Kolegyne ma nemajú radi

michaela567y
3. dec 2020

Ahojte. Mám taký pocit, že kolegyne v práci ma nemajú radi. Spolu sa smejú, ale keď pridem, zrazu riešia prácu. Ja sa spýtam ako sa máš, ako si vikendovala, vzdy poprajem pekný deň atd. Ale oni sú take zvláštne ku mne, neviem prečo :( napríklad vzdy si idu sadnúť, keď ja som v práci. Ani o tom neviem, vždy len fotku uvidim na nástenke v práci z toho večera. A ja tam nie som s nimi, nikdy. Najhoršie na tom je, že si to všetko veľmi pripúšťam a potom som z toho smutná aj doma.

0silvia0
3. dec 2020

@michaela567y nesadla si im, to sa stava.

michaela567y
autor
3. dec 2020

@0silvia0 veľmi by som to chcela zmeniť, no zrejme nemam ako. Najhoršie na tom je, že tuto prácu mám fakt rada, baví ma .. a nerada by som o ňu prisla kvôli kolektívu ktorý je veľmi dôležitý.

0silvia0
3. dec 2020

@michaela567y ty si prisla posledna do kolektivu? Ako dlho tam pracujes?
Ono jasne, ze ta to stve, ale menej je niekedy viac. Hlavne sa moc nesnaz silou mocou zapadavat, posobi to dost vlezlo. Bud sama sebou, bud nad vecou a nechaj vztahy same sa rozvinut.

syslik81
3. dec 2020

tak dobre je ze ti nerobia naprieky ..ak su inak mile neries .. nadalej pozdrav odzdtav prehod par viet ako sa vravi o h..ne a o pocasi a rob si svoju pracu ... raz ta hadam aj prijmu ak im inak nevadis

deti95060810
3. dec 2020

idú si všetky sadnúť a len teba nezavolajú? Len teba jedinú? Neboj sa, ono sa to môže rýchlo zvrtnúť, to poznám , také falošnice... 😉

1andrea111
3. dec 2020

@michaela567y povedz im ako sa cítiš a žeby si bola rada keby ste si spolu rozumeli, spýtaj sa či im niečo vadí

marcellka32
3. dec 2020

Pracovať v ženskom kolektíve je ťažké....pracovala dom v mužskom a to je teda rozdiel

michaela567y
autor
3. dec 2020

@deti95060810 ono ani nie že nezavolajú, ale idu vzdy keď pracujem ja. Čo znamená že že keď ja mám sama poobednu tak baby čo mali rannu si idu sadnúť a zavolajú aj tie čo sú doma napríklad. Len je to vzdy, keď mám ja poobednu. Čiže prakticky ma nezavolajú 😃

michaela567y
autor
3. dec 2020

@1andrea111 to už som sa snažila, kukali divne na mna a že všetko je v pohode a smiali sa🤷🏻‍♀️

domininka
3. dec 2020

Ahoj, tiez sme mali v robote taky kolektiv zensky, hoci nie cely, ale niektore isli proti mne hned od zaciatku bezdovodne. Potom sa este aj tie, co isli proti mne medzi sebou posekali. To su proste tie falosne zenske kolektivy. Nestoja ti za to, aby si si s nimi vyplnala v zivote viac casu, ako to ked ich stretnes na chodbe. Snazila som sa to vzdy ignorovat, ale aj tak mam kvoli tomu nechut sa tam vratit po materskej.

kammik
3. dec 2020

nerieš, netráp sa tým, nevnucuj sa im, oni potom pochopia, že to máš v paži a aj ťa zavolajú

zuzanka.zuzu
3. dec 2020

to ma mrzí ☹ po 2 rokoch som to vzdala (presne viem ako sa cítiš keď vidíš na FB fotky "z dnešnej akcie" a akurát ja chýbam 😀 ) a išla som inde, kde ma hneď prijali resp. teda volali na spoločné akcie. nehovorím, že sme sa so všetkými obľúbili, ale už ten prístup je úplne iný... snaha aj z druhej strany.

alexandra2010
3. dec 2020

Zazila som Mobbing od zien. Nikomu neprajem. Aj kvoli tomu som odisla. Praca je praca, tam nie su priatelia, moja 20rocna skusenost. Teraz som nahodou uz tri roky v cistom muzskom kolektive a mam pokoj.

paulinka17
3. dec 2020

Ja som zas mala kolegyne ktoré vyzerali super, bavili sme sa skoro o všetkom a potom som zistila že vždy sa na mne smiali keď som v robote chýbala, dokonca neskôr začali odnášať šéfovi. A dodnes neviem prečo, nič som im neurobila. Ženy sú raz take. Radšej nech vieš na čom si ako takato falosna ilúzia aku som mala ja o mojich super kolegynach

danieli
3. dec 2020

Muzi su v tomto ferovejsi mam pocit, zenske kolektivy to chce majstrovsky cit a um na prezitie, vysoka skola zivota pre mna, na tejto este stale studujem🤣nepusti si to hlbsie k srdiecku, sama som bola v podobnom kolektive a je to toxicke, urcite nehladaj chybu v sebe, kto chce cestu si k tebe najde a kto nechce nemusi byt sucastou tvojej cesty a niektore veci vyriesi cas sam, drzim prsteky

ceklis
3. dec 2020

@michaela567y neblázni 🙂 nerieš sliepky, veď je to len práca. Naozaj sa skús nad tým povzniesť a rob si svoju robotu najlepšie ako vieš. Ono keď uvidia, že si samostatná a “nad vecou”, budú to možno inakšie brat. Teraz im možno “vadí”, že chceš nasilu medzi ne a preto ta neprijmú - naschval... veď sliepky
Neboj, raz príde taká nejaká spontánna situácia a bude to iné. Skús to celé vyhodit z hlavy a najdôležitejšie je, aby ti ozaj nerobili umyselne zle. To je základ. Pozdrav, opýtaj sa raz za čas nejaku otázku, pracovnú alebo súkromnú a hotovo.

janulka1802
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babydesire
3. dec 2020

No bud sa rozsirila nejaka klebeta alebo poznaju nejaky tvoj hriech z minulosti, kvoli ktoremu si ta zaskatulkovali. Potom si "ta co spala stym a stym pre prachy,prebrala tej a tej chlapa, je to ta baba co ublizovala sestre na zakladke, co zlomila bratovi srdce a tak dalej"...

Nic ine ma nenapada,preco by sa mali takto spravat...

Ak si fer play osoba, dokaz im to,netlac na ne, a postupne ta spoznaju,,ak su to truby tak ti za to nestoja a najdi si inych priayeliv a pracu si uzivaj len ako pracu 🙂

bluebriggs
3. dec 2020

Mam pocit ze autorka je v koelktive sestričiek nemocnice.. tak mi to pripada.. tam su vzdy take :D

miadi
4. dec 2020

A Mozno to moc prezivas zbytocne. Nezavolaju Ta Lebo mas poobednu Cize nemozes ist nikam . Horsie by bolo Keby robili tie stretka ked si doma a nezavolali Ta nie ? Tak neprijali Ta nie je to koniec sveta nemas kamosky? Ja by som ich ani nemala na fb mam tam asi 25ludi aj to este asi 5vymazem. Nepotrebujem vediet o kazdom ani oni o mne. Mam tam len fakt ludi co nieco znamenaju. Chapem ze Ta to mrzi ale povedz si -ich škoda. A viac sa tym netrap. Zi svoj zivot a v robote sa sustred na pracu nie na kolegyne.

nina255
4. dec 2020

Vsetky tu pisete, ako su tie baby falosne a neviem co, to ze ju niekam nevolaju este dokonca ked vzdy ma poobednu znamena ze je niekto falosny ? Ja si myslim ze to bude tym, ze je bud nova tak este nejak nezapadla, alebo jednoducho mozno im len nesadla a tie baby maju ine povahy a spolu si rozumeju...ja som tiez par raz dostala kolegyne ktore mozno sa aj snazili byt mile stale sa chceli rozpravat ale mna to po case doslova otravovalo lebo proste s tym clovekom som si nemala co povedat nebola to moja “krvna skupina” aby som s nimi riesila ja neviem svoj osobny zivot alebo co som robila cez vikend atd ...a to je podla mna uplne normalne nie ? Preto som napriklad komunikaciu obmedzila na pracovne veci,boli sme v pohode, ale nemam potrebu sa bavit nasilu s niekym o vsetkom moznom... nemusi si clovek rozumiet na kamaratskej urovni s kazdym a toboz nie tak aby s nim bol aj v praci aj v svojom volnom case ci ? Naopak, niekedy sa stane ze natrafite na jedneho alebo viacerych ludi s ktorymi si povedat mate co a mate rovnake zaujmy povahy, jasne ze potom radi travite ten cas spolu aj mimo prace...

miadi
4. dec 2020

@nina255 vsetky tu nepiseme ze su falošne,

elizabet173
4. dec 2020

@michaela567y prácu máš rada, baví ťa, na kolegyne sa vykašli, nemusíš byť s nimi kamarátka. Pozdrav, keď prídeš do práce, bav sa s nimi normálne, ale len čo sa týka práce, nepýtaj sa, aký bol víkend a pod. To, že idú niekde spolu a vycapia na nástenku foto, mi pripadá trochu choré, ale je to ich vec, ale to vôbec neznamená, že tam bolo tak super, ako je to na foto prezentované. Možno áno a možno aj nie, ak sa časť bavila a časť sa "akože bavila" len aby zapadla. To máš presne tak, ako vycapené foto na facebooku, instagrame šťastnej rodinky každý druhý deň a ty vieš, že sused sem tam zahne, decká papuľujú prvú ligu, aby si nepočula hádky, dávaš silnejšie TV a pod. Rob si svoj program, určite máš priateľov, nepotrebuješ sa predsa stretávať po práci s kolegyňami.

marca12
4. dec 2020

Ak tam boli skor,tak su uz zrejme kamosky. Stalo sa mi to v jednej praci,prisla som do zabehnuteho kolektivu. Boli zvyknute chodit spolu aj na obed. Mne bolo blbe sa medzi ne vtierat a oni ma nikdy nezavolali,ale nejako ma to netrapilo. My sme zase nemali problem pokecat.urcite aj poohovarali,vsak su to zeny. Byt tebou nevtieram sa. Nikto nestoji o tvoje otazky,aky mali oni vikend,si v praci,nema ta co zaujimat ich sukromny zivot,pokial si nie ste blizsie. Bud prirodzena,nevtierava,casom si mozno najdete cestu,ale jedno pamataj. Nie je povinnost byt s kazdym zadobre. Ja som toho nazoru,ze do prac chodim pracovat a nemam zaujem kavickovat s kolegynami a zdielat s nimi sukromie.

sidicek
4. dec 2020

@michaela567y ved keď ony sú už kamošky dlhšie tak je prirodzené, že aby boli všetky volne tak stretko naplánujú, keď ty si v práci, vedy logicky ostatne môžu. Neber to osobne, najprv sa treba spriateliť a časomozno aj teba zavolajú.

zlatyk16
4. dec 2020

Ja som bola v takom kolektive ze vsetky boli kamky a nestihla sa jedna otocit a uz ohovarali no hruza bolo mi z nich na grc ... a na mna ani nevravim ako kydali sprostane este jedna mi bola z rodiny a ta ma priam neznasala aj ked sa mi skerila do ksichtu