Kedy si zvykli deti po rozchode?

22. aug 2022

Kedy si zvykli deti po rozchode rodicov ak ste to zažili? Moj muz od nás odišiel za inou a deti (4,6) za nim stale placu, že prečo už s nami nebýva. Neviem ako často sa ma teraz s nimi stretávať aby stale neplakali keď bude odchádzať. Och je to ťažké, kedy to prejde

a1d4k3a
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pazdura
22. aug 2022

To je tak... Je to najhoršie pre deti chápem ťa, moja dcérka do dnes si praje aby sme boly s tatikom spolu a tomu už je 5-rokov. Vieš ľúbia ho nenahradí ho nič to chce veľa času, vysvetľovania a hlavne trpezlivosti prajem ti úprimne aby ste to zvládli 😉

gelifil
22. aug 2022

on o tom vie?

autor
22. aug 2022

@gelifil ano

ljzozv
22. aug 2022

Asi by som stretávanie dala na neutrálnej pôde, aby deti nemali pocit, že odchádza od nich z domu
A daj tomu čas. Veľa vysvetľovania, že ocko ich ľúbi, ale vy dvaja ako pár už nie ste spolu, ale ako rodičia ich ľúbite rovnako ďalej.

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modry1985
22. aug 2022

Tak často ako chce on a ako chcú deti....Ideál je poďľa štúdii aspoň 30 % času s jedným rodičom...ale to 1.musí chcieť on po 2. Musia chcieť deti 3.musíš povoliť ty.....Moja dcéra trávi s matkou 30% času a to je tak ideálne aby čo to do života jej dala aj ona.....deti potrebujú vzor oboch pohlaví.....odchod za milencami / milenkou nechaj na deti nech spracujú keď budú staršie.....určite to deťom toho času nevysvetluj že Vás ocko opustil pre XXX......je to kontraproduktívne v tomto veku....

pazdura
22. aug 2022

@modry1985 nieje 30% málo 🥺

modry1985
22. aug 2022

@pazdura mnohé deti by bolo štastné aj za 30%.....sú deti ktoré svoju mamku ale prevažne ocka nevidia ani 1% času - kvoli tomu že ex nechcú alebo kvoli tomu že sa o to dotyčný / dotyčná ( primárny rodič ktorému dieťa bolo zverené ) o to postará.....( bránením styku a i )....

dagmarovita
22. aug 2022

@pazdura je veru málo, nechapem ze to autor pazdura pise, ze z nejakých študií to má, ze to je ideál, ziadny ideal to neni a aj tak neviem 30% z akeho času na to myslí,

dominikamacakova
22. aug 2022

Naši keď sa rozviedli, mala som 5r, tak som robila hysterické scény asi dva roky. Hlavne keď sme od neho odchádzali. Musí to byť pre nich hrozné, akože nezávidím im teraz 😢😢😢 Ja na to myslím do dnes aké to bolo ťažké. Na tvojom mieste by som s nimi ku psychologičke. Keď som bola ja malá, také veci sa neriešili

pazdura
22. aug 2022

@dagmarovita presne veď to je strašne málo pre dieťa a matku 🥺

modry1985
22. aug 2022

@pazdura rodič nie je rodičom na základe pohlavia ale na základe starostlivosti o dieťa / času citovej väzby a i......a áno je sem mnoho uživateľov ktorý druhý rodič namá dieťa ani 30% času.... takmer každá druhá matka / otec ktorý dieťa ma zverené do osobnej starostlivosti ( cca 65% deti je zverené matke 15 % detí otcom a 20% do SS ) je s deťmi viac ako 70% času....