Koľko by ste si pýtali za domáce práce pre švagra?

xvejkax
16. apr 2018

Ahojte baby.Mam taku otazocku.Mam svagra,ktory zije s nami v jednej domacnosti.(2 domy na pozemku).Pred rokom a pol odisla svokra do Rakuska,od vtedy robim svagrovi domace prace ja ako su:nakupy na varanie,varenie,umyvanie riadov,pranie,zehlenie.Do teraz som to robila v ramci peknych vztahov,ale ma to uz prestalo bavit a chcem si za to vypytat peniaze...na stravu a byvanie prispieva 100€.Kolko by ste si pytali vy,vlastne za to ze ste to ochotne robit?Dakujem...

agathachristie
16. apr 2018

Nerobila by som to. Máš svoju rodinu a nie si jeho sluzka.

silver84
16. apr 2018

Tiez nechapem dovod preco dospelemu chlapovi vlastne upratujes. Ak chces, je to samozrejme tvoja volba... chces to vobec robit aj ked ti zaplati?

alex49
16. apr 2018

švagor je chorý? Napíš mu návod na práčku, žehličku, recepty si vie prečítať. Dva domy znamená dve domácnosti nie jednu. Ak má dve ruky, tak aj riad zvládne po sebe umyť. Nákup tiež, napíš mu zoznam a nech ide nakupovať. Čo pre vás robí on? Niečo za niečo, ak sa stará o záhradu, tak by som mu napríklad varila.

eeffka
16. apr 2018

on s vami nezije v 1 domacnosti ale ty vedies 2. Popravde dospelemu chlapovi by som sa mohla na hlavu vysr... max by som ho pozvala v nedelu na obed a kavu
ak to chces ponimat ako pracu pod 350 by som nesla.

deti95060810
16. apr 2018

tiež to robím pre otca...neplánujem pýtať e, ale to je môj otec....
povedz švagrovi nech si kúpi umývačku riadu, nákup mu spraviť môžeš a obed nech si objedná z jedálne.... Ešte pozri stránku domelia.sk, tam hádam niečo nájdeš.

belllinka
16. apr 2018

On je nevládny, ochrnutý alebo prečo to vlastne robíš?

sense
16. apr 2018

Ak svagor nema nejake postihnutie co by.mu to zdravotne nedovolilo si pratat sam tak by som to nerobila , ak je zdravy je dospely nech si robi sam...nie som sluzka

zaryaa
16. apr 2018

Za 100 mesačne by som mu navarila resp.sa podelila o jedlo...všetko ostatné nehnsi robí sa

metoyou4
16. apr 2018

Koľko ma švagor rokov?asi bude nejaký neskúsený a možno nedávno po škole.Zapoj ho,on sa naučí si nakupovať sám

cecilia68
16. apr 2018

@xvejkax Podľa toho, čo si napísala, ide vlastne len o peniaze....

lilyianka
16. apr 2018

@xvejkax chybou su uz 2 domy na pozemku!! To dobrotu robit nikdy nebude...ale k veci, nech si vsetko robi sam, ved nech sa nauci kym si tam privedie nejaku dievku..nemusi byt poleno a nic nevediet....na zaciatok by som mu pomohla, ukazala ako sa pusta pracka, umyvacka, ak ju nema, predpokladam, ze ma 2 zdrave ruky a dokaze riady umyt..ved uz co len taky chlap zaspini...v pripade zaujmu by som mozno varila, ved predsa ked navaris pre seba s muzom tak uz o jednu porciu naviac ta to nezabije..
Nepises nic o vas..mas len muza ci uz aj deti?
Este jedna vec ma napadla. Keby som ta dievcina, kt.si raz dovedie domov a dozviem sa, ze svagrina mi robi nakupy, upratuje, vari, tak by som okamzite zdupkala, lebo takeho neschopaka by som nezniesla.
Inak este dobre, ze aj ine sluzby mu nepiskytujes, ved uz pri tom vsetkom ( nemyslela som to vobec nijak zle, len nechapem ako to napr aj jemu moze vyhovovat, nepripada si jak debil?)

hettinka
16. apr 2018

@xvejkax nerobla by som to, ani za peniaze, Neviem, kolko rokov má švagrík, ale ak je dospelý, nech sa o seba stará. lebo inak ho budeš mať na krku do smrti.

simsalabim
16. apr 2018

@xvejkax my sme jeden cas zili so svagrom v jednom byte - cca 3 roky, kym starsia dcera nemala skoro 2 roky. Nikdy ma nenapadlo mu varit, prat ani inak posluhovat a on to ani odomna neziadal. Naozaj nechapem, co ta primalo k tomu, aby si to vobec zacala robit... Niekedy sme svagra ponukli kolacom ci niecim, co sme uvarili, ale nebolo to pravidlom, skor, ked sa nam nieco zvlast vydarilo alebo sme si chceli posediet.

xvejkax
autor
16. apr 2018

Baby super odpovede,dakujem v kazdej som si nieco nasla...No ono to je na dlhsie rozpravanie...Len to by som sa tu musela riadne rozpisovat,je to take zlozitejsie...Mam tych svagrov vlastne dvoch,len jeden z nich o ktorom som pisala robi na kamione ma 32 rokov a ten druhy ma 23 ,robim pre neho to iste,iba s tym rozdielom ze tento mlady robi v rodinnej firme ktoru vedie muz a dost mu v nej pomaha na rozdiel od toho druheho...Viem ze si asi budete mysliet ze som blba ze to robim,ale mam asi makke srdce...a popri tom este 4 rocne dieta,ktore je viac doma ako v skolke.Oni tak boli nauceny od svokry,ze to robila vratane mojho muza,lebo bola doma stale a oni si asi myslia,ze to je asi normalne a ze ja som to asi teraz povinna robit ked svokra odisla...a ona si to mysli tiez,ona to bere normalne...chore...

cecilia68
16. apr 2018

@xvejkax Ale tebe môže byť ukradnuté, oko to berie on, alebo svokra...Nie si povinná nič robiť, tak ak nechceš, nerob to. Je to jednoduché, nikto ťa nemôže nútiť. Chyba bola, že si ho vôbec začala obskakovať...čo ťa k tomu viedlo? Chcela si si prilepšiť, či ako? Nechápem 😅

hettinka
16. apr 2018

@xvejkax manžel švagrovi za prácu vo firme platí?

Veľmi zle naučení synovia, svokrina chyba, že vychovala takýchto nesamostatnych jedincov.
V živote by som neprala smradľavé ponožky a trenky švagrovi. Nech sa hnevá alebo nie, toto som ochotná robiť len svojmu mužovi, aj to len keď mi pomáha zasa on s inými vecami doma.

alex49
16. apr 2018

starať sa o svoje dieťa a svojho muža je troška iné ako sa starať o dvoch dospelých samostatných (pre teba cudzích) chlapov. Aj svokra sa starala o svoje deti a nie o susedove...

xvejkax
autor
16. apr 2018

Cecilia68 nic ma k tomu neviedlo,mozno iba moja hlupost,bola som nejako do toho vtiahnuta,ked odisla svokra,hodila vsetko na mna a hotovo a ja blba....a ona si do teraz mysli ze ja som to asi povinna robit...ano moze mi to byt ukradnute...ale hovorim nedalo mi to srdce,nechat ich len tak ked sa mama na nich vy....

xvejkax
autor
16. apr 2018

Hettinka ano mas pravdu,aj ja vsetko davam za chybu svokre....A nie muz mu neplati za pracu,ked nieco potrebuje,jednoducho mu kupi,alebo da peniaze...tak to maju zauzivane...

0silvia0
16. apr 2018

@xvejkax ale prosim ta, ze mama sa na nich vy.....😰ved su to dospeli muzi preboha!!!

alex49
16. apr 2018

len rozmýšlam, čo by s nimi bolo, keby si nebola vydatá za ich brata 😒 Prať by chodili do práčovne, jedlo v reštaurácií, platili by pani na upratovanie
Plat gazdinej je 600€, ak ti toľko zaplatia, tak sa im môžeš starať o domácnosť aj nadalej, ak nie, tak si vylož nohy a venuj sa svojmu synovi 😉

cecilia68
16. apr 2018

@xvejkax Tak to potom on zrejme očakáva, že keď zadarmo maká pre tvojho chlapa, tak ty mu to oplatíš varením a praním 😝

xvejkax
autor
16. apr 2018

@0silvia0 vsak ano,ja chapem,ale ona ich tak viedla ze,vsetky domace prace robi zena ako v praveku...a muzi nic co sa tyka domacnosti nemusia...

tenerifka
16. apr 2018

@xvejkax ale to ako ich svokra viedla nie je preboha tvoj problem!!!!!

tenerifka
16. apr 2018

@xvejkax ty si inak ok? Co vedie zenu k tomu, ze zo seba dobrovolne urobi sluzku?

xvejkax
autor
16. apr 2018

@tenerifka 😞

ifava
16. apr 2018

Vacsinu z tych veci,vlastne skoro vsetky by dospely chlap mal zvladnut sam. Okay varit mozes aj pre neho, nech ma teple ale nech prispieva na potraviny ako doteraz a zbytok nech si robi sam

0silvia0
16. apr 2018

@xvejkax no pozri sa, zrejme nemáš na to gule zrušiť tento "ženský servis" natvrdo, tak zapoj do toho nejaké okolnosti. Máš dieťa, pravdepodobne chodíš do práce (či nie?), tak im povedz, že už to jednoducho nezvládaš, nestíhaš, si unavená, poprípade si daj 2x do týždňa nejakú zumbu, aerobic, so synom si vymysli nejakú pravidelnú aktivitu mimo dom (soľnú jaskyňu 2x do týždňa keď je stále chorý), jednoducho nestíhaj a tak to prezentuj... čo iné sa ti dá poradiť?

alex49
16. apr 2018

Napíš návod na práčku, návod na žehličku, plán nákupov, upratovania a nech sa začnú starať sami o seba. Ked ich nevychovala mama, tak ich vychová švagriná. Mali by sa hanbiť, že ťa využívajú ako slúžku a platia ti až 100 eur na nákup potravín.

sardinka32
16. apr 2018

@xvejkax No ako neviem, ale ked si popytas od neho peniaze, tak asi na Teba budu doma pozerat cez prsty...to uz rovno povedz, ze nebudes robit nic a vyjde to nastejno - teda zalezi od Teba, ci Ti tie peniaze pomozu alebo chces mat radsej klud na svoju domacnost a dieta...pripadne si vyber len nejaku jednu ci dve aktivity, aby si ukazala dobru volu, ktore z casu na cas pre neho urobis. Ale ziaden full service.