Kríza stredného veku u chlapov do 50

30. jún 2021

Ahojte 🙂 Zaujima ma preco chlapi vo veku 40-50 si chcu nabalit mlade naivne baby 20+ za kazdu cenu. Co bude potom ako bude mat po 50 a ziadna po nich nestekne? Presunu sa na 30+? Mne to pride uplne chore a z cesty si zacat o 20r starsim/starsou v ich pripade. Je to kazdeho vec, ale chlapi su strasny v tomto. A co i len maju kusok zabezpecenia (co ma byt v tom veku samozrejmost!) Oblbuju mlade baby, kt im na to skocia. Myslite ze ked im uz bude 50+, tak si povedia nieco toho typu: a dost uz budem normalny a nie k***?. Jasne, ze to zalezi od chlapa a nie kazdy je taky, ale preco? Zeny nemaju vacsinou alebo aspon mensiu potrebu si nieco dokazovat s mladymi partnermi. Ved kazdy mal mladost a si ju aj nejako uzil, co uz len v takom veku nahanat mlade ktorym nestiha? Co si myslite, ze sposobuje tento jav? Dakujem za odpovede a diskusiu. 🙂

nafka0483
30. jún 2021

Tak ako maju zeny menopauzu a menia sa im hormony, tak nieco podone sa deje aj u muzov - a z tych splasenych hormonovo sa niektori spravaju zas ako v puberte.
Alebo to proste maju v povahe a ani neskor sa neupokoja, stale budu hladat mlade.

hipuska
30. jún 2021

Je to vždy pol na pol. Dobre vyzerajúci 50 tnik, zabezpečený aj sám priťahuje mladé ženy. Či myslíš, že chlap sa ráno zobudí a povie si: tak dnes si nájdem mladú.

A povedzte si, niektorí muži vyzerajú lepšie 40+ ako mnohí mladí

panelacikova
30. jún 2021

zaujala ma tvoja veta: Zeny nemaju vacsinou alebo aspon mensiu potrebu si nieco dokazovat s mladymi partnermi.....
no, pravdu povediac, asi nie je veľa napríklad 30 ročných mužov, ktorí by túžili po 50 ročnej žene 🙂 čiže keby taká žena aj slintala po zajkovi, má veľmi malú šancu. žena je navyše matka, vo veku 50 rokov má často ešte aj nedospelé deti, čiže snaží sa zabezpečiť seba a deti predovšetkým. nevie poskytnúť zajkovi to, čo povedzme 50-ročný zabezpečený a dobre zarábajúci muž. taký, ak má peniaze a záujem, tak si nabalí aj o 30 rokov mladšie, čoby nie. tie sú väčšinou zlatokopky a daní muži buď teda sa bezhlavo pošalia alebo doslova a dopísmena zámerne si užívajú. ver tomu, že keď ide o pupkatého a plešatého "fera z dediny" - prosím, toto berte s rezervou, ja si dedinčanov veľmi vážim, skôr to beriem ako metaforu na rôzne filmy z dedin.prostredia, ktorý "smrdí grošom", ťažko by ho nejaká 30tnička chcela, že áno 🙂 aj mladé zajace chcú staršie ženy, ak tie sú zabezpečené. ide o ich pohodlie, bezstarostný život atď. čiže zlatokopky a zlatokopovia. no a čo sa týka tvojej otázky priamo ohľadom mužov? tí, čo im horia lýtka, sú z dvoch skupín: jednou sú tí, ktorých som už spomínala. majú prachy, doma majú "staré škatule" a majú chuť na mladé mäsko a môžu si to dovoliť. druhá skupina sú tí, ktorí si uvedomili, že doma sa s nimi po rokoch už ani 4 steny nerozprávajú, že zrazu, ako odrástli deti, si uvedomili, že boli so ženou len kvôli deťom, pretože rokmi pochopili, že ich s danou ženou spájali len deti a majetky. a tak sa mnohí obzerajú inde, samozrejme, ak ide o mladšiu paniu, tým lepšie. sú aj takí seriózni, ktorí pôvodnú ženu najprv opustia, nájdu si vlastné bývanie a potom si nájdu mladšiu paniu 😀 ľudia sú rôzni. aj muži, aj ženy. ale ty musíš mať asi nejakú sakra zlú skúsenosť, keď si taká nahnevaná 🙂

maximilie
30. jún 2021

Mozem vedieť, na ktorej strane si ty? Opustená manželka, ci ta mladá 20tka? Alebo zvedavosť?
Ja budem hovoriť za seba. Lebo 50tnik je gentleman, lebo dnešný 30tnik nema šajnu o tom, ze by mal dáme otvoriť dvere na aute, podať kabát z vešiaka...
Môj 50tnik sa nenechá obskakovat, neodhanam ho od počítačových hier a ani nemusím prosikat, aby nešiel s kamarátmi na pivo.
Je to vyzrety chlap, nie nezrelé decko, ktoré ešte nevie aký je rozdiel medzi mamičkou a manželkou.
Je skúsený životom a v každej situácii sa môžem na neho spoľahnúť, so všetkým mi vie poradiť, pomôcť.
Tie vzťahy s 20r rozdielom spôsobuje ten jav, ze mladé baby vedia porovnať ako sa k nim správa 30rocny potetovany nezrely frajerik a 50rocny rozumný muž. A samozrejme, ak je 50tnik slobodný ci rozvedený, a ma možnosť si vyberať, tak vyberie si mladé mäsko.
Ale ak mas namysli zenatych ktorí si nájdu milenky, tak toto považujem za ich zlyhanie a jednoducho si potrebujú dokazovať a zdvihák sebavedomie. Žiadna manželka po vyše 20r manželstve si toto nezaslúži a toto by sa diať nemalo. Ale tu by sa mali spamätať slečny 20+, ktoré idú do mileneckeho vzťahu bez chrbtovej kosti, a uvedomiť si, že karma naozaj funguje
Môj názor a osobná skúsenosť s manželstvom so starším muzom

ivkazba
30. jún 2021

Nuda, nezáujem o partnera (sexuálny aj iný), nedobrá atmosféra doma. To je podľa mňa dôvod prečo si ľudia hľadajú po dlhoročnom vzťahu niekoho iného. Či už muž alebo žena. Mám známu, pribrala 30 kíl v manželstve, sex dá mužovi raz za pol roka, neustále na niečo frfrle, doma oblečená ako gajda, nestará sa o seba. Čuduj sa svetu, odišiel od nej. Aj ja by som odišla keby sa mi takto spustil chlap.

21oktober
30. jún 2021

Ja to zas vnímam inak . Dnes sa práve často rozvádzajú 50 tničky , práve na ich popud. Deti odrástli , doma chlap ktorý je k ničomu , vercajch už mu poriadne nestojí , pivo s kamarátmi je prednejšie ako budovať vzťah s ženou , koníčky . Má pred sebou ešte možnosť si pekných pár viac rokov odžiť tak čo by sa zaoberala nejakým hniliakom na gauči . Jednoducho chce ešte žiť , užiť si sex s mladším partnerom ale do vzťahu sa už nehrnie, nepotrebuje to .

janickacrazy
30. jún 2021

No pokiaľ má chlap peniaze, tak si môže v tomto veku užiť mladé mäsko. Pokiaľ je chudobný ako kostolna myš, tak môže akurát slintat, keď idú nejaké mladé kočky okolo. Proste to chlapi vedia, že už dlho nebudú môcť vystrajat, tak niektorým nie je rady ani pomoci.

liljana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ktochytavzite
30. jún 2021

@panelacikova ako si to skaredo napisala ze 50r skatula.
A 50r senilko by sa ti teda pacil?Taky co uz aj s prostatou maju problem?vek neoklames 50r je uz za zenitom ,to uz aj tradlavy pomaly je

ktochytavzite
30. jún 2021

@maximilie a ty mas o 30r starsieho ci ako?Lebo ja ako 29-26r mne prisli 40stari chlapi ,uz pomaly dedkovia,si nvm oredstavit ze vtedy by som valila dakeho o 20,30r starsieho aj keby mal zlatu klietku,

littlebubble
30. jún 2021

A uvedomuješ si, že tá 20tka môže mať už dnes 20+ a muž 40 a spoznali sa keď 40 ešte nemal a ten rozdiel nemusí byť 20 ročný?

Aj muž po 35 môže byť slobodný, bezdetný.

maximilie
30. jún 2021

@ktochytavzite nie, nie o 30, ale o 20 a tvoj názor ma naozaj nezaujíma
Ak si ty v 50 dedko ci babička, to je tvoj problém
Chlap ktorý sa o seba stara, pravidelne cvičí + sauny , .a..tak preskočí mojich rovesníkov ako nič
Tie názory ze po 50tke je za clovek zenitom ci ako, sú vtipne

maximilie
30. jún 2021

@ktochytavzite a nemusíš si to predstavovať ako ho valis 😅 to ti nikto nekaze
Som zvyknutá, ze ti co nás nepoznajú, nas súdia, ale na kvalite nášho života a šťastí nám to neuberá, takže nech si každý hovorí co chce a nech ma názor aký chce

sss777
30. jún 2021

Ja mám napríklad čerstvého päťdesiatnika. Nadpriermerne zabezpečeného. A mám 35. A teda nie som zlatokopka a ani si nemyslím,že by som bola výsledkom nejakej jeho krízy stredného veku.
Mňa priťahuje jeho zrelosť a vyspelosť a aj to, že je veľmi cieľavedomý, úspešný a aj zabezpečený. Na svoju obhajobu dodávam len toľko, že sama zarábam vyborne, takže obom nám je jasne, že to z mojej strany nie je vzťah pre peniaze.
A môžem absolútne úprimne povedať, že mi so žiadnym chlapom nebolo tak úžasne ako s ním. Priniesol mi do života neskutočný pokoj svojou rozvahou a som zamilovaná ako nikdy predtým.

ktochytavzite
30. jún 2021

@maximilie hej ved ked nemas rovesnika pises takto ako keby si mala ty tych 50;)
Ale tiez by som nepauslizovala ze vsetci 30tnici maju poterovane ruke a orazdne vrecka,viesco je sexi,taky 30 s filopom v hlave,nemusi mat lovaky a nie obstarizny 50tnik hoc mi aj kabat poda alebo otvori dvere.

maximilie
30. jún 2021

@ktochytavzite no ty už vieš 👌
O prázdnych vreckách som ja nepísala vôbec nič. Ale v pohode, ... presne o tom som pisala. Je to bežné, že ako prvé každého napadne ,, je to o peniazoch"

panelacikova
30. jún 2021

@ktochytavzite bolo to v úvodzovkách, čo znamená, že takto niektorí chlapi svoje zostarnuté ženy vnímajú. veľmi dobre to opísala napríklad aj
@ivkazba ešte k tomu dodám, že sú ženy, ktoré možno aj priberú, ale nestratia dobrú náladu, humor, vzťah pestujú, muž ich miluje aj pribraté. ale ak ide naozaj o taký typ, aký opísala ivka, tak pre muža je to stará škatuľa, či sa ti to páči alebo nie 🙂

maximilie
30. jún 2021

@sss777 presne tak. Ale ľudia súdia veľmi radi, bez toho, aby ich zaujímala realita. Ja som tiež zamestnaná od mojich 18r, študovala som Vs externe, ktorú som si sama platila, ...
Napísala si to krásne. Presne toto zavistlivi ľudia nechcú vidieť. Vidia len to, ze sa vozis na novom mercedese a spis so starcom, ale to, ze ho naozaj miluješ a ste spolu šťastní, toto vidieť nechcú. Uz by to nebolo pre nich zaujímavé.

panelacikova
30. jún 2021

@ktochytavzite musím sa prikloniť k názoru
@maximilie čo sa týka toho, že bohužiaľ, väčšina súčasných 30-ročných "mužov" sú naozaj nemastní-neslaní, česť výnimkám. pod pojmom výnimka nemám na mysli IT technika, hoci príjem 3000 mesačne môže byť pre ženu zaujímavý. výnimkou je pre mňa v súčasnosti 30-ročný muž, ktorý sa vie postarať o manželku, o deti, vie otvoriť žene dvere, vziať jej tašku z rúk bez toho, aby ho musela žiadať, vie na raňajky pripraviť praženičku a po sebe upratať, vie bežné mužské práce v byte-dome, vie slušne komunikovať s ostatným okolím, je príjemný spoločník, nepotrebuje riešiť veci so svojou matkou (v mnohých prípadoch muži 50-60 matky už ani nemajú), proste maximilie to vystihla perfektne.
@ktochytavzite môj muž bude mať čoskoro 57. beháva, stará sa o seba, je čistotný, operie si, vyžehlí, uvarí si. povysáva, proste všetko. vie sa postarať aj o dieťa bez toho, aby som ja musela mať doma druhú šichtu napríklad. proste je úžasný. vždy sa "pozerá" na to, aby som bola šťastná a spokojná a to je teda na nezaplatenie. nie je to žiaden "starý dedko". pre porovnanie, otec mojej dcéry má čoskoro 37, čiže on je od môjho súčasného manžela o 20 rokov mladší. nevie si uvariť, nevie sa postarať o vlastnú dcéru (chvalabohu, že už sa vie ona o seba postarať viac-menej), nevie, že sa patrí žene vziať ťažký nákup, pozerá len na seba a svoje koníčky. PC, mobil či iné zábavky sú mu prednejšie, než stráviť čas so svojou polovičkou. od môjho odchodu od neho (5 rokov) sa vôbec nezmenil. byt mu boli vymaľovať kamaráti a upratať sestra s matkou. ozaj, veľa vecí stále rieši so svojou matkou, ako inak.... ani si nevieš predstaviť, že už by som ani za boha nemenila. môj súčasný manžel je jednička. bývalý partner nula. v mojich očiach... aj pre svoje chovanie po rozchode, proste jedna veľká katastrofa. nemá jednanie, nemá hanbu, nemá nič normálne zo správania osvojené. dcéru neustále nenápadným spôsobom štve proti mne aj so svojou mamičkou. no je toho veľa. čiže ja osobne by som už mladšieho teda absolútne nechcela.

autor
30. jún 2021

@maximilie ja som na strane tej mladej. Bola som na rande, so starsim zabezpecenym muzom. Nie nevyhladala som ho, on siel po mne, no nic viac nebolo nez par rande. Neviem si predstavit s nim riesit nieco viac. Je mily pozorny a vsetko okolo toho ale proste si pripadam ako keby som bola vonku s otcom a nie so seberovnym, aspon po vonkajsej stranke.

autor
30. jún 2021

A ci je nejaka mlada s o 20r starsim zabezpecenym pre peniaze? Uprimne som tento argument nikdy nechapala, ze zlatokopka hento tamto. Ale to, ze jemu je povedzme 45 a jej 25, nikto nevidi? Ona zivot pred sebou, on uz nieco odzite. Co je na tom zle? aj keby je s nim pre peniaze, podla mna absolutne nic. Ak to obom vyhovuje, ci uz sa naozaj miluju ci nie, je to ich vec. Ak jej vie pomoct dobre pre nu, ak spolu travia radi cas este lepsie. Ak je to osudovy partner..budis. Ja by som to zatial v mojom veku nedokazala zniest, a nie nemyslim pohady a nazory ludi.. skor vlastny vnutorny pocit ma k tomu netaha, ale nesudim vobec kto to tak citi. 🙂

maximilie
30. jún 2021

@panelacikova dakujem❣

ktochytavzite
30. jún 2021

@panelacikova a oreco tak skaredo ale ty vilas 50r stare skatule???Toto som sa ta pytala,ved uz ani ty nie si najmladsia skatula a to mas k tomu este seniora na krku,ta 50r skatula aspon ma na krku rovesnika anie uz senilneho 70tnika.
A nesuhlaism s tebou tak nejako.
Este chaoem ked si 30 r nevie najst frajera v jej veku a tikaju jej biologicke hodiny a zbali si toho 50tnika lebo uz tiez nema cas na rodinu a rovesnika by asi dlhsie hladala,to este ako tak ok ale nechaoem co vidia 20r baby na 40tnikich,mne v 30tke prisli ako stari dedkovia ,

littlebubble
30. jún 2021

@ktochytavzite 40tnik a starý dedko.Tak netreba pozerať po 40tnikoch z krčmy čo fajčia jednu za druhou a pivečko za pivečkom.Veru tí vyzerajú zanedbane keď sa celý život o seba nestarali.

Stačí sa pohybovať v iných kruhoch a hneď je ten 40tnik fešák.Aspoň ten môj za 3 roky bude.Veď teraz mu tipujú 26 maximálne.

Kolega má 39 a nikdy by som sa za ním ani neotočila.Vyzerá ako starý odžitý, uhundraný ujo s gélom na hlave a s 5 vlasmi.

Tak isto niektoré ženy po 35 vyzerajú ako odžité staré ženy po ktorých by sa ozaj pozrel už len muž po 50tke.Paradoxne poznám ženy ktoré aj v 40tke vyzerajú super, ale nám vidno väčšinou vek na tvári.Aj keď je žena vymakaná, upravená tak si ten vek všimnem, že nemá čerstvých 30.My stárneme skôr a preto si aj muži hľadajú mladšie pretože to veľmi dobre vedia.

ajka0207
30. jún 2021

Podľa mňa mladé baby balia 20 roční, 30 roční aj 50 roční, proste preto že sú to mladé baby, ľahko sa dajú oblbnut, sú pekné, nemajú vysoké nároky... Akurát pri 50 ročných si to všimas lebo ti to je čudné.

ajka0207
30. jún 2021

@littlebubble môj muž má 35 rokov, tak som si predstavila či akože fakt za päť rokov bude v kategórii starý dedko :D

littlebubble
30. jún 2021

@ajka0207 Tak môj určite nie.Balia mi ho 15 ročné žaby takže asi staro nevyzerá 😂😂.Nie on ich.Oni jeho, až je mu to blbé.Predavačky krivo zazerajú či má chalanko už viac ako 18 aj občianku pýtajú.Vo vlaku pýtajú študentskú kartu.Každý mu tyká.

Sú také typy ľudí ktorí proste starnú pomalšie.Samozrejme aj ja poznám jeho rovesníkov ktorí sú pre mňa ,,starí,, po fyzickej stránke, ale môj si ten výzor odmakáva každý deň.

Nie je 35 ako 35.Nie je 40 ako 40.

ktochytavzite
30. jún 2021

@littlebubble tak ako 20r mi vsetci 40tnici tak pripadali,ale tak aj 35r zena vtedy bola uz skoro stara babka,ja som mala 20,rodicia 40,cize aj ich rovesnici mi pripadali obstarozne uz ci s bruchom alebo bez brucha.Ale to mne tak prislo aj kamoskam v mojom veku,ale beriem ze niektore mlade baby asi hladaju druhych otcov mozno,ktovie.

maximilie
30. jún 2021

Vies, ale to nie je o veku. Na rande môžeš byť aj s 30 ročným, zabezpecenym, dobre vyzerajúcim. Ak tam nie je chemia a nevonia ti, tak prídeš domov z rande s rovnakými pocitmi. Ci ma 30, ci 50. Skratka, nepritahuje ta. Ja ked som môjho spoznala, netušila som, koľko má rokov. Tipovala som o 10 menej. Netušila som, aký je zabezpečený. Ešte o svojom aute hovoril ako o hnedej krabici, tak som si predstavila starú dodávku a podla opalenej pokožky a štíhlej postavy som si myslela, ze je stavbar. Napriek tomu sme sa stretávali a asi až na 4 rande som zistila, ze je opálený z dovolenky a hnedá krabica nie je dodávka.
Zrejme si svojho 50tnika videla ako svetlu vidinu budúcnosti, ale nesadol ti a nemáš na to zaludok.
Bud v pohode. Mas skusenost. To ze sa riadis citmi a pocitmi je veľmi spravne

hopsadobrandejsa
1. júl 2021

Ja neviem ako u inych, ale tak toto absolutne nie je moj sen v 50-tke nahanat 25rocne stavy. Mna uz teraz nebavi nahanat mlade sukne, cloveka to casom aj tak omrzi ked si to odzije v mladosti.

Ja osobne dufam, ze ked dojde kriza stredneho veku tak to bude aspon nejaky harley davidson a nie nahananie zubrienok.