Keď vás podrazí najbližšia rodina

15. sep 2022

Rodina si ma pomahat...takto ma presvedcil moj manzel, aj ked ja vnutorne som s tym nebola stotoznena...v skratke...mali sme byt, v ktorom sme byvali my a neskor prenajimali mojmu bratovi, kedze my sme isli do domu. Vztahy sme mali nadstandardne, avsak do momentu, kym sme sa rozhodli byt predat (potrebovali sme peniaze na dokoncenie domu). Kym bol brat ako najomca bolo vsetko v poriadku. Avsak pri predaji bytu sa na nas nahneval a prestal s nami komunikovat - lebo si myslel, ze ho predame za cenu ako sme kupili (rozumej, za cenu pred 10 rokmi, ktore boli uplne inde). Ja som chcela byt predat cuzdiemu aj za cenu, ze prerusime kontakty, avsak muz ma presvedcil, ze je to nasa jedina rodina (rodicov bohuzial nemame ani jeden 😞) a nech spravime kompromis. Kedze brat bol v zlej situacii, dohodli sme sa na cene, ktora bola o tisice nizsia ako cena trhova. Ze kto si ma pomahat, ak nie rodina. Takze byt sme mu predali (my sme prisli cca o 20 tisic, ktore nam budu cbybat, kedze vsetko islo nenormalne hore. ) No a moj mily brat tam nakoniec ani nebyva, lebo si nasiel novu znamost a byva s nou. Byt ide dat do podnajmu a mozno neskor predat. Vztahy su neni uz take ako byvali a ja mam len oci pre plac, ako sme sa nechali vyuzit a chceli sme pomoct. Za dobrotu na zobrotu. Trapilo by ma to menej, keby nam to aspon pokryje naklady, ale bude nam chybat par tisic na dokoncenie, uver uz navysovat nechceme. Som nahnevana sama na seba, ze som si nedupla, na neho ako moze byt taky bezcharaktnerny. Ja nespavam, trapim sa a on si vysmiaty chodi po svete ako dobre nakupil a vydzubal s nami.

anjelicek26
15. sep 2022

Byt ste mu predali dobrovolne, ze ho teraz prenajima ci dalej preda ti uz moze byt jedno a aj to, ze "chodi vysmiaty po svete"... dat rodine lepsiu cenu ako trhova je bezne, ak vam ale peniaze vyslovene chybaju, trebalo to aj tak povedat - prepac, musime ho predat za taku a taku cenu, pretoze dokoncenie domu to, co ty ponukas nepokryje. Teraz s tym nic neurobis a uprimne - ani by som teraz kvoli tomu nerobila nejake peklo ci mala negativne myslienky voci strykovi vasich deti... hlavne, ked nemaju starkych s ani jednej strany... s tou priatelkou budu mat casom deti, tvoje deti bratrancov a sesternice a ver mi, casom, ked on preda byt a kupi si s priatelkou dom, budete sa navstevovat na rodinnych grilovackach...ale to len, ak budes chciet... to, za kolko ste byt predali uz nezmenis, preto sa treba posunut dalej. Robime kazdy obcas blbe rozhodnutia, dolezite je sa poucit.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
15. sep 2022

Nič zle neurobil.
Ale chápem ťa.
Ja som v rodine zažila niečo veľmi podobné.
Nič zle neurobili,ale mojej rodine to veľmi ublizilo,čo si dotyční vôbec neuvedomili,práve naopak. Mne je vraj lepšie. No nech ťa vnútorné upokojí,že máš svedomie čisté a že máš manžela,kt.si rodinu váži. Tak to má byť.

bambulka79
15. sep 2022

@anjelicek26 prepáč,ale s tvojím názorom sa nestotožňujem....jej brat je "hajzlík" a špekulant! On jej obetu berie za niečo úplne normálne a ešte sa on stavia do role "obete"! Autorka bude musieť danú vec prekúsnuť a žiť ďalej...bude to chvíľu bolieť no zemeguľa sa kvôli tomu neprestane otáčať. Obávam sa, že nikdy nepríde k veci, že až jej brat bude mať rodinu,tak sa jeho deti budú spoločne hrávať s deťmi Autorky. Tu je príliš mnoho premenných a takto život nefunguje. Jej brat má ešte poslednú kartu v ruke a môže výrazne ovplyvniť veci (vzťahy do budúcnosti), ak sa zachová ako slušný človek,byt predá za TRHOVÚ cenu a doplatí sestre rozdiel o ktorý bola znevýhodnená. Ona sa totiž v dobrej viere obetovala,aby nezostal na ulici a nemusel čeliť tvrdej realite s cenami nehnuteľností ale jej brat to zneužil, nakoľko nevyužíva daný byt pre svoje potreby,ale ako zdroj vlastného obohatenia...Autorke prajem všetko dobré a keď ju to aspoň trochu povzbudí,do hrobu pôjdeme spravodlivo všetci s holým zadkom.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sante81
15. sep 2022

Hnevas sa na brata, ale podiel viny máš ty sama. Dusiš v sebe veci, tým sa zozieraš. Do budúcna poradím, hovoriť vždy priamo čo si myslíš, ako to cítiš, aj keď sa to druhej strane nebude páčiť. Kompromisy sa robiť neoplatí, len aby iný bol spokojný. Stalo ťa to 20tis

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aurelia2000
15. sep 2022

@anjelicek26 Súhlasim. Autorka, prežijes túto "krivdu'. Sú aj oveľa horšie tragédie. Brat časom príde k rozumu. Teraz je trochu sprostý k tebe, ale život ho ešte vyplieska a uvedomí si, akú má dobrú sestru. Peniaze vám budú teraz chýbať, ale vy sa z toho dostanete, nezufaj. Ste mladí a zdraví. Nezozieraj sa, je pekne, že ťa na to presvedčil tvoj muž a nehecoval ťa proti vlastnému bratovi. Sú to len peniaze, ešte si nič hroznejsie nezažila a to je dobre.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
15. sep 2022

Mam podobnú skúsenosť v rodine a preto rodine nikdy viac.... Ty sa pouc z tejto situácie a nabudúce budeš reagovať ináč.....

jana_eyre_2
15. sep 2022

vpodstate ta donútil ísť pod cenu, lebo tá citovo vydieral nahnevanim sa a ste teraz bez potrebných financií, ktoré on na byte zarobí na úkor svojej sestry. vôbec sa nečudujem si nahnevaná takto sa to nerobí.. keby uvazoval logicky byt brat predá keď ho teda už nepotrebuje a niečo z toho dá sestre, lebo uzná že kvôli nemu prišla o peniaze, ktoré potrebuje..

Autorka chápem, že si nahnevana na neho aj na seba.. buď však k sebe trocha súcitna, nevycitaj si to, urobila si to s najlepším úmyslom - pomôcť bratovi.. na tvojom mieste by som mu povedala čo má trápi, nie vykricala, ale povedala čo urobil teraz ovplyvnilo teba.. človeku sa uľaví ak to držať v sebe nebudes..

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vlado818
15. sep 2022

Strasne sa mi pacia nazory ze su to len peniaze, rodina je prednejsia, nejake grilovacky v roku 2033....
Ja by som poslal manzela nech ide zanim a mu to povie. Co je natom zle bude prenajimat tak sa mozme dohodnut napr 200€ mesacne bude posielat, preda doplati vam zo zisku 20 000€. Podla mojho nazoru len vas dobre oo...

neznamaznama
15. sep 2022

Zmeniť to už nezmeníš, musíš sa s tým len zmieriť, inak ta to zožerie. Ale chápem tvoje pocity. Úplne viem, ako sa cítiš a to, že si pomohla rodine je síce fajn a dobrý pocit, ale zároveň máš pocit zneužitia a ten kazí ten pocit dobra. Poradiť na aktuálnu zlosť neviem nič, môžem však povedať, že postupne prejde. A treba sa poučiť. Rodine sa má pomáhať, ale treba sa naučiť nerobiť pri tom zo seba debila. Len priznám sa, že to ide ťažko. Sama sa to ešte učím. Keď na to prídem, dám vedieť. 🤣🤣🤣🤣

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
15. sep 2022

@vlado818 brat nema absolutne dovod sa o zisk s prenajmu delit... dohodli sa, aj ked pre nu nevyhodne a dnes je uz irelevantne. Este s tymto na neho vybehne a uz jej ani telefon nedvihne 🙄

Autorka proste to prekusni, Neverim, ze ten dom financne nedotiahnete aj bez toho, len to trochu dlhsie potrva. O to viac si to budes vazit, ze ste to zvladli s manzelom. Nema zmysel sa v tom este roky vrtat a to vies aj sama...

derdia
15. sep 2022

Nuz nevadi.. Nekaz si tym zivot.
Nechaj to za sebou. Ano viem, je to velka krivda, ale bohuzial...
A na brata kasli. Je to len rovnaka krv, nie si povinna mat ho rada, a neviem co este.
Ja mojich surodencov beriem podla toho ako sa spravaju... Ak zle, nezaujimaju ma.
Tvoj brat este nakoniec zarobi na tom byte, ale skus to v sebe uzatvorit tak, ze nech sa ma dobre.
Ja tak uzatvaram veci s ludmi, ktori mi ublizili. Nechnevam sa, ale vezmem to s pokorou a vdacnostou za to vsetko co mi bolo v zivote dopriate, ale viac s nimi nekomunikujem..
Proste nechcem si znicit dalsie dni premyslam nad krivdami
Lebo tomu obetujes svoj zivot. Nechaj to odist.

kaktusik007
15. sep 2022

nuz, sama vies ze si spravila blbost - teraz nes nasledky..... predat byt o 20 tisic eur lacnejsie, lebo brat 🤦‍♀️

je to teraz jeho majetok, nema ziadnu moralnu povinnost ti dat co len korunu.

za blbost sa plati, nahnevana mozes byt leda ak sama na seba.

este napis ze brat ked byval v tom byte ani neplatil komercne najomne - a pojdem uz uuuuplne do kolien. Proste je to hajzlik - a naznaky tomu ze tak je boli napriklad aj pri tej pomoci s detmi. Cim skor sa od neho odputas a pochopis, ze hajzel moze byt aj vlastny brat, tym pre Teba lepsie.

vroni
15. sep 2022

Nechápem toto blabotanie, že rodina... Keď ma niekto podrazí, je vychcany sviniar a je mi úplne, ale ze úplne fuk, či je to brat, matka, suseda alebo úplne cudzí človek. Proste ten človek u mňa skončil a nemám záujem mat ho viac vo svojom živote. O to viac, ak je to rodina, ktorá by mala držať spolu.

bambulka79
15. sep 2022

@jana_eyre_2 Kocky už boli hodené... Obávam sa, že jej brat nemá "chrbtovú kosť" a naďalej hrá urazeného. Autorka ho pozná omnoho detailnejšie ako my a sama má vážne pochybnosti o náprave vzťahov . Až teraz som si otvorila archív a vidím, že jej brat je riadny "kvietok". Túto "ťaživú" situáciu Autorka nestrávila ani po pol roku... ak niekto ako je jej brat, dlhodobo užíva cudziu nehnuteľnosť len za náklady a ešte má tú drzosť požadovať odkupnú cenu za akú daný byt nadobudla Autorka pred 10-timi rokmi,je v mojich očiach prešpekulovaný darebák! Pretože je to podľa môjho názoru DRZÉ a NEETICKÉ vôbec také niečo požadovať! Ľudia zabúdajú, že by mali žiť nielen v súlade so zákonom ale predovšetkým v súlade s DOBRÝMI MRAVMI ! Autorka by sa mala konečne od tejto veci "odosobniť" a sústrediť sa na veci ktoré ju napĺňajú,veci ktoré vie ovplyvniť a má z nich radosť. Božie mlyny melú pomaly ale isto a každý z nás,budeme musieť raz zaplatiť svoj "účet" ...

0silvia0
15. sep 2022

Vie brat o tvojom pocite krivdy? Ak nie, tak by som mu urcite oznamila ako to vnimam.
Mas uzasneho muza s dobrym srdcom, ktory to tiez myslel dobre.

zmrzlinka2021
15. sep 2022

@autorka

Chapem ta, ale tiez si myslim, ze tym, ze odisiel k frajerke a ide byt prenajimat - brat nepochybil.
To, co urobil zle, bolo citove vydieranie a voci tomu som ja uz odolna

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
komplikovana
15. sep 2022

Ber to ako zivotnu skusenost a o trosku viac si si spoznala brata. Dala si sa zmanipulovat, teraz uz vies, ze od neho nic dobre cakat nemozes. Mozes mu odpustit a ak bude nieco po tebe chciet v buducnosti, s kludnym svedomim mu mozes povedat nie.

loulou02811
15. sep 2022

Navrhni mu, že byt od neho odkúpiš späť, za takú cenu, za akú ho kúpil on od teba. Dávaj ho do prenájmu, prenajom ti pokryje hypotéku a o päť rokov ho predaj za trhovú cenu, ak budete potrebovať peniaze. Byty už lacnejšie nebudú..

podmostom
15. sep 2022

Pomáha sa vtedy, keď je z čoho. Ale vám teraz chyba, takže to bola vaša chyba. Ja by som v kľude povedala bratovi ako to vnímam, robíš ďalšiu chybu, že o tom nevie. Ale zvyšok by som nechala na neho. Je to jeho byt, prečo by ho nemohol aj predať? Nech už si s ním robí čo chce. Nechápem, prečo píšeš, že ak ho predá, tak tam už budú vzťahy ukončené. Veď on tam nie je povinný bývať do smrti. Aj jemu sa mení život, teraz má priateľku, rozhodujú sa a plánujú spolu co bude ďalej. Akurát by som už do budúcna dala pozor. Aj oni raz budú mať možno deti, potom možno od teba bude chcieť postrazit. Tak sa ho rovno opýtaj, či aj on ti príde niekedy postrazit, pomôcť s niečím.. A aj o to požiadaj, aby si videla ako sa zachová. Nenechaj sa už využívať. A teš sa z dobrého manžela.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurika999
15. sep 2022

Tvoj brat je riadny špekulant bez chrbtovej kosti

terezka1947
15. sep 2022

Ale veď preto ti to píšem. On ozaj nič zle neurobil.
No stačí v živote iba nič zle neurobiť?a ešte v rodine?
Nestačí.
A krivdu,kto.citis....ani nevieš ako ťa chápem. Ale čas to trošku ukľudní. Zameraj sa na svoju rodinu,važ si postoj tvojho manžela.
Ja som prvé roky po takejto krivde nespavala,normálne má až fyzicky bolelo srdce.
A bohužiaľ, smutné je,že ten človek vie o mojej krivde,no nerozumie,čo urobil.
Lebo neurobil nič zle.
Ja sa na neho nehnevám,cítim veľký smutok,nejako sa mi srdce zavreli,ale som ochotná vždy pomôcť. Je to rodina.
Raz verím,že pochopí.

loulou02811
15. sep 2022

@elizabet173
Môžeš skúsiť mu to návrhnúť, tak ako on teba presvedčil, aby si mu “ dala lepšiu cenu ako rodine” aspoň uvidíš ako sa zachová..