Koľko času vám manžel denne venuje?

tehulka_mk
8. jún 2013

Ahojte,dufam,ze nie som jedina,ktora ma podobny problem.
Je a bolo mi jasne,ze ked uz budeme traja,nebude so mnou manzel travit tolko casu ako pred porodom.No ja som strasny maznacik a dost ma to trapi,ze uz sa mi nevenuje tolko.Neviem sa s tym vyrovnat.Milionkrat som mu to hovorila,ze mne to chyba,tulenie sa,pusinkovanie,objimanie atd....Ale nedockala som sa.Po praci je unaveny,vacsinou si sadne za PC,ja za TV a je hotovo.Su samozrejme dni,kedy sme viac spolu,niekedy menej.So sexom problem nemame.Len proste tie dokazy lasky tam chybaju coraz castejsie a spolocne travenie casu.
Nevie mi niekto poradit?Alebo len ja vyzadujem este takuto lasku po piatich rokoch?A aby sme robili aj nieco ine ako sa spolu milovali vecer....

Kolko sa vam venuje muz denne?Cas straveny v trojici nepocitam.A ak ste tiez len v trojici,ako sa s tym mam ja vyrovnat,ze to uz nebude ako predtym....????

dionyzka
8. jún 2013

cas straveny v dvojici? Juj - raz za mesiac, mozno. Zvacsa sme s detmi spolu a venujeme sa im vo volnom case. Vyhradne len my dvaja, sami, to tazko ked uz mame deti. Museli by sme ich pravidelne davat varovat.
Take mojkanie, ked deti zaspia - kazdy den chvilocku, pred spanim.

daliana
8. jún 2013

😀 Zvykaj si..........u nás denne bez detí (zaspia) čistého času cca 30 minút a menej.............debata ako bolo v práci, prevádzkové problémy domácnosti, čo nového deti ..............atď. 😀 😀 ....................ach, kde je mojich slobodných, krásnych 25 rôčkov ☹ 😝 .......... 😀 😉

linda20111
8. jún 2013

@tehulka_mk aj u nas je to podobne.. a to sme spolu len treti rok :D ked sexujeme malokedy sa vobec bozkavame... nejak tak sme si uz zvykli. inac manzel tiez mi venuje malo casu, kedze je v praci, pride domov a robi stale nieco na dvore alebo na dome kedze prerabame.. sme spolu iba vecer, pozerame telku alebo nieco spolocne pozerame na internete. minuly tyzden bol so mnou prvykrat kocikovat maleho, po 5mesiacoch. no aspon ked je zle pocasie vonku a nema co robit tak sme spolu pri telke a kecame. niekedy mi pomoze aj v kuchyni, ked sa mu chce. a ked sa ku mne prituli, tak ma na to jediny dovod, ze mu chyba sex :D celkom sami niesme nikdy, kedze mame 5mes babo, max na dve hodiny sme isli minule nakupovat bez neho ked sme ho nechali u mojich rodicov. inac vobec..

lubikan
8. jún 2013

denne?? 😀 to myslis vazne?

ked pocitam cas ze ozaj len mi dvaja sami,nikde nikoho...hmmm...romantika ako z filmu..neviem,ci to nebolo 3 x za 10 rokov manzelstva...akoze mam na co spominat na veky vekov.........ale inak sme spolu sami ked deti spia...a aj to ziadne tulenie..malokedy (ak nepocitam povinne tutu mutu) 😅 😕 🙄

zeny..nie ste same........ale je to niekedy na prasky a slucku...ze ???

janinah
8. jún 2013

po 20 r. manželstva ja len toľko 😀

0550
8. jún 2013

strašne málo furt je niekde inde Možno tak raz dva krát za mesiac ideme spolu vonká na výlet a to asi vše

exupery
8. jún 2013

CAs v dvojici?Noooo,ak nepocitam dni,ked je mala u starych rodicov,tak naposledy naozaj pred porodom...odvtedy sme traja,a tak to uz bude straaaasne dlho,mojkame sa po veceroch,tesne tuych pat minut,kym nas unava nezlomi a obaja zaspime ako dreva 🙂 🙂 🙂
Zmier sa s tym,uz to nikdy nebude tak,ako ked ste boli iba dvaja.

ludmila14
8. jún 2013

Mne ziadny, ani nasmu synovi, vraj pracuje a je unaveny. Ja mam 4mesacneho syna, 3 nevlastne deti, chodim do prace, zarabam, staram sa o domacnost, denne mam max. 1,5 hodiny suvisleho spanku ... som unavena a ja som osobne rezignovala ... Dufam, ze ty dopadnes lepsie.

haslerka27
8. jún 2013

jaaaj,skor v trojici.mala je stale s nami.teraz o 10 dni ideme na dovcu k moru,mala ide s nami takze romantika v trojici ako vzdy😉

mawka
8. jún 2013

jaaaj zeny. tak bud chcete platit hyposky a mat sa normalne a zmierite sa s tym, ze drahy je viac v praci ako doma a casom aj vy alebo ostante doma -cize pod mostom, budete sa sice mojkat, ale v kartone .... podla mna je dolezite, ze ludia rodinnu atmosku zdielaju spolu, ze sa najedia u jedneho stola, ze sa chytia za ruku, ked zaspavaju, ze sa pobozkaju na dobru noc a dobre rano, ze sa na seba usmeju. kde su deti a praca, tam je tychto veci menej. ale neznamena, ze by sa ludia nelubili. treba sa hlavne zmierit s tym, ze manzelstvo a spoluzitie nie je to iste ako ked spolu dvaja chodia a maju na seba 4 hodiny cas a len na seba.... 🙂

digysa
8. jún 2013

@tehulka_mk Po 13-tich rokoch manzelstva, ja len tolko ako @janinah hovori : 😀

Denne.....hmmmm, skus mesacne a mozno ti odpoviem.... 🙂

mima4
8. jún 2013

@mawka no myslim si, ze spolocny cas je aj vecou priorit.. naco budes mat velky dom, ked sa rozvedies? Prave nedostatok spolocneho casu, spolocnej komunikacie je najcastejsim dovodom, preco sa ludia rozvadzaju.

@tehulka_mk neda sa povedat, ze denne aspon u nas, to fakt zavisi od dna, od momentalnej situacie... ale napr. dnes sme boli uplne celucicky den spolu s manzelom, a len spolu..spolu sme si poriadili, najedli sa, boli von, rozpravali sa, bozkavali 🙂

stardust
8. jún 2013

@mima4 toto je tiez forma komunikacie, co mawka pisala: podla mna je dolezite, ze ludia rodinnu atmosku zdielaju spolu, ze sa najedia u jedneho stola, ze sa chytia za ruku, ked zaspavaju, ze sa pobozkaju na dobru noc a dobre rano, ze sa na seba usmeju.

mima4
8. jún 2013

@stardust to máš pravdu 🙂 Len vela ludi končí pri PC a telkach... hlavne ze maju vypozerane panelaky a obdobne sračky... ale nedokazu uz s partnerom komunikovať...

bubelko
8. jún 2013

@tehulka_mk po pomaly 20 rocnom vztahu, roznych zivotnych situaciach ti poviem, ze dokaz lasky nie je to, ze ta manzel objima a bozkava a mojka a neviem co. prejav lasky je, ze vezme deti von a necha ti volne poobedie cez vikend, ze drzi tvoju ruku pocas porodu, ze ti pomoze s domacnostou a detmi, ked to potrebujes, ze ta podrzi v dobe, ked to potrebujes, ze ta rozosmeje, ked ti je smutno, ze ti robi butlavu vrbu ked to potrebujes.
a ak mas pocit, ze potrebujete travit cas len vy dvaja - tak daj maleho niekomu postrazit a chodte do kina, do divadla, alebo ja neviem, co mate radi. dohodnite sa, ze raz za mesiac (dobu si urcite, aka vam vyhovuje) vypadnete z domu len vy dvaja. 😉

ritusuk
8. jún 2013

my travime spolu kazdy vecer.ulozime deti spat a robime veci,co nas bavia-bud si vedla seba citame a navzajom si predcitavame alebo pozerame film,objedname si nejake jedlo,otvorime flasu vina alebo tutumutu:D popr.rozoberame nesmrtelnost chrusta🙂 ak myslis 'randenie',kazdych 6 mesiacov k nam pricestuje na 4 tyzdne mamina a to sa snazime byt kazdy vecer vonku,naposledy tu bola v maji a stihli sme vsetko-gulasparty,koncert,narodeniny,kazdy den prechadzka atd,aj na veceru sme zasli.sme spolu treti rok.

andelok
8. jún 2013

@tehulka_mk My sme spolu vzdy ked mala zaspi a po praci si vzdy najdeme cas sa porozpravat aky sme mali den, aj ked samozrejme mala je pri tom a zaroven sa s nou aj hrame 🙂 A obcas si niekam vyrazime aj sami dvaja, ked nam malu postrazia nasi alebo svokrovci. Na nakupy, na veceru, prechadzku a pod. Podla mna sa to urcite sa skombinovat, dietatko by nas malo spajat, nie rozdelovat. Ked to uz inak nejde, aspon ked zaspi, ci uz pocas dna alebo vecer. 🙂

dadda02
8. jún 2013

Myslim, ze cas si treba najst... Vypnut PC a byt spolu, vychutnat si vedla seba pekny film, pokecat, pomasirovat sa, vypit vinko, zahrat karty, vselico sa da. Aj ked len vecer, ked uz deti spia.

bambina78
8. jún 2013

😀 😀 😀 tiez ma pobavilo to ze "denne"..niekedy rozmyslam kedy sme sa naposledy s mm bozkavali nieto este tutumutu.. ja som vacsinou sama s 2detmi, on taha 2roboty aby sme sa mali lepsie..cakame 3tie..treba nam vacsie auto..v buducnosti chceme stavat..to ale zatial neriesime, chcem tym len povedat ze rodina nie je len o mojkani, my byvame taki vystaveni, ze sme radi -ked je doma, ze kukame vedla seba tv a drzime sa za ruky 😀, tesime sa ked sme vsetci spolu hoci len za domom na ihrisku..bolo by mi luto detom aj ten 1den ked je doma ocina ukradnut a ist s nim napr.do kina..

mamavera
8. jún 2013

@tehulka_mk je normálne, že pri malom dieťatku je pomenej času, aj to, že vzťah sa už prehupol do inej roviny. Záleží ale aj na tom ktorý jazyk lásky tvoj manžel preferuje. Prečítaj si knihu Päť jazykov lásky, možno ho lepšie pochopíš.

ritusuk
8. jún 2013

dost smutne citanie...

fjanette
9. jún 2013

ste traja a preto už nikdy nebudete dvaja, ale myslím že už by si to ani nechcela vráti´t..ak však dvaja chcú vždy si na seba čas nájdu.

mokon
9. jún 2013

@dionyzka podobne u nás

diusik
9. jún 2013

@tehulka_mk mi sme spolu 24 hodin skoro stale,manzel pracuje doma, a len pre priklad,ked si vecer sadne pred telku,tak automaicky vypinam pocitac a idem k nemu,neexistuje aby som ja bola za pc a on pri telke a samozrejme on tiez.Minimalne raz do tyzdna odovzdame deti a ideme aspon na obed alebo len tak hocikam,mne aj capucino v klude vypite niekde inde mimo domu je relax,ale podla mna vi mate problem inde,inak staci niekedy aj ked sa jedna strana trosku viac snazi a uz sa to moze zlepsit,skus ho z toho vytiahnut nejak.A co tam robi za tym PC vecer,pracuje?

k_a_j_k_a
9. jún 2013

@tehulka_mk ked mali deti do roka, tak sme byvali sami dvaja spolu len cez vikendy, ked spali. Mozno niekedy vecer. Ale velmi malinko. Od roka, ked som prestala kojit, tak chodievaju deti na vikendy obcas k starym rodicom (moji rodicia, MM rodicia a MM babka- ked sa to rozpocita, tak cca raz do meisaca. V zime menej, v lete viacej.)
Ale ked su normalne doma, tak nas vecer vyzera ako u Vas- MM pc, ja kniha /TV. Vikendy su teraz uz tiez o drzku, lebo deti nam nespia na obed. Ale uz sa nam zoparkrat stalo, ze sme im zapli spievankovo a my dvaja s MM sme sa presunuli do spalne 😀 ale ja mam deti uz vacsie - 4r a 3r.

A este ma napadlo, Ty mas sice male babtko, ale ja mam deti tak naucene, ze my si ich v pohode pritulime a vela a casto, ale su chvile, kedy im povieme, ze maminka sa tuli k tatinkovi, nech sa idu hrat a oni nas tu chvilku nechaju. A inak sa snazim MM objimat vela, minimalne rano a poobede, ked prideme z prace a aj vecer v posteli, kym zaspime. A kudne aj kedykolvek cez den, ked okolo seba prechazame 🙂

tehulka_mk
autor
9. jún 2013

Dakujem 🙂

afrika
9. jún 2013

denne sa mi venoval asi tak 10-15 min...to isté aj cez víkendy...

irriss
9. jún 2013

@tehulka_mk zalezi, kolik casu se venuju ja jemu..musi to byt vzajemne...
Preci se uz nebudeme honit okolo stolu...kdo koho a na jak dlouho ulovi.. 😉 😀 😉

katren
9. jún 2013

@tehulka_mk od cca 21.00 do rana osmej-pol deviatej sme len a len my dvaja....vtedy vsetky tri deti spia....povacsine preberieme co sa dialo cez den, ake su plany na dalsi den a ideme spat.....popri tom ja este spratujem a mm robi na notebooku, aby sme mohli rano dlhsie lehnit 😝 😀

svetlanka111
9. jún 2013

Velmi velmi malo,dcerka je narocna,na mna nezostava uz vobec cas.. 😒 mohka by som to zhrnut do troch pus denne,jedna ked ide do prace,jedna ked pride z prace a jedna vecer...a su dni ked mi neda ani jednu..komunikacialen o malej...a tak to potom aj vyzera... ☹