Keď muž nepomáha s deťmi a ani v domácnosti

1annita1
16. júl 2018

Ahojte mamicky. Chcela by som sa opytat na vas nazor, ako nezaujatych osob, ktore nepoznaju mna ani manzela. S manzelom mame dobry vztah, celkovo sa takmer vobec nehadame. Dost mi vadi ale jedna vec, ktoru som doteraz tak akosi tolerovala . Ide o to ze manzel sa nikdy nesiel roztrhnut aby mi cosi doma pomohol (to je vysostna povinnost zien 🙂) ). Nepomaha mi moc ani s vychovou (rad ale pouziva vetu typu: No to je tvoja vychova). Nikdy nebol deti napriklad pokocikovat po vonku ked boli male, a tiez si nepamätam kedy si s nimi sadol na koberec v izbe a hral sa s nimi. Sem tam navari,ale inak nic. Aj som mu to na rovinu povedala co mi vadi, no akoze zo srandy mi povie "naco som sa zenil?!" , alebo ze to "vsetko je moja robota" on nosi domov hlavne peniaze a robi okolo domu. Ked argumentujem tym ze aj ja chodim do prace tak len hodi rukou 🙂) Deti strasne lubi, dal by im vsetko po com tuzia, no ja chcem len jedine, aby sa im viac venoval a aby s niecim v domacnosti pomohol.(aj ked len vylozit umyvacku riadu,alebo zlozit pradlo zo susiaka, alebo sa aspon opytat ci nepotrebujem s niecim pomoct). Ked vidim a pocuvam ako ini muzi doma pomozu alebo opatria deti tak ma to sere este viac. Uz sme sa par krat pohadali kvoli tomu, ale nic som si tym nepomohla. Co by ste robili na mojom mieste? Chcem tak vela?

katren
16. júl 2018

@1annita1 ja mam doma to iste uz 13 rokov...akosi som si uz zvykla 😀

pininka
16. júl 2018

Zial ak bol takto vychovany a k tomu vedeny nezmeni sa. To si mala zaviest na zaciatku ked ste spolu este len zacinali.

1annita1
autor
16. júl 2018

@pininka ahoj...no v tom mas pravdu ze mal doma vzdy full inclusive, no jeho dvaja bratia mali rovnaku vychovu a obaja nemaju problem doma cokolvek spravit alebo okolo deciek behat. Je to asi jeho povahou. Unho sa mozem aj na hlavu postavit aj tak bude po jeho. No ohladne deti mam hlavne slovo ja-to je jedina vec 🙂)

danyb
16. júl 2018

toto veľmi ťažko zmeníš, už je navyknutý na takéto fungovanie, ale možno by som skúsila, taktiku výberu.. napríklad, potrebuješ povysávať, tak mu daj na výber, nech si ide s deťmi stavať lego, kým ty povysávaš, alebo si pôjdeš s nimi stavať lego ty a on nech povysáva 🙂 ak nemá vzťah k domácim prácam, tak určite dá prednosť deťom 🙂

pininka
16. júl 2018

@1annita1 to vies,jeho bratia mozno nemaju take tolerantne manzelky. Muz ma asi pocit ze to mate takto podelene. Mojmu sa tiez zdalo ze co robim je banalita,pokial som nesla na operciu a 6 tyzdnov som mala sadru a on sa musel starat o tri deti, varit a este aj o mna samozrejme. Vecer bol taky hotovy,ze chodil spat o osmej. A to ani nezehlil, nepratal nejako extremne. Len deti a varenie.

1annita1
autor
16. júl 2018

@katren ahoj... a nepokusila si sa to nejak zmenit? Aspon trosku?

@danyb ahoj...on by mi povedal ze deti nemaju dva roky ze sa dokazu zahrat aj same 🙂) no a dohaduj sa s nim

1annita1
autor
16. júl 2018

@pininka ja som mu tiez hovorila ze keby sa mi nieco stalo tak ani nevie kde co mame: Zasmial sa povedal :: A co si myslis ze by som to nezvladol? Hlavne ze malej nejde ani zadok utret ked kaka lebo ho z toho napina 🙂 no seka machra kym by nedoslo na lamanie chleba

danyb
16. júl 2018

@1annita1 no ty si si ho tak navykla ☹ nezapájala si ho od začiatku do starostlivosti o deti ani do domácich prác.. je tak zvyknutý fungovať.. pre neho bude každá zmena ťažká, musíš ísť na to postupne a trpezlivo.. ale evidentne sám od seba nič nezmení, lebo mu to takto vyhovuje, ale hádkami nič nedosiahneš, len sa to môže zhoršiť, lebo na tú tému už nebude od teba počúvať vôbec nič a zaujme okamžite negatívny postoj.. bude ťa to stáť veľa energie a trpezlivosti ale je to bohužiaľ na tebe, zvoľ taktiku aká u neho zaberie, ty ho poznáš najlepšie 🙂 držím palčeky

pininka
16. júl 2018

@1annita1 to su chlapi,teda aspon vacsina aby som nehadzala do jedneho vreca. Ja si tiez hovorim a aj muzova sestra mi to vycita,ze som ukazala muzovi,ze vsetko viem a zvladnem a tym padom on sa sam neponukne. Ona ked jej muz prisiel z roboty, deti mu pri dverach odovzdala, nabrala mu jest a viac sa o nic nestarala. Vsetko ohladom deti az do vecera robil len on. Ale ja zas taka neviem byt, viem ze moj muz maka okolo domu a aj v robote. A cokolvek co mu poviem aby mi pomohol vacsinou zrobi.

luma1
16. júl 2018

Tiez mam doma to iste teda aj okrem toho ze porobi okolo domu , ani prstom nepohne :D tiez som si uz nejako zvykla :D

1annita1
autor
16. júl 2018

@danyb je to smutne veru. Chcela som byt uzasna zena a matka ktora vsetko zvladne sama. No teraz by som bola rada keby som tu vdaku z jeho strany, ze to vsetk robim videla v tom ze ma snahu mi aspon trosku pomoct.

janickacrazy
16. júl 2018

@1annita1 je to veľmi jednoduché, stačí najbližší víkend, ráno v sobotu sa zober s taškou a šup na 2 dni ku kamoške, k mame, na welness, proste hocikde a manželovi povedz, tak nech sa páči uži si to a nezabudni navariť a postarať sa o deti, drahý

1annita1
autor
16. júl 2018

@janickacrazy no to by mi veru nepreslo.. On pizuka len ked nadhodim ze by som si chcela s kolegynami povyrazit von. Tak aby bol doma klud nikam na taketo akcie nechodim

majka1014
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
filiatko
16. júl 2018

Ohybaj ma Janko pokial som ja Janko😊pokial nechce nepomoze.Tak naco si rozbijat a hadat sa vo vztahu pokial funguju ine veci.To ze nemame upratane to vidime iba my zeny a chodime nervozne lebo to prave teraz chceme urobit a deti neni toho kto by sa snimi hral😂Poradim neries zbytocne kazit co netreba😉

janickacrazy
16. júl 2018

@1annita1 Ale prosím ťa, robíš si to sama. To je tvoja chyba, že nikam nechodíš a stále mu len ustupuješ. Takto sa nič nezmení. Ja som išla od 3mesačného dieťaťa na kávu na 3 hodiny s kamoškami, myslíš, že moj bol nadšený z toho? Joj vyklepaný bol ako rezen, ale zvládol to.

1annita1
autor
16. júl 2018

@pininka minule som ho poprosila nech mi zlozi pradlo zo susiaka a hovori mi: Jaj zena ja to neviem tak poskladat ako ty." a ked som povedala ze staci len ked mi to zvesi tak knucal ze jemu sa nechce. Tak som ho poslala slusne do riti a bolo vybavene

@filiatko jasne ved ja sa snazim to nejak neriesit, len ma mrzia tie vety tipu: Co tu este tolko behas (o 20.30h kedy spratavam v kuchyni po veceri), alebo mi povie : Tie decka nic nejedia, to je ta tvoja uzasna vychova. Alebo ked mam toho naozaj vela a bodlo by mi pomoct (manzel si pekne lezka na gauci), zostavam mierne nervozna, tak m povie: Co si nervozna. No aby si sa nahodou nezblaznila. Tak to sa nejak neda po tolky krat predychat. 🙂

1annita1
autor
16. júl 2018

@janickacrazy jasne mas pravdu...viem ze si za to mozem aj sama. Asi ho postavim nabuduce pred hotovu vec a budem videt co sa bude diat 🙂)

victoriab
16. júl 2018

@1annita1 úplne si sa mu podriadila. on nie je tvoj šéf, aby si si pýtala povolenie, keď chceš dakam ísť. ustúpila si. úplne hlúpo. nie je tvoj šéf, aby ty si mala zoznam úloh, ktoré musíš splniť, aby on bol spokojný. ustúpila si. opäť hlúpo. ukázala si mu, že ty všetko urobíš a že je to vlastne super a v pohode, keďže ty si nepizúkala. po práci ideš do ďalšej, teraz neplatenej, šichty. nemáš vlastný život, obetovala si ho a zriekla si sa ho. ustúpila si, hlúpo. všetko je vecou komunikácie a dohody. treba si sadnúť a vykecať si to. v prvom rade zmeň rétoriku, on ti nemá pomáhať, či v domácnosti či s deťmi. Žije v nej tak ako ty, rovnocenne, deti sú ako tvoje, tak jeho. takže na začiatok dohoda, ja kúpem, ty uspávaš, ja urobím večeru, ty umyješ riad. žena nie je slúžka, ani matka dotyčného, lebo presne toto vidia aj deti. Ak on odmieta pohnúť prstom aj po dohode, nech sa páči, nájsť pani na upratovanie. a nech pánko platí. Prestaň zo seba robiť slúžku a zatvor mamahotel. Už je najvyšší čas. Začni sa stretávať s ľuďmi alebo si vyjdite s mužom dakde, lebo všetkých stratíš a časom uvidíš, ako veĺmi sa ti títo ľudia zídu.

1annita1
autor
16. júl 2018

@victoriab ahoj...dakujem...az mi je do placu aka som sprosta 🙂 dodala si mi tu guraz ktoru som asi potrebovala. Presne spravim to co si mi napisala.

bodka70
16. júl 2018

ako si kto urobí, tak má, ale to platí len na začiatku vzťahu, na dobré t.j. obsluhu okolo riti, sa ľahko zvyká a veľmi ťažko odvyká...
A reči okolo mojej výchovy? no zlatý môj, stále lepšia moja "úžasná" výchova ako tvoja žiadna ,

lmml
16. júl 2018

Riad v umývačke? Nechaj tam! 😂 Prádlo na vešiaku? Nechaj tam!! 😂😂 Neopraté? Nechaj tam..😂 operácie iba svoje..😂😂 ja som to spravila nie raz a teraz zase pindám do chlapa nech to konečne nechá a nech sa oblečie konečne keď ideme von..😂😂😂 kým nemá hotovo ani za nič sa nehne sakra..😂😂😂😂 a deti? Daj mu ich a povedzte že idete napr.s kamarátkou na kávu a nech sa stará..😂😂😂 tak ťažké!? Chlapi sa dajú prevychovat len niektoré na to nemajú "guľky" a pevné nervy..😂

tomikejt
16. júl 2018

Nerozumiem tomu prečo by ti mal ,,pomáhať,,? Veď je to aj jeho domácnosť takže žiadne pomáhanie tebe, ale rovnocenna starostlivosť o domácnosť. Môj bývalý bol taký, že ja som žena tak cela domacnost mala byť podľa neho na mne. Môj súčasný chápe že je to naša domácnost a my si nepomáhame ale obaja sa staráme.

bodka70
16. júl 2018

@1annita1 , celkovo problém nie je v tom, že chceš tak veľa, problém je v tom, že doteraz si toho pre seba chcela veľmi málo, resp. skoro nič. Tvoj muž nadobudol pocit, že jediný "človek" vo vašej domácnosti je on. Tak ty nikam nejdeš, aby bol kľud? T.j. aby bolo stále po jeho? A prečo?

1annita1
autor
16. júl 2018

@lmml teraz som sa pousmiala...Nedavno som isla s kamaratkou na koncert a nechala som muzovi deti. Zavesil ich na krk svagrinej a ona ich priniesla okolo osmej vecer domov,napapane, pohrane, spokojne. Ja som prisla o pol desiatej domov a jedno decko usoplene, urevane, druhe tiez.🙂 Muz nervy v prdeli.🙂) mi hovori: Staraj sa o svoje umaznane deti sama. Samozrejme nemyslel to tak doslova, ale od tych nervov mi to takto debilne povedal. No asi ho budem muset zacat takto castejsie trenovat nech si zvykne chudatenko🙂

1annita1
autor
16. júl 2018

@bodka70 sme spolu uz 15 rokov a 10 rokov manzelia. A teraz vidim ako som tolko veci pokaslala a naozaj som na seba vzdy myslela ako na poslednu. No vidim ze sa to musi zmenit inak nebudem spokojna a to moze viest k problemom.

lmml
16. júl 2018

@1annita1 treba trénovať on si zvykne..😂 u nás teraz stále môj chlap so starším idú na džípiky,kravicky pozerať hovadiny robiť..😂 čo sotva predýchavam ale kým sa mu venuje je mi jedno čo robia..😂 a rodinu obvolat že keď bude chcieť dať dráhy deti niekomu nech sa výhovorka že už dačo majú..😂😂😂

1annita1
autor
16. júl 2018

@1annita1 asi budem muset byt aj ja trochu sebecka a svina. Alebo sebecka svina 🙂)

bodka70
16. júl 2018

@1annita1 , dobré dievčatá sa dostanú do neba, ale tie zlé všade 😝

1annita1
autor
16. júl 2018

@bodka70 hej hej asi sa budem muset aj ja pri horsich dievcatach dacomu priucit 🙂