Konflikt so švagrinou - váš názor

15. aug 2022

Ahojte..potrebujem sa poradit s vami ohladom konfiltku ktory mam aktualne so svagrinou-muzovou sestrou ide o to ze obe rodiny zijeme na jednom sidlisku nedaleko od seba..ja som aktualne na materskej s dvojrocnou, svagrovci obaja pracuju uz maju vacsieho syna svagor chodi na tyzdnovky, svagrina robi v nemocnici ako sestricka..vzdy mala velku vasen pre nakupovanie hlavne nakupovanie cez internet a kedze ja som doma cele dni poziadala ma ci by som jej nemohla ja vyzdvihnut veci co si objedna od kuriera,,tak som suhlasila a zacala jej preberat zasielky ..ratala som s tym ze samozrejme ked jej ja vyzdvihnem zasielky tak si pekne pre ne pride k nam lenze ona ocakavala zakazdym ze jej tu zasielku nielen preberieme ale ešte aj odnesieme domov..vzdy nejak uprosila mojho muza aby jej doniesol zasielku ze ved ona nestiha a on to ma k nim aj tak po ceste do prace a bla bla..ked sa toto stalo uz asi siesty krat moj muz jej dorazne vysvetlil ze jej kludne objednavky preberieme ale nech si pekne pride sama po ne..kolko krat bola unas jej zasielka aj tri tyzdne ..tak sa ospravedlnila po dalsiu zasielku si prisla ale potom to zacalo zase..teraz naposledy objednala zase cosi ku nam ani mi nepovedala len mi vola kurier ze ma zasielku pre nu a ze ma instrukcie nechat to u mna..tak som mu povedala ze ziadnu zasielku nepreberam moze to vratit spat odosielatelovi..svagrina prisla ku mne v sobotu ze si ide po zasielku lebo ze to je darcek pre jej krstnu dceru na 6 narodeniny tak som jej povedala ze som tu zasielku neprebrala nech sa nehneva..spustila na mna taky krik..ze ona ide v nedelu na oslavu a co tam ma ist koli mne s prazdnymi rukami ze co som taka protivna ze som odmietla zasielku prebrat..ze teraz ona co ma robit..dobre ze sa nerozplakala ..ani som nestiha otvorit usta len bachla dverami a isla prec..ze mi pekne dakuje...

kaca222
15. aug 2022

Podľa mňa nebolo v poriadku neprebrať zásielku bez upozornenia. Aspoň tak to teda z príspevku vyznieva.
Riešila by som to tak, že oznámim, že to bola posledná zásielka, ktorú som prevzala.
Btw nemáte v blízkosti zasielkovnu? Nech si necháva balíčky posielať tam

autor
15. aug 2022

@kaca222 ma ale ona nestiha nikdy nic..je sestricka takze je vkuse v praci..preto si to dala posielat ku mne..

autor
15. aug 2022

@kaca222 ale ani nieje v poriadku mi ani neoznamit ze ma nejaka zasielka prist..len proste automaticky dat poslat ku mne a uz mi len kurier volal

janinah
15. aug 2022

To je taký problém jej balíčky odniesť v rámci prechádzky s tvojou dcérou? Musíš s tým otravovať muža? Verím jej.ze nestíha.ak má dieťa a muža preč.A neprebrat bez upozornenia je riadne cez čiaru..síce si sa jej i balíčku asi navždy zbavila.ale za akú cenu?

ddaassuullaa
15. aug 2022

Cize namiesto toho, aby ste si to vykecali a dohodli sa na ukonceni tejto sluzby si jej odmietla zasielku? Obe ste prispeli svojou mierou ku konfliktu, ked si jej raz slubila, ze zasielky preberies, tak dovod oznamenia mi nedava zmysel. Cize truc z tvojej strany, lebo si nevies spravit poriadok. Nie, zasielky ti nebudeme nosit, najdes si ich u nas a vybavene. A este povies, ze vratit odosielatelovi🤦‍♀️ mohla si povedat, nech zavolaju adresatke a dohodnu sa s nou. Cize, toto bolo poleno pod nohy, nech sa pozries na to ako chces. Fer bolo spravit to po dohode, takto na urovni svagrinej

cocolino234
15. aug 2022

@autorka a komunikáciu si kde nechala? ja by som tú zásielku prebrala, nevysrala by som sa na to, ruky ti odpadli? veď ste sa dohodli, že zásielku si ku vám objedná ale bude si po ňu chodiť sama. Ktorú časť z tohto plánu nedodržala? to, že ti nedala vedieť niekoho rozčúli a niekoho nie. Ja keď som na niečom dohodnutá a robíme to pravidelne, tak by som fakt nevyžadovala, aby mi 5x mesačne volala, že príde kuriér, keď kuriér mi zavolá dosť skoro .. ale to je očividne vec názoru.

Určite by som tu zásielku nevracala naspäť, ty nevieš aké s tým môžu byť vzniknuté poplatky za neprebratie zásielky, nevieš čo si objednala, mohlo to byť niečo súrne a nie obyčajný dar. Dodržala na čom ste sa dohodli ale nedala vedieť, ty si sa podľa mňa zachovala totálne neadekvátne a detinsky. Najväčšia sprostosť bez upovedomenia neprevziať zásielku, tebe sa nič nestane, že ti kuriér nečakane zavolá ale jej môžu vzniknúť problémy. Miesto toho, aby ste to ukončili, ste súhlasili s preberaním a ty nakoniec trucuješ.

ckocka
15. aug 2022

No a čo, problém máš vyriešený, nech si svoje balíčky naďalej preberá sama.

tykat
15. aug 2022

No tak teraz z toho ty vyjdes ako najvacsia krava lebo si zasielku odmietla bez toho aby si jej povedala ze ich uz preberat nebudes.
Mali ste to jasne stopnut.
Ale tak zase uz ta asi nikdy nepoziada o prebratie zasielky, to si mozes byt ista 😂

valeria_h
15. aug 2022

A to je taký problém prebrať zásielku? Alebo ich musíš aj zaplatiť a potom sa zdráha Ti dať peniaze? Lebo potom by som chápala Tvoj hnev.

rhodesian
15. aug 2022

Ja ťa napríklad úplne chápem 🤷‍♀️ ja mam na toto iste nervy, len mne to robí partner.
On si objedná X tisíc blbosti, nič mi nepovie, len mi zavolá že za minútku príde kuriér. Či som v sprche, kojim alebo s prepáčením robím 💩 na záchode 🙈
Naozaj ti mohla dať aspoň vedieť že príde balíček, čo keby si nebola doma a nemala to aj tak ako prebrať?

autor
15. aug 2022

na zaciatok bola dohoda ze budem jej balicky preberat ale bude si po ne ona chodit..ja tiez niesom na spagatiku darmo ze som na materskej..ani raz si po tu zasielku nebola stale nejak uprosila muza nech jej donesie..ja som jej nesla s kocikom pratat zasielku lebo vacsinou to boli vacsie a tazke veci VZDY bola dohoda ze preberiem vsetko v poriadku kludne aj vyplatim ale ona si po to pride alebo jej muz cez vikend..takato bola dohoda na zaciatok ani raz to nedodrzala..vlastne raz ano ked jej muz povedal aby si pre to chodila sama tak ako sme sa dohodli..potom si raz prisla a zas dvakrat nie..mali sme tu jej krabicu tri tyzdne kym sa muz nasral zobral do auta a odpratal jej to..teraz mi rano o pol osmej zvonil kurier ze ci som doma ze ma pre mna vacsi balicek ci mozem zist dole..hovorim ze mam tu male dieta ktore ešte spi tak prepacte nejdem dole..ze co on ma teraz robit ze on dovnutra nepojde-- ja byvam na 5 poschodi..hovorim ok ja po ten balik nejdem nenecham tu sama dieta tak ho vrate a zlozila som telefon..

queen_mary
15. aug 2022

Akoze chapem ze ta to "otravuje" jej to stale preberat a nosit. Tam ste si to uplne nevykomunikovali. Ale tiez chapem, ze svagrina ak je sama cely tyzden, robi v nemocnici a stara sa o dieta. A ty nerobis cele dne nic, cize by ta to nezabilo, hlavne ak byvate kusok od teba. Mozno by bolo fajn, keby svagrina aspon raz za cas kupi tvojmu dietatu nejaku drobnost, aby si sa necitila tak, ze ta vyuziva.

stanulienkat
15. aug 2022

Preco si to neda dorucit do prace? Ja tak robievam.

michaelam2
15. aug 2022

chapem ta, tiez obcas preberam zasielky pre inych ludi a vie to byt teda dost otravne...sediet doma a cakat kuriera, ked mas aj male dieta tak je problem od neho hocikedy odist, potom baliky u seba skladovat a este riesit ako a kedy jej to dorucit...no nie, existuju zasielkovne alebo moznost poslat si veci do prace...mne by bolo blbe stale niekoho otravovat s tym aby mi preberal balicky

melanta
15. aug 2022

Vôbec sa nestotožňujem s názormi, ktoré tu odzneli a popravde, som až prekvapená. Keby išlo o balík raz za rok, ale preberať pravidelne niekomu balíky a ešte mu ich aj nosiť domov... veď to by som sa hanbila od niekoho chcieť. A že má muža preč a robí v nemocnici nie je argument. Ak má záľubu v online nakupovaní ako píše autorka, tak nech si aj zabezpečí preberanie. A objednať si balík a ani dotyčnej nepovedať, že niečo príde, tak to je za mňa vrchol neslušnosti. A že si neprevzala balík, lebo ti dieťa spalo? To je úplne v poriadku. Môžeš sa zaseknúť vo výťahu, padnúť na schodoch, dieťa sa zobudí a čo sa stane, keď bude samé doma? Jedna vec je pomáhať si, druhá vec je urobiť si s niekoho sluhu a toto je práve ten prípad.

ladrona
15. aug 2022

@janinah a bez opýtania rovno poslať k niekomu kuriéra nie je cez čiaru?

llull
15. aug 2022

Ja ťa chápem...mne by bolo blbé takto niekoho využívať a jej to blbé nepríde a ani nie je schopná si preto prísť?však býva blízko tak čo dáva

gabika128
15. aug 2022

"tak som mu povedala ze ziadnu zasielku nepreberam moze to vratit spat odosielatelovi.."
V tomto bode si to pekne pokašľala. Väčšinou je možné zásielku doručiť 3x a ty si nariadila, aby ju kuriér vrátil späť odosielatelovi,miesto toho aby si švagrine napísala,že si dnes zásielku neprebrala a nech si zmení adresu doručenia. 🤷‍♀️

kika900
15. aug 2022

využívanie, ľudia si k tebe dovolia toľko, koľko im dovolíš. A čím viac dovolíš, tým ťa majú za menej. Nikdy ti nepoďakujú za ochotu, ešte budeš za ..... Nechápem, prečo pristupujete na takého ´´dohody´´ , ty si myslíš, že pomôžeš raz, dvakrát, skončíš ako zásielkovňa.

ddaassuullaa
15. aug 2022

Kazdym pokusom o vysvetlenie si to robis horsim, vyzeras ako blbka ty, prepac. Toto si mala povedat svagrinej do oci a vec by bola vybavena. Ale ty jej posles balik nazad? Podraz, lebo si nevies do oci vykecat, ze takto to nejde. Darmo teraz pises historiu zasielok, ako to gradovalo. Ty a tvoj muz ste to nechali zajst takto daleko. Nech je svagrina aka chce, ty si jej to slubila. Nuz, aj to.je riesenie, ked zlyha komunikacia

ddaassuullaa
15. aug 2022

@ladrona odpoved v texte autorky, kopirujem:

"...vzdy mala velku vasen pre nakupovanie hlavne nakupovanie cez internet a kedze ja som doma cele dni poziadala ma ci by som jej nemohla ja vyzdvihnut veci co si objedna od kuriera,,tak som suhlasila a zacala jej preberat zasielky."

autor
15. aug 2022

@ddaassuullaa svagrinej to uz bolo povedane do oci..zial nezabralo..a ano ja som jej to slubila..ona zas slubila ze si bude po tie zasielky chodit..ze urcite nechce od nas aby sme jej to ešte nosili domov

ddaassuullaa
15. aug 2022

Keby ste jej ich neodniesli, neprisla by si nakoniec po ne? Lenze vy ste jej ich odniesli....nekomentujem, ze vas vyuzivala, lebo ste jej to umoznili. Ale to odoslanie balika spat je PODRAZ

autor
15. aug 2022

@llull nieje pritom ma auto..nieje schopna ani muza poslat cez vikend jej muz chodi v piatok poobede domov z tyzdnoviek..ani raz u nas nebol s tym ze mame tu zasielku idem po nu

annamalaga
15. aug 2022

Nie niesi povinná jej preberať nič. Nech si zháňa na takéto služby niekoho iného. A to dnes ráno zase bol kurier? A dúfam, že to aspoň ma zaplatené či?

autor
15. aug 2022

@ddaassuullaa nepride si..my sme tu mali ich mikrovlnku co k nam objednala tri tyzdne..na chodbe nam tu stala velka krabica..muz jej volal asi 10 krat ze mas tu objednavku co s tym..slubila ze pride nakoniec zobral krabicu muz do auta a odpratal..takto to bolo skoro pri vsetkom..akoby si povedala v duchu ze vsak raz im to tam zacne zavadzat a donesu mi to sami

autor
15. aug 2022

@annamalaga v piatok rano bol...o pol osmej mi zvonil ze ma zasielku o ktorej som ja nic nevedela

alexnina777
15. aug 2022

Tak a máš vyriešený problém💪pekne poďakovala a odišla..máš pokoj..čo riešiš..

michaelam2
15. aug 2022

@ddaassuullaa jasne autorka je zla lebo odmietla robit zo svojho bytu zasielkovnu ...

annamalaga
15. aug 2022

Dúfam, že už nič neobjedná. A keď tak, tak kuriéra nabuduce pošli na jej adresu.