Keď mám chvíľu pokojný život, tak sa to nakoniec pokazí. Prečo?

19. máj 2022

Ahojte preco je to tak ze ked chvilku mam pokojny zivot tak potom sa vzdy nakoniec vsetko pokazi ? A znova sa stavat na nohy dookola alebo preco sa nemozem sucasne tesit z dvoch veci ? Nieco mi sposobi radost a potom hned pride sklamanie aach...prepacte len som si vyliala srdce viem ze na tuto otazku nikto nevie odpoved

michaela_koc
19. máj 2022

ahoj a co sa ti pokazilo?

0silvia0
19. máj 2022

záleží na tom, aké katastrofy ťa prenasledujú. Vyhodili ťa z práce? Máš nejaké ťažké diagnózy? Ak áno, zúfalstvo je namieste, ale život je aj o nepríjemných veciach. Pri narodení na tento svet nám nikdy nikto negarantoval že život bude ružový a veselý.

autor
19. máj 2022

@michaela_koc napriklad konecne mam taku pracu ako chcem ale nemozem sa tesit pretoze priatel ma velmi vazne problemy ale to nechcem rozoberat ani teraz ho neviem zastihnut a to ma trapi vzdy nieco zabranuje mojmu stastiu vzdy je to tak cely zivot

zmrzlinka2021
19. máj 2022

život nie je len o dobrých veciach, ale aj o tazkostiach, preto:
- je dobre sa naucit byť vdačná za to, čo más, byť radostná, mať radostné srdce
- riešiť problémy a ťažkosti, ktoré vies ovplyvniť
- a vlatne nebrat zivot prilis vazne 😉

Kazdy si niečo prezíva, všetky tu máme aj trapenia boliestky, starosti.

Byť však spokojná a štastna nie je vecou okolnosti, ale stavom našej mysle, rozhodnutí, fungovania...

Treba byť štastna aj napriek okolnostiam 🙂

rikarika
19. máj 2022

Lebo taky je život.

ellemell
19. máj 2022

Ťažko poradiť, keď nevieme o čom, no myslím si, že to tak nemáš len ty. Každý jeden človek má v živote ako šťastné chvíle, tak aj tie smutné, no treba sa nadstaviť a snažiť sa proste o tom, aby tých šťastných a pohodových chvíľ bolo proste viacej

autor
19. máj 2022

@zmrzlinka2021 ja som vdacna naozaj kazdy jeden den dakujem bohu aj napriek vsetkym neprijemnostiam 🙏

0silvia0
19. máj 2022

teš sa z práce a buď priateľovi oporou, neočakávaj len dobré veci, ale počítaj aj s tými horšími, vyhneš sa sklamaniam.
A nemaj očakávania, ber život so všetkým, čo príde. Je to tvoj život, nemôžeš si z neho vyberať len dobré.

autor
19. máj 2022

Len viete uz z toho mam uzkost ze nemozem sa poriadne z nicoho tesit lebo viem ze prise sklamanie a vzdy je to tak

autor
19. máj 2022

A toto je jediny sposob ako si vyliat srdce pretoze nikdy nikoho neobtazujem s mojimi starostami

zmrzlinka2021
19. máj 2022

@autorka
Ale sklamania prichadzaju a aj budu prichadzat.
Prosim ta, neanalyzuj to v sebe. Ty to musis prijat ako fakt. Dnes sme hore, zajtra dole. A ked si "dole", tak je to len obdobie, a aj tazkosti ta mozu niečo naucit, posunut ta niekam.
Ber vsetko ako prilezitost.

nicicka
19. máj 2022

Treba sa naučiť veci prijímať také aké sú a uvedomiť si že zmeny sa dejú stále. Nič nie je nemenné. Treba trénovať vďačnosť. Nesustredit sa na to čo nemám, ale byť vďačný za to čo mám ...učí sa to ťažko, no oplatí sa do toho vraziť energiu. Potom je človek šťastný, ťažko ho niečo vyvedie z miery, teší sa aj keď veci neidu tak ako si to on predstavoval. Je to len o očakávaniach. Ak človek niečo očakáva a nakoniec je to inak, vzniká utrpenie...

laladua
19. máj 2022

Je to normalne, kazdemu sa to deje, len niekto to viacej preziva, viacej riesi a niekto menej. Proste veci nie su dobre ani zle, su take ako ich my vezeme, prijmeme ;)

mandzula
19. máj 2022

Neboj, máme to tak všetci. 🙂

sidicek
19. máj 2022

Ale to si predsa neodporuje, teš sa z prace a pomáhaj partnerovi, práveže je dobre, ze aspoň jeden má dobre obdobie. Aj keď neviem aké trápenie by musel mať, aby som z toho bola v depke, snáď len nevyliečiteľne ochorenie. Nikdy nebude všetko ideálne.

salamistka
19. máj 2022

neboj sa, nie si sama 🙂 aj môj otec minule skonštatoval, že v jeho živote bolo viac bolestivých vecí ako tých dobrých...úprimne, ja si ani nepamätám, kedy som sa naposledy od srdca zasmiala, tak naozaj, samozrejme, že sa usmievam v práci, doma tiež sa smejeme, aj s kamoškami, ale vždy je tam vzadu niečo, čo ma škrie a trápi a neviem si s tým dať rady...mne raz jedna pani učiteľka ako dieťaťu napísala do pamätníka tieto slová: Život je ako javisko, na ktorom musíš hrať, aj keď ti je do plaču, musíš sa umievať...ja som vtedy nechápala, prečo sa človek musí smiať ak ho niečo trápi...teraz už viem, jednoducho plávať životom s úsmevom na tvári a veríš, že všetko dobre dopadne 🙂

ingush616
19. máj 2022

Pretože život nie stale ružový. Tešiť sa treba aj z každodenných maličkosti a nebrať šťastie len z pár veci. Ako už aj vyššie písali niektoré baby. A naco stale myslíš to pritahujes.
Si šťastná a už rozmýšľaš že zas do toho príde niečo zle, to robis zle! Už mas z toho asi nejaké komplexy…
Troska sa uvoľní a užívaj si každodenne maličkosti a užívaj si čo dobre sa udeje, problémy rieš, nie nervozitou a s úzkosťou. To riešenie na problémy nebude.

asia83
19. máj 2022

Aby sme zostali pokorní. No v dnešnej dobe ľuďom trpezlivosť, pokora a zdravý rozum evidentne nič nehovoria.

autor
19. máj 2022

@salamistka pekna myslienka a mam to aj tak samozrejme ze sa smejem usmievam ale v pozadi je tam to ale......

autor
19. máj 2022

@ingush616 ano mam z toho komplexy pravdu mas

autor
19. máj 2022

@asia83 je to tak

poslednepogo
19. máj 2022

Lebo veci sú menné, nie nemenné. Všetko, ľudia, vzťahy, práca, príroda, veci.. Ja som si tiež vždy myslela a bola som spokojná, keď bolo všetko v poriadku, že takto to má byť a hotovo. A Bum zrazu zmena. Tak som sa musela naučiť hlavne prijať tie zmeny. 🙂 A zober si že veĺa ludí napr. čo myslíš že tak budú žiť večne, aj oni sa menia, rozvedú sa, kúpia si nové auto,presťahujú sa, nerozluční spoločníci vo firme sa pohádajú a vedú boj o firmu, niekoho vyhodia z miesta....potom to len skonštatuješ, a ideš ďalej

autor
19. máj 2022

@poslednepogo ano ale ked sa to furt dookola opakuje clovek je uz z toho unaveny ja tie ostatne veci vsetko chalem len ....fakt je uz clovek unaveny furt sa znova a znova stavat na nohy

oslo1
19. máj 2022

Vitaj v klube. Ja mozem knihu pisat. Tes sa hlavne zo zdravia. Rady ti nebudem davat. Len to prajem, aby sa problemy vyriesili k tvojej spokojnosti.

sisaka
19. máj 2022

Autor - tak to má asi byť. Čo by sme sa v tomto živote naučili, ako by sme duchovne rástli, ak by sme nemali v živote prekážky? Myslím si, že sa to deje úplne každému. Ja mám tiež chvíľu kľud a potom sa niečo “pokazí” a musím riešiť - napríklad zdravotný problém, ten sa vyrieši, je kľud a niečo sa po…e v práci, vyriešim, je kľud a o chvíľu riešim dieťa/manžela/spoločnosť … skrátka po obdobiach relatívneho kľudu, vždy príde obdobie, keď treba niečo riešiť… Základ je dopredu nerozmyšlať a nemať strach z možných “problémov” , ja ak nad niečim začnem uvažovať, tak si to vždy pritiahnem.

autor
19. máj 2022

@oslo1 dakujem velmi pekne ❤

autor
19. máj 2022

@sisaka presne tak a rozmyslam rozmyslam ze co bude co ak sa toto stane a nakoniec sa to aj stane 😔

autor
19. máj 2022

Vzdy ma trapi aj hlava vzdy sa mi kruti a nevedia ze z coho uz aj to ma tak velmi vycerpava

autor
19. máj 2022

A este aj to ze neviem si poriadne odlozit peniaze a setrit tak ma to hneva !!!!

jane1987
19. máj 2022

Viem o com pises, ale v podstate je to o nastaveni. Ja sa neviem z nicoho tesit, lebo viem, ze pride nieco zle. Prameni to z mojej minulosti...bolo dobre, otec pil....bolo dobre, otec zomrel...bolo dobre, prisli exekucie....bolo dobre, mama v kome....bolo dobre, mama zomrela....a xy inych zalezifltosti....takze ako dieta som to mala relativne tazke, neustale sa staviat z padov na ,,hubu".
Musim sa vzdy nastavit na to, ze si musim jednoducho lazdy ten den uzit plnohodnotne, lebo to pride 😆 znie to blbe, ale inak to nejde, musis sa prestavit a vytesnat zo seba tieto zle myslienky. Vela stastia!