Komplikovaný vzťah, čo by ste robili vy?

livina7
27. júl 2018

V 16- tich som ostala tehotná s mojim prvým synom ktorý ma teraz 13 rokov začiatky boli tažke môj vtedy ešte priateľ mi veľmi nepomahal chodil po krčmách atď. Po troch rok sme sa vzali a po dalšich troch rokoch prišla na svet dcéra ktorá ma 7 rokov. Po jej narodení nastalo peklo psychycke tyranie, ponižovanie, nadávky , obmedzovanie lietali aj facky. Jedneho dňa som sa rozhodla že odídem dokazala som to ale po dvoch mesiacoch ma opäť zlomolil a vratila som sa naspäť, alkoholu holduje dalej, robí v zahraniči , fyzický mi už neubližuje ale nieje to ružové. Otázka je zostavali by ste s takymto mužom v jednej domacnosti alebo by ste ho opustili? To že ja vlastne ani neviem ako asi štandardne fungujuca rodina vyzera. Deti ho maju radi aj napriek tomu kolko im ubližil lebo bez bitky neostali ani oni ani bez nadavok. Mam 29 rokov a necítim ziadnu lasku po ktorej veľmi tužim. Viem že pre niekoho možno smiešne ale pre mňa je to veľa. Počas svojho spolužitia sme nenobudli žiaden majetok máme iba dlhy do ktorých sme sa dostali ked som bola na materskej a on raz mal prácu raz nie. Za každý nazor názor budem vďačná.

lorela
27. júl 2018

Dobrýýýý 😀

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
27. júl 2018

@livina7 síce tomu chýba úvod, jadro a záver, ale inak fajn, rýchle čítanie, ani som sa nestihla unudiť 😂 a dokonca ani nevznikol priestor na gramatické chyby, takže za mňa 👍😂

nietzsches
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beky1813
27. júl 2018

Parada. Take lahke letne citanie

livina7
autor
27. júl 2018

Chcela by som počuť vaše názory na tento príbeh. V 16- tich som ostala tehotná s mojim prvým synom ktorý ma teraz 13 rokov začiatky boli tažke môj vtedy ešte priateľ mi veľmi nepomahal chodil po krčmách atď. Po troch rok sme sa vzali a po dalšich troch rokoch p=išla na svet dcéra ktorá ma 7 rokov. Po jej narodení nastalo peklo psychycke tyranie, ponižovanie, nadávky , obmedzovanie lietali aj facky. Jedneho dňa som sa rozhodla že odíde dokazala som to ale po dvoch mesiacoch ma opäť zlomolil a vratila som sa naspäť, alkoholu holduje dalej robí v zahraniči , fyzický mi už neubližuje ale nieje to ružové. Otázka je zostavali by ste s takymto mužom v jednej domacnosti alebo by ste ho opustili? To že ja vlastne ani neviem ako asi štandardne fungujuca rodina vyzera. Deti ho maju radi aj napriek tomu kolko im ubližil lebo bez bitky neostali ani oni ani bez nadavok. Mam 29 rokov a necítim ziadnu lasku po ktorej veľmi tužim. Viem že pre niekoho možno smiešne ale pre mňa je to veľa. Počas svojho spolužitia sme nenobudli žiaden majetok máme iba dlhy do ktorých sme sa dostali ked som bola na materskej a on raz mal prácu raz nie. Za každý nazor názor budem vďačná. sa dostali ked som bola na materskej. On raz prácu mal raz nie

livina7
autor
27. júl 2018

Niesom brzdá len som to písala cez mobil a nevložilo mi tam popis.

obsadenemeno
27. júl 2018

@livina7 to je cista rozpravka, v ktorej zijes...... co si asi tak myslis, ze ti tu poradime?
Zle, zle, od zaciatku zle. Nechapem, preco sa k nemu stale vracias, chudata deti, super zivot si im zariadila, ze je pre nich normalne, ze dostavaju vynadane aj bitku.

A na tvoju otazku: nie, nezostala by som s takym ani keby som mala ist s detmi do garzonky a robit v troch robotach. Ale to som ja, ja mam sebauctu a nenechala by som nikoho, aby ublizoval mojim detom a tahal ma na dno.

montemotherone
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
montemotherone
27. júl 2018

@livina7 toto je možno štandardná slovenská rodina, ale nie je to dobré. Ak máš silu, možnosti, choď preč. Ak nemáš, rýchlo ich hľadaj a zmeň to. Nech deti zažijú aj niečo iné. Lebo inak hrozí, že budú raz žiť rovnako.

tulipan3310
27. júl 2018

@livina7 ahoj ja mam 16rokov a rodila som 15tich a mam krasnu zdravu dceru a najlepsieho chlapa ktory sa o nas stara a venuje sa nam a chodi do prace a velmi si to vazim spravni chlap by sa staral o rodinu 🙂

lubkavargova1
27. júl 2018

@tulipan3310 to je pekne, ale zakladatelka take stastie nemala. Tu ani nejde o to, ze v tak mladom vek je dietatko. Skor asi zla volba chlapa. Ked je podpora rodicov (po prvotnom soku to predychaju) neverim, ze nepomozu. A mozno aj taka klasicka nasa tvrdohlava natura, ze "aj tk okazem, ze som dospela"....
Teraz uz len vydrzat. Da sa z toho dostat, ale je to beh na dlhe trate a len tak si zbalit svestky a odist od chlapa s detmi neni take jednoduche. Kolko tu citame, ze potom sa mamicky pytaju ako zvladat z 1 prijmu tahat vsetko, rozvod, a vsetko...nevravim, ze sa to neda, ale je to tazke.

sissy27
27. júl 2018

@livina7 no ja nechápem, na čo si sa vôbec zaňho vydávala, keď už sa o prvé dieťa nestaral, nepomáhal, slopal...zvyšných x rokov a ďalšie dieťa je už fakt nad moje sily pochopiť a k tomu, že sa pýtaš, či s ním zostať, sa radšej ani nevyjadrujem...Bije teba, deti, nadávam vám - ja neviem ako si vyrastala ty, ale toto je ten príklad, ktorý chceš dať svojim deťom? Buď si vyrastala podobne a musí ti byť jasné, že toto nie je správne, alebo si vyrastala lepšie a zas by si mala vedieť, že toto nie je v poriadku.
Chceš, aby tvoj syn tĺkol svoju ženu a nestaral sa o deti? Chceš, aby tvoju dcéru nejaký ožran otĺkal a nadával jej aj deťom?
Keby prišla za tebou dcéra a povedala, mami, on ma bije, nadáva mi, pije, nestará sa o deti, čo mám robiť? - čo by si jej poradila??

zuzkaz91
27. júl 2018

Si si vedomá že si v prvom rade vinná ty? Skorý prvý sex,bez ochrany,druhé dieta,máš vôbec školu dokončenú? Žiadna strecha nad hlavou a robíš deti ako nic,a teraz čo?Ja mám nehnuteľnosti ale bojím sa robiť tretie dieťa a to mám fakt niekoľko tisíc na účte a niekto nič a rodí jedna radosť 😒

denka259
27. júl 2018

Isla by som prec od takého človeka. Si ešte mladá a všetko máš pred sebou. To, že ti už fyzicky neubližuje neznamená, že už nikdy ani nebude. A ak doma padajú nadávky a osočovanie, deti to vidia a príde im to normálne. Ľahko sa môže stať, že budú viest podobne životy...

livina7
autor
27. júl 2018

Školu mam dokončenu urobila som si ju popri materskej , a ano rodim ako hruška že mam tych deti "až dve"

tulipan3310
27. júl 2018

@lubkavargova1 ano ja nevravim ze je to lahke ... nebojte sa viem co to je lebo mne zomrel krsny babka minuly rok a mam iba mamu a bratov ktory nepomahaju moj priatel nas zivi tak viem ake to je a zla volba chlapa ale aj ti chlapi su niektory sprosty uz s prepacenim

blairgossip
27. júl 2018

@livina7 dve je az az. Nechapem preco si si vybrala takeho nevychovaneho gadža a este rozmyslas nad tym ze by si s nim ostala. To si akoze nevazis samu seba?

obsadenemeno
27. júl 2018

@livina7 v tvojom pripade su aj tie dve privela..... ☹

nikoletah
27. júl 2018

@livina7 no kazdy clovek ma ine priority... niekom staci alkohol a cigarety a zit od vyplaty k vyplate u svokry ci mame... ja mam uplne ine - som sama s 4 rocnou, je to narocne aj financne... to ze si rodila mlada neznamena ze musis zit s alkoholikom bez lasky... ja akohol v rodine netolerujem - a drzim odstup od takych ludi. Po pravde neviem pochopit ako za alkohol(nehovorim raz do tyzdna o pohariku vina) mozu dat polku vyplaty alebo aj celu... a potom mat dlhy..

lucinda1989
27. júl 2018

Ahoj, n3zvyknem pisat svoj nazor do fora, ale dnes mi to neda..prerpze ru je tolko mudrych zien, ktore hned odsudia az nechapem..
Mat dve deti nie je vela a ani ziadna tragedia, ale manzelstvo ake popisujes nie je spravne..ako zena a matka potrebujes citit lasku a mat dobreho manzela, ktory sa o teba a deti s laskou postara a nie, aby ste mali vsetci stres, ked sa ma vratit na par dni z prace domov..deri su uz dost velke a pochopia, ze bez neho Vam bude lepsie aj ked stretavat sa mozu nadalej..ak mas moznost odid..mas pravo na lasku , ktora si ta mozno casom najde a hlavne urobit pekne detstvo svojim detom, aby casom vedeli, ze zivoyt,ktory zili predtym fakt nie je plnohodnotny..

alexandraalexandrova
27. júl 2018

@livina7 pytas sa ci ostat alebo odist...myslim ze odpoved poznas aj sama, treba odist. Deti otca maju radi lebo nic ine nepoznaju. Kazde dieta je na svojich rodicoch zavisle, ale ak by mali na vyber, tak by si vybrali urcite pokojnu domacnost bez kriku a bitky a casom aj noveho, normalneho otca ktoremu zalezi tak ako na nich, tak aj na tebe. Takto si tie deti odnesu do zivota chory vzor o tom ako ma rodina fungovat a ako dospeli nebudu schopne ani oni fungovat v normalnom vztahu, lebo ich to nikto nenauci...takze urcite prec a neostat s muzom, ani keby si mala ist na zaciatok do azyloveho domu...neviem ake mas moznosti, ci mas kam ist, kde zit, ci su vase dlhy spolocne ci su jeho...ale riesenie a sposob odist sa najde vzdy...

beky1813
27. júl 2018

@livina7 to sa fakt pytas? Toto je pre teba bezna rodina, ked to tolerujes? Mala si odist este pred svadbou

nelinka888
27. júl 2018

@livina7 Jednoducho? Nezostala

sasesoe
27. júl 2018

@livina7 prve dieta mozno bola "nehoda", mozno "dobra chyba", ale druhe dieta i svadba, to uz bola tvoja volva, uz si vedela do coho ides... opatovny navrat tiez uz nie je chyba, ale (nespravna) volba... cize ak si toto vyberas a toto ti vyhovuje, nepotrebujes nas nazor, ani schvalenie. Tu ti pravdepodobne kazda napise,ze by takto nechcelu/ nevedeli zit. Ale ak to tebe je ok, je to tvoj zivot. Ak ti to nevyhovuje, je len v tvojej moci s tym nieco spravit.

dominika6
27. júl 2018

ja ked vidím v Modrom z neba tie príbehy ako sa Vilo debatí s deťmi a oni potichu plačú,lebo otec je zmrd,čo chlastá a zmláti ich aj mamu..žijú v chlieve,bez peňazí na dlh..ona tam bude revať v TV aby jej cudzí ludia pomohli lebo je týraná,nemá kde ísť,nemá peniaze,zázemie..a jediné čo ma vtedy vie vytočiť je,že naozaj pomáhajú jej..ona je na chybe ona rozťahuje dobrovolne nohy,porodí deti,vystavuje ich násiliu,chudobe,stresu a traume..
ale samozrejme,ona ho ľúbi..však čo by bez neho robila..kokooos..vaľkom po hlave..

ale samozrejme pravda sa zle počúva..

dandelion94
27. júl 2018

ja nerozumiem otázke, ty sa nás naozaj pýtaš, či máš ostať s chlapom ktorý pije, bije teba, deti, nadáva vám, nestará sa o vás atď? ????? Kriste pane... máš 29 rokov, 13 ročného syna a rozum ako 5 ročné decko. Máš relatívne veľké deti, celý život pred sebou. Zober seba a deti od neho preč, nič iné ti nikto normálny neporadí.

denisa098
27. júl 2018

@livina7 Treba od neho odist,zabezpecit krasny,stastny zivot sebe a svojim detom,uz len to ze nebudu vidiet nadavky nebodaj bitku budu stastnejsie a aspon nebudu mat vspomienku na nepekne detstvo.Dievcata nenavazajte sa do nej pokial nema obraz ako ma vyzerat normalna rodina,nepoznala to v detstve,aspon sa nakopla a uz aj ked urobila chybu aspon uvazuje a pyta sa na nazor inych.Ludia robia chyby,teraz je uz na tebe ci sa vspamatas a budes mysliet na seba a svoje deti.

obsadenemeno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkaz91
27. júl 2018

@livina7 áno v tvojom prípade sú to "až dve."