Kedy ste si prestali užívať a začali ste žiť?

pukita
19. apr 2015

Ahojte maminky.
Mam 25 rokov zabezpecene byvanie kedze manzel zdedil byt, kupili sme si nove auto a zaciname podnikat. Zatial sme bez deti. Znie to pekne lenze makame a odopierame si viac ako nasi rovesnici. Nechodime tolko vonku, a aj ked ideme, mame zopar priatelov ktori vidia svet rovnakymi ocami ako my, ktory nas nesudia. Lenze okrem ich na nas kazdy z rovesnikov zazera ako na vadnych kedze som mala 21 ked sme sa brali...samozrejme vtedy bolo jasne se MUSIM byt tehotna inak to nedava zmysel 🙂 Minule som sa o sebe dozvedela ze budem lutovat ako zijem, ze si neuzivam dokedy mozem, ze som ako stara zena. Lenze ja si myslim ze v nasom veku by malo byt normalne osamostatnit sa. Nepride mi v poriadku ze starsi ako ja este nikde v zivote nepracovali. Spomienky na to ako ako som si za mlada
a uzivala neodvezu moje dieta k lekarovi ked bude chore.
Ano mala som aj ja obdobie v zivote kedy som vsetko rozflakala na diskotekach, chatach, na oblecenie na sminky, v robote som fungovala na red bulloch a vecer bola znova ruka hore :D...a nevravim ze teraz si uz uplne nic nekupim, len uz poskromnejsie lebo mi jednoducho na to nezvysuju peniaze.
Co poviete, budem naozaj lutovat ze si neuzivam mladost? Bola by som rada ak by sa vyjadrili starsie maminky 🙂 Nechcem si raz povedat ze mladi v prdeli...ale tsraz sa mi to zda takto rozumne. Mozno som sa vyburila uz dost...ja ani neviem.

evelynm
19. apr 2015

Chceš názor starších mamičiek - medzi ne sa radím aj ja 🙂 . Pokiaľ ste vy dvaja spokojní s tým, ako žijete, pokiaľ to vám dvom takto vyhovuje, je to úplne v poriadku. Venujete sa svojej robote, sebe, čo je na to zlé? Možno toto je vaša predstava užívania si života a z môjho pohľadu sú tvoje názory normálne, zrelé, zodpovedné.
Súhlasím, vo vašom veku je úplne v poriadku, že sa staráte o svoje živobytie, že pracujete, zariaďujete si život. Čo má ľutovať - že nepreflákaš čas a peniaze na blbosti? Veď píšeš, že občas idete aj von so známymi, ktorí vám rozumejú.
Nemusíš sa nikomu spovedať, nemá čo kto riešiť, či si dostatočne užívate, alebo nie. Svoj život žiješ ty, nie ľudia okolo teba. Tí nech si riešia svoje životy podľa svojich predstáv.
Mimochodom ísť občas na dovolenku, niekam sa zabaviť, niekam za kultúrou atď. nie je od veci, úplne sa tomu nebráňte 🙂 . A užívať si život sa dá stále, nielen v mladosti. Ja si život užívam dostatočne. Nie však s rukou hore (nooo, niekedy aj to 😀 ) , ale spôsobom, ktorý mi vyhovuje. S mužom, s deťmi.

jaja1979
19. apr 2015

@pukita Gratulujem ku zrelosti... Ja som sa vydavala, ked som mala 22, manzel 25. Este som studovala na VS, manzel akurat zacalpracovat. Zacinali sme od uuuuuplnej nuly. Makali sme ako srobi, peniaze sme si odkladali, byvali sme v podnajme, pretoze sme chceli zacat stavat dom. To sa nam aj podarilo, teraz mame dom so zahradou, 3 deti a teraz sme konecne v stadiu, ze si zaciname uzivat. Doteraz sme fakt makali, setrili, starali sa o male deti, ale teraz, ked uz su trochu vacsie, chodime vela na vylety, v lete na dovolenku, v zime na lyzovacku a je to super. Minuly rok sa nam konecne podarilo ist prvykrat z muzom ist na poznavaci zajazd a boli sme sami bez deti, postrazili nam ich babky, kedze uz su decka vacsie, bolo to super. Nemame este ani 40 a tym, ze sme ako velmi mladi male ujasnene spolocne ciele, podarilo sa nam ich vela splnit, Panboh zaplat. Takze si to v podstate vsetko uzivame spolu s detmi.
Ja som nikdy nebola ten typ, ze zabavy, diskoteky, malo som takto chodila von s kamosmi, ale vobec mi to nechyba, ja mam naplneny zivot inym sposobom - mam uzasneho manzela a zdrave deti, to je pre mna najviac. Takze kasli na inych, ked si ty spokojna, ostatni ti mozu len zavidiet. Je vidno, ze to beriete zodpovedne a fandim vam obom.

mimka11111
19. apr 2015

@pukita no holt, máš šťastie, poniektorí "rovesníci" totižto nedozrejú nikdy 😀 , môže mi byť šuma fuk,čo si kto o mne myslí, svoj život si žijem tak,ako chcem ja a hlavne,aby som bola spokojná ja.....nerieš, čo kto povie a ži si svoj život, vek v tomto prípade nezohráva žiadnu rolu.... 😉

malabiba
19. apr 2015

@pukita Keď ste takto spokojní, načo sa trápiť....život je krátky a preflákať ho je večná škoda....prehýrené noci a pekné veci - to môže človeka tešiť len krátky čas, život je o niečom inom...treba mať vyššie méty a plány....my sme stihli deti do mojej 26- tky a aj 2 VŠ, aj čo to precestovať na vlastnú päsť. Začínali sme skromne, makali sme a tešili sa z každého úspechu...Teraz deti podrástli a ja som rada tomu, čo sme všetko postíhali, že to stálo za to...hoci sme už stredná generácia, sme fit a máme kopu plánov...narobila som v živote kopu chýb, ale toto neľutujem 🙂

janulik2008
19. apr 2015

Ja mam 21 tiez sa neflakam po diskotékach ... ci to budem ľutovať uvidím časom ... poznam jedného chalana pracuje ma auto kt spláca zo svojho no viem ze sem tam ide s kamarátmi von na grilovacku atď 🙂 vraví ze po case vir ako hospodafit s peniažkami keďže splaca auto tankuje plnu nádrž každý mesiac a ešte aj dava peniažky otcovi na domácnosť 🙂 chalan ma 23

terezka1947
20. apr 2015

@pukita hm..ja mam 35 a ked sa tak nad tym zamyslim,cely zivot som sa len stale o niekoho bala,starala aaaa na nejalke ulety cas nebol-lutujem?nelutujem?hm....asi to tak malo byt,aspon to neboli prazdne roky,ale je mi niekedy smutno,ze mi tak rychlo ubehli
teraz mam dve deti a aj teraz je to o starostiach 😀 zase 😀 ....aaaale....aj o radostiach a dava mi to vacsi zmysle a s detmi si "doplnim"zazitky,kt.som v mladosti nestihla...nastastie aj manzel je podobneho osudu,takze si teraz postupne splname detske a "mladicke"sny,tuzby...atd 😉
ale...dufam,ze moje deti nebudu mladi ludia typu"ruka hore"a zivot ide "nejako"dalej a roky utekaju
snad budu robit aj nieco zmysluplnejsie ako iba sediet na zadku v zafalcenych miestnostiach alebo niekde este horsie 😖 uuuuf

ivett1
20. apr 2015

@pukita keď sa žena vydá, obvykle jej to trošku zmení názor na život a vidí svet inými očami, nielen cez žúrky a pod. ... keď som bola slobodná, tiež som si užívala ... zábava, disko, aj na výške ... 😀 ...teraz si užívam rodinu... deti a m ... takže, práve som zistila, že si stále užívam...no, to som teda dopadla😉🙂 ...
a tvoja otázka, či budeš ľutovať a či nie...tak toto závisí od povahy a osobnosti človeka ... niektorí ľudia neľutujú nič a držia sa motta ...čo ťa nezabije, to ťa posilní a ...tí druhí ...tí ľutujú všetko a najviac seba🙂 ...

mima4
20. apr 2015

@pukita
prečo by si mala lutovat nieco, co ti nechyba a nemas potrebu toho? 😉

osobne si vsak myslim, ze zivot je preto aby sme ho zili naplno... doteraz nerozumiem ludom...ktori mukluju od nevidim do nevidim kvoli sprostemu domu... a susedom, aby videli..čo máme.. 😉

zdena12345
20. apr 2015

myslim, ze si uplne normalna. Presla si si aj zurmi a teraz uz jednoducho si zrelsia. Kazdy ma ine priority, nikdy nevyhovies vsetkym naraz. My sme tiez boli "ini nez ostatni" ale zato je nam dobre🙂

evittam
20. apr 2015

@pukita Ahoj, tak mne to obdobie, o ktorom píšeš viac-menej skončilo cca okolo 23, keď som stretla môjho "chlapa", poviem ti na rovinu, už som si povedala, že aj stačí a bolo toho od cca 17 tak akurát dosť. 😉 Spolu sme si zariadili svoj život, prácu a tiež sme si spolu užívali a po 6 rokoch spolunažívania sme sa rozhodli mať bábo 🙂 . A myslím, že je to tak v pohode, veď nemusíš byť hneď tehotná, keď si niekoho vezmeš. A najviac ma pobavil kolega v práci, keď sme mali 10.výročie - tak sa zamyslel "veď máte cca 3-ročného syna" - a "to ste boli spolu 7 rokov zbytočne?!"... 😀 😀 😀 😀 Tak ale každý má svoj názor. Ale držím ti pršteky a určite príde obdobie, keď vám už bude v živote niečo - niekto "chýbať" a rozhodnete sa založiť rodinu. Máš ešte času dosť. 😉

dorotka2013
20. apr 2015

podla mna je to to urcite normalnejsie ako jedni moji znami, ktori maju 40 a 38 rokov, malicke dieta a kazdy z nich zije u svojich rodicov napriek tomu ze su manzelia, lebo nemaju na spolocne byvanie... Ak vam to takto vyhovuje nie je co riesit...problem by bol ked by ste takto zili a mali pocit ze vam nieco chyba, unika... co asi nie je vas pripad... ved si uzivate zivot po svojom, nikoho do toho nic nie je... 🙂

eeffka
20. apr 2015

@pukita hmm ja som taketo chute nnemala ani ako 18 ani ako 28r, teraz budem mat 38 a uzivam si to ze som vypiplala deti (10,3) , dosplacavam hypo, mame slusne prace, zdrave deti a veru teraz chodim ruka hore obcas 😀 , ale moj nazor je ze vydavat sa v 21r je naozaj priskoro... pre dcery by som o nechcela

sunshineka
20. apr 2015

@pukita vzdy som zila a zaroven si uzivala.ale ja pod pojmom uzivat si,si nepredstavujem prehyrene noci v baroch a ranny pocit nevolnosti po opici a k tomu presexovane noci s xy chlapmi... odjakziva som si setrila a kedze som mala nasetrene,mohla som si dovolit ist na vylet,ked som chcela vypnut od kazdodennych starosti.pre mna uzivanie si,znamena ist niekam do wellnes a oddychnut si tam.nebavi ma dokonca ani kavickovanie s kamoskami 😀 a ci si o mne niekto mysli,ze som vadna,mi je uplne jedno.len hlupak ti moze hovorit take veci,ake opisujes a skor by som povedala,ze zavist hovori za ich prizemne poznamky.

figurantka
21. apr 2015

Nie, vôbec to nie je nenormálne. To, že nechodíš každý piatok hýriť, neflákaš sa po nákupných centrách a máš svoj - tebe vyhovujúci štýl života - to nie každému vonia. V dnešnej dobe je veľa závistlivých ľudí a akonáhle vidia, že ty nezdieľaš s ními ich spôsob života - tak ťa považujú za "INÚ".

imelia
23. apr 2015

Žiješ tak, aby si bola spokojná a šťastná. Nenechaj si od druhých do toho kecať. Oni Tvoj život za Teba nebudú žiť. Vždy som mala výčitky, že v piatky večer sedím doma a nechodím po diskotékach. Ale zároveň vždy, keď som šla, nebolo to pre mňa. Jednoducho nie som taký typ. Radšej mám doma rodinnú pohodu. Keď som to pochopila, zmierila som sa s tým. A som šťastná. Každého robí šťastným niečo iné a keď Teba to, čo máš, tak nepočúvaj druhých a rob si všetko tak, ako to cítiš. 🙂

valy
23. apr 2015

ked je clovek samostatny, moze byt na seba pysny. okrem toho flakanie sa po krcmach nie je ziadne uzivanie zivota, je to doslova jeho mrhanie. skor si pod uzivanim predstavujem sport, dovolenky, cestovanie. ja mam 36, kolegyne, co v mojom veku uvazuju teraz o detoch a zalozeni rodiny a beru si hypoteky a hovoria mi, o kolko som dalej. podla mna treba byt samostatny a budovat buducnost a popri tom sa obcas ist zabavit. ale ti, co teraz povazuju za zmysel zivota jednu velku party a vsetko ostatne nie je dost cool, budu ovela menej cool o desat rokov, ked budu stale byvat u rodicov, kariera nula, vlastna rodina nula.

libka1
23. apr 2015

ja si uzivam stale, mam 36 rokov a 3 deti 😀 je mi dobre, doprajem si to co je pre mna dolezite a to co je dolezite pre druhych nech si dopraju oni 😉 ja im to nezavidim a najradsej mam ked sa nikto nestara do mna a nezavidi/nekomentuje nic mne... nebudem zit predsa zivot podla predstav niekoho ineho. takze ak si so svojim sposobom zivota vyrovnana, tak neries co nan druhy hovoria... mne moze hovorit kto co chce, len sa usmejem a myslim si svoje 😉 ale mne vlastne ludia velmi do zivota nezvyknu hovorit, cudzi si nedovolia (mozno za chrbtom) a najblizsich som si vychovala ze sa nestaraju...

sovica
23. apr 2015

Ste zrelá, vyrovnaná a spoľahlivá žena. Ak ste vy s manželom spokojní tak, ako žijete, je to úplne v poriadku. Nenechajte sa znechutiť ľuďmi, ktorí vám vlastne závidia vašu samostatnosť a šikovnosť - to, že sa viete o seba postarať a nepotrebujete k tomu "mama hotel".
Písali ste, že začínate s manželom podnikať. Keď sa vám to rozbehne a budete úspešní, potom si tiež môžete "užívať". Verím však, že vo vašom prípade to bude s obozretnosťou a všetky zarobené peniaze nepreflákate, ako teraz vaši rovesníci.
Bodaj by bolo viac mladých ľudí takých uvedomelých a spoľahlivých, ako vy dvaja. Ja vám držím palce 🙂 🙂 🙂 .

jana_eyre
23. apr 2015

@pukita ja som zacala zit ako dospela, ked som zacala sama byvat a to bolo v 20rokoch.. chaty, party som si uzila v puberte, v 20tke mi zomrela mama a musela som sa osamostatnit.. potom prisiel priatel, o dva roky starsi, ktory v spolocnom zivote somnou zacal preberat moje zvyky a tak sme sa dost skoro stali akoby starymi manzelmi 😀 nemyslim to v zlom - mne to tak uplne vyhovuje..

stratili sme vtedy viac priatelov, lebo vacsina mala este "pubertacky" zivot a moc nas nechapala, ale ti pravi ostali - oni su ale starsi ako my, takze sme boli viac na spolocnej vlnovej dlzke..

teraz mame 31 a 33 rokov a mame uz 5rokov dom, dve krasne zdrave deti.. a sice uz od roku 2008 platime vysoku hypoteku, sme stastni a rodinny zivot si uzivame viac ako ten pubertacky /toto je moje najstastnejsi obdobie zivota/.. ti byvali priatelia len teraz zacinaju taketo veci riesit a niektori vracaju spat do nasho zivota..

ak si podobna povaha ako ja, urcite nebudes lutovat nejake "mladi v prdeli", pretoze toto je uz dospelost a takyto zivot k nej vo vela pripadoch patri..

imelia
23. apr 2015

@jana_eyre mňa akurát napadlo, keď píšeš "stratili sme vtedy viac priatelov, lebo vacsina mala este "pubertacky" zivot a moc nas nechapala" ... ja mám 31, čerstvo vydatá, bábo na ceste, užívam si život ako žienka domáca a som neskutočne šťastná. Moja kámoška má 34 a nechápe ma. Ona síce priateľa má, ale bývať s ním nechce, svadba a dieťa nehrozí, býva v podnájme a užíva si 🙂. Koncerty, diskotéky, nákupné centrá, kabelky ... Takže teraz aj pre @pukita - nie je to o veku, ale o ľuďoch.

jana_eyre
23. apr 2015

@imelia presne, to si vystihla - nie je to o veku, ale o ludoch..

aj ja mam take podobne zname a niektore su take uz aj s detmi - podla mna su typy ludi, ktori nikdy nebudu na "domaci" zivot..

tilly
23. apr 2015

@pukita my sme najprv zili a teraz si trochu uzivame a snad na dochodok si budeme uplne uzivat 😵 😵 najprv sme robili, poriadne sa ani nevideli, potom sme mali deti, cize sme si tiez moc neuzivali, potom deti podrastli a konecne si uzivame a dufam, ze vsetko pojde dobre a najviac si budeme uzivat, ked budu chalani velki a samostatni a my dochodci 😀 😀

simculllka
23. apr 2015

@pukita ahoj, podla mna je najdolezitejsie ako sa citis a nie to, co ti niekto hovori. Kazdy z nas ma iny styl zivota, niekto je taky, ze ho laka cestovanie a ma tzv. vrtulu v riti a nechcel by zit taky usadlejsi zivot a niekto je zas rad doma a nema potrebu absolutne niekam chodit a akoze "zit"..v kazdom pripade ti poviem tolko, ze ked budes mat deti, zas to bude o niecom inom..uzivaj si to, ze ste free, resp. ze nemate este deti a tak, pretoze napriklad moja skusenost, ja som stastna, ze mam dcerku aj manzela, ale niekedy, ked som uz asi 6tykrat v noci hore pri malej, lebo sa zobudi alebo ked ide muz s kamosmi na pivo, by som sa zrazu chcela ocitnut aspon na pol dna "slobodna" a robit len to, co ja chcem a kedy chcem..🙂 takze tolko, ale gratulujem k spokojnemu zivotu, v dnesom svete je tazke najst niekoho, kto sa citi fakt fajn a je spokojny s tym, ako zije..a ostatnych nepocuvaj, tvoj zivot je len o tebe a o tom, co si do zivota pustis 🙂

mircalla
23. apr 2015

Ja celkom nechapem, co riesis....alebo ci si zbieras kredity, za to, ze zijes zodpovedne?
ked ti to vyhovuje, tak zi ako chces.... jedine snad - ja by som sa tak skoro nevydavala - moj nazor (nevidim na to dovod)

nechcem povedat, ze sa treba flakat a zurovat, ale zivot sa da prezit kvalitne aj bez toho - ja som napriklad vela cestovala a studovala. ale nikto ti navod na zivot neda...a uz vobec nie modrykonik

Bud si spokojna ako zijes a nemusis to riesit na MK, alebo nie si...ak si spokojna, tak ta nazory inych zaujimat nemusia....mne bolo vzdy uplne jedno, co si myslia o rovesnici, dolezite bolo, co som si myslela ja

mimi1988
23. apr 2015

malabiba sme na tom podobne,aj ja do 26r. 3deti🙂a dosť;)

ewka0012
23. apr 2015

ahoj,zaujala ma tato tema tak nieco napisem,z pohladu opacneho,ja som si mladost velmi uzivala asi az moc,od cca 14-15r.som chodila po vonku,diskoteky,party,chaty,grilovacky,festivaly,dovolenky....bola som velmi spolocenska,mala velku partiu,o rok starsiu sestru s ktorou sme vsade chodili spolu takze sa rodicia nebali,neboli prisni ani nas extra nekontrolovali,vedeli ze sme spolu a mame rozum obe.ucila som sa dobre takze nemali co zakazovat.ukoncila som gympel aj 1.stupen vys.skoly s vyznamenanim.popri tom uzivani som vsak mala aj vela frajerov,aj lasky na jednu noc,vtedy som to brala inak,ze ved to robia vsetci,treba si uzit a bola som taka ze som sa rychlo zalubila,aj chlapi na mna leteli,kazdy vikend alkohol,vela som fajcila,popri skolke pracovala,najcastejsie v baroch,hoteloch,ci cez leto na festivaloch,party....nelutujem to ze som si uzila,ze som mala viac chlapov,pochodila som aj zahranicne festivaly,chodili sme stopom,dovolenky v zahranici,na jachte v chorvatsku a pod.,bola som nejaky cas aj v UK,asi od 22r.zijem sama aj sa zivim,bavil ma ten zivot,nevahala som dat celu vyplatu za festival v Budapesti kde vystupovala Pink a Chemical brothers,koncerty v BA,chodila som na techno a dnb party aj niekolko dnove.nic som neodkladala,ziadne peniaze,dva roky som byvala s 3chalanmi v 4izb.byte,bola to super skusenost a dvojrocna party,potom som stretla v 25tke mojho muza,vzali sme sa a mali dieta,uz ma to vecne uzivanie nebavilo,mala som dost,uz so nevladala ponocovat,chodit do prace nevyspata,po zurke som bola aj dva dni ko,skoncila som s tym,uz len sem tam si posediet,vypit,sem tam zatancovat ci nejaky koncert.pri dietati sa to ani neda,som rada ze som si uzila a nemusim nic lutovat,ze dufam ze ma to nechyti neskor,ako baby co mali dieta v 19tich poznam a potom sa v 28rokoch utrhli z retaze,dieta u babky a oni zuruju,chytila ich puberta....na tomojom uzivani boli zle len vecne ohovaracky,zavist,kamaratky sa casto urazili,ludia maly blbe reci ohladom chlapov,z coho polovica nebola pravda.aj s muzom ked sme sa dali dokopy,mali sme nejakych spolocnych kamaratov,ti mu hned referovali aka som a kolko chlapov mala,ze ake to bolo sa pytali a nechceli verit ze prve dva mesiace sme spolu nespali,az potom....ja mam naco spominat,nelutujem.co sa tyka teba,je na kazdom koho co bavi,ak ta naplna to co robis a zabava ta nebavi,tak co,nevsimaj si reci ostatnych rob co ta bavi a neries,ved 25r je dost a super ze existuju ludia ako ty co sa osamostatnia skor,lebo ja poznam samych 30tnikov bez deti,byvajucich u rodicov a to je podla mna hanba,ze nevedia co je zivot,zit sam,platit vsetko a starat sa,mozno si to vynahradis neskor,na detoch ci zacnes cestovat,ak ste s priatelom spokojny tak je super,aj to ze mas partnera

peneloppe
23. apr 2015

@pukita

Necitala som ine prispevky. Moj nazor je taky ze zi ako to citis ty, ako to vyhovuje tebe resp. vam obom, spolu s manzelom. Zrejme ste na svoj vek zrelsi, a mate ine predstavy o zivote, o tom ako travit volny cas, ako si uzit zarobene peniaze, ako vasi rovesnici. Nevidim na tom nic zle ani divne.

Ja osobne som si uzivala dost dlho. 😀 Manzela som stretla ked som mala 25 rokov. Dovtedy som si uzivala. Ale nie zamerne, jednoducho tak to vyslo. Toho praveho som stretla az vtedy a potom to islo samo, prirodzena zmena zivotneho stylu. 😀

Kasli na reci, na okolie, je to vas zivot a ked k nemu uz teraz pristupujete takto zodpovedne a rozvazne, podla mna je to len plusom.

sandra551
23. apr 2015

Tiež ma zaujala téma, aj keď reagujem z opačného brehu. Čo to vlastne znamená žiť zodpovedne? Prečo by malo byť všetko len čiernobiele a buď človek môže budovať silnú kariéru a žiť samostatne a byť zodpovedný alebo si musí len užívať? Čo je zlé na tom často cestovať a chodiť sa baviť? Tiež mám 25 a stíham veľmi dynamicky oboje naraz. Sú to najlepšie roky môjho života a ja osobne by som to nikdy nevymenila za usadlý život doma. To ale neznamená, že odsudzujem ľudí, ktorí mali rodiny a deti aj v oveľa nižšom veku 🙂 Každý sme iný, niekomu vyhovuje to a druhému iné. Dôležité je, aby sme cítili naplnenie v tom, čo robíme. Ja som bola vždy aktívna, spoločenský typ, párty, cestovanie doslova každú chvíľu a popri tom som vždy zvládala školu s vyznamenaním a momentálne aj prácu mojich snov. Treba si zvoliť životný štýl podľa svojich predstáv a ísť si za tým...a hlavne to, keď sme maximálne spokojný so svojim životom pôsobí dobre aj na okolie a človek je obklopený rovnako skvelými ľuďmi..

simca06022011
23. apr 2015

@pukita A ty nechapes, ze to je iba ich zavist? 🙂))) Samozrejem nechcem nikoho odcudzovat, ale ty zdvihni hlavu a mozes to brat z inej strany: Kym oni si uzivaju teraz a ziju inak, tak vy pracujete a mate uz nejake veci zabezpecene, co oni nemaju.. dostanu sa nieekdy v 30tke k tomu, ze je na case okrem zabav a cestovania aj pracovat... a mozu naburat do riadne hrubeho muru, lebo profesijne budu predbehnuti... ludmi co nevalali 10 rokov sunky na plazi za ockove peniaze ;) Alebo pridu na to, ze neste stale byvaju u maminky 🙂))

Da sa existovat aj pol na pol, aj zabava aj praca... ale niekedy treba pracovat viac, inokedy menej ;) Aj k tomu pridete... ked sa podnikanie rozbehne. Vzdy treba nieco obetovat...
My to mame podobne ako vy... mam 31r a veru nelutujem vobec :P Sice v zaciatkoch podnikania to tiez nebolo bohvieco, chodila som v 2 nohaviciach cely rok a pod. O vyletoch a dovolenkach sme ani len nesnivali... Ratalo sa kazde euro a roky sa davalo vsetko spat do firmy... a teraz si mozeme dovolit hocico . A neprajnici, alebo skor taki co nepochopili sa budu rozculovat a ohovarat... isli sme napr. na silvestra do Jasnej, hned spustili klebetnici ody na nase rozhadzovanie penazi. Ale co je koho do toho? Ked sme boli mladi a nemali sme na to, vkuse frflali ze stale pracujeme, teraz ked si to mozeem dovolit, tak ohovaraju prave preto... ;)

h2
23. apr 2015

@pukita Ahoj. Ale veď Ty si užívaš! Užívaš si svoj život taký, aký ho Ty sama chceš mať. Aj ja si užívam všetko, čo robím, dokonca som sa vedome naučila užívať si aj umývanie riadu 😀 Neviem, čo je dobré na tom, stráviť každý večer na diskotéke a potom do obeda vyspávať, lebo do práce títo "užívači" nechodia. Máš už 25, podľa mňa dosť na to, aby bol zodpovedný život samozrejmosťou, nenechaj si do toho kecať od ľudí, ktorí si chcú len užívať a využívať druhých na svoje pohodlie. Užívaj si pocit z dobre vykonanej práce. 😉 A do akého veku som si užívala ja? No, matkou som sa stala až v 36, takže asi dosť dlho. Ale otázne je, čo sa pod tým myslí. Od 18 som stále mala nejakú prácu, hoci aj popri škole, neskôr po škole som mala prácu popri práci. 🙂 Od 18 samostatná, keď som si nenakúpila a nenavarila, nemala som, keď som si sama neupratala, bol bordel, keď som si nevyprala, nemala som čo na seba, bola to tvrdá škola. Ale netvrdím, že som si aj neužívala, študentský život je aj o tom, aj to treba, lebo ženy, ktoré hneď v 18 otehotnejú a fakt si nič neužijú, bývajú potom napríklad v 40-tke ako odtrhnuté z reťaze. 😀 Buď v pohode a nenechaj si od druhých kecať do života.