Kopírovanie sesternicou

michaelazavodska1
10. máj 2021

Ahojte 🙂 rozhodla som sa napísať sem, pretože neviem čo robiť ďalej. Mám sesternicu, ktorej rodina našu časť rodiny "odstrihla" už dávno, každého neznášajú a snažia sa robiť zle, vyprodukovať nejaké konflikty a tak ďalej. Niekedy sme to zvykli udobrovať, snažili sme sa aby boli tie vzťahy dobré, postupom času sme sa ale naučili, že je lepšie s nimi nemať vôbec žiadne vzťahy takže sa im výslovne vyhýbame. Teraz prichádza časť o mojej sesternici. Keď sme boli menšie, stále sa ma snažila skritizovať - škaredé šaty, hrozné vlasy a podobne. Potom to ale prerástlo do nejakého kopírovania čo mi prišlo čudné keďže sa jej na mne nikdy nič nepáčilo. Ukradla mi nejaké veci (prišla som na to samozrejme, nie je to len podozrenie), začala si strihať a upravovať vlasy ako ja, začala si kupovať oblečenie, aké som mala ja. Išla na rovnakú strednú školu, hoci na to nemala známky. Išla na vysokú študovať to čo ja, hoci ju práve ten predmet nikdy nebavil. Samozrejme ma to trošku dosť štvalo ale to som zvládala. Začala som robiť animátorku, začala aj ona. Išla som do reštaurácie brigádovať ako čašníčka, začala aj ona, presne v tej istej. Odišla som na inú brigádu, prihlásila sa aj tam ale našťastie ju šéf nezobral. Odfotila som na instagram kozmetický stolík, ktorý som dostala, kúpila si taký istý. Akúkoľvek fotku si dám na instagram, urobí takú istú. (Predtým ako poviete zablokuj ju - aj to som skúsila - nové účty, xy žiadostí denne - už som potom "povolila" a potvrdila ju). To všetko som ale ešte nechávala tak. Zlom prišiel, až keď som si našla priateľa. Hneď mu prišli žiadosti na všetky sociálne siete. Priateľ začal chodiť so mnou na tábory ako animátor. Raz v noci ostali spať animátori vonku, ja som šla dnu lebo mi bola zima, no ona ostala sedieť pri mojom priateľovi celú noc a pozerala sa, ako spí, načapala ju moja sestra. Počas programu, posedenia a tak sa vždy snažila byť pri ňom, predvádzala sa a podobne. Nehovorím že žiarlim, priateľa absolútne nepodozrievam, že by s ňou niečo chcel mať, vadí mi to skôr z jej strany. Ako keby mi dávala najavo, že pre ňu som úplne 0, ale zároveň sa snaží odkopírovať všetko čo sa dá, prebrať mi frajera a podobne. Cítim sa za tieto "problémy" ako v škôlke, nevadilo by mi keby sa občas inšpirovala, ale toto je chorobná posadnutosť - chodí sa fotiť pred náš dom napríklad. Snažila som sa si to nevšímať, neriešiť, snažila som sa ju zablokovať, snažila som sa jej vyhýbať ale ona si cestičky vždy nájde. Doma ma nikdy nechápali, že si ju nemám všímať, veď chce len niečo ako ja ale tak vnútri vo mne je taký pocit že toto nie je celkom v poriadku. Máte podobné skúsenosti? A ako ste to riešili?

zooeynka
10. máj 2021

Normalne ju posli do pi**...

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelazavodska1
autor
10. máj 2021

@cocolino234 bývame na tej istej ulici 🙂 takže vyhnúť sa jej neviem
Áno štve ma to, pretože ja si takpovediac, nechcem to zle vysvetliť ale proste keď ja nikoho nekopírujem, nechápem prečo to niekto robí a chce mať všetko ako ja. Zvládala v zmysle neriešila, naštvalo ma až keď sa začala doslova pchať do pozornosti priateľovi lebo toto bolo ďaleko za hranicou toho, čo je normálne a čo nie. Áno, neustále žiadosti mne, môjmu priateľovi, sestre, mame a tak ďalej a tak ďalej ma naštvali, chcela som jej napísať ale nie som natoľko odvážna aby som to zase riešila rozhovorom, keďže aj to som raz skúsila a vyšli z toho len ďalšie problémy lebo ostala som ja najhoršia lebo som sa opovážila niečo im povedať, sesternica si povymýšľala, že ju šikanujem, prišla domov s modrinami (ktoré som jej samozrejme nespôsobila ja) a teda som ostala ako tá čo ju zbila a robila na ňu nátlak aby dačo nerobila a tak podobne a mali sme peklo v rodine, asi preto mi rodičia hovoria len nech si to nevšímam a neriešim a hlavne nech som k nej slušná. Hľadám možnosť ako to vyriešiť tak, aby som nemala žiadne problémy. Chápem že ich nepoznáte a teda to neviete nijak pochopiť, ale jedným slovom ich viem charakterizovať len ako psychopatov.

michaelazavodska1
autor
10. máj 2021

@cocolino234 viete, hľadala som tu nie posudzovanie situácie od ľudí ktorí ten stav vôbec nepoznajú ale rady na pokojné vyriešenie. Logicky ak kvôli tým dôvodom rodina mi nijak nepomôže, obrátim sa aj na cudzích.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaelazavodska1
autor
10. máj 2021

@cocolino234 napísala som, že som to osobne riešila - raz a dosť, následne si povymýšľala ako ju vkuse od základky šikanujem a že ona je obeť a modriny a bijem ju a neznášam atď., že ako mi narobia problémy... do tohto mám ísť znova? Ak vám osobný rozhovor zabral, super, som rada, ja som skúsila a bolo to ešte horšie ako dovtedy. Celú strednú školu som neriešila žiadne vlasy, makeup, oblečenie proste nič čo po mne opakovala, spolužiačky to riešili viac a boli viac naštvané ako vtedy ja. Ani teraz by som to neriešila ak by sa nezačala strkať kam nemá.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evaachesa
10. máj 2021

Súdnym zákaz priblíženia a vybavené. Veď tá osoba to nemôže mať v hlave v poriadku, aby niečo ešte nevyviedla. Príde mi ako poriadne narušená🤔

michaelazavodska1
autor
10. máj 2021

@cocolino234 Zjavne nie 🙂 aspoň ja by som to nerobila. Nevedela a doteraz nevie riešiť svoje problémy tak do toho zaťahuje rodičov namiesto aby sa porozprávala so mnou ak nejaký problém so mnou má. Ja by som nešla za rodičmi nech za mňa vyriešia tento problém. Preto som vlastne doteraz len ignorovala všetky "pokusy" o pozornosť alebo ako to mám nazvať 🙂

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diana218
10. máj 2021

pozerám komentáre a veľa ludí tu o tom píše ako by to bolo normálne, no mne to príde úplne choré, tá by mala ísť k psychiatričke a dať sa liečiť. Očividne sa sama nemá rada lebo toto sú všetko príklady toho že to tak je. Možno sa s ňou ešte skús povyprávať nie v zlom ale v dobrom a kamarátsky. Možno ju to potom prestane baviť. Alebo opakuj chvílu po nej že čo bude robiť :D

ndrag
10. máj 2021

Zacni sa venovat nejakemu sportu, ktory ona neznasa 😂 To bude mat to kopirovanie potom ako za trest. Inak by som sa s nou vobec nebavila, nikam ju nevolala a ani sa nestretavala a co, ze byvate na rovnakej ulici?

elizabet173
10. máj 2021

@michaelazavodska1myslim, ze mate kopu volneho casu a neviete, co s nim. Aj ty aj ona. Ked si budes chranit svoje sukromie a nebudes vsetko riesit na socialnych sietach, budes mat menej problemov

h2
10. máj 2021

@michaelazavodska1 Prosím Ťa, ako je možné, že Ťa obviní, že si ju zbila a všetci jej to veria, lebo ukáže modriny? To je blbosť. Dôrazne by som sa ohradila, že som sa jej ani nedotkla a ak to rieši cez rodičov, tak im treba povedať, že ich dcéra potrebuje pomoc psychiatra. A potom, treba si stáť za svojím. Keď ju raz zablokuješ, tak má zostať zablokovaná. Odstrihni ju od všetkých informácií o Tebe. Frajerovi vysvetli, čo Ti robí a povedz mu, nech sa jej vyhýba.

hviera81
10. máj 2021

tak nedavaj nic na fb, nebude mat co kopirovat.
alebo si najdi pracu v inom meste a odstahuj sa

zuzanka.zuzu
10. máj 2021

@michaelazavodska1 tak odstrihli ste sa ako rodiny ci nie? preco ti potom zalezi co o tebe rozprava? ani u prdele by som ju nemala... ale ocividne nie si az tak nad vecou

lindous
10. máj 2021

Keďže vaše rodiny sa nebavia, tak nestretávať sa s ňou, nekomunikovať s ňou a mať súkromný účet, kde jej žiadosti proste nepríjmem, aj keby neviem čo mi nepríde zas taký problém... nehovorím, že jej správanie nie je choré, ale čím menej pozornosti od teba bude mať, tým lepšie ... keď nie ste v kontakte ako rodina, ako vôbec vie, do akého tábora si šla robiť animátorku alebo v ktorej reštike brigáduješ ? Nezverejňuj tieto veci o sebe a bude ... a čo sa týka priateľa, tak ten ju vie hádam odpálkovať aj sám, keď vie čo je vo veci ...

michaelazavodska1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindous
10. máj 2021

@michaelazavodska1 ah nenapadlo mi, že na dedine všetci o všetkom vedia 😅 no to potom veľmi ťažko, keď ani osobne to nejde a veľa o tebe zistí aj mimo sociálnych sietí ... nie je to normálne, je dosť možné, že to hraničí až s nejakou poruchou osobnosti, ale pre mňa za mňa, aj keby si celý byt zariadila rovnako ako ja, žily by mi to netrhalo, keď ide na rovnakú vysokú a nebaví ju to, tak nech sa tam trápi...chápem, že určite to je nepríjemný pocit, ale podľa mňa čím menej tvojej reakcie uvidí, tak tým menej ju to bude "napĺňať" alebo akoby som to nazvala, proste fakt ten ignor vydržať, usmievať sa na ňu a myslieť si svoje ... a však hádam sa aj čoskoro osamostaníš a toto zostane minulosťou

cawes
10. máj 2021

@michaelazavodska1 ja byt tebou a na tvojom mieste, tak urcite jej nezavesim na nos kam idem na vysku a kde idem robit. A ani nikomu aby sa to neroznieslo. Taktiez by som jej ziadosti na sietach neprijala a blokla ju vsade kde sa da aby nic nevidela

elizabet173
10. máj 2021

@cawes autorka témy už nemá účet na MK. Super, dať tu svoje meno s priezviskom, poohovárať celú rodinu a potom zrušiť účet.

monka105
10. máj 2021

Začni chodiť k psychológovi. Možno začne aj ona (mala by).

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz