Keď svokra neposlúchne

3. júl 2024

Ahojte , prosím vás ako prvé chcem aby písali iba mamičky ktoré skúsenosť majú alebo skôr aby ma nejak nabudili na to ako to cele zmeniť .
Len aby ste vedeli , nie som drsná povaha alebo ako by som to povedala , skôr som celý život akoby utiahnutá a a všetko riešim s kľudom , no tu už neviem či budem za zlu alebo skončím na psychiatrii
Mám ročného synčeka rok aj 4 mesiace , bývame so SVOKROV , dočasne , platíme jej nie malé peniaze za to že tu bývame , muž jej aj dom prerobil ( teda jej syn ) , ja tu upratujem , v záhrade sa starám o všetko , varím , proste sa snažím byt vďačná keďže nás tu nechala bývať ,
No ona absolútne nerobi nič ale to som nechcela riešiť , ide o to ako ste riešili situáciu alebo akoby ste riešili keby vas neposluchne svokra. Poviem že nedávajte synovi sladké ona ho dá ( poza môj chrbát ) , taktiež som varila , malý sa pýtal k nej tak hovorím okj choď ale poviem babke aby ta nepúšťala k vode je chladnejšie a zachvilu pôjdeš buvať , stojí pri bazéne svokra a pozerá ako sa syn máča vo vode , tak som vybehla von a v zapäti som počula svokru ako synovi hovorí no rýchlo pod od bazéna ide mama bude zle , syn ma babku rad všetko mu dovolí , a preto keď ho beriem od svokry syn plače ako o život , robí mi svokra akoby napriek , vždy keď jej vysvetlím že čo a ako robí zle vždy sa tvári akoby to počula prvý krát .
Sťahovanie nepripadá do úvahy , keďže firma nám dokončuje dom .
Budem rana za radu alebo nejaký typ , prosím aby mamičky ktoré radi píšu aj keď nemusia lebo radu alebo typ dať nevedia aby zbytočne nepísali to o čo ich človek nepoprosil , pekne si pýtam radu či nejaká mamička mala skúsenosť s takotou svokrou aj napriek tomu že povahu máte utiahnutú ako ja .
Cítim sa tu ako otrok ! Nevladzem , v noci mi syn nespínká cez den sa venujem aj jemu no musím robiť aj okolo domu , zatiaľ čo svokra ma iba mobil v ruke a cíti sa ako v hoteli .

martul
3. júl 2024

1. Riešiť to musí tvoj muž, je to jeho mama, nech si spraví poriadky
2. Vydržať a nedávať jej ho, hrajte sa spolu vy, choďte koľko sa dá preč, k tvojej mame, kamarátky, ihrisko, príroda
3. nerob otroka

autor
3. júl 2024

@martul ďakujem 😊 skúsim tak ako ste radili . Maminu a otca nemám sú v nebičku , a s mužom by som sa mala rázne porozprávať nakoľko si mysli že len preháňam

really8
3. júl 2024

Svokre by som povedala ze podryva tvoju autoritu a ze ukazuje malej ze co povie mamicka to neplati. A ze ak sa to bude opakovat ich spolocne straveny cas sa obmedzi na minimum pripadne na nulu.

alickapusinka
3. júl 2024

Ak platíte a nie málo môžete ísť do prenájmu. Budeš mať kľud a nikto TI nič nemôže.

matullienka
3. júl 2024

Asi by som zvážila ten podnájom, je to na chvíľu ale ty budeš mať kľud, takto prídeš vo nervy. Babke by mal muž povedať, že pokiaľ ťa nebude rešpektovať tak s malým o samote nebude. Vykašli sa na záhradu, urob iba najnutnejšie a chod s malým na ihrisko, do parku, na prechádzku. Nerob nikomu otroka

reanda
3. júl 2024

tak sa nesnaz byt za dobru a nebudes sa citit ako otrok 🙂 .. ked si platite za byvanie, preco tam robis vsetko? naco upratujes aj po svokre? uprac si po sebe a priestory kde byvate a hotovo.. o zahradu detto by som sa nestarala.. a ked vidis, ze ta svokra nerespektuje, tak sa zariad.. napriklad by som malemu nedovolila ist za nou samemu, ked viem, ze mi poza chrbat bude robit napriek..
ono, ty sa snazis byt co najlepsia, ale zda sa , ze svokra to vobec nevnima ako nieco dobre, skor ma pocit, ze s nou sutazis a chces byt za kazdu cenu lepsia, mudrejsia ako ona.. tak si robi po svojom tebe za chrbtom, ako male decko.. chovaj sa viac ako dospela svojpravna osoba, co sa nemusi z vdacnosti pchat niekomu do zadku a budes mat u nej mozno vacsi respekt.. zas nic take horibilne pre vas nerobi, ze 'dovoli' svojmu synovi s rodinou byvat u seba v dome, kym im dostavaju ich vlastny.. predpokladam, ze miesta tam je dost.. a tvoj muz bude asi aj ciastocnym vlastnikom domu, po otcovi, kedze svokor uz asi nezije, kedze ho nespominas.. takze aka prehnana vdacnost?

janinah
3. júl 2024

Ty sama si sa pasovala do roly slúžky.tak sa aj sama vyslobod.Poziadaj svokru.aby vyvesila prádlo.upiekla koláč.uvarila...ty zatiaľ urobíš niečo iné....

reanda
3. júl 2024

a inac ten nazov, ze ta svokra 'neposluchne' - sa presun do sveta dospelych ludi, kde to nie je o prikazoch a posluchani, ale o vzajomnom respekte a dohode.. teba nema co svokra posluchat.. ked ta nerespektuje, mozes sa akurat podla toho zariadit a nie vyzadovat po nej 'posluchanie' 🙂

autor
3. júl 2024

@reanda to poslúchanie neznamená iba ten rozkaz podľa mňa , mylslela som to aj tak že keď jej niečo hovorím či vysvetľujem nikdy neposluchne , robí sa akoby som jej to hovorila prvý krát 🙂

autor
3. júl 2024

@janinah z jednej strany pravda , no ak ju aj požiadam vždy povie že ju niečo boli , ako ju boli chrbát , ako sa jej hlava točí a keď to nespravím ja tak to naozaj nespraví nik

ukgirls
3. júl 2024

kedze platis nemale peniaze ako sama pises -radsej by som riesila podnajom- kedze dokoncenie domu moze trvat .. ak to vsak naozakj nieje mozne - prestala by som byt "vdacna" a namiesto chodenia do zahrady by som zostala so synom avenovala sa mu ... nedavala ho k starkej ked tak len na minimum casu ..a ak by sa svokra ozvala- povedat pravdu..mala som podmienku vycoby a y ste ma odignorovali cim ste narusili moju doveru a prisli o cas s vnukom... kym vam nezacnem znova verit a vy mna nezacali respektovat ak matku tak budete s vnukom len za mojej pritomnosti ...

olimuc
3. júl 2024

Ked platite nemale peniaze, preco ste nesli do podnajmu… ked je to len na chvilku. ak svokra nechce nieco urobit, nerob ani ty. Naco mat vsetko na 100% ked ostatni maju na haku? Urob co treba a uzivaj si zivot 🤷🏻‍♀️ svokra mozno tiez caka kym vypadnete … ked bude sama tiez nezahynie od hladu a v spine …, takze okrem pohanania firmy co robi vas dom asi nic. Tvoj manzel neprerobil jej dom ale svoje buduce dedicstvo … takze to nema ziaden vplyv a respektovat ta nebude (nerobi to Teraz nebude ani v buducnosti… proste ta strpi, lebo si manzelka a koniec)

reanda
3. júl 2024

ale ona ta nemusi pocuvat a posluchat.. zivot nie je tak jednoduchy, ze niekomu nieco povies a on to samozrejme urobi, alebo ved ty to myslis dobre a mas pravdu.. toto mozno plati pri poslusnych detickach 🙂 .. dospej.. zbav sa "utiahnutej", 'slusnej' povahy dobreho dievcatka, pre ktore je zivot ciernobiely (alebo skor ciernoruzovy) - takto zivot nefunguje, zle ta to naucili 😀

januska12323
3. júl 2024

Čo sa stane keď v tej záhrade, okolo domu, doma nebudeš robiť? Nič, buď to spraví niekto iný alebo nebude urobené. A v poslednom rade by som ho nedávala bez dozoru keďže ti robí stále napriek nemôžeš jej veriť a za dieťa si zodpovedná ty.

janinah
3. júl 2024

Ak sa vyhovára tak urob len nutný prácu pre svoju rodinu...keď ju teraz chrbát boli.tak ok.nech zoberie tabletku a tu kuchyňu pozametať potom.to počka...a nech čaka...
Musia byť diplomat inak sa tam zodrieš.niwco o tom viem...ja som síce len na víkendy chodila k svokre aj s malými deťmi.ale vždy ma tam čakalo kopec roboty a ešte aj koláč musel byť.aj keď som už ozaj padala z nôh.Ale prišla som si v nedeľu večer do svojho a bol kľud.

ivik4
3. júl 2024

Inak, za tie peniaze co jej platite by ste si nezaplatili docasne podnajom? Ked pises ze nie male peniaze jej davate

domkakvet
3. júl 2024

Najom ti tu radia zbytocne, pochybujem, ze tvoj muz by isiel do najmu, dalsia vec tvoja svokra je doma a moze mat vylozene nohy aj cely rok v kuse, lebo je doma a ze ty robis na zahrade a sluzku zo seba je tvoj problem, nerob a hotovo, kaze ti to niekto?

autor
3. júl 2024

@reanda žiaľ bohu , vychovávaná od malička v detskom domove nakoľko mi rodičia zomreli , takže v domove vás naučia len utiahnutej slušnej , a tiež som aj taká povaha , radšej sa stiahnem ako robiť ďalšie problémy , a svokra by mala aspoň rešpektovať keďže je to jej vnučka , keďže jej ničí zdravia sladkosťami , a raz som jej vynadala lebo dcére dala ochutnať pivo to som už vybuchla potok sa svokra stiahla na chvíľu ale zas začína to čo robila 🙂 a možno pre niekoho to neni veľa ale jej platíme 260€ nie je to veľa ale aj dosť keďže môj muž jej dom prerobil za 12 tisíc . No je to nadlho ale ďakujem za radu 🫶 skúsim sa poučiť 🙂

baldinka
3. júl 2024

No kym si sa nenastahovala a nezacala robit poriadok, svokra chodila po clenky v spine, predpokladam.

mimikarol
3. júl 2024

Išla by som keď aj do 1 izbového bytu a mala pokoj svätý

dadka1997
3. júl 2024

Ver či nie, babky nikdy nebudú rešpektovať a my môžme len dúfať, že nebudeme rovnaké.

mamina7070
3. júl 2024

kolko este musite byt u nej?

autor
3. júl 2024

@mamina7070 firma vidí dokončenie o 2 mesiace by malo byt na komplet aj s nábytkom

mamina7070
3. júl 2024

tak potom kusni do jazyka zvolni tempo pomahania a svokru vyuzi na strazenie malej a ty chodievaj na stavbu popratat lvietky vysadit a presuvaj tam veci postupne a necakala by som na vsetok nabytok

autor
3. júl 2024

@baldinka no nebudete veriť aké špina tu bola strašná , a keďže som sa necítila dobre tak som to upratala , nejdem sa vyjadrovať do bodky ale bol to jeden hnus , no susedka mi vravela ze ju nemusí na dedine nik , lebo len ohovára a robí napriek každému koho vidí v podstate a tiež to že ju len v záhrade vidia telefonovať s kamarátkami cele dni

autor
3. júl 2024

@mamina7070 ďakujem 🫶 určite to nejak skúsim vydržať ale dieťa jej nechcem dávať kvôli tomu že dala pivo malému dieťaťu a pchá len sladké hlavne na večer pritom dobre vie že mi malý nespáva večer

bettie
3. júl 2024

@autorka nejak sa to zamotalo, mas vlastne syna ci dceru? Alebo mas dve deti?

evita2222
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evita2222
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. júl 2024

@bettie Mám syna , o dcérku sa len snažíme takže mám tam preklepy takže sa ospravedlňujem , no na príbehu sa nič nemení , či syn či dcéra je to proste dietá