tej tak sa da ak mas moznost aspon na par hodin si nieco najdi tiez sa s muzom nikam nedostaneme bez deti tak taz ide jeden so svojimi kamosmi a raz ja aspon na nakupy sama 🙂neboj zvladnete to ako aj ostatni co su daleko od rodin ked mam uz vsetkeho plne zuby idem na slovensko k rodicom na tyzden a hned je lepsie

pribinak
3. jan 2017

Preco nemas ziadne kamarátky?

bluka2
3. jan 2017

Kde ste v zahranici? Dceru aspon na doobedie do skolky, ty do prace, prist na nove myslienky, budes vzacnejsia, budes mat znamych, postupne aj kamaratov...Co ty na to?
To by bola cast riesenia

lagatta
autor
3. jan 2017

@bluka2 nie sme v tak hroznom zahranici. Sme v CR, napriek tomu mam problem najst si zname. Som trochu uzavreta a tam je asi najvasci problem. Neviem si len tak hocikoho pustit k sebe. Vsetky kamaratky mam na SK. Vraciame sa prave z SK domov. Bola som doma, ale cely cas iba s rodinou. Moj brat ma leukemiu a vcera sa vracal do nemocnice, tak som chcela byt doma co najviac. Na psychike a pohode to nepridalo.

limoncino
3. jan 2017

@lagatta ČR je v pohode, nemáš jazykovú bariéru, ja som si podľa nicku myslela, že žijete v IT 🙂

Možno by stačilo, keby si vyšla zo svojej komfortnej zóny, určite sa s niekým zoznámiš 🙂

bluka2
3. jan 2017

@lagatta Musis zacat robit nejake aktivity, ak nie pracu, aspon 1 do tyzdna, podla toho, co ta bavi: jazykovy kurz, volejbal, cvicenie, hudobna alebo nieco s dcerou....co ja viem co. Kamaratky si najdes, aj ked si uzavreta, len to mozno trochu dlhsie potrva

limoncino
3. jan 2017

A okrem toho, aj ja som uzavretý typ človeka, ale na druhej strane nemám problém sa porozprávať ak je o čom. Nemusíš si hneď ťahať kamarátky domov na kávu, alebo ty chodiť k nim. Nájsť si tzv. pieskoviskové kamarátky, pokecať s nimi tam, zabaviť sa, podeliť o radosti a starosti a potom domov, ja som tak fungovala 🙂 nemala som pocit, že som odľud, ale nikto mi ani neliezol do súkromia 🙂

sissy27
3. jan 2017

@lagatta prvá a základná chyba - dieťa si vyžaduje pozornosť a ty tam smeruješ všetku svoju energiu... Prestala si byť manželkou, milenkou, kamarátkou, stala sa z teba matka, upratovačka a kuchárka, manžel nie na druhej koľaji, ale na úplne inej stanici. Buď zapojiť aj jeho do starostlivosti o dieťa a trošku si oddýchnuť a zároveň robiť niečo spolu, dieťa by vás malo spájať a nie rozdeľovať, alebo si nájsť výpomoc do domácnosti, k dieťaťu a pracovať na sebe aj manželstve. A socializovať sa - s dieťaťom aj bez. Si v ČR a nie v Severnej Kórey, žiadna jazyková bariéra, podobná mentalita ľudí... Nevyhováraj sa, že si introvert, skús to prekonať, nájdi si brigádu na pár hodín v týždni, choď do parku, materského centra, zapíš sa na nejaký kurz, začni športovať, upeč koláč a zoznám sa so susedou, veď nemusíš nikomu vešať na nos intímne záležitosti na prvom stretnutí a vlastne nikdy, veď hádam je dosť vecí o ktorých sa dá debatovať...

pribinak
3. jan 2017

Nechodíš s dietatom na ihrisko, kruzok ci do centra?
Ved nemusis mat 10 kamosiek na kazdy prst, mozno by stačili 1-2, aby si mala sa s kym baviť a rozpravat sa

Ved ked vojdete v CR, tak to ani poriadne zahraničie nie je. Ziadna jazyková bariéra, doma si za par hodín

felycity
3. jan 2017

To aký bude váš vzťah je len na vás, o vzťah sa treba aj starať, dokonca aj vtedy ak sme unavení, pozitívne je, že tým, že žijete v CR nemáš jazykovú bariéru, sama si napísala, že si nikoho nevieš pustiť k sebe bližšie, takže asi aj na tom treba troška popracovať. To, že malá vyžaduje pozornosť je samozrejmé, takmer každá sme si tým prešli, to znamená, že obidvaja by ste si najprv mali uvedomiť, že vzťah aj rodina je síce niečo úžasné, ale občas vás to bude stáť aj obetu a aj keď ste unavení tak sa musíte občas prekonať. To, či si niekam vyjdete von alebo nie nijako nezmení váš vzťah, pekný večer si môžete spraviť aj doma, ty začni viac chodiť s malinkou do centier pre deti, či na ihrisko , nemusíš hned mať kamarátky, možno stačí, že sem tam prehodíš slovo , viac krát sa stretnete a viac sa spoznáte, cez víkendy skúste sme tam si urobiť spoločný rodinný program,skúste sa všetci zapojiť do chodu domácnosti napríklad pri pečení... to, že je tvoj manžel unavený je fajn, ale ja on musí sa občas premôcť ak chcete, aby váš vzťah fungoval. Ak sa dá navar si dopredu, aby ti potom ostal čas prichystať niečo na večer, uspite dcérku a urobte si pekný večer pri vínku, sex je tiež veľmi dôležitá súčasť vzťahu a treba si nájsť naňho priestor, či už večer, v noci alebo ráno, unavení už budete stále, tak to pri deťoch chodí, nepísala si aké nezhody sú medzi nami, každopádne treba sa zaprieť a začať pracovať viac na vašom vzťahu,niekedy stačí sa viac rozprávať, vyrozprávať...

libawet
3. jan 2017

@lagatta chce to dovolenku pre vás dvoch spolu. Nemáte možnosť, aby sa vám z rodiny ktosi o dieťa na pár dní postaral? Nabrali by ste nový dych, možno veľa vecí prediskutovali, venovali sa jeden druhému...ČR nie je zahraničie, to je v pohode, domov to tiež máte na skok, ako tu už ktosi písal....proste ste sa dostali do určitého stereotypu, určite ani choroba tvojho brata k tomu neprispieva, si celý deň len sama s dieťaťom - choď s malou von, na ihrisko, do parku, tam určite nájdeš mamičky podobné Tebe a zistíš, že nemáš dôvod sa obávať, keď nadviažete prvý kontakt, veď Česi, Češky sú dobre ukecaní/ukecané.

lagatta
autor
3. jan 2017

Dakujem vam mile mamicky. Pomohli ste mi naozaj. Mozno som prave toto potrebovala precitat. S manzelom sme sa presli, mala zatial spala na nom v nositku a vyriesili sme si najvacsie nezhody medzi nami. Zasli sme do Tatier, tak verim, ze nam to vsetkym pomoze 😊 dakujem este raz. Zacnem od znova

libawet
3. jan 2017

@lagatta vidíš, kde je vôľa, je aj cesta, držím vám palce, držte sa, bude dobre.

vabejka
3. jan 2017

@lagatta si v

vabejka
3. jan 2017

@lagatta v prvom rade neemozes vsetku pozornost venovat len dietatu,ano vyzadujee si to,ale musis si zodpoveedat aj otazku, ze co bude ak neezaprracujes na vztahu k vlastnemu muzovi a nahodou nebudete spolu, ved malla vznikla z lasky vas dvoch,tak si ju treba udrziiavat, kamosky prooste musis maat,musis prekonat samu ssebba a. Otvorit sa, ved sa nemusime bavit hned o kamoskaach na ziivot a. Na smrt, urcite aj vo vasom okoli funguju nejake dennne centra uz len to ze vypadnes,dieta sa zahra,ty poklebeetis,vypijes si kavu, aa raz za cas si najst nejaku tetu na strazenie na vecer a vybehnut na. Veceru ci do kina, urcite to zvladnete, vela. Stastia

cervikpepik
3. jan 2017

@lagatta to je perfektny prvy krok👍
Len tak dalej😉

emilia25
3. jan 2017

Tiez sme zili v cr sice sme nemali deti ale ked sme mali volno a rano rozmyslali co budeme robit tak sup na bus vlak a uz sme boli v skk .a tiez sme sli z jedneho podnajmu do druheho kupili si noviny a hladali kdo ponukal a aj ked chceli 3 najomne naraz tak sme sa dohodli ze zaplatime 2 najmy v 2 mesiacoch.vzdy sa da dohodnut ked su ludia normalny.

terezka1947
3. jan 2017

@lagatta nemate lahku situaciu a dobre to poznam...zaklad je,aby ste si boli oporou navzajom...depky a kadejake hnevy z unavy,z psychickeho vypatia su a budu,no ked on bude chapat a podporovat teba,naopak,ty jeho...zvladnete to prekonat
a snazte si najst aspon minutky pre seba....casom a z nich stanu hodiny,deti vzdy malicke nebudu...ale netreba si ani nahovarat,ze sme stale slobodni......s dietatom je vztah uz iny a opat sa ucime v nom fungovat
mate tu smolu,ze chybaju blizky,resp.su iba na telefone,ale casom mozte mat nove priatelstva

mima4
3. jan 2017

@lagatta
rozprávajte sa s manzelom o tom co vas trapi, co prezivate. A hlavne, je chore nemat ziadnych priatelov, to fakt sadne mozno 1 osobe z 50, ze prezije tak. Najdi si kamosky, urcite mate tam kde zijete, rozne zdruzenia zien, zaujmove kruzky, sportove moznosti, tiez v miestnom zbore sa stretavaju aj rodinky... moznosti je velmi vela. Mna by porazilo viest taky zivot, takze sa ti vôbec necudujem.
Tiez, chodis do prace? lebo ak sedis doma... tak uz ti moze z toho aj cvengat...cize sup zamestnat sa aspon na par hodin...tiez pestuj si konicky, vyrabaj vecicky, predavaj... bud aktivna, daj sa na charitu...

Manzelovi uprimne vyznaj svoje pocity a ak citis zlost, nevylievaj si ju na nom, nauc sa pracovat s hnevom.

lagatta
autor
3. jan 2017

@mima4 fuha dakujem. Ano som doma s malou. Zatial sme sa dohodli tak, ze budem s dcerkou doma. Este ma potrebuje. Koji sa, potrebuje ma. Uz som rozmyslala nad tym dat ju na par hodin do jasli, ale tie stoja vela. Takze za tu cenu son radsej doma. Ale ja sa aj zamestnam, s tym nemam problem. Je pravda, ze musim ovladat svoj hnev a nevybijat si ho na manzelovi, ale ako? Ako sa to da?

juliet86
3. jan 2017

Urcite zabojuj. O profi radu si mozte poziadat na livedoctor.cz pripadne na urade prace soc veci a rodiny mas pravo na zadarmo psychologicku pomoc resp rodinnu. Mozno to maju aj v cr? Volajte k sebe kamosiv a rodinu na navstevy. Hlavne ty musis dobit baterky. Nasilie voci muzovi to neni mala vec... predstav si ze by to urobil on. Predstav si ze by to spravila mala. Porozpravajte sa ze keby ste mali idealny zivot ako by vyzeral? Poliz si otazku: co mozes pre sebaspravit aby ti bolo lepsie? Ako sa mozes sama o seba postarat? A nemajte druhe dieta kym toto neprekonate. Vela stastia

mima4
3. jan 2017

@lagatta
pozri, hnevat sa je prirodzene, a v ziadnom pripade nepotlacaj svoj hnev. Zle je vsak vylievat si ho na druhom cloveku. Zatvor sa do izby, porev si, roztrhaj noviny. Ak si veriaca, mozes svoj hnev, sklamania, bolest vyliat Bohu. Aj kric, aj dupaj nohami...
Hlavne nevylievaj si hnev na ludoch.
Tiez, aj ked nejdes do prace, zacni sa venovat niecomu, zacni behavat, ved hodinku mozes nechat malu manzelovi, pravidelne si vybehni, prid spotena...hned sprcha...
Vytvaraj si pre seba a malu aktivity a pre vas s manzelom tiez, ked je doma. Vitaj manzela z prace s úsmevom, s objatim, s bozkom.... pred ostatnými ho pohlad, pochval... ste obaja v novom prostredi, v novom svete, je to narocne...ale da sa to zvladnut, len neuzatvárajte sa do seba, do bytu...

lagatta
autor
3. jan 2017

@juliet86
@mima4
Nebolo to celkom vylievanie hnevu. On ma tak isto v sebe plno hnevu a uz niekolko dni a tyzdnov funguje dost zle so mnou. Hadame sa, aj ked sa snazim zmenit to. Dnes kedze sme na vylete sa aj jemu polepsilo. Na druhych si nervy nevybijam urcite nie. Toto zial uz bolo vybrcholenie oboch stran z danej situacie. Nie je to totiz prvykrat co sme v takom stave. Uz sme zili aj v Irsku, Taliansku a odtial sme odisli do CR co aj pre mna bola rana lebo to, ze tam budeme sami som vedela, napriek tomu sme tam isli. Drzala som vsetko v sebe, ale po roku co sme tam a vidime, ze to nejde, sme trochu zmateni. Ja by som sa najradsej vratila na Sk. Vravime, ze cesi su fajn a su podobnej mentality...nuz. Zalezi. Clovek od cloveka. Slovencine pomaly nerozumeju co je pravda a casto sa na nas divaju ako na prizrak. Ja som slovenka, manzel je talian. Uz som sa uzavrela do bytu. Varim, peciem len aby som nemyslela na ine veci. Hnev si vybijam na ceste na pizzu napriklad 😊 nedovolila by som sa zdvihnut ruku na hocikoho. Nuz stalo sa aj tak dnes. Na dalsie dieta sa vobec nechystame. To ma plno casu. Najprv si musime vsetky nezrovnalosti vyriesit, najst svoje miesto kde budeme spokojni, vychovat nasu malinku, ktoru milujeme najviac ako sa da.

san_dra11
3. jan 2017

mozno by bolo na mieste keby ste si vyjasnili veci ktore vas trapia, otvorene sa o nich porozpravali. Zajst si na vinko by bolo super, bola by to pre vas zmena, osobne by som obetovala peniaze aj na pestunku, vas vztah je nesmierne dolezity...davajte si darceky, len tak pre to ze si rada ze je s tebou 🙂 drobne prekvapenia, ktore vzenu opat iskru