Komunikácia vo vzťahu

baska1930
24. nov 2020

Ahojte dievčatá chcem sa vás opýtať aj vo vašom vzťahu je komunikácia taká mizerná ako v tom mojom? Nebyť dcérky tak nekomunikujeme vôbec cez videohovor lebo vtedy len držíme mobili a pozeráme do TV!😢. Príde domov po 2.týždňoch z práce a my sa nemáme o čom baviť!😬🤷🏻‍♀️ Keby nepotreboval jesť, pit a sex tak nekomunikujeme už dupľom. Poprosím ušetrite má blbých komentárov.

karhu
24. nov 2020

ani nevrav, cele zle...rozmyslam ze doma zavediem hodiny ked mozeme/nesmieme byt online a hotovo

kamilkak
24. nov 2020

@baska1930 celé zle😁😕

adusa1987
24. nov 2020

Tak to by tvoj muz u mna nepochodil...ja som si len jedno z nauky o manzelstve vzala k srdcu ze k stastnemu manzelstvu je komunikacia dolezita...a preto ked dojde domov chodi do zahranicia vela s nim rozpravam.sadneme na balkon dame kavu a kecame o zivote o detstve o spomienkach spolocnych o detoch atd nie len o tom co bude co treba kupit atd..a moj muz co bol malo urecneny nejako sa vypracoval ze mu huba ide inak na zaciatku bol tichsi...a toto nas drzi nas vztah...inak by sme upadli dos stereotypu a asi rozvodu...este milujem spontanne napady tym to esre ozivujeme ze napr sadneme do auta tabineme a ideme kde chceme atd

kassandra25
24. nov 2020

@baska1930 Chápem.

dajen_7
24. nov 2020

Ja musím rozprávať stále teda sú situácie kedy sa priateľovi nechce ale zas aj take kedy ma on potrebu rozprávať a zase sa nechce mne ale že y sme mali byt celé dni ticho to si ani neviem predstaviť. Koľko ste spolu a ako dlho trvá táto situácia? A to že komunikuje keď chce jesť alebo piť čo je malé dieťa a nevie si spraviť sám? A sex no neviem či by sa mi chcelo keby sa so mnou nerozpráva

baska1930
autor
24. nov 2020

@dajen_7 No sme spolu 2 roky a 4 mesiace a na začiatku bol úplne iný trz sa otočil o 180stupnov, nooo len jemu sa nepaci že som priama nedávam si jak sa povie servítku pred hubu čo na srdci to na jazyku, som úprimná a jemu sa to nepaci a hlavne čo sa týka jeho deti s prvého manželstva zevraj robím rozdieli včerajšia hádka začala tým že dcérka môže mat hracky v obývačke ale jeho chlapci nie tak som som sa ho na otázku opýtala otázkou či má niečo v obývačke čo by mohla zjesť? Neskutočne má to vytáča lebo povie že robím rozdieli medzi našou dcérou a jeho synmi ale mám pocit že on začína robiť rozdieli ona nemôže robiť bordel ale oni ano a podotýkam že si ho neupracu keď sú u nás !!! Neskutočne má to vytáča

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baska1930
autor
24. nov 2020

@retatka noo už aj vysie som písala že nebiť dcérky tak nevoláme, pár krat jej povie meno my si sem tam niečo povieme a to je všetko

dajen_7
24. nov 2020

@baska1930 mne to po dvoch rokoch vzťahu príde smutne. My s mojim sme spolu cez 3 roky a mám pocit že si čoraz viac rozumieme podporujeme sa rozprávame mame toho viac spoločného ako na začiatku vzťahu tam sme sa aj viac hádali teraz je to skôr výmena názorov a rozumný rozhovor a v posteli nám to klape tiež perfektne čo som si myslela že to bude stále len chladnejšie.

anina929
24. nov 2020

@baska1930 aj ja mám takého....

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubkovamama
24. nov 2020

@baska1930 asi ste sa už o tom bavili,no keď si tak priama,nie vždy to je chlapom príjemné aj keď väčšina podľa mňa oceňuje priamost u ženy..ale zas nie priveľa,môže sa cítiť tlačený a to už detto nebude s tebou hovoriť.Moj je tiež nonstop preč, posledné týždne robí aj víkendy,príde v nedeľu večer a odchádza v pondelok o 4tej.🤷A tiež máme každý svoje deti.Lenze,nikdy nikdy si nevycitame deti,každé je u svojej mamy vedené inak,moje inak ako manželove,veď to je logické a pre tie decká to tiež nie je jednoduché pár dní v mesiaci prehodiť mód.To by ste možno až tak nemali riešiť,lebo aj decká sa potom u vás nebudú dobre cítiť a to si myslím,že nechceš.My si voláme v priebehu dňa,občas mi to vadí,že je stále preč,ale zas v čase korony,keď je kopa chlapov bez práce a rodiny nemajú z čoho,tak si často povieme,že to nebude vecne.Kazdy deň si povieme,že sa ľúbime.Aj moje decká,ja jeho.Vies,nič nie je isté,treba si vážiť čo máme,zajtra to tu nemusí byť a to by si mu mohla povedať,že síce ta mrzí,že sa malo vidíte,malo rozprávate,ale aj tak si rada,že ho máš s ľúbiš ho..teda ak to stále cítiš.Malokedy chlap s tým príde prvý,možno bude príjemne prekvapený a dostaneš spätnú väzbu.U nás to ešte kedysi bolo také,ja som bola možno ako ty,priama a zrejme aj nepríjemná pre neho(lenže som mala blbý exvztah a už som mala takú formu obrany v sebe) a muž naopak bol ten citlivejší a viac chcel hovoriť a zdieľať a teraz už je to narovnako.Skus byť trpezlivá a chapava,jemnejšia,zas na druhej strane uvidíš ako bude reagovať,pokiaľ nezaujem napriek tvojej snahe,potom to už inak riešiť.Deti by som do toho moc neťahala,oni nie sú váš prioritný problém,ten je medzi vami dvoma ako partnermi.Nerob si nepohodu tam kde nie je,neupracu no a čo,svet sa nezrúti.Zas nie si nechať skákať po hlave..ale nemajú to ľahké hlavne decká u nás rozvedenych😉