Konflikt so švagrinou

kikuska202
15. aug 2024

Ahojte, mam taky problém. Bola som so švagrinou a jej deťmi na chate pri zemplínskej šírave. Môj syn so synovcom isli na padleboard. Lenže odišli veľmi ďaleko a ja som sa o nich bála. Keď prišli nazad, tak som im vysvetlila, že tak ďaleko od brehu nemajú chodiť, lebo síce majú vesty ale aj tak nikdy nevieš čo sa môže stať. Švagriná sa naštvala, že jej dieťaťu nikto nič zakazovať ani príkazovat nebude. Zvyšok chaty sme prežili v takej atmosfére že sme mali obidve chuť sa zbaliť a odísť. Asi dvadsať minút potom, ako som prišla domov, mi vola svokra, že čo sa to stalo. Všetko som jej vysvetlila, ona mi povedala ze sa o tom so svagrinou porozpráva. Ale odvtedy sa mi švagriná neozvala, doteraz sme si písali alebo telefonovali skoro každý deň. Vôbec som netušila že dokáže byť taká hnusná. Myslíte si že som na vine ja? A co mam robiť aby bol náš vzťah taky ako pred tým?
Dakujem

sasa1310
15. aug 2024

@kikuska202 nie si na vine.

kikuska202
autor
15. aug 2024

Ale aspoň viem ze mam rozumne svokru 😉

lavender94
15. aug 2024

@kikuska202 tvoja švagriná je asi ďalšia, ktorá si splietla rešpektujúcu výchovu s mámvpičizmom. Šak nech sa aj utopia. Nepoviem keby do tých deti nakričíš, že sa jej to nemuselo páčiť, ale ak si to povedala v klude, tak nevidím problém, bolo tam aj tvoje dieťa.

jasminet
15. aug 2024

Je vysvetliť deťom a "vysvetliť" deťom. To už vieš ty, ako si to vysvetľovala.

akinomel
15. aug 2024

@kikuska202 no...ja si myslím, že toto použila ako zámienku na to, aby vyvolala spor a prerušila kontakt. Podľa mňa za tým bude niečo iné.

vejapa76
15. aug 2024

Keby švagriná zažila búrku na Šírave nepustila by deti viac ako 5 metrov od brehu. Tam to príde veľmi rýchlo, vidíš vlny niekde ďaleko a ledva stihneš dobehnúť na breh.

koniarova
15. aug 2024

@jasminet no mne by veru bolo jedno, keby na moje decko aj nahučala. Preboha, veď nemôžu odísť ďaleko od brehu bez opýtania. Sú to decká. Nie dospelí ľudia.

tiezjedna
15. aug 2024

ja byť na mieste švagrinej, tak ti poďakujem, že si im vysvetlila, že takéto somariny by robiť nemali a aj prečo...

jasminet
15. aug 2024

@koniarova odisli daleko od brehu bez opytania? Mamky boli kde, ked deti boli na padlboarde? Ja teda sedim na brehu, sledujem si deti aby som ich pripadne usmernila kam mozu.

anjelicek26
15. aug 2024

To ti 14 roční a mali vesty hej?

ivik4
15. aug 2024

Kriste fakt tazke konšpiratorky tu na MK 🤣
Chyba mi tu : troll ? 🤣🤣

Autorka, dobre si urobila, ak si nekricala nevidim dovod preco by sa mala svagrinna osopit. Hroza, tieto citlive zenske. Ja by som povedala presne to iste ak by bolo treba

dzejny656
15. aug 2024

A deti sú aké staré?
Sú ľudia, ktorí sú úzkostlivý viac a sú takí, ktorí menej. Ja som z tých menej úzkostlivých, nemusím mať dcéru na očiach každú sekundu. Mám ale zopár kamošiek, ktoré sú uzkostlivé oveľa viac ako ja a zdajú sa im nebezpečné veci, ktoré mne nie a opačne (nehovorím, že je to tento prípad). Ja sa cítim lepšie v spoločnosti rovnako naladených ľudí, tí úzkostlivejší mi zvyknu ísť na nervy a verím ze ich irituje moja "lahkovaznost".

miadi
15. aug 2024

Do teraz ste boli cele roky kamosky a volali ste si kazdy den ? Nikdy ziadna nezhoda a teraz o nej pises ze je hnusna ? Ved si to s nou vykomunikuj . Povedz jej ze ta mrzi jej reakcia a nemas pocit ze si ju zasluzis ale ze ok od teraz budes upozornovat len svoje deti ked urobia nieco co sa ti nepaci ci zda nebezpecne a to jej nech si riesi ona . Aby tu za chvilku nepisala svagrina ze si neprimerane nadavala jej decku . Kazda konca mà dve strany .,

oblecenie99
15. aug 2024

Na Šírave vedia byť vlny veľmi zradné. Búrka vie prísť strašne rýchlo a keď sa spustí vietor, tak sranda konci, ak si niekde v hlbokej vode:

https://www.imeteo.sk/spravy/tragicka-smrt-9-lu...

Sestra tam chodí na padleboard týždenne viackrát, a minule hovorila, že išla z Hôrky na Medvediu horu, fúkal slabší vietor, vlny však boli a nebolo jej všetko jedno. A je výborná plavkyňa. Smerom dovnútra, či krížom cez priehradu sa nepúšťa, vesluje čo najbližšie pri brehu.

Neviem, v ktorej časti ste boli, ale pokiaľ dobre viem, okrem Medvedej hory (ak vôbec) už nemajú záchrannú službu, cize kúpanie na vlastnú zodpovednosť, pomoc nepríde promptne.

kikuska202
autor
15. aug 2024

@dzejny656 syn má deväť rokov, synovec desat

koniarova
15. aug 2024

@kikuska202 tak pri takomto veku nie je o čom. Dobre si urobila.

kikuska202
autor
15. aug 2024

@miadi zopár menších hádok sme mali, ale vyriešili sme, ale teraz som jej už volala, písala vôbec sa neozýva 🤷‍♀️

koniarova
15. aug 2024

@kikuska202 tak sa na ňu vykašli.

oblecenie99
15. aug 2024

@vejapa76 Presne tak. Ja som tam prakticky vyrástla, považujem sa za dobrého plavca a mám rešpekt. Keby som bola na mieste autorky, urobím to isté ako ona, možno ešte aj zvýšim hlas.

kikuska202
autor
15. aug 2024

@anjelicek26 nemajú 14

betulinka1
15. aug 2024

@kikuska202 svagrina ma asi vela deti a potrebuje sa nejakeho zbavit 🤣🤣🤣 ja by som 10 rocneho ani nepustila, my chodime na člne a ked vidim, tych ludi na člnoch opitých, nikdy nevies ci davaju pozor na to, ci niekto nepláva. Z hádky si nic nerob, mozno mala iba pred menzesom.

moonlight1210
15. aug 2024

@kikuska202 ja by som im vysvetlovala spolu s tebou. Musia pochopit, ze na tej vode sa k nim rychlo nedostaneme, ked sa nieco stane a su daleko od brehu.

A ziadne straty nie su povolene. Ani dvadsatpercetne.

koniarova
15. aug 2024

@betulinka1 ani ja by som 10 ročného samého nepustila. Som z tých tu spomínaných uzkostlivych. 😂😂

ivik4
15. aug 2024

No tak to take male deti keby nemam na dohlad , amen tma 🤦‍♀️. Este na nu by som nazjapala keby zacne ci ma pocit ze 9 a 10rocne dieta je uz schopne si dat sakra pozor

miadi
15. aug 2024

@kikuska202 neodpise nedvihne.. tak ju nechaj tak kasli na nu. Snad sa ti ozve ked sa jej to v hlave uprace, Uz si urobila co sa dalo , Ked nechce komunikovat ..

koniarova
15. aug 2024

@jasminet darmo môžeš sedieť na brehu a húkat po nich, keď ťa nebudú počuť.

janinah
15. aug 2024

Kašli na to.urobila si správnu vec.nenatiskaj sa jej do....priazne.

nairia
15. aug 2024

@kikuska202 vyser sa na nu... vysvetlovala si aj svojmu dietatu, predpokladam, ze primarne jemu. ked sa ona na to urazila, nech si pusti mladeho kam uzna za vhodne. uz sa jej nedoprosuj, nie si nicim vinna.

jasminet
15. aug 2024

@koniarova ale no, keby ich jedna alebo druha sledovali - bavime sa o 9 rocnych detoch, tak sa nedostanu do takej dialky, ze uz nepocuju. Potom uz je neskoro dohovarat a vysvetľovať.

sissy27
15. aug 2024

@kikuska202 za mna - hoci si mala pravdu, vychovavat si si mala len svojho syna. Mne by tiez vadilo, keby sa niekto pusti do mojho decka a hlavne ked ja tam som. Mozno svagrina chcela so svojim synom o tom hovorit inde a inak, bez teba a tvojho syna a ty si jej takto vlastne podkopla nohy, odignorovala si ju aj ako kamosku, aj ako matku dietata a isla si si svoje.