Kríza stredného veku

22. máj 2021

Zeny mali ste krizu stredneho veku? Neviem si vysvetlit,co sa v poslednej dobe so mnou deje. Taha mi na 37,mame za sebou strasne obdobie aj v rodine rozne tragicke udalosti,aj s partnerom sme sa odcudzili. Ja som bola ta,co pracovala na vztahu a ked ma prestalo bavit pracovat na nom,tak to islo do haja. Posledne mesiace uvazujem,ze som si znicila zivot,neuzila si mladost. Ja som nikdy nerandila. Mala som dva dlhorocne vztahy. Nikdy som nepodviedla ani nechcem podvadzat. Neviem,co sa so mnou deje. Tak by som si priala vratit sa doo mladosti a poriadne si uzit. Spoznavat chlapov, flirtovat,uzit si diskoteky,na ktore som nechodila. Mala som prisnych rodicov,ktori ma nikam nepustali aj v tom citim krivdu. Cas sa vratit ned a,ale da sa nejako zmierit s osudom? Byt stastny tu a teraz,nemysliet,co mohlo byt. Co vam pomohlo prezit osobnu krizu? Deti nemame ani nebudeme mat,bohuzial s tym som sa uz nejako zmierila,ze nie je kazdemu dopriate.

lily14
22. máj 2021

Prečo nemôžete mať deti či nechcete? Tak ak nemáte deti a vzťah o ničom tak to ukončí a začni si zit😅

taga
22. máj 2021

Ja mam krizu stredneho veku ale tak nejak naopak. Mam deticky, milujem ich, som za nich stastnaa vdacna.. ale ja zas si nadavam, preco, ked som bola mlada, som nechala robotu svojich snov (dnes sa k nej uz vratit nemozem, prave preto, ze mam deticky), preco som nesla este studovat, preco som neurobila kopec veci inak 🤷‍♀️ cakam na leto, lebo mam asi jarnu depku a verim, ze so slnieckom to bude lepsie

autor
22. máj 2021

@lily14 ale ja nechcem teraz zit. Ved su vsetci v mojom veku zadany. Ja len banujem za mladostou,potrebujem sa zbavit toho pocitu,ze som prisla o mladost.

autor
22. máj 2021

@taga ja to mam podobne. Skysla som v hroznej robote,lebo som sa bala ist inde,tu mam istotu. Chcela som studovat druhu VS,bala som sa,ze to financne nezvladneme a kopu inych veci.

oliolijanka
22. máj 2021

Ha haa, ze 37....mne sa zivot v 37 iba zacal. Ale samozrejme zapocalo to rozhodnutim neuprednostnovat potreby a ocakavania inych pred potrebami vlastnymi.

radkaradix
22. máj 2021

37 je vela?!? Panecku! Ak vztah neklape rozved sa, zacni od znova, do 40 stihnes este aj babatko 😊

lily14
22. máj 2021

To už nevrátis...tak to malo byť...a mimochodom si ešte mladá

autor
22. máj 2021

@radkaradix baby ale nepisem,ze som stara. Ja sa stara necitim. Ja pisem,ze som nezila v mladosti v puberte a teraz to lutujem. Proste to tie,co zili spolocenskym zivotom pocas strednej a VS nikdy nepochopia. Lutujem,ze som poznala len 2 chlapov. Mala som skusat viac.

lily14
22. máj 2021

A čo to má s krízou stredného veku? To je skôr ľútosť....prejde neboj

autor
22. máj 2021

@lily14 vzdy som si hovorila,ze to tak malo byt. Nikdy mi nevadilo,ze som len doma zavreta sedela. Tak neviem,co sa mi teraz porobilo. Dufam,ze to prejde rychlo

lily14
22. máj 2021

Veď choď von s kamoškami...nemáš deti nemusíš sedieť doma😉

autor
22. máj 2021

@lily14 ja neviem 😀 kriza stredneho veku vtedy maju ludia pocit,ze nic nezazili,tak sa vrhnu na to,po com tuzia.

jaskolka
22. máj 2021

A čo teda potrebuješ počuť? Nad rozliatym mliekom zbytočne plakať, ako chceš vrátiť čas? To nejde, zbytočne budeš plakať ako si si mala užívať život, tancovať na diskotéke, baliť chlapov... Ako nič v zlom, ale keď teda nechceš živiť zmeniť len ľutujes, čo bolo, tak tu neexistuje nijaká rada, proste čas nevratis, mas takú minulost a nič s nou neurobíš

oliolijanka
22. máj 2021

Ja som to ani nemyslela tak, ze si stara. Praveze si myslim, ze si tak mlada, ze si este ani nic zameskat nemohla.
Tiez si myslim, ze to nie je kriza veku, ale depka z covid situacie. Keby si bola pred tyzdnom na opekacke s 15 inymi ludmi, vcera v divadle, dnes by si cestovala do chorvatska, tak veru krizu by si nepocitovala. Ale tym, ze vseci sedia doma a pocituju neistotu, tak je to ine teraz, ako pred 20 rokmi.
A pozri, hlavne si na dobrej ceste. Mohla si mat tieto pocity v ovela starsom veku😊

marcellka32
22. máj 2021

Som myslela, že máš 55 rokov a deti vyleteli z domu a ty nevieš žiť život...ale ty máš LEN 37!! Ty si hovoríš, že máš krízu stredného veku... nie, len nemáš koníčky, ktoré by ťa napĺňali...aký máš zmysel života? Sama si odpovedz a choď za tým

matkahelka
22. máj 2021

a co ti brani uzivat si teraz? aj teraz ti rodicia urcuju vecierku? asi nie. tak hor sa, zacat novy zivot- vylety, dovolenky, na dovolenkach si uzijes a diskoteky, aj kazdy vecer mozes mat ineho chlapa. aj druhu VS zacni studovat. ja tu ziaden problem nevidim 😉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
retatka
22. máj 2021

Si frustrovaná z Vášho vzťahu .Tam je pes zakopaný.
,,aj s partnerom sme sa odcudzili. Ja som bola ta,co pracovala na vztahu a ked ma prestalo bavit pracovat na nom,tak to islo do haja,,
Necitiš v mužovi oporu ,lásku .Bud popracovať na vzťahu alebo ist od seba .Najst si vzťah ktorý tá bude napĺňať a možno ešte i detičky prídu .Vela stastia.

autor
22. máj 2021

@matkahelka praveze zijem aktivny zivot teda pred koronou. Chodim do kina,vylety,obcas dovolenka,sportujem,citam. Prave preto nerozumiem,co ma to pochytilo. Aj teraz cez koronu mam aktivity sice doma,ale mam. Vratila som sa k malovaniu,kniham. Naplnalo ma byt doma,ja som jedna z mala,ktorej korona vyhovovala,lebo som mala cas na veci,ktorym som sa nemala cas venovat,lebo som mala konicky v exterieri.

autor
22. máj 2021

@retatka nemyslim si,ze je spravne zivit nadej,ze deti pridu. Proste to tak je,to uz mam za sebou.

luccija
22. máj 2021

Áno určite som ju mala okolo 38-40 r už to slabne😉mne to kamarátka psychologická vysvetlila, vieš, že v tom lepšom prípade máš polku života za sebou a bilancujes čo si stihla, nestihla, či máš toľko detí čo si chcela, prácu ...podobne ako chlapi okolo 50 tky chytia druhu mladosť, lebo sa cítia, že už končia testosterón, starnú a pod...tak rýchlo majú nové ženy a deti😉
Toto majú ženy okolo 40 tky preto ešte stíhajú posledný vlak s plodnosťou
Možno to máš len také co by bolo,keby ..ak by si mala možnosť randiť, iných mužov nebavilo by Ťa to.Nieco Ti chýba, alebo s niečím nie si zmierena

luccija
22. máj 2021

Podľa mňa si znudena a chýba Ti nový impulz.Akykolvek...tesit sa na niečo nové nadchnúť sa pre niečo.Skola, nová práca nemáš deti nemusíš sa prispôsobovat, ponáhľať.Len, aby si o 20 r nehovorila, že vtedy v tej 37 som to mala zmeniť, tak ako teraz hovoríš ako si si mala užívať predtým 😊

nicicka
22. máj 2021

Moja sestra sa celú pubertu a v podstate do 30 rokov len modlila a čakala kedy sa jej muž vrati lebo robil v Rakúsku. Po 30 sa utrhla, chodí po diskotékach, vypije si, fajčí...A to má pomaly 45. Ja som bola opačná...hýrila som od 15 do 28 a veru chýba mi to občas veľmi. Proste taký reset. Inak som spoko. Problém je že už nemám s kým keďže všetky moje kamošky sú v pohode s rodinným životom 😔

amelie2017
22. máj 2021

Muz bol pred rokom a pol kamosovi na 40. Velka pool party, ale v skutocnosti to tam vyzeralo ako v jasliach. Vsetci kamosi vratane mojho muza deti od novorodencov do 3 rokov. Kazdy po 1 pive, max jeden gin tonic a o 20. ist uspat decka. Jedina jedna kamoska- 19 rocny syn, ona im tam rozpravala, aka je stastna, ze mala dieta v mladosti a teraz v 40, kedy je v najlepsich rokoch, ma karieru, peniaze na cestovanie si uziva ako nikdy. A vsetci jej davali za pravdu, ze dobre spravila, ze uz ma pokoj a zije si svoj zivot. Takze kludne zacni aj ty. Si este mlada, mas kopu casu zacat zit.

andrejka1974
22. máj 2021

Vsak si uzivaj aj teraz my s muzom chodime spolu na diskoteky na zabavy on uz chodi aj s detmi mame aj 3 dospele proste povyrazte si niekde uz sa pomalicky bude dat chodit vsade alebo si urob radost moj muz mal krizu ked presiel 40 avies ako sa s nou vyrovnaval dal si tetovacky a zacal sa bavit ako pubertak teraz ma 53 a ma teraz so synom hoby syn si kupil motorku tak saleju obaja a ja som zasa zahradnicka kupili sme dom pred 4 rokmi aja sadim pestujem normalne ma to bavi a uzivam si to

anja27
22. máj 2021

Nikdy nie je neskoro na zmenu si este mlada takze kedy chces zacat menit svoj zivot podla seba ak nie teraz? Je to tazsie ked si prechadzas tazkym obdobim v tom ta uplne chapem poznam to...a vies co ked pises o tych diskotekach a chlapoch ze si si neuzila asi ta to laka lebo vsak zakazane ovocie najlepsie chuti ale mpzem ti povedat o nic si neprisla. Ja mozem ppvedat ze som si mladost uzila. Aj rozne s chlapmi nebudem pisat radsej detaily 😂 ale poviem ti ze ao by som mala vtedy ten rozum co teraz uplne by som to vyradila zo zivota a riesila by som ine veci. Ja to beriem uz teraz ako zabity cas peniaze atd. A to nemam este 30..kedze nemas deti co nie je povinnost zeny mas xy dalsich moznosti ako sa mozes realizovat. Budto v rodine al las blizkych ludi a potom najst nieco co ta bude bavit naplnat. Napr turistika ci nejake zvieratko a podobne. Skratka najst nieco pri com si povies ze nezabijas cas a mas z toho dobry pocit. Pripadne da sa pomahat aj inym ludom pokial mas volny cas a chut. Ja si myslim ze stale mas vela moznosti na sebarealizaciu aby si sa necitila uplne mimo zivota. Nebude to zo dna na den to necakaj..drzim palce

matkahelka
22. máj 2021

@amelie2017 tak toto je skvele! velmi si ma pobavila, dakujem 🤣 pool party alias jasle 🤣 idem to dat precitat muzovi 😉 nas to v tomto veku tiez caka (i ked uz mame pubertiacku), svokrovci len zalamuju rukami, ze to je hanba na cely okres v 40-ke kocikovat 🤣

autorka: nedavno tu bola diskusia- 34r.baba tiez depkovala, ze po rokoch sa rozisli s frajerom a co ona teraz- ani chlap, ani deti. a ja som az prekvapena bola, kolko bab jej tu pisalo, ze si pred 40 nasli novych chlapov, prip. zalozili rodiny, proste novy zivot od zakladov.

oli18
22. máj 2021

O com to tu pises, ze si prisla o mladost. A 35 je staroba? Ak si chces uzivat s chlapmi, tak sa rozved a uzivaj si. Je dost chlapov, ktori by siahli po 35ke. Ak si chces uzivat disko, bary, cestovanie, to mozes aj s manzelom. Zrejme ti nenaplna zivot praca a manzelstvo, tak listujes v minulosti. Najdi si zmysel zivota, aby si nemala cas rozmyslat o tom, co je nenavratne prec.

andreatytler
22. máj 2021

Toto nie je kriza stredneho veku... ta prichadza medzi 40-50.
Dnes su 37 rocne zeny mlade, krasne a mudre. Perfektna kombinacia.
Kludne chod na diskoteku, kludne sa zacni zoznamovat s muzmi... uzi si.... samozrejme po tom ako sa rozides s terajsim partnerom... to by si velmi lutovala ze si sa donutila sa zmierit so zivotom co mas a v 50 by si duplom lutovala co si zameskala.

janickacrazy
22. máj 2021

No ja som si užila mladosť ako sa patrí, diskotéky, zábavy každý víkend a teraz v 40-tke mi to vôbec nechýba. Ty to máš iné. Bojíš sa zmeny. Máš prácu, ktorá ťa nebaví, ale chodíš tam, lebo peniaze. Máš vzťah, ktorý ti nevyhovuje, ale neukoncis ho, lebo sa bojíš byť sama. No kto sa boji nesmie do lesa. Moja kamoška sa v tvojom veku rozviedla, deti nemali, nedarilo sa. V 40-tke stretla novú lásku, v 41 porodila prvé dieťa, v 46 druhé, je šťastná ako blcha.